Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

szarywilk    62

Boję się wypowiadać żeby nie drażnić nikogo - ale powiem tak - coś się kończy coś się zaczyna - ci co umieją liczyć i przewidywać - uciekają  bo jak polityka wchodzi w biznes to nic nie jest pewne. interes życia zrobili ci co sprzedali w ubiegłym roku. Duże gospodarstwo będzie niesprzedawane a nawet , niedziedziczne tak samo jak jego udziały  w obrocie rynkowym w myśl nowej ustawy - to sprzedają, pomijam nawet że nie będzie politycznie poprawne. I tylko powtórzę że ceny ziemi będą o połowę niższe jak we francji która ma takie same obostrzenia w obrocie ziemią - dlaczego o połowę - dlatego że mamy o połowę gorsze warunki glebowo klimatyczne. 

henio2    101

A kiedy polityka w biznesie nie była bo z tego co pamiętam to od zawsze .Podaj zródło o tej nie sprzedawalności czy braku możliwości dziedziczenia

lukasz1995    39

Niech nawet dają i po 100 tyś/ha,a pózniej wielkie żale wylewają,że nie ma z czego kredyt spłacać :P

Wiadomość z agroFakt.pl

szarywilk    62

art7 ustęp 4 projektu stawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi - zmieniający szereg innych ustaw min ustawę o ustroju rolnym dodając kilka ciekawych przepisów - wg tej ustawy nie będzie można mieć więcej niż 300 ha, obojętnie czy jako udziały czy własność osobista. oczywiście trzeba będzie mieszkać w danej gminie 5 lat i osobiście prowadzić gospodarstwo :), a po zakupie przez 10 lat osobiście prowadzić gospodarstwo - oczywiście te przepisy dotyczą obrotu prywatnego :))) nie agencyjnego. 

warchest    44

tzn ze co jak kiedys ojciec bedzie chcial przepisac gospodarstwo synowi to nie bedzie mogl przepisac czy jak ?

a cena ziemi co jedyne moze sie stac to moze sie ustabilizowac noi moze troche zelzec cena ale nie wroca czasy ze ziemia bedzie po 10 tys jak teraz u nas w terenie sa transakcje wczesniejsze ze po 80 tys bylo to proste

Marcin133    21

Wystarczy tylko niech ta unia sie rozleci a wszystko na to wskazuje:dopłaty sie skonczą, mleko poniżej 1zł pszenica 60zł świnki 3,5/kg i wtedy dopiero się ockną co niektórzy co myślą że dorobia sie na ziemi....

przem    11

a tu taka ciekawostka dla zainteresowanych

http://www.pb.pl/4355268,39050,szwedzi-sprzedali-biznes-w-polsce-za-400-mln-sek

jedna z największych transakcji sprzedaży ziemi w Polsce, kwota duża, ale za hektar wychodzi "tylko" ok 26tyś pln i to za gospodarstwo w pełnym biegu, jak myslicie kto mógł nabyć ta posiadłość???

Oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale po przestudiowaniu wpisów i zmian w KRS wszystko wskazuje na to, że właścicielem tego gospodarstwa został Chemirol.

soltys48    315

Wystarczy tylko niech ta unia sie rozleci a wszystko na to wskazuje:dopłaty sie skonczą, mleko poniżej 1zł pszenica 60zł świnki 3,5/kg i wtedy dopiero się ockną co niektórzy co myślą że dorobia sie na ziemi....

Kolego znam ludzi którzy na ziemi już się dorobili i to nieźle!!!

W mojej gminie poszło w zeszłym tygodniu 10 ha łąki na IVb za 130 tysi całość a ja się dzisiaj  dopiero dowiedziałem :(

Cena wyjściowa podobno było po 17 tysi/ha ....

Tą ziemię juz można odkupić nieznacznie droższą....tak się Panowie na ziemi dorabia ;)

soltys48    315

nieznacznie to dla niego...... mi powiedział 200 a tyle nie wyczaruje.... to 130 to byśmy w miesiąc ogarneli

warchest    44

jak w msc mowisz o zalatwieniu kredytu ? czy taka kase bys sam ogarnal bez kredytu to ile masz ha ze tak sie spytam ?

majkel207    18

jak by mi lokalizacja pasowała, tzn bym miał gdzieś blisko pole to i 200 to dobra cena

soltys48    315

bez kredytu ... hektarów mam swoich prawie 24, ale gospodaruje z ojcem 16ha i trochę dzierżaw, ale to wszystko z łąkami

mam trochę grosza na ciągnik jeszcze nie wpłaciłem, i mam od kogo pożyczyć...

zawsze ziemia to lepsza inwestycja niż traktor

warchest    44

nom to za***iscie gospodarzysz ze z 24 ha masz takie pieniadze / pewnie jeszcze dodatkowo pracujesz ? masz racje ziemia lepsza inwestycja bo ziemie mozesz kupic tylko w takiej chwili gdy ktos sprzedaje a traktor to w kazdej chwili kupisz . u nas jest 25 wlasnych i dzierzaw 22 ha i za wesolo nie jest taka sume tylko na kredyt by mozna bylo wziasc bo inaczej nie ma mowy o inwestycji takiej

songo    871

dzierżawy powyżej 1k zł praktycznie dawają znikomy zysk, więc to praca za free
 ja mam niecałe 30ha a 130tys to bym musiał ze 4 lata ostro oszczędzać żeby uzbierać taką sumkę :D

domat1998    44

unas ziemia powiat sokołowski chodzi cięzsza ziemia 50-60 ,piach po 40 tysięcy.Dzierzawa mojej wsi 200-500 zł zależy jaki kawałek a 10km dalej za podatek

henio2    101

art7 ustęp 4 projektu stawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi - zmieniający szereg innych ustaw min ustawę o ustroju rolnym dodając kilka ciekawych przepisów - wg tej ustawy nie będzie można mieć więcej niż 300 ha, obojętnie czy jako udziały czy własność osobista. oczywiście trzeba będzie mieszkać w danej gminie 5 lat i osobiście prowadzić gospodarstwo :), a po zakupie przez 10 lat osobiście prowadzić gospodarstwo - oczywiście te przepisy dotyczą obrotu prywatnego :))) nie agencyjnego. 

Nieprawda przepisy te dotyczą tylko zakupu z ANR więc nie kręć tu

http://www.raportrolny.pl/wiadomosci/item/4569-obr%C3%B3t-ziemi%C4%85-roln%C4%85-w-polsce-po-2016-r

szarywilk    62

Ta, a czytanie ze zrozumieniem to już problem tak :) cytat z artykułu który podałeś 

. "W przypadku obrotu pomiędzy pomiotami prywatnymi zastosowanie ma ustawa z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012r., poz. 803)"

A teraz to co ustawa zmienia w tej ustawie :https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12280704/12331611/12331612/dokument204054.pdf przeczytaj sobie  cały art 7 - czyli zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego :)

i znów za tydzien ustawa z która w tytule ma zupełnie inne działanie przez zmiany innych ustaw.  przewali cała sytuację na rynku nieruchomości - oczywiście niezgodność z konstytucją z powodu ograniczeń praw własności jest pewna - ale kto by to ocenił...... 

Edytowano przez szarywilk

marijusz    29

a tu taka ciekawostka dla zainteresowanych

http://www.pb.pl/4355268,39050,szwedzi-sprzedali-biznes-w-polsce-za-400-mln-sek

jedna z największych transakcji sprzedaży ziemi w Polsce, kwota duża, ale za hektar wychodzi "tylko" ok 26tyś pln i to za gospodarstwo w pełnym biegu, jak myslicie kto mógł nabyć ta posiadłość???

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

czyli nie ma co przepłacać i tyle bulić za hektary 

Zgadzacie sie ze mną?

A taki chemirol to nie zle sie na nas dorobił skoro wchodzi w taką inwestycje Tu niby problemy osobiste właścicieli ,zamykaja oddział na podlasiu a tu prawie 200 baniek płaca gotowka

szarywilk    62

tak ja nie umiem czytać -nie ingeruje w dziedziczenie, chyba że urzędnik uzna to za spekulacje :) to wtedy tak (powtarzam wszystko zależy od uznania urzędnika) ustawa jest napisana w taki sam sposób jak wiele innych ostatnio, i jak minister mówi że nie będzie tego wykorzystywał - to znaczy że będzie - tak samo jak odpolitycznili media - czy usprawnili trybunał. Jak mieli by tego nie wykorzystywać, to by nie wpisywali w ustawę..... 

magnum123    47

50-70 tyś ha w zależności kto kupuje , ile, i jak bardzo mu zależy, na przetargach ceny nawet dwa razy wyzsze

emilko    19

Kolega od roku nie może sprzedać 8ha 5 i 6 kl. Chce około 12 za ha i chętnych brak. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się