coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

cantstop    267
1 godzinę temu, WhyDuck napisał:

Wczoraj się dowiedziałem że koleś sprzedał 5ha za 350tys. Działka oddzielona od mojej wisłokiem ale klasa II i III.

Normalnie szok!!! Sam bym sprzedał za taką kasę :)

czyżby powiat łańcucki?

Edytowano przez cantstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

takie ceny to raczej nie rolnik kupował a ktoś pod wydobycie żwiru jeśli obok wisłoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

cantstop w okolicy jest kilku gości którzy mają kopalnie piasku i gdyby tam był to już dawno by to kupili, wątpię też żeby wpuścili na swój teren kogoś z zewnątrz bo mają możliwości i dojścia ( były już takie sytuacje ) żeby zablokować pozwolenia. A jednemu to nawet numer z kopaniem stawów nie przeszedł, bo po pierwsze niby jakis żwir tam był ale strasznie głęboko i kiepskiej jakości. A po drugie po wywiezieniu jednego auta nawiedził go US.

Pojeżdżę jeszcze po okolicy i podrąże temat. Może dowiem się czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

no z tymi pozwoleniami to są łądne przekręty,jednemu wolno,drugiemu nie.W jednym miejscu obserwowałem jak na obszarze łąk chronionych facet postawił sobie budynek i na mapach magicznie ta działka już nie znajdowała sie w tym obszarze.Inny koleś niedaleko tego pierwszego też zaczął wywozic halde ziemii na taką samą łąke ale pozwolenia nie dostał i juz ktorys rok z kolei nic sie nie dzieje,Jak wchodzą odpowiednie osoby to i ekologia nie ma znaczenia.Zwyklego zablokuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Dnia 11.02.2019 o 18:42, warchest napisał:

akurat on to ma w lisewie , ale tam za lelicami niedaleko tych zwirowni przy tej głównej szosie budowany jest potezny obiekt takie wielkie budynki to kurniki bedą i kto to tam tak potężne budynki buduje ? 

Co nie co słyszałem kto to buduje. Co niektórzy mówią że potentat z WZU ale ile w tym prawdy to kto tam może wiedzieć. Jak w Lisewie to pewnie weżnie Jan lub Paweł :)

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
Przed chwilą, WhyDuck napisał:

Wczoraj się dowiedziałem że koleś sprzedał 5ha za 350tys. Działka oddzielona od mojej wisłokiem ale klasa II i III.

Normalnie szok!!! Sam bym sprzedał za taką kasę :)

Jak taka klasa jest faktyczynie to kupił pól darmo jak na moje strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

ale to podkarpacie wariacie :D

u nas 1/2 tej ceny to juz wygórowana stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wybadajcie sprawe kto i gdzie tak przepłaca, może sam sprzedam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

U mnie sasiad sprzedaje 4ha klasa IVb z czego okolo 1ha to nieuzytki drzewa rosna na jesieni chcial 160tys jeden byl chetny dawal 120tys to nie sprzedal, a teraz na olx jest wystawione za 200tys😃. Cos mu sie chyba poj.....lo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, cantstop napisał:

to już dzierżawa za 2 kafle nie wchodzi w gre?🤣

wolałbym wydzierżawic, ale rozważe każda propozycje, a puki co szukam opryskiwacza

  • Haha 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Po prostu poprawiam,nie czepiam się,nie wypominam,Głupią radość sprawia mi poprawna wypowiedź bez większych błędów.

I niestety nie wyluzuję,zawsze możesz mi załatwić odpoczynek od forum jak coś 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

Heyka.

Więc tak, pojeździłem, popytałem i sprawa przedstawia się następująco.

Gość który kupił te 5ha za 350 tys. miał z poprzednim właścicielem umowę dzierżawy na 15 lat po 12tys rocznie (dopłaty i podatek po stronie dzierżawcy)

Kiedy zapytałem czy mu się to opłaca, stwierdził że dzierżawę i tak musiałby płacić, a tak miał coś odłożone kasy, trochę kredytu i wolał dołożyć i być właścicielem, a kiedyś będzie dla dzieci lub wnuków.

Jak sądzicie? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
1 godzinę temu, WhyDuck napisał:

Heyka.

Więc tak, pojeździłem, popytałem i sprawa przedstawia się następująco.

Gość który kupił te 5ha za 350 tys. miał z poprzednim właścicielem umowę dzierżawy na 15 lat po 12tys rocznie (dopłaty i podatek po stronie dzierżawcy)

Kiedy zapytałem czy mu się to opłaca, stwierdził że dzierżawę i tak musiałby płacić, a tak miał coś odłożone kasy, trochę kredytu i wolał dołożyć i być właścicielem, a kiedyś będzie dla dzieci lub wnuków.

Jak sądzicie? 

 

 

wiadomo co swoje to swoje po co płacić jeszcze za dzierzawe a to bd miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

U nas na Kujawach po 40-50 można wyrwać 3 do 4 a są regiony  z 20 km dalej że za 1 bili do 90 ale to są te prawdziwe Kujawskie ziemie nie wiem gdzie biją teraz  za 140 hektar jak ktoś pisał przed tą ustawą o obrocie słyszałem ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
9 godzin temu, WhyDuck napisał:

Heyka.

Więc tak, pojeździłem, popytałem i sprawa przedstawia się następująco.

Gość który kupił te 5ha za 350 tys. miał z poprzednim właścicielem umowę dzierżawy na 15 lat po 12tys rocznie (dopłaty i podatek po stronie dzierżawcy)

Kiedy zapytałem czy mu się to opłaca, stwierdził że dzierżawę i tak musiałby płacić, a tak miał coś odłożone kasy, trochę kredytu i wolał dołożyć i być właścicielem, a kiedyś będzie dla dzieci lub wnuków.

Jak sądzicie? 

 

 

z jakiej wsi jest ten facet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, WhyDuck napisał:

Heyka.

Więc tak, pojeździłem, popytałem i sprawa przedstawia się następująco.

Gość który kupił te 5ha za 350 tys. miał z poprzednim właścicielem umowę dzierżawy na 15 lat po 12tys rocznie (dopłaty i podatek po stronie dzierżawcy)

Kiedy zapytałem czy mu się to opłaca, stwierdził że dzierżawę i tak musiałby płacić, a tak miał coś odłożone kasy, trochę kredytu i wolał dołożyć i być właścicielem, a kiedyś będzie dla dzieci lub wnuków.

Jak sądzicie? 

 

 

Niektórzy traktują ziemię jako lokatę kapitału. Zresztą jak kupuje z myślą o przyszłych pokoleniach to też inaczej na to patrzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No 350000 za 5ha to trochę dużo ale to zależy z jakiej perspektywy sie patrzy. Jak ktoś ma dużo pola to łatwiej mu to spłacić a jak ktoś ma mało to dla niego to szok że taka cena. Wiadomo każdy region Polski inaczej płaci, Jaka klasa ziemia ma znaczenie, czy górka czy równina, czy pole obok działki kupującego sie znajduje i można połączyć, czy też właśnie wielkość areału. Tutaj jak ktoś dzierżawił tyle lat to po prostu szkoda tego komuś oddawać jak pole wyrobione i pewnie urodzajne. Inwestycja w przyszłość. W moim regionie takie ceny też padały. Ważne jest to aby nie przecenić swoich możliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Dla mnie niska cena,jeśli III KL.

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Z tymi klasami to też bywa różnie.. Mam działkę na której wszystko mi się najlepiej rodzi i na papierze jest IV klasa, a mam działki że I i II klasa jest  i szkoda porównywać nawet do tego kawałka z IV. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

Niektórzy traktują ziemię jako lokatę kapitału. Zresztą jak kupuje z myślą o przyszłych pokoleniach to też inaczej na to patrzy. 

Jaka gwarancja że po 25 latach tą samą kwotę odzyska, czy pole nie stanieje? Opłacalność produkcji rolnej spada, a nie daj Boże wymyślą jakieś pożywienie z próbówki albo w kapsułce, jak ta ziemia nie jest blisko miasta to poroniona inwestycja taką kasę płacić za coś co daje zysk 1000 zł /rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak po 70 kupil to jeszcze nie taka wygorowana cena u nas byly przypadki ze i po 90 dawali teraz sie uspokoilo i rynek ziemi stanal bo duzo ziemi pojawilo sie na sprzedaz od kilku duzych gospodarstw , a pozatym kupil to zawsze gospodarstwo mu sie powiekszy a jak sie malo ziemi ma to te pare ha to juz gospodarstwo sie powieksza o sporo procent bo jak kupi obszarnik co ma 200 ha i kupi 5 ha to dla niego duzego znaczenia w powiekszeniu gosp nie ma ale jak taki co ma np 30 ha i kupi 5 to juz gospodarstwo powiekszy sie sporo dla niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj