coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

skywalker89    824

Po niedzieli będę wiedział od znajomej w banku jak z moimi zdolnościami kredytowymi by było jakbym poszedł w coś takiego.. na jaki czas bierzecie takie kredyty? 15-20lat? Na wkład raczej ni mam.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
38 minut temu, XTRO napisał:

kurniki doświadczalne ponoć 

Weź ich przyślij do mnie. Z pocałowaniem ręki po 40 tys im srzedam V i VI kl. 12 ha w kawałku im znajdę.

 

@zetorki12 Rokitno daleko? Jak blisko to bym powiedział jednemu aby ci michę oklepał ze te ciągłe zaczepki do mnie z innych tematów :D

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
Napisano (edytowany)

wiesz, pole obrabiałem x lat na gębę,  to wiesz, nic nie mogę zrobić. Pole pod lasem na za dupiu to im pasuje.

Teraz biorę  polę tylko i wyłącznie na umowę albo kupuję

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to uprawiałeś to. Więc nie zrozumiałem, myślałem że po prostu gdzieś w okolicy i myślałeś aby tanio kupić a tu się wpiasz przypałętał.

Jak uprawiałeś to faktycznie szkoda trochę schodzić z niego, ale weź przestań 50 tys za piach płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, damianzbr napisał:

Weź ich przyślij do mnie. Z pocałowaniem ręki po 40 tys im srzedam V i VI kl. 12 ha w kawałku im znajdę.

 

@zetorki12 Rokitno daleko? Jak blisko to bym powiedział jednemu aby ci michę oklepał ze te ciągłe zaczepki do mnie z innych tematów :D

do Rokitna mam niedaleko - jaki adres? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Arek tego 4 km od Lubartowa?

Przecież z gospodarstwa to ty z 40 km będziesz miał, a z białej jeszcze więcej.

To musi być jeszcze jakieś inne Rokitno.

Była tu o tym cała rozmowa wyjaśniająca o które Rokitno chodzi i że oklepanie miski to był żart..., ale ktoś wykasował posty i dziwnie wygląda jak bym się rzucał do Zetorki12..... Cenzura czy coś O.o

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie jest 5ha w kawału - pole płaskie III-IV klasa - gościu woła 40tys/ha - chętnych brak. 

chyba się wybiorę i zapytam za ile odda.

Przed chwilą, damianzbr napisał:

Arek tego 4 km od Lubartowa?

Przecież z gospodarstwa to ty z 40 km będziesz miał, a z białej jeszcze więcej.

To musi być jeszcze jakieś inne Rokitno.

Była tu o tym cała rozmowa ale ktoś wykasował posty... Cenzura czy coś O.o

koło Białej jest Rokitno - spora gminna wioska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edytowałem tego wyżej, bo coś tu się ostro w temacie pomieszało... Ktoś wykasował posty wyjaśniające wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
Napisano (edytowany)

Arek, będziesz jutro w Bezwoli ? :)

Damian, tak pole uprawiam od 6 lat na gębę i najbardziej mnie to wk***ia, żę kupuję ktoś, kto nie miał z pole do czynienia, zrozumiałbym jeśly przelicytował by mnie jakiś rolnik, ale z takim  molochem nie mam szans 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Na olx jakieś ogłoszenie z przegalin  wisi prawie 9 ha po 55 ;) Drogą tam ziemię macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

tak, wiem, ale taką ziemię na pewno nikt nie kupi za 30 nawet :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
14 godzin temu, skywalker89 napisał:

Po niedzieli będę wiedział od znajomej w banku jak z moimi zdolnościami kredytowymi by było jakbym poszedł w coś takiego.. na jaki czas bierzecie takie kredyty? 15-20lat? Na wkład raczej ni mam.. 

Brak wkładu własnego będzie problemem. Chociaż 10% jakbyś miał powinno wystarczyć. Idź do kilku banków. Ja mam na 30lat z możliwością wcześniejszej spłaty, tylko jest to kredyt inwestycyjny bez dopłaty agencji. Z dopłatami to chyba max.15lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153

We wrześniu jak szykował się zakup i się dowiadywałem w BGŻ to przedstawili mi 3 oferty.

1. 150 000, 7 lat prowizja 2%. oprocentowanie 6,7% bank nie interesuje się na co przeznaczam.

2. 150 000, wkład własny 10%, 15 lat, możliwość kar 2 lata, prowizja 2%. oprocentowanie 6%, zabezpieczenie hipoteka, 1,5% od wcześniejszej spłaty.

3. 150 000, wkład własny 20%, 15 lat, możliwość kar 2 lata, prowizja 2%. oprocentowanie 3%, zabezpieczenie hipoteka, (trochę załatwiania np biznes plan itd) to jest ten z dofinansowaniem ARiMR.

Ale nic z tego nie wyszło sprzedający się rozmyślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To dość drogo. U mnie w spółdzielczym na dzień dobry 5.5 % i 1.8 prowizji z tym że 20 % wkładu własnego. Napewno cos by zeszli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

W spółdzielczym to podobno ten wkład własny to też zależy od znajomości z kierownikiem. 

W Santander nawet można bez wkładu ale prowizja jest troszkę wyższa. Ja byłem jakoś w sierpniu wrześniu. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Na te chwile w BGZ można wziąć kredyt na poziomie 4,5% komercyjny przy 0% prowizji za udzielenie bo maja promocje. Będąc oczywiście stałym klientem.

Co do preferencyjnych to cała działka musi nie mieć planu zagospodarowania przestrzennego a o to często ciężko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 8.02.2019 o 18:23, skywalker89 napisał:

Po niedzieli będę wiedział od znajomej w banku jak z moimi zdolnościami kredytowymi by było jakbym poszedł w coś takiego.. na jaki czas bierzecie takie kredyty? 15-20lat? Na wkład raczej ni mam.. 

preferencyjny jest maksymaline 15 lat 3 procent jesli bedzie pula i dosatniesz taki kredyt a i do kredytu preferencyjnego musisz miec udział 20 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

apropo jakby ktoś chciał kupić grunty to mój znajomy ma na sprzedaz 7,5 ha na terenie gminy gozdowo , grunty nadają sie pod budowe chlewni , kurników itp nr tel 517 183 331 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153

O w tej gminie to raczej nie powinien mieć problemu (wiadomo zależy od ceny). Jak to lelice lub zbójno to pójdzie na żwirownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

akurat on to ma w lisewie , ale tam za lelicami niedaleko tych zwirowni przy tej głównej szosie budowany jest potezny obiekt takie wielkie budynki to kurniki bedą i kto to tam tak potężne budynki buduje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

Wczoraj się dowiedziałem że koleś sprzedał 5ha za 350tys. Działka oddzielona od mojej wisłokiem ale klasa II i III.

Normalnie szok!!! Sam bym sprzedał za taką kasę :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

dalszy sasiad za 4 ha chce 100 tys twierdzi ze 3-4 kl a tam piachur aż strach jedynie z 0.5 ha mocniejsze ziemi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

robi ale to i tak po 25 za ha a tu 70 ??? normalnie w szoku jestem, prosiłem o pokazanie umowy i po zasłonięciu danych pokazał akt notarialny...

 

Edytowano przez WhyDuck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj