coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Kaszlak79    749

I nie martwić się czy będzie cena, czy nie, czy będzie deszcz, czy nie... Nie mówię już o pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Tak wynajem mieszkania to manna z nieba. Remont sam się zrobi, uczciwy najemca na każdym rogu tylko czeka żeby znaleźć mieszkanie, no i zawsze obłożenie klientem 12 na 12 miesięcy.

Zaraz powiecie że kupić w dobrej lokalizacji. Oczywiście te czekają na rolnika z grubym portfelem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Damian jakie masz klasy ziemi że cena 25-30 tyś,za IIIa KL. ,placilem 23 lata temu 20 tys,teraz 80 minimum trzeba dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

100 tys za ha to u nas na Lubelszczyźnie niektórzy by dorzucili maszyny i własne siedlisko gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, sumek666 napisał:

No to teraz Cię zaskoczę. Nie mam zwierząt. Mam łąkę. Sprzedaje siano. To co? Mogę dostać dopłatę?

Jeśli sprzedajesz to znaczy że pracujesz nad tym i dopłaty się należą.

Jeśli kosisz bijakową tylko dla dopłat to jest chore aby ci za to dopłacać. Nie koś a ptaszki jeszcze lepiej będą się miały.

Tak w skrócie. I moment gro warszawiaków odpada z systemu dopłat za posiadanie gruntu.

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Damian jakie masz klasy ziemi że cena 25-30 tyś,za IIIa KL. ,placilem 23 lata temu 20 tys,teraz 80 minimum trzeba dać

IV kl w 80 % z domieszką V i IIIb u mnie w szerokiej okolicy występuje.

Z podziałem IV kl, na podglebie ilaste i tam kukurydza rewelacyjnie rośnie a w ozime wiosną nie można wejść, oraz IV z podglebiem piaszczystym wiosną wejdziesz, ale jak nie pada 3 - 4 tyg. wszystko opada na glebę i usycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Damian jakie masz klasy ziemi że cena 25-30 tyś,za IIIa KL. ,placilem 23 lata temu 20 tys,teraz 80 minimum trzeba dać

1996r - średnia cena ANR ~1900zł, cena GUS ~3000zł. Czyli możesz się cieszyć, od 1996 do chwili obecnej u Ciebie podrożało 4x, a w skali kraju spokojnie 10x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cieszyć jak cieszyć. A jeśli moje dzieci nie będą chciały babrać się w glebie i postanowią sprzedać to też guzik zarobią. Także są dwie str. medalu.

Cenę powiedziałem średnią bo zadażały się przypadki że ktoś przez miedzę dał 30 czy nawet 40 tys. ale przez miedzę w obejściu.

Jest teraz we wsi 3ha (max 1 km od zabudowań) od roku na ogłoszeniu za 28 tys. ha IV kl. na podglebiu ilastym i nikt nie chce kupić w tej cenie, Ja mu dawałem 18 tys. Ale był chyba też ktoś kto chciał dać 20 i ani grosza więcej.

Ogólnie ja nie dałem jeszcze więcej za pole jak 18 tys./ha I zwykłe pola raczej 20 tys. nie przekraczają. 30 - 40 tys. to w obejściu przez miedzę albo jakaś działka przy głównej drodze jako inwestycyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To u nas tak "wariaty" obszarnicy sobie tłumaczą - będzie dla dzieci. I za ha ponad 60 tys. płacą. Ale co będzie zanim dzieci przestaną być dziećmi...

3 godziny temu, Agrest napisał:

Tak wynajem mieszkania to manna z nieba. Remont sam się zrobi, uczciwy najemca na każdym rogu tylko czeka żeby znaleźć mieszkanie, no i zawsze obłożenie klientem 12 na 12 miesięcy.

Zaraz powiecie że kupić w dobrej lokalizacji. Oczywiście te czekają na rolnika z grubym portfelem. 

A oddawanie mokrej qq za 340 zł lub pszenicy poniżej 600 zł to manna z nieba?? Remont się sam nie zrobi, ale robisz raz na parę lat. A jak kupisz mieszkanie w mieście akademickim, a tym bardziej takim gdzie parę uczelni wyższych to ludzie sami Cię znajdą. No co innego np. w takim Opolu bez 300 tys. do mieszkania 50-60 m2 nie podchodź, o to co najwyżej wielka płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Czyli te same lub mniejsze pieniądze z najmu jak zysku z kupionych za te pieniądze hektarów. Ryzyko jest w obu przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chmmm, pojęcie szerokie. Na pewno w przypadku wynajmu mniej pracy. Ryzyko jest chyba wszędzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jednak hektary dają więcej możliwości. Może być 2tys zysku z ha a może być i 20tys i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz to inwestować w miejscowościach ościennych, najlepiej przy trasach S-kach w promieniu 100 km od Katowic/Warszawy/Poznania/Wrocławia/Gdańska w parkingi z gniazdkami i z wypożyczalnią aut elektrycznych.

To będzie bum za 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Takie grunty to już "Misiewicze" i "Rydzyki" mają obskoczone.

23 minuty temu, Agrest napisał:

Jednak hektary dają więcej możliwości. Może być 2tys zysku z ha a może być i 20tys i więcej

Racja, jak się trafi choćby w hodowlę z dobrą ceną albo obsieje badylem. Znam typa co w 2018 r. obsiał 7 ha pietruszką. Na jesień cieszył się że sprzedał hurtownikowi po 2,5 zł/kg sortowaną (wszyscy w koło pomagali sortować). W 2019 pozostało mu się ostro wk...rwić. Ale ogólnie myślę że badyle wracają do łask, ciekawe jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A jest coś takiego jak tania siła robocza w naszym kraju?? 🤣 Bo Ja znam "honorową" siłę roboczą, dwa dni pracy, trzeci melanż 😂.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Takie grunty to już "Misiewicze" i "Rydzyki" mają obskoczone.

U nas dla odmiany takie coś obskoczone mają ludziki z SLD i PSL.

Więc już wiemy dlaczego w opolskim nie głosują na misiewiczów i rydzyków a w lubelskim na rudych i komunistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jedni czy drudzy po jednych pieniądzach - na układy nie ma rady. Potem nie ma się co dziwić że odcinek A4 przejmuje Stalexport i kosi po 20 zł za 76 km, albo 11 tys. jednych z najlepszych gruntów w kraju (śp. Kombinat Rolny Głubczyce) dzierżawi od 20 lat Angol i teraz się dumnie nazywa TOP Farms... To były przekręty, nie jakieś pojedyncze działeczki przy drodze ale cały kawał drogi albo całe gospo gdzie działki po 100 i więcej ha mają. Szczęście że z Kietrzem ani Głógówkiem tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sugerujesz że jarosław kręci biznesy nie tylko z austriakiem ale także z makaroniarzami którzy zarządzają ową autostradą?

A A2 kto zarządza też partnerzy biznesowi jarusia?

 

Patrz a ja myślałem że to te rude i komunistyczne mordy sprzedały autostrady zachodowi. Ale skoro mówisz że jest inaczej to kuźwa strach się bać, jak mi teraz S17 jaruś ohandluje jakim rumunom, tyle będzie z elektrycznych gniazdek jak ludzie wraz na W-wę będą gnać przez pole. -_-

chyba że chrzanisz jak potłuczony i jaruś niczego mi tu nie ohandluje. Pożyjemy zobaczymy.

Wróćmy do cen ziemi.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Stalexport A4 oraz TOP Farms poszedł za SLD - tylko w różnych latach. I to te ekipy dostały pod stołem - w obu przypadkach dzierżawa (yyy, autostrada ładnie nazwana - koncesja) na 30 lat. Bo kto by to puścił "ot tak bo im z oczu dobrze patrzy"?? Historii A2 nie znam, ale to było chyba już za Jarozbawa I i jego pomagierów - poszli za ciosem, bo co mieli być gorsi... Ja myślę że jak było co do sprzedania wzdłuż ważnych dróg, to już sprzedane - sorry, taki mamy klimat. Tam na górze wiedzą o przebiegu tych dróg najpierwsi. Osobiście każdemu życzę żeby kupił całą wieś, choćby pieniądze gdzieś 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aha to sorry, nie zrozumiałem. Myślałem że tamten wpis był typowo polityczny przedwyborczy, może jestem zbyt przewrażliwiony.

Także tego, wracamy do tematu ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
Dnia 29.09.2019 o 21:00, damianzbr napisał:

A taki obszarowiec od kaszlaka pewnie 100tys. w ręku nie trzymał od dawna, bo wszystko przelewem i w kredycie.

I kto ma kasę?

a. obszarowiec

b. bank

c. małorolny

 

 

Chlopie czy Ty troche  myslisz czy piszesz aby posty bic? Zastanow sie jak z 1 ha jest np 1 tys zysku to w jaki spoosob 10 hektarowca stac na wykup ziemi i jeszcze podbijanie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

Drodzy Forumowicze

W ostatnim czasie byłem bliski nabycia gruntów , czytałem często jak u was kształtują się ceny szczerze jestem trochę zdziwiony, że u u niektórych jest tanio a mówią o cenach z kosmosu. Niestety nie udało nabyć mi się tego gruntu ale wracając do sedna sprawy w mojej okolicy przeważają gleby klasy 4  , klasa 3  też się znajdzie ale w mniejszości i 5 czy 6 też jest trochę.

Działka 20 hektarowa nie opodal mie poszła po 70 tys za ha , działka 27 po 80 tys za ha , jedna ziemia została sprzedana po 55 tys tylko , że nikt o tym nie wiedział . Piszę tego posta ponieważ trochę mnie dziwi jeśli piszecie , że 35 to ceny horendalne i podkreślacie , że wszystko kupują osoby prowadzące gospodarstwa mleczne  z wyżej wymienionych działek tylko ta najtańsza kupiła osoba prowadząca gospodarstwo mlecze. Fakt jak dla mnie to też jest za dużo takie ceny ale 50 tys np za dobrą 4 klasę ziemi ( bez przepalenisk) uważam za jak najbardziej realną  z ekonomicznego punktu widzenia. Ziemia kupiona w tej cenie spłaca się około 17 lat jeśli ja uprawiamy , w przypadku wydzierżawienia 25 to jest normalny okres spłaty nieruchomości w każdym cywilizowanym kraju gdzie rolnictwo jest na jakimś poziomie piszecie o mieszkaniach kupując mieszkanie np w Poznaniu i je komuś wynajmując też będzie się spłacać około 20 lat .Co do dzierżaw u nas chodzą średnio od 1000 zł do hektara w przypadku dopłaty po stronie właściciela a jeśli chce się mieć dopłatę trzeba dać około 2000 

Średni zysk z produkcji zbóż czy kukurydzy wyniósł w moim gospodarstwie około 2000 zł z hektara + dopłatą ( posiadam cały sprzęt łącznie z kombajnem ). Nie jestem obszarnikiem posiadam 30 ha własności i 4 dzierżawie . Jeśli miałbym w okolicy ziemię po 30 tys to bym był bardzo zadowolony tak więc nie rozumiem biadolenia co niektórych bez urazy;)  jestem z wielkopolski okolice Pleszewa pozdrawiam forumowiczow

Jeszcze zapomniałem dać wam jedno porównanie byle jaki ciągnik stary z napędem kosztuje min 30 tys

Ząb u dentysty 4 tys implant

A krowa na ocieleniu 5 tys 

Teraz sobie odpowiedzicie co jest drogie i co ma być drogie :

ziemia ?

zab ?

Stary zajechany traktor?

Krowa?

 

 

Edytowano przez luka11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

teściowie niedawno sprzedali 2 ha średniej ziemi za 120 000 zł (60kPLN/ha). kupił krowiarz powiat Grajewo/Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj