Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    80

Dla mnie normalka ale co niekórzy  cię skrytykują, niech się cieszą że u nich taniej ,ale V kl ,to tak naprawde nie warto uprawiać w większości ,poza nielicznymi ci co mają krowy ,ale to nie moja bajka,nie dla mnie praca,wole za 80 tyś kl III ,lepsza kalkulacja,mniej roboty jak przy krowach 

marko-kolo    213

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

jak sam wiesz mając meldunek  prosto spełniasz  kryterium... a  jak nie to  sprawa się komplikuje bo trzeba to jakoś udowodnić 

pewnie da się to jakoś obejść 

może wystarczy  po prostu oświadczenie, albo ktoś z gminy potwierdzi że zamieszkujesz -czyli osobiście prowadzisz gospodarstwo 

Edytowano przez marko-kolo

Wiadomość z agroFakt.pl

marko-kolo    213

wystarczajaco duzo aby wiedziec ile realnie jest warta 5 i 6 klasa ziemii  :D

dodam tylko ze w tamtym rejonie 3-4 tony pszenzyta z ha to dobry plon a gosciu zapłacił po 48 tysi  :D

to powinieneś się cieszyć bo twoje 5 ha piachu  idzie w cenę  :D

criskp86    3

z tymi cenami ziemi to jest bardzo różnie u mnie w okolicy pare wiosek to 25 tys za ha, toche dalej Ci co są na roślinnej to cena 30 i ponad a dalej gdzie są słabe gleby to nie ma komu dac i po 20 tys za ha rolnicy za 15 tys/ha kupują. Wszystko zależy od regionu więc i z tymi cenami jest różnie jak ktoś ma 150 ha to dla niego kupienie 3-4 ha i po 50tys jest w stanie zapłacić a jak ktoś ma 20 ha to na pewno będzie mu trudniej za takie pieniądze nabyć grunty i raczej nie kupuję.

slonju77    12

U mnie ceny ziemi w okolicy to około 15 tysi ,ale już 7,8 kilometrów dalej to już ziemia klasa 1 i 2 to i  ceny około 50,60 tysi a u sadowników pod Sandomierzem to i 100 tysi za 1 ha

lolq1660    12

Sorki że pytam tutaj ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jako młody rolnik z 23ha otrzymam prawie 2mln kredytu na zakup ziemi?

Edytowano przez lolq1660

warchest    44

a na ile ha ale pewnie  otrzymasz zastaw bankowy pojdzie pod ziemie ta co masz oraz ta co kupujesz i otrzymasz kredyt tylko zebys pozniej mial na splate tego kredytu

warchest    44

to ta ziemia głownie 5 klasa to dostaniesz kredyt bo cena w normie tylko wiesz o tym ze musisz do kredytu miec udzial własny a ta ziemie ci policza po cenie agencyjnej to z 2 milionow udzial wlasny teraz w banku jest bodajze 20 % to musisz miec 400 tys kasy na udzial własny

majkel207    18

to najbardziej opłacało by się kupić na linię Z z preferencyjnych,  wkład własny minimalny to 20%, w mrcsk ma wkład własny 10% ale to się nie opłaca przy tej kwocie bo jest dużo większe oprocentowanie, BGŻ przy kredycie musi mieć 150% zabezpieczenia, tzn  jak grunt jest warty 120 tys zł, to można dostać 80 ty zł kredytu, cenę ustala się po średnich z Gus, z dengo województwa dla danej klasy, czyli żeby dostać 2mln, musiałbyś to zabezpieczyć ziemią warta koło 3 mln,

Edytowano przez majkel207

kr9292    60

Niekoniecznie. Kwestia dogadania się z bankiem. Ostatnio gdy brałem kredyt na ziemie bez żadnych wkładów własnych, bo po prostu nie miałem. Oczywiście pod hipoteke.

Piechu    43

No tak ale trzeba by bylo wszystko podliczyc bo po 1 wklad wlasny (nie wszystkie banki wymagaja te 20 procent )po drugie marza banku ktora bierze za udzielenie kredytu po 3 notariusz i po 4 tez dosyc wazne musisz miec kase zeby zainwestowac w ta ziemie paliwo nasiona nawozy srodki ochrony roslin itd. Acha jeszcze trzeba doliczyc leki na wrzody zoladka od stresu.Trzeba teraz uwazac bo podobnie jak wczoraj u pani Jaworowicz moze byc. Mozna oczywisci wziasc sobie 2 lata karencji ale to i tak odsetki trzeba placic a jak dojdzie kapital to juz spora rata. Idz jeszcze do BS jak ja kupowalem to mieli najlepsze warunki az Pani w BGZ nie chciala wierzyc. Kartka dlugopis kalkulator i oblicz sobie czy to wszystko sie oplaca

maniek33    35

Trzeba też policzyć susze- powiedzmy raz na 3-4 lata... To jest 5 klasa. Więcej jak cztery tony żyta nie wyciągniesz.

majkel207    18

u mnie lepiej wychodzi BGŻ, chyba to kwestia regionu, obsługa też znacznie lepsza w BGŻ, jak się nie ma na wkład własny 20% to raczej inwestycja jest ponad nasze możliwości finansowe, (w kredytach na mieszkanie chyba teraz wymagają 30% wkładu własnego), potem może być jak u tego krowiarza z wczoraj u Jaworowicz, szkoda ludzi, policja i komornik tam u niego to istna patologia, ale biorąc prawie 1mln na maszyny i oborę, to trzeba dobrze przekalkulować czy się podoła temu, więc reasumując, dobrze że wymagają wkładu własnego, mogliby nawet więcej, było by może mniej takich dramatów na wsi

Piechu    43

Fakt lepsza obsluga w bgz idziesz do biura i milo sobie rozmawiasz z Pania przy kawie a w bs bylem oblugiwany prawie przy wejsciu he he A znajomi tylko podsluchiwali:-) bo nie raz obok krzesla byla kolejka takze czulem sie strasznie niekomfortowo ale warunki lepsze takze wybralem ich

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się