coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

cantstop    266

jak myślicie,po jakim czasie kowr wystawi działke do sprzedaży na którą zgłosiłem chęć zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

@cantstop ja już czekam ze 2 lata chyba .

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
soltys147 napisał:

W sumie nie ma o co kruszyć kopii -  jeżeli ktoś będzie chciał poznać nr KW to zrróci się do ciebie, a Ty załatwisz to.

Jeszcze pytania porządkujące, dla ewentualnych chętnych:

 - nr KW, które możesz uzyskać ograniczone są do Twojego powiatu czy działa to w całej Polsce,

- płacisz coś czy za frico.

30 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Wiesz ile razy mi urzędas potrafił wcisnąć jakiś kit, bo mu się nie chciało czegoś robić albo nie znał reguł??

 

 

 

Nie szukałem nigdzie indziej, ale nie uważam żeby był to problem. Za udzielenie nr KW płaciłem oficjalnie w kasie Starostwa. A teraz już po temacie - ja uważam że się da, ty że nie i jest ok.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
19 godzin temu, zkordalski napisał:

Nie wiem po ile u Ciebie ale u nas to ceny od 20 w górę za zalewowe a jak łąka torfowa ale że miedza w miedze i powiedzmy klasa gleby v to już po 30 a jak polnu tuz to normalana cena ziemi ....40 plus 

A skąd jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, kibix napisał:

Dużo powiatów udostępnia w internecie klasyfikacje gruntów. To nie jest żadna tajemna wiedza. Nigdzie nie trzeba dzwonić

W moich dwóch powiatach nic takiego nie jest udostępnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839
12 godzin temu, cantstop napisał:

jak myślicie,po jakim czasie kowr wystawi działke do sprzedaży na którą zgłosiłem chęć zakupu?

Dzierżawię działkę i w 2015 złożyłem wniosek że chcem ją kupić. Dzierżawa od 2008 i 0.7ha. Później przyszła dojna zmiana i w tym czasie jeszcze składałem 2 podania o kupno i do tej pory nic.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, piotrp88 napisał:

Ale wyrys z mapy ewidencyjnej może dostać każdy.

ale nie za darmo tak jak ja to uzyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Dzierżawię działkę i w 2015 złożyłem wniosek że chcem ją kupić. Dzierżawa od 2008 i 0.7ha. Później przyszła dojna zmiana i w tym czasie jeszcze składałem 2 podania o kupno i do tej pory nic.

  • jak kowr nie istniejiał od 2015r 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

U mnie po 3 latach się udało. Tez na początku ANR.. potem zmiany. Potem zmiany w KOWR bo inny pan na rejon przyznany, itd... ale się udało. Całe 43 ary kupione 😂

Dnia 23.01.2020 o 20:38, koordynator napisał:

Kupiony 1ha 4a do 6 klasy uprawianej przeze mnie za 20tys w 2019 i dziś 1ha zarośniętej 6-tki za 10tys w łódzkim.

Można wiedzieć jaki powiat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Co tam słychać na rynku obrotem ziemi. Jak tendencje. Spada cena czy rośnie u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

Kupujący płaczą i płacą, sprzedający szczerzą zęby. O tak 😁 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie pappiery u notariusza. 1,35 ha za 64 tys. Warto bo tylko miedzę skasuję.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Dnia 7.02.2020 o 16:34, Alio napisał:

U mnie pappiery u notariusza. 1,35 ha za 64 tys. Warto bo tylko miedzę skasuję.

U mnie w domu powiedzieli by że za drogo i lepiej dzierżawić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w domu powiedzieli by kupić drozej byle nie dzierżawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Przecież częściej opłaca się kupić niż dzierżawić. Lepiej spłacać do banku i po 10 latach mieć własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

co jak co ale na dzierżawach są nieraz ograniczenia w sposobie użytkowania pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Może nieczytelnie napisałem, nie chodziło mi o to, że pole samo na siebie zarobi. Przecież Twoje inne dwa hektary mogą na to pracować, lub usługami na to zarabiać. Poza tym 64/1,35= 47407zł/ha. No i do banku przy kredycie preferencyjnym musisz wnieść wkład własny 20%, czyli około 9480zł, więc zostaje niespełna 38 tys do spłaty przez 10 lat, czyli 3800zł rocznie. Myślę, że lepiej kupić, niż robić na kogoś latami i na końcu nic z tego nie mieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Andzej23 napisał:

Może nieczytelnie napisałem, nie chodziło mi o to, że pole samo na siebie zarobi. Przecież Twoje inne dwa hektary mogą na to pracować, lub usługami na to zarabiać. Poza tym 64/1,35= 47407zł/ha. No i do banku przy kredycie preferencyjnym musisz wnieść wkład własny 20%, czyli około 9480zł, więc zostaje niespełna 38 tys do spłaty przez 10 lat, czyli 3800zł rocznie. Myślę, że lepiej kupić, niż robić na kogoś latami i na końcu nic z tego nie mieć.

Dobrze gadasz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Z tego co wiem to kredyt preferencyjny żeby teraz wziąć to trzeba się naczekac, nie ma z tym tak łatwo jak kiedyś. Pewnie że lepiej kupić, zwłaszcza jak się ma na wkład własny bo jak nie to robi się trochę błędne koło.. w zeszłym roku kupiłem kawalek i być może za jakieś dwa lata będę miał możliwość coś jeszcze kupić co póki co wziąłem w dzierżawę, bo facet tak chciał, bo zapewne kto tam wszedł to już zostanie a mi wyjątkowo pasuje ten kawałek, bo gdyby nie to to za cholerę nie płaciłbym 2tys za dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupowanie ziemii po 50 tys za ha to głupota, no chyba że ktoś nie wie co z kasą zrobić a boi sie inflacji, ale interesu to nie widze żadnego w kupnie po takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj