Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr30piotr    64

te wyliczenia były tylko podane po to aby uzmysłowić że hektar pola nie będzie kosztował 4 czy nawet 5 tysięcy bo tyle można zarobić w rok.

napisałem też że założenie gospodarstwa od 0 jest mało realne , z góry skazane na bankructwo.

u mnie też nie ma co roku 9 ton pszenicy z ha

średnia z 5 ostatnich lat dla pszenicy to 7.5 tony, gdzie raz był suchy rok , raz wymarznięcia i raz prawie powódź 

a średnia cena jaką uzyskaliśmy to 750 zł/t w tym roku było najgorzej bo 690zł za t

np rzepak w tym roku plonował tylko 3,3t z ha ale że jeszcze nie sprzedany to podejrzewam że dostaniemy za niego 1800zł brutto

najlepszy rok jak sięgam pamięcią jeśli chodzi o rzepak to plon 4,5t i cena 2300 za t czekam z utęsknieniem na powtórkę 

Edytowano przez piotr30piotr

XTRO    159

to ładne ceny pszenicy macie, u nas ciężko jest osiągnąć te 700 zł.

W rzepak dopiero wszedłem w tym roku to zobaczę co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

Panowie jaki można dostać kredyt na zakup ziemi, na ile lat, jakie oprocentowanie? Jakie bierzecie kredyty, bo chyba ktoś bierze nie?

kr9292    60

Praktycznie w kazdym banku, Są kredyty preferencyjne i komercyjne. Zazwyczaj na 15 lat. Preferencyjny to cos ok 3%. Komercyjny zalezy od banku (7-8 %) Radze brac oferty, chodzic od banku do banku i ostro się targować. 

timasz    52

Ziemia jak wiemy według GUS staniała w III kwartale o ponad 1400 zl, to teraz PIS chce wprowadzic - zakaz zbywania państwowej ziemi prze najbliższe 5 lat na rzecz wydzierżawiania jej  rolnikom, ot taka ciekawostka

http://wyborcza.pl/1,91446,19291345,ardanowski-bedzie-moratorium-na-zakup-panstwowej-ziemi.html

mrozon07    9

Ciekawe czy agencja wydzierżawi jedną działkę od razu na 5 lat czy co rok nowy przetarg, bo jeżeli na 5 lat to ceny dzierżaw będą chore. 

icek1    178

Ten się smieje kto się smieje ostatni za kilka lat się okaże kto się będzie smiać myslę że Matti a ty stig kup se furę za 100 tys

kr9292    60

Za łąkę to strasznie dużo. Zwłaszcza, jezeli poprzedni własciciel zaznaczył ją we wniosku na dopłaty jako TUZ

STIG0013    406

Ten się smieje kto się smieje ostatni za kilka lat się okaże kto się będzie smiać myslę że Matti a ty stig kup se furę za 100 tys

Dzięki ale mam

Edytowano przez STIG0013

majkel207    18

zgadzam się z ickiem, wszyscy chyba wiem, jak wpłynie na rynek ten 5 letni zakaz sprzedaży ziemi państwowej który zamierza wprowadzić Pis

miwigos    80

Widocznie ta łąka w terenie gdzie krowy , u mnie ziemia  III kl. to minimum 80 tys , ale łąka to nie do sprzedania

warchest    44

zgadzam się z ickiem, wszyscy chyba wiem, jak wpłynie na rynek ten 5 letni zakaz sprzedaży ziemi państwowej który zamierza wprowadzić Pis

jak wplynie tzn ze bedzie drozala ziemia czy jak ?

Robertkujawy    66

Na kujawach już tanieje .Była działka 12 ha na sprzedaż Dwa lata temu po 90 tyś by dali Teraz 70 nikt się nie kwspi Klasa 2_4

renovoltage    72

Dziwisz się ? Mimo że na Kujawach susza nie dała się tak we znaki jak każdy przypuszczał ale wielu głód ziemi przeszedł.

Wystarczy jeden rok marnych plonów i cen to wtedy będzie można się rozpisywać jak to ziemi brak i trzeba się rozwijać,a jak jeszcze znikły by dotacje i dopłaty to dopiero byłby krzyk i pgr bis

ale macie u siebie strasznie chore ceny ziemi , 70 ,80 tys hektar tragedia mi sie w tym roku udalo kupic 8 h za 125 tys pole w 3 kawalkach :-) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się