coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andzej23    80

Byli ale chcieli pojedyncze kawałki np. 6ha, a właściciel wiedział, że jeśli będzie sprzedawał pojedynczo to ja zrezygnuję z zakupu całości, powiedziałem, że kupuje wszystko albo nic. Wcześniej to wszystko dzierżawiłem przez dwa lata. Zrobiłem tak bo zainwestowałem w te grunty, kamieni nazbierałem. Jak chciał właściciel wydzierżawiać to nikt nie chciał brać bo zachwaszczone i się nie opłaca, a potem cenę mi podbijają.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.01.2020 o 15:19, damin1 napisał:

Czy można znaleźć w internecie jakieś informacje na temat działek należących do kowr. Chodzi mi które działki należą do państwa jeszcze a które np powykupywali bambry jak przejmował PGRy. 

Teraz miałem chwilę czasu i jednak tam się chyba nie da sprawdzać struktury własnościowej.

 

pomyliło mi się z tym:

https://geoportal.powiatlukowski.pl/pls/apex/f?p=MAPA:113

po prawo masz legenda i wybierasz struktura własnościowa. Szukaj geoportal swojego powiatu może znajdziesz.

 

A na tej poprzedniej str. trzeba wybrać w warstwach:

Mapa geologiczna 1:50 000 (SMGP)

 

i fajnie widać jakie podglebie jest na polach i można stwierdzić ile może być warte dane pole jak ma pod spodem piach czy glinę. Ale nie całą PL wsadzili na internety. U mnie pół pól się łapie a połowa nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Teraz miałem chwilę czasu i jednak tam się chyba nie da sprawdzać struktury własnościowej.

 

pomyliło mi się z tym:

https://geoportal.powiatlukowski.pl/pls/apex/f?p=MAPA:113

po prawo masz legenda i wybierasz struktura własnościowa. Szukaj geoportal swojego powiatu może znajdziesz.

 

A na tej poprzedniej str. trzeba wybrać w warstwach:

Mapa geologiczna 1:50 000 (SMGP)

 

i fajnie widać jakie podglebie jest na polach i można stwierdzić ile może być warte dane pole jak ma pod spodem piach czy glinę. Ale nie całą PL wsadzili na internety. U mnie pół pól się łapie a połowa nie.

 

no w miarę się sprawdza to co tam jest a to co u mnie w rzeczywistości. Mam gospodarstwo na granicy, na północ mam ziemie ze słabszą glebą i podglebiu a na południu mam lepsze z lepszą warstwą 

gdzieś legendy co konkretne kolory oznaczają nie mogę znaleźć ale trochę się domyślam 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
12 godzin temu, damianzbr napisał:

Są miejsca gdzie o wiele łatwiej sprawdzić inne informacje o kimś i żadne RODO nawet nie stanie temu na drodze.

Kolega objaśni mi gdzie to zrobić? Mam nr działki ale KW nie znam. Może być na pw, jesli to sekret :) Można skorzystac z oferty wyszukiwarek KW po nr działki  ale koszt to 40 zł. Nie jest to czasem jakiś przekręt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Korzystałem że dwa razy z takiej strony i było wszystko ok.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

tylko w niektórych geoportalach jest warstwa struktura własnościowa,szkoda że nie zrobili tego wszędzie

a co do kw to obecnie żeby sie dowiedzieć za darmo w urzędzie to trzeba wykazać interes prawny,inne opce to zakup za 40 zł w necie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

W informacjach o działce na geoportalu jest miejsce na nr księgi wieczystej. I w ubiegłym roku kilka powiatów podawało numer na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
damin1 napisał:

Czy można znaleźć w internecie jakieś informacje na temat działek należących do kowr. Chodzi mi które działki należą do państwa jeszcze a które np powykupywali bambry jak przejmował PGRy. 

Wątpię bo ochrona danych... Chyba że masz znajomości w starostwie powiatowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wiem, ale nie powiem 🤣😅😅. Nie no spoko.

1. Wchodzimy tutaj https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?gpmap=gp0 i wyszukujemy działki które nas interesują.

2. Mając nr działki (pełen identyfikator) wchodzimy tutaj https://www.znajdzksiege.pl/ i za 30 zł uzyskujemy nr KW danej nieruchomości.

3. Mając nr KW, wchodzimy tutaj https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do i przeglądamy jej treść. 

Niech nikt się nie mądrzy że za pieniądze wszystko można, bo w Starostwie też za friko nikt wam nr KW nie udostępni, a jeszcze będzie "100 pytań do" a po co, a komu, a trzeba uzasadnić 😋.

 

Wedle polskiego prawa treść KW to wciąż dane jawne, KAŻDY może sprawdzić treść KAŻDEJ księgi.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ameryki to ty nie odkryłeś...:ph34r:

 

Czytałeś co my tu wyżej pisaliśmy?? Chyba nie, bo padła kilka razy tak informacja że nr. KW tylko za opłatą.

Każdy wie że za 30 zł możesz sobie to kupić.

 

Miałeś podać jak sprawdzać za darmo.. A nie gdzie za 30 zł nam podadzą.

 

Kiedyś trafiłem na geoportalu że w identyfikatorze działki był podany nr. księgi. Ale to nie było na moim terenie i nie wiem czy przez pomyłkę umieścili czy na tamtym terenie było to po prostu dodane do geoportal.

Nawet nie sprawdzałem czy t dobry nr. jest. Kurde mże to coś innego było tylko bardzo podobne do nr. KW.

Sam w sumie nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Za darmo to dziś nawet własna baba d&py nie da 🤣😋😅. Powyżej padało wiele opinii, włącznie z tą że nr KW chroni ustawa. Więc napisałem co wiedziałem, nie tylko Ja. Z darmową dostępnością do tych danych się nie spotkałem NIGDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
44 minuty temu, damianzbr napisał:

Ameryki to ty nie odkryłeś...:ph34r:

 

Czytałeś co my tu wyżej pisaliśmy?? Chyba nie, bo padła kilka razy tak informacja że nr. KW tylko za opłatą.

Każdy wie że za 30 zł możesz sobie to kupić.

 

Miałeś podać jak sprawdzać za darmo.. A nie gdzie za 30 zł nam podadzą.

 

Kiedyś trafiłem na geoportalu że w identyfikatorze działki był podany nr. księgi. Ale to nie było na moim terenie i nie wiem czy przez pomyłkę umieścili czy na tamtym terenie było to po prostu dodane do geoportal.

Nawet nie sprawdzałem czy t dobry nr. jest. Kurde mże to coś innego było tylko bardzo podobne do nr. KW.

Sam w sumie nie wiem....

To były pewnie dobre numery KW. Pisałem wyżej o tym - w ubiegłym roku przez jakiś czas kilka powiatów udostępniało w geoportalu numer księgi wieczystej (akurat mrągowski też B|). Potem pojawił się  dylemat, czy nr KW to dane osobowe i geoportal wyczyścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie, w tym wypadku Polska to nie jest dziwny kraj. Numery KW są danymi jawnymi, co innego że za ich udostępnienie pobiera się opłatę - czy to w urzędzie czy na portalu internetowym. To nie jedyna czynność urzędowa za którą państwo pobiera opłaty, za byle jednorazowe upoważnienie do działania w naszym imieniu przed organem administracji pobierana jest danina. Raczej powiem że Polak to jest dziwny człowiek, mały i roszczeniowy, wszędzie by chciał jakąś darmochę - bo mu się NALEŻY... Obstawiam że to właśnie przez tę darmochę numery KW znikły z Geoportalu, bo prawo nakazuje pobierać za to opłaty - nie przez to że to dane poufne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Bo nr KW jest na wypisie z ewidencji gruntów, a żeby go dostać trzeba wykazać interes prawny. 

A firmy, właściwie chyba jedna, która daje za opłatą nr KW jest zarejestrowana na Seszelach. Także polskiego budżetu nie zasilasz. I tych numerów nie kupili jakoś "hurtem" od Polski.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bzdury chłopie piszesz. W Wydziale Ewidencji Gruntów masz prawo wnioskować o udostępnienie samego nr KW (bez wypisu czy wyrysu) danej nieruchomości bez podania przyczyny. Poza tym firmy nie muszą kupować hurtem numerów - wystarczy że mają dostęp odpłatnie do państwowych baz danych i wtedy muszą coś za to Państwu odpalać. Wiesz, jest XXI wiek i dziś pewne rzeczy prowadzi się w formie elektronicznej - warto by było to sobie w końcu uzmysłowić 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj