Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    52

Moze sadownicy rzucają sie na 100 tysi, tam jak przyjdzie dobry rok to szybko potrafi sie zwracac , ale  na zbozu lub rzepaku to jest samobójstwo 

XTRO    159

Po zakupie jedziesz z aktem notarialnym do gminy, składasz podanie o umorzenie i przez 5 lat nie płacisz podatku za kupione grunty.

Podobnie jest z budową budynków inwentarskich - wtedy jest zwolnienie z podatku całego gospodarstwa w gminie w której się buduje na 5, lub jeżeli się nie mylę nawet do 10 lat.

Edit

Tak, to jest z de minimis, dostałem już rozliczenie z gminy za 2015r.

a to nie jest tak, żeby być zwolnionym z podatku po zakupie ziemi to trzeba kupić za gotówkę ? jak kredyt to wtedy nie ma umorzenia ?

Czy się mylę ?

Największą plagą są obszarnicy którzy kupują wszystko i od każdego gdzie się da. Do mojego sąsiada podchodzą co jakiś czas i proponują coraz to więcej żeby tylko im sprzedał. Już ze 2 lata temu proponowali mu po 80 tys. a jak będzie trzeba to jeszcze mu dopłacą jakby ktoś inny chciał kupić. Ziemia 3-4 klasa. Przez moją granicę. Ale za te pieniądze to mnie nie stać i ekonomicznie to raczej nieuzasadnione... :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Kristof82    0

a to nie jest tak, żeby być zwolnionym z podatku po zakupie ziemi to trzeba kupić za gotówkę ? jak kredyt to wtedy nie ma umorzenia ?

Czy się mylę ?

Nie trzeba kupowac za gotówke. Ja kupiłem od ANR na kredyt a dokładniej zamieniłem to na miernik naturalny[pszenice] i mam zwolnienie takie jak pisza koledzy wyżej.

soltys48    315

albo nie za twojego życia, już zapóźno na tworzenie gospodarstwa od zera i bez miliona czy dwóch w kieszeni, 10 lat temu jeszcze można było szaleć, 15 lat temu u nas jeździli z anr i prosili by ktoś wzioł ziemie w uprawe albo kupił boich ściga góra, że nic nie robią, a dziś bitka po 40 czy 50 tysi, a większość tego co mają dzielą na działeczki paronasto arowe i cenią 50 czy 100 tysi, także po ptokach...a najbardziej wkurzające, że komuniści zabrali ludziom pod owczarnie ponad 600 ha w 5 wsiach, a kapitaliści sprzedali amerykanom pod pola golfowe a ci wybudowali 160 apartamentów. To jest grabierz !!!!!!!

Grabież to jest jak zabierali/zamieniali rolnikom ziemie pod spółdzielnie i dostała  ją za free a teraz spółdzielnia poszła do podzialu i każdy mordochlej dostał ponad 40 ha a wyżsi nawet ok 70 ha każdy nawet jak małżeństwo tam było, także w 2020 będzie u mnie sporo ziemi do wzięcia w dobrych kilkunasto/kilkudziesięcio hektarowych działkach

Czy się mylę ?

niema to znaczenia za co to kupisz ważne żeby było kuoione bo darowizna odpada

RolnikMati    25

Zwolnienie z podatku rolnego przysługuje każdemu rolnikowi w wysokości
pierwsze 5 lat 100%
Szósty rok 75%
Siódmy 50 %
Zwolnienie przysługuje tylko do gruntów nieużytkowanych wcześniej przez uniegającego się o ulgę, czyli jeżeli dzierżawiłeś pole od sąsiada a on Ci sprzedał nie należy Ci Się ulga. Ale gdy sąsiad sam uprawiał i Ci sprzedał to tak.
zsolnienie nie odejmuje darowizn i kupna po lini prostej i wstępnej(chyba tak się ta druga nazywa) czyli nie możesz kupić od ojca czy siostry i mieć zwolnienie

Edytowano przez RolnikMati

bob124a    2

3,4klasa za te pieniądze to pewnie ze nie warto. Ja kupiłem podobna ziemię 1,10 za 14ooo i wydaje mi się drogo jak za taki kawałek. Ale zapłaciłem 1080 za notariusza to jest normalna cena? Bo wydaje mi się dużo. W przyszłości iść pytać do innego notariusza? Czy to jest normalna cena

RolnikMati    25

Normalna. Trzeba też mieć świadomość że zapłacisz więcej jak pójjdziesz raz na kilka lat niż jak jesteś stałym klientem.Jak wszędzie

HANK    2

u mnie wpis do ksiąg wieczystych + 2 odpisy około 1400, jak z budynkami to 2, a nawet 2500

bob124a    2

To sporo. jeszcze jak się kupi jakiś spory kawałek to ok ale za taki mały to trochę dużo mi się widziało.

XTRO    159

aha, czyli jak kupię ziemię na kredyt młody rolnik to ulga mi przyznaje ?

aro1975    114

jak kupujecie za kasę którą dostaliście w ramach jakiejś pomocy to raczej ulgi nie dostaniecie.

przy kredycie komercyjnym na zakup ziemi ulgę w podatku na pewno dostaniecie - ja dostałem :)

Agrest    349

Zasada jest chyba taka, że nie może być podwójnej dotacji do tej samej inwestycji. Jeśli bierze się kredyt z dofinansowaniem traktowanym jako de minimis to nie można skorzystać z ulgi - tak mi się wydaje.

XTRO    159

czyli wolę zapłacić podatek a mieć niższe oprocentowanie :P

PUSSY    5

ulga w podatku wliczana jest do pomocy  "de minimis" i wszystko w temacie !

forma zakupu/płatności nie ma znaczenia.

rada gminy nie decyduje o uldze nie gadaj takich glupot. A wójt działa w świetle ustawy a nie ot tak sobie daje ulgi komu i kiedy chce

wojtal24    167

@benio ulga podatkowa na zakupione grunty wynika z ustawy a nie od rady i wójta

@marek1mazury ma racje wójt i rada tylko wykonuja ustawę

Pawel29    4

aha, czyli jak kupię ziemię na kredyt młody rolnik to ulga mi przyznaje ?

Też w zeszłym roku kupiłem ziemię na kredyt Mrcsk to mi odmówili udzielenia ulgi.

icek1    178

u nas w gminie też jak ktoś kupuje na kredyt to nie ma ulgi w podatku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się