Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    44

@warchest piszesz o Panu K. c Ciachcina??

niestety tak az teraz strach inwestowac i brac kredyty zeby nie skonczyc jak on no fakt faktem on szybko sie rozwinal ale teraz to az strach cos robic zeby sie za abrdzo niezakredytowac kolege tam mam w okolicach  i mi opowiadal

no dobra to jak umowa dzierzawy jest podpisana notarialnie na 10 lat tylko u notariusz apodpisane ale w ewidencji nie zgloszone i ktos kupi taka ziemie z dzierzawa to co po 10 latach bedzie mogl ja obrabiac ? czy jak inaczej

Edytowano przez warchest

soltys48    315

Właśnie - jak nowy właściciel mógł dostać dopłaty za stary rok??? Bajki piszesz, lub była inna sytuacja!! Agencja nie wnika kto jest właścicielem, czy on się zmienił raz, dwa czy trzy razy w ciągu roku. Ich interesuje że teoretycznie uprawiasz tą ziemię od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to takie oświadczenie jest w składanym wniosku.

mylisz się kolego do dopłat najważniejsze żebyś ziemię uzytkował minimum do 31 maja-już wtedy dopłata Ci się należy

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    80

Jak masz w dzierżawie ,a ktoś inny kupi ,to placisz nowemu właścicielowi dzierżawe na warunkach jakie miałeś spisane w umowie i tak długo jak jest zapisane w umowie,

tomek73    186

Dopłata należy się temu który na dzień 31 maja jest  posiadaczem pola, a nie właścicielem, i nie zbyt ważne czy w dobrej lub w złej mierze.

Jak umowa jest podpisana z data pewną to nie ma różnicy czy właścieciel sie zmieni, a jak jest zatajone przed notariuszem ze pole ma dzierżawce to wtedy jest problem. Dzierżawca  może użytkować pole do daty wygaśnięcia umowy.

Jak wymarznie a nie jest podpisana umowa to ten co posiał i mu wymarzło  do sobie może tylko pogadać. Wchodzi nowy właściciel.

SOKAN    12

Właśnie o to cały czas pytam (z tym wymarznięciem). Pytanie czy są jakieś regulacje prawny w tej materii?

tomek73    186

Nie ma uprawy nie ma problemu.  Ja tak bym to rozumiał.

na dzień 31 maja 2016  kto jest  w posiadaniu pola tego dopłaty.

Gorzej jak umowa podpisana a gość upierdliwy.

bababubu    1

A tak z innej beczki   :D w jaki sposób szukać gruntów rolnych. Pytanie banalne ale też skomplikowane ( w moim przypadku)

Krassus    95

Właśnie o to cały czas pytam (z tym wymarznięciem). Pytanie czy są jakieś regulacje prawny w tej materii?

Art. 342 KC:

Nie wolno naruszać samowolnie posiadania, chociażby posiadacz był w złej wierze.

Art. 344 KC:

§ 1. Przeciwko temu, kto samowolnie naruszył posiadanie, jak również przeciwko temu, na czyją korzyść naruszenie nastąpiło, przysługuje posiadaczowi roszczenie o przywrócenie stanu poprzedniego i o zaniechanie naruszeń. Roszczenie to nie jest zależne od dobrej wiary posiadacza ani od zgodności posiadania ze stanem prawnym, chyba że prawomocne orzeczenie sądu lub innego powołanego do rozpoznawania spraw tego rodzaju organu państwowego stwierdziło, że stan posiadania powstały na skutek naruszenia jest zgodny z prawem.

Edytowano przez Krassus

Ecopiotr    105

Podobny problem był roztrząsany w zeszłym roku na forum. Chodziło o to, kto zbiera plon na polu kupionym, ale już po zakupie obsianym przez poprzedniego dzierżawcę (bez umowy) i ponoć jest regulacja prawna, która daje to prawo temu, kto zasiał.

Krassus, o ile pamiętam, również pisałeś wtedy w temacie. Jakkolwiek podane artykuły KC nie odnoszą się do sytuacji Sokana, jako że kupił już obsiane pole.

Krassus    95

Odnoszą, bo zmienił się właściciel ale nie posiadacz. On dalej włada tym polem i żeby się go pozbyć zgodnie z literą prawa to albo dogadać się albo do sądu. Jeżeli posiadacz będzie stwarzał problemy to jak Sokan się pośpieszy to może do wiosny zdąży go stamtąd wywalić.

Nie ma takiej regulacji nigdzie chyba, że doktryna. Posiadaczowi zwraca się jedynie koszty jakie poniósł na zasiewy.

Edytowano przez Krassus

szwed1983    0

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

timasz    52

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

W okolicach kwidzyna kupiłes ta ziemie?

Ecopiotr    105

To co robisz, to Twoja sprawa, nie mi oceniać. Ciekawi mnie tylko - dlaczego? W jaki sposób można uzasadnić taki zakup? Z pewnością miałeś swoje powody, pytanie - jakie?

marasp    7

ziemia będzie użytkowana rolniczo, czy jest dla niej jakieś inne przeznaczenie? u mnie (no prawie) sąsiad chce sprzedać 3,71 ha sadu po 100tyś/ha chętni są (ja także) ale każdy kto się dowie ceny to rezygnuje.

miwigos    80

A może to był grunt przyległy  i  teraz można się rozbudować  ,ma kase to kupuje nic dziwnego.

Jak by mógł kupić po 70 tyś ,to by nieprzepłacał ,a jak nie szło taniej a zależało mu to co miał zrobić

Edytowano przez miwigos

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co tam jest ? ropa ? gaz ? złoto ? uran ? moze chociaz żwir ?  :D

Edytowano przez odwajler

Agrest    357

Najprawdopodobniej jest tam zakopana drezyna przewożąca  skrzynię o bliżej nie określonej zawartości. (taka namiastka złotego pociągu). Teraz wystarczy przekopać teren :P

Ale tak na serio to chyba grubymi krokami zbliża się czas przecen. Ryzyko przemrożeń, opóźnione dopłaty, niskie ceny płodów rolnych w tym roku i już w indywidualnych rozmowach można wyczuć powrót logicznego myślenia.

miwigos    80

Mylisz się rok poczekamy z inwestycjami i niestanieje w wielkoposce i na kujawach ,może u ciebie u mnie napewno nie

anewfarmer    3

Ceny ziemi rzędu 80-100 tys/h to nic innego niż apogeum spekulacji. Oczywiście nikt by nie dał takiej gotówki za ziemię-wyłącznie kredyt czyli "nie swoje" pieniądze. Ceny rosły 10, 5 lat temu to i będą w przyszłości. By wziąć pożyczkę na ziemię to w zastaw trzeba oddać całkowicie lub częściowo spłaconą poprzednią ziemię. Jak ceny się rypną to bank zabierze ziemię za 100 tys ale też tą za 10 tys za hektar i zlicytuje. Obecnie na światowych rynkach towarowych i finansowych ceny nośników energii sa najtańsze od kilku, kilkunastu lat. Podobnie jest z rudą żelaza i innymi metalami, towarami rolnymi, itd. Następne w kolejce są ceny akcji, obligacji, ziemi i innych walorów które są najwyższe od wielu, wielu lat. Spekulanci zawsze zyskują najwięcej i wyglądają na najmądrzejszych jak wszystko idzie w górę,cierpliwości, jeszcze wszyscy niedługo zobaczymy jak te ekscesy będą korygowane....

Edytowano przez anewfarmer

kr9292    61

To zależy w którym regionie Polski. Jestem z Podlasia, w regionie gdzie wszyscy hodują krowy. Jeżeli mleko będzie w cenie to pomimo spekulacji o ktorych mówisz cena nie spadnie. Podobnie w innych regionach gdzie przeważa produkcja roślinna cena się raczej nie zmieni. Małe gospodarstwa w zasadzie już nie są w stanie konkurować z dużymi, a te pomimo zawirowań na rynku kupują ziemię bardzo drogo. Aby ceny ziemi spadły rynek rolny musi załamać się całkowicie innej możliwości nie widze, co wydaje mi się mało prawdopodobne. Ewentualnie wiele może zmienić ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ale nie sądzę, aby tak się stało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się