Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

marasp    7

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

czyli nie ma co przepłacać i tyle bulić za hektary 

Zgadzacie sie ze mną?

A taki chemirol to nie zle sie na nas dorobił skoro wchodzi w taką inwestycje Tu niby problemy osobiste właścicieli ,zamykaja oddział na podlasiu a tu prawie 200 baniek płaca gotowka

chemirol b. dobrze prosperuje, z tego co się orientuję to oprócz chemii i nawozów inwestują w hotele, produkcję wódek i właśnie ziemię, w Polsce mają podobno około 15tys ha.

Kula07    137

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

A od kiedy szwedzi to wyznacznik opłacalności?

soltys48    315

nom to za***iscie gospodarzysz ze z 24 ha masz takie pieniadze / pewnie jeszcze dodatkowo pracujesz ? masz racje ziemia lepsza inwestycja bo ziemie mozesz kupic tylko w takiej chwili gdy ktos sprzedaje a traktor to w kazdej chwili kupisz . u nas jest 25 wlasnych i dzierzaw 22 ha i za wesolo nie jest taka sume tylko na kredyt by mozna bylo wziasc bo inaczej nie ma mowy o inwestycji takiej

Kolego żadne za***iste gospodarzenie pracujemy wszyscy tzn rodzice, trzech braci, ja i moja partnerka, gospodarujemy "razem" na traktor można powiedzieć składałem dwa lata, bo tyle rośnie opas, w grudniu sprzedałem 14 sztuk, teraz mam na sprzedaż zboże i takie wg mnie niedorośnięte ale jakby była możliwość zakupu ziemi w dobrych pieniądzach od razu bym brał a na razie w kredyt nie chcę się pchać. Gdyby nie to że mamy comiesięczny dość wysoki przychód jakoś idzie gospodarzyć, w innym wypadku nie byłoby tak wesoło-na pewno mógłbym zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach.

Szczerze to po głębszym przemyśleniu z ojcem stwierdziliśmy,ze i tak tamta ziemia niebyła warta nawet tych pieniędzy...

Jeśli dobrze pójdzie to lada moment sfinalizuje zakup łąk ok 7 ha za 70 tysi w mojej wsi

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek28_28    41

Kolego sołtys za ha lak 10 czy 13 to ja nawet kupiłbym odrazu 20 hektarów. U mnie Wielkopolska powiat słupecki obok koniński za 5 klasę słyszałem ze padło teraz 42 tysiące a działka 2 hektary wiec sadze ze szaleństwo trwa bo u mnie kilku co maja sporo krów kupowali i kupują wszystko co idzie.

soltys48    315

U mnie cena ornej jest zaporowa przynajmniej dla mnie...,ostatnio poszło gospodarstwo obok moich ziem za 60tys/ha ok 40 ha

W mojej bliskiej okolicy niema hodowli, łąki na spzredaż są słabej jakości w większości to dziadostwo, które jak jest mokro to pływa jak sucho to je wypala, melioracji brak, jednak zakup takiego UGORU to w moim przypadku jedyna szansa na jakikolwiek rozwój gospodarstwa, uważam że jeśli dało by się siać jakiekolwiek zboże na tych łąkach to kosztowałyby minimum 40 tysi/ha

songo    871

w moich okolicach gospodarstwa się tylko rozwijają dawno nic nie było wyprzedywane

Grzenia    0

Sprzedaję 5 ha w jednym kawałku, przewaga klasy III A (2,5 ha), III B (1,45 ha) i IV (ok 1 ha) ogólnie za 175 tys. czyli 35 tys. za hektar. Województwo mazowieckie, powiat nowodworski.

soltys48    315

W mojej wsi jest sporo pseudoemerytów co biorą kasę z państwa i obrabiają ziemię, a ostatnie lata wybijają im uprawę z głowy, i tylko dlatego takie GŁUPKI jak ja mają szansę na rozwój

songo    871

dziwne że emeryci nie mają następców :D u nas wszystko obstawione :P

soltys48    315

Młodzi w Anglii, Szkocji, Holandii i w ogóle na zachodzie z mojego rocznika jestem tylko ja we wsi a było nas 9, młodszych jeszcze mniej...taka wieś...

emilko    19

Pis porządzi 4 lata, może 8 a może i 12, kiedyś przyjdą inni i albo zmienią tą ustawę na "plus", albo może być i tak, że będziemy mówić  jak to było super za Pis-u, bo następcy wymyślą jeszcze coś gorszego. 

Jesteśmy tylko pionkami w grze polityków. 

timasz    52

a ja jestem ciekaw gdzie jest ten zapis ze ziemie rolna moze kupowac rolnik co najwyzej z sasiedniej gminy? 

A jesli ziemia stanieje to jeszcze lepiej

A co najwazniejsze powinni sie zabrac za wszelkiego rodzaju spolki bo to takie kaski interesuja obcokrajowcow a ostatni nie bylo to ujete w ustawie

ziomster    64

A jesli ziemia stanieje to jeszcze lepiej

jeśli ziemia stanieje to wieszcze lament tych którzy brali kredyty na ziemię po "chorych" cenach i od których nagle banki będą żądały dodatkowych zabezpieczeń bo kupiona ziemia przestanie być zabezpieczeniem kredytu

osterley    18

to wtedy ziemia jeszcze bardziej stanieje bo będą wyprzedawać żeby chociaż trochę spłacić. Ja nie widzę sensu kupowania ziemii w cenie przekraczającej równowartość 50 ton pszenicy (średnia cena pszenicy z ostatnich 5 lat).

henio2    101

Nowa ustawa ucywilizuje obrót ziemią skończą się kombinacje wreszcie

timasz    52

częściowo na pewno ograniczy ilosc nabywcow nie zwiazanych z rolnictwem. Bardzo dobrym rozwiazaniem jest uregulowamie sytuacji prawnej roznorakich spolek, które w poprzedniej ustawie zostaly pominiete , a takie oto spolki byly najlepszaym kąskiem dla obcokrajowcow- bo nie wierze aby obcokrajowcy chcieli kupic marne 100 ha w kawałkach rozsianych po calej gminie. Dodatkowo roztropnie pozostawiono mozliwosc zakupu gruntów przez osoby chcac utworzyc gospodarstwo, ale posiadajace odpowiednie kwalifikacje

warchest    44

czyli jak myslicie stanieje czy nie ale jak tsanieje to napewno nie na poziom cen 20 tys za ha jak teraz w terenie jest po 80 kupowali rok temu

soltys48    315

musi stanieć ponieważ ta bańka spekulacyjna jest już napompowana do granic wytrzymałości i tylko czekac aż pęknie...

Do jakiego poziomu spadnie??Wszystko zależy jak długo będą dopłaty.....w krótkim czasie sądzę,że o ok 25-30% jest realne

Agrest    347

No właśnie ciekawe jak będzie. Ja niemalże się zaprzysiągłem, że nie zapłacę za ziemię 50tys/ha, a tu właśnie mi się trafia parę ha w tej cenie w II i III klasie. Pole w zasięgu wzroku z balkonu mieszkania.

Chyba jednak się zdecyduję i szynkę na chlebie zastąpię margaryną i smalcem. Może za życia się spłaci ;)

warchest    44

nom podejrzewam ze troche moze staniec ale niewiem czy ta ustawa przejdzie przeciesz jak ci biznesmeni kupowali po 80 tys ha to w ciemno nie szli chyba bo to za duze inwestycje

damianzbr    976

gdyby zabrakło dopłat staniało by moim zdaniem max 20%. Bo jak widzimy nie jest to uzależnione od nich tylko od konkretnego terenu skupiska rolników się rozwijających. Ja kupuję działkę między dwoma swoimi po 10 tys. A ty kupujesz działkę w drugim końcu gminy po 50 tys. A dopłaty te same...

Przez tą ustawę nic nie stanieje, tak jak powiedział timasz bo ci którzy ostrzyli zęby na naszą ziemię nie myśleli o moich 100 ha w 200 kawałkach rozrzuconych po 4 gminach lecz o PGR-ach o których nawet łącznie w kupie możemy sobie pomarzyć bo tam wjeżdża inwestor z workiem  kasy, znaczy mln pln-ów w gotówce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się