Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli chodzi o ceny to w mojej okolicy jeden wariat dał 48 tys za ha, klasa 5 i 6, areał ponad 10 ha  :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

Ależ przez niektórych zazdrość przemawia. Aż kipi.

W sumie fajnie, bo lubię się pośmiać :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na kredyt oczywiscie  :D

też sie lubie posmiac  :D

Edytowano przez odwajler

Sunf    9

czy z tego nowego projektu ust o ustr rolnym zostal wycofany zapis ktory okreslal równiez pierwszeństwo kupna gruntu sąsiedniej działki tzw. za miedza?

Krassus    95

kupisz jak zmienisz meldunek i dopiero za 5 lat 

Chyba, że będzie zakładał gospodarstwo rolne to składa oświadczenie, że przez najbliższe 5 lat będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedno z pól.

Do tego ustawa pozwala na zbyt dużą ingerencję państwa w obrót ziemią. Jest artykuł który pozwala "wywłaszczyć" nowego nabywcę nawet jeżeli będzie osobą bliską.

majkel207    18

wg mnie źle, że skasowali zapis z pierwokupem przez miedze, u mnie jest straszne rozdrobnienie, małe działeczki, taki zapis mógłby sporo poprawić strukturę agrarną, wolałbym więcej zapłacić za działkę po sąsiedzku, niż taniej gdzieś daleko, więc super by było, żebym był chociaż powiadomiony, że sąsiad sprzedaje

ciekaw jestem jak będą kontrolować to ile kto ma dochodu z rolnictwa, w różnych branżach można mocno spekulować swoim dochodem i choć ma się dochód spory, to na na papierze można wyjść na zero

Krassus    95

Minister w rozporządzeniu ustali jak będzie się ten dochód liczyło czyli pewnie stała kwota od hektara. 

W poprzedniej ustawie zapis o pierwokupie sąsiedzkim też by nie działał jeżeli działkę kupował rolnik indywidualny.

aro1975    114

Chyba, że będzie zakładał gospodarstwo rolne to składa oświadczenie, że przez najbliższe 5 lat będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedno z pól.

Do tego ustawa pozwala na zbyt dużą ingerencję państwa w obrót ziemią. Jest artykuł który pozwala "wywłaszczyć" nowego nabywcę nawet jeżeli będzie osobą bliską.

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

odwajler zadam Ci niedyskretne pytanie. Ile uprawiasz hektarów?

wystarczajaco duzo aby wiedziec ile realnie jest warta 5 i 6 klasa ziemii  :D

dodam tylko ze w tamtym rejonie 3-4 tony pszenzyta z ha to dobry plon a gosciu zapłacił po 48 tysi  :D

Edytowano przez odwajler

Kula07    137

Spodziewałem się takiej odpowiedzi.

Czyli nic A nic się nie pomyliłem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widze ze jestes kolejny desperat dla którego cena ziemii nie gra roli  :D

Kula07    137

Rozumiem, że wywnioskowałeś to z mojego poprzedniego postu?

Szkoda, że tak ochoczo jak oceniasz innych nie odpowiadasz konkretnie na proste zadawane Ci pytania.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oboje wiemy ze sie nie myle  ;)

Kula07    137

Odwajler mam tu coś adekwadnego do Twojego Nicka (odwajler kojarzy mi się z "odwal się").

Także weź...

Wiem po chamsku, ale nie mogłem się powstrzymać :)

W sumie trzeba przyznać, że ta "reklama" fajnie odzwierciedla to co czujesz zaglądając do tego tematu :) Edytowano przez Kula07

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

e tam po chamsku  ;)

po chamsku to wchodzi komornik do nowobogackich (kredytu wiecej niz gnoju) rolników  ;)

Edytowano przez odwajler

jaroWM    26

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

no właśnie - zamieszkały i zameldowany to 2 różne sprawy...

grzyb430    3

Uważam, że za 4/5 klasę po 48k/ha to bardzo dużo. Oczywiście wszystko zależy od rejonu. Ja generalnie płaciłem 2 lata temu za 4a/4b 38k/ha a w tamtym roku już 40k/ha i to jest moje max. Kupiłem na kredyt plus notariusz i podział działki to kosztuje 4k, doliczając kredyt wyjdzie jakieś dobre 50-55ik/ha po spłatach. Doliczając okresy hossy i bessy w plonowaniu, 20 bitych lat trzeba na to pracować. 

Kula07, czepiasz się odwajlera a sam konkretnie nie napisałeś swojego zdania na temat tych cen ani rejonu w jakich mieszkach. Też mam znajomych u których ceny są po 60-70k ale zbierają po 8-10t pszenicy gdzie u nas 7,5 to jest max w super latach a tak to w granicach 6t/ha więc w każdym przypadku te koszty inaczej się liczy.

Przykre jest to, że ceny płodów lawirują na słupkach a ceny środków do produkcji czyt. nawozy, śor stoją w miejscu i w zasadzie są podobne rok w rok. 

Pozdrawiam 

Kula07    137

Kula07, czepiasz się odwajlera a sam konkretnie nie napisałeś swojego zdania na temat tych cen ani rejonu w jakich mieszkach.

Jesteś pewien?

Rozumiem, że przeczytałeś wszystkie 144 strony że mnie oceniasz.

kr9292    61

Czyli jeżeli ktoś młody nie uzyska wykształcenia rolniczego nie bedzie mógł kupić ziemi??? Czy może bedzie mógł pod warunkiem że przez kilka lat bedzie oplacał krus czy w innypodobny sposób

Edytowano przez kr9292

suchy330    2

Podlaskie, w bardzo mlecznym regionie cena sięga 100-110 tyś zł za hektar chętnych do kupna nie brakuje,4 klasa przeważnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się