coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010

Ktoś się orientuje ile razy kowr może obniżać cene wywoławczą działki w przypadku braku kupców? jet na to jakaś zasada czy dowolność ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 7.11.2019 o 18:32, damianzbr napisał:

Możesz mieszkać na wsi pod Rzeszowem, a kupić pole pod Szczecinem.

To jakaś bujda kiedyś puszczona krąży do dziś dnia o kupowaniu tylko w swojej i sąsiadującej gminie.

 

Musisz być zameldowany w jednej z gmin gdzie posiadasz jedno z pól. A pola możesz mieć w 10 powiatach, 20 gminach i 5 województwach i w tej jednej z gmin musisz mieszkać.

 

Nie możesz kupować pola w cały kraju na wsi, gdy mieszkasz w mieście i nie zamierzasz przeprowadzić się na wieś.

 

 

Poczekaj, mówimy tylko o kupnie ziemi od osoby prywatnej/kowru czy też dzierżawie z kowr?

Z tego co mówisz osoba majaca kwitek z wykształceniem rolniczym, prowadząca gosp 5 lat ale będąca zameldowana stałe w gminie gdzie posiada działkę przez 3lata (kowru chce 5) może atakować przetargi kowru?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.11.2019 o 19:07, cantstop napisał:

Droga dojazdowa do pól ma w papierach szerokość 1,8m.Czy kupować działke i pchać sie w takie dziadostwo czy to proszenie sie o kłopoty?

Co jest po bokach tej drogi? Bo u nas jest kilka wąskich dróg dojazdowych na pola, i nikt nie robi afery, że jedziesz sprzętem który wystaje poza granicę tego ciągu komunikacyjnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, cantstop napisał:

u mnie są 3 licytacje,max do 30% obniżka ale to nie jest reguła w każdym oddziale

Teraz druga licytacja będzie z obniżka 40 %. Raczej też nie będzie chętnych bo działka mocno nieatrakcyjna. Zastanawiam się czy w razie braku chętnych na zakup jeszcze coś obniża czy odłożą sprzedaż na półkę ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
3 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

Co jest po bokach tej drogi? Bo u nas jest kilka wąskich dróg dojazdowych na pola, i nikt nie robi afery, że jedziesz sprzętem który wystaje poza granicę tego ciągu komunikacyjnego. 

musze zobaczyć w terenie,może nie bedzie tak źle bo to jest szczere pole nie przy zabudowaniach także są nikłe szanse ze ktoś nagle ogrodzi po obu stronach drogi

 

42 minuty temu, robercikj100 napisał:

Teraz druga licytacja będzie z obniżka 40 %. Raczej też nie będzie chętnych bo działka mocno nieatrakcyjna. Zastanawiam się czy w razie braku chętnych na zakup jeszcze coś obniża czy odłożą sprzedaż na półkę ?

myśle że to będzie ostatnia licytacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25524
50 minut temu, robercikj100 napisał:

Teraz druga licytacja będzie z obniżka 40 %. Raczej też nie będzie chętnych bo działka mocno nieatrakcyjna. Zastanawiam się czy w razie braku chętnych na zakup jeszcze coś obniża czy odłożą sprzedaż na półkę ?

Podaj bonitację, powierzchnię, kształt, kulturę uprawy , no i cenę działki a my Ci wycenimy😁

Weź pod uwagę że z agencji możesz wziąć na preferencyjnych warunkach z karencją na dwa lata, jeśli obecnie gotówką nie dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Działka ma 1,16 tylko że do uprawy jest ok 0.5 ha reszta to samosiejki brzozy i parę rowów takich konkretnych. Do wykarczowania i urzytku nadało by się jeszcze z 40 a czyli w sumie pole moglo by mieć jakieś 80 max 90 a . Działka przylegająca do mojej . Większość to IVa cena teraz jest 15 tys .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25524

I nad czym myślisz? Toć naprawdę tanio.

Rowy melioracyjne czy do zasypania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Teren pagórkowaty więc rów erozyjny że go tak nazwę . 

A tak przy okazji zapytam jak to teraz jest z tym rozkładaniem na raty w agencji ? Na ile lat, na jaki procent i ogólnie jakie warunki w zabezpieczeniu 

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25524

Raz byłem kilka lat temu na przetargu. Działka jedyna w okolicy 10ha. Poszło za 350tys. Gość rozłożył na 15 lat 2 lata karencji i chyba coś około 2%. Ale głowy nie dam sobie uciąć. Wkład własny chyba 10%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
cantstop napisał:

3 godziny temu, Adrian_K_90 napisał: musze zobaczyć w terenie,może nie bedzie tak źle bo to jest szczere pole nie przy zabudowaniach także są nikłe szanse ze ktoś nagle ogrodzi po obu stronach drogi  

A czy nie ma przypadkiem przepisu ze trzeba iles tam metrow od drogi stawiac plotu? Sasiad z 3 lata tem stawial plot to kazali mu sie odsunac 4 metry od drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25524

Sprawdź w gminie w geodezji ile droga ma faktycznie. Jeśli droga gminna to powinna mieć 3m.

Jeśli chodzi o płot o kolega grodził sad. Sąsiadom przeszkadzało, wziął geodetę i tyczenie jak i wkopywanie słupków odbywało się w obecności pracownika gminy. 

Odstąpił 10cm od granicy działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Matey napisał:

Poczekaj, mówimy tylko o kupnie ziemi od osoby prywatnej/kowru czy też dzierżawie z kowr?

Z tego co mówisz osoba majaca kwitek z wykształceniem rolniczym, prowadząca gosp 5 lat ale będąca zameldowana stałe w gminie gdzie posiada działkę przez 3lata (kowru chce 5) może atakować przetargi kowru?

Dzierżawy z KOWR podlegają pod inne przepisy. Na pewno są przetargi ograniczone , ofertowe i może jeszcze jakieś inne, nie wiem.

Nie wiem dokładnie jakie są wszystkie opcje i wymagania w tych przetargach, ale wiem że w przetargu ograniczonym na dzierżawę może startować tylko mieszkaniec gminy w której znajduje się działka wystawiona do przetargu, albo mieszkaniec gminy sąsiadującej z gminą w której jest położona działka wystawiona na przetarg do dzierżawy.

 

A w ofertowych być może tak jest że mieszkasz w Picimiu Dolnym pod Lublinem, a startujesz do przetargu w Picimu Górnym pod Szczecinem (choć tego nie jestem pewien mogę się mylić)

Ofertowy to że składasz w zapieczętowanej kopercie swoją cenę i w dniu rozstrzygnięcia komisja otwiera te koperty i czyja oferta najwyższa ten wygrywa przetarg.

 

Dzierżawa prywatna to możesz mieszkać w USA czy Korei Północnej bez jakiegokolwiek wykształcenia a nikt ci nie zabroni wydzierżawić pola w PL i składać na dopłaty w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Słuchajcie. Czy jest jakaś strona internetowa typu geoportal tylko na której można by było zobaczyć klasy gleby a danych działkach.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No właśnie przeglądam i nie widzę takiego czegoś. W ogóle te geoportale maja charakter podgladowy ale areal działek powinien być zgodny z rzeczywistym stanem z księgi wieczystej. A tu u mnie np. Kupywalem pole 0.55 z aktu notarialnego a na geoportalu 60 arów pokazują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo dane z geoportal.pl są poglądowe. Już przy samym wejściu na stronę dostajemy o tym informację. To tak troszkę jak z Wikipedią, niby encyklopedia ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No tak tylko jeżeli oni mają areal działek wprowadzany z ksiąg wieczystych i te księgi są też wpisane tam to dlaczego jest błąd. Rozumiem że siatkę mogą źle nałożyć. Czy jak w opcji mierzenia też może nie być poprawnie że tam zmniejszone czy inaczej. Ale rozmiar powinien być zgodny. A czy jest tyle czy nie to odrębną sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
21 godzin temu, cantstop napisał:

i tak super rozwiązanie niż jakbym mial za kazdym razem leciec po wyrys

Za darmo to i ocet słodki 😋.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj