coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marl    443

@WhyDuck: wbij w polu tablice z napisem SPRZEDAM i nr telefonu. Szybko ludzie zaczną dzwonić... I jakieś będziesz miał już oferty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
2 godziny temu, WhyDuck napisał:

Gmina Łańcut, działka 11 ha w jednym kawałku, ziemia 1.8 ha 1kl reszta 2kl. 

Ja jestem z powiatu Przemyskiego,to u mnie już po 40 tyś/ha,więc za taki areał możesz wycisnąć jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Orientuje się ktoś czy w myśl obecnej ustawy o ustroju rolnym przysługuje prawo do zwolnienie z pcc jeśli np. kupię działkę 6ha, która wejdzie w skład gospodarstwa 20ha i za jakiś czas sprzedam inną posiadaną ponad 10lat działkę 1ha?

 

Ustawa o pcc art 9. pkt 2.

"sprzedaż własności gruntów, stanowiących gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym, wraz z będącymi ich częścią składową drzewami i innymi roślinami, pod warunkiem że w wyniku dokonania czynności zostanie utworzone lub powiększone gospodarstwo rolne, a powierzchnia gospodarstwa rolnego utworzonego lub powstałego w wyniku powiększenia będzie nie mniejsza niż 11 ha i nie większa niż 300 ha oraz gospodarstwo to będzie prowadzone przez nabywcę przez okres co najmniej 5 lat od dnia nabycia; zwolnienie to stanowi pomoc de minimis w rolnictwie, o której mowa w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. Urz. UE L 352 z 24.12.2013, str. 9);"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

No tak , spełnisz warunki ustawy , co prawda jest jeszcze kwestia mocno napietego limitu krajowego pomocy de minimis...wiec radze sie spieszyc , bo zaraz bedzie po limicie i wtedy tak czy siak bedziesz placic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Problemem jest US, który twierdzi, że po zakupie powierzchnia gospodarstwa nie może się zmniejszyć nawet przez sprzedaż działki, którą posiadam ponad 10 lat.

Chyba będę musiał wystąpić o interpretację indywidualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21

skoro korzystasz z ulgi  w pcc  -na powiększenie gospodarstwa... to nie możesz go pomniejszyć w następnych latach ...dla mnie to logiczne i nie ważne który grunt zbywasz bo zmniejszasz pow .gosp. .. a powinieneś ją zachować ...jaki tam okres to nie wiem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Dzisiaj małopolskie 56 arow za 12 tys kilometr polna droga przy lakach nie koszonych, moze byc problem z dzikami ale moze nie bedzie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

witam ,panowie dopiero w poniedziałek Idę do banku ale chciałbym już co nie co wiedzieć, gdzie trzeba zajasc,i jakie papiery trzeba załatwić do kredytu, z tego co gdzieś wyczytalem że umowa przedwstępna, ale co dalej ,może ktoos jest świeżo po takiej transakcji i opowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Papier z dopłat nakazy podatkowe zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkiem w gminie i w krusie, Wypis z rejestru gruntów do tych działek i zaświadczenie o rolnym przeznaczeniu gruntów, zaświadczenia o wielkości gospodarstwa z gminy też mogą chcieć. A wiesz już może  na ile procent będzie kredyt? Bo podobno nie ma i ma nie być preferencyjnych w ty roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
9 godzin temu, kr9292 napisał:

Papier z dopłat nakazy podatkowe zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkiem w gminie i w krusie, Wypis z rejestru gruntów do tych działek i zaświadczenie o rolnym przeznaczeniu gruntów, zaświadczenia o wielkości gospodarstwa z gminy też mogą chcieć. A wiesz już może  na ile procent będzie kredyt? Bo podobno nie ma i ma nie być preferencyjnych w ty roku

kiedys tylko tak rozmawialem z Pania , i mowila ze jesli bede potrzbeowal to mam przyjsc 

http://www.agrofoto.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/limit-na-kredyty-preferencyjne-w-2019-r-200-mln-zl,83483.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Czyli coś ruszyło. U mnie w banku w kredytach preferencyjnych siedzi po znajomości taka pi*da co zawsze jej coś nie pasuje i nic nie wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie które spółdzielcze nie udzielają preferencyjnych na zakup ziemi bo jak twierdzą, za dużo z tym papierkowej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

akurat u nas jest Pani bardzo miła , brałem  kredyt na ciagnik , akurat szła na urlop , to w 3 dni mialem pieniadze na koncie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Jak tam ceny w lubelskim? Powiat tomaszowski, hrubieszowski..? Z tego co się orientuję, to ceny trochę spadły, podobno np w okolicach Ulhówka za 1-2klasę nie za bardzo ktoś chce dać 50tys.. a tu sąsiad będzie chciał sprzedać trochę pola, większość w 3klasie, to wychodzi z 65 i niby 55 to jego minimum.. pasowałoby mi kupić, chociaż część -10ha, bo blisko moich pól, ale czy przy prawie 40ha swoich, przy uprawie pszenicy, rzepaku, buraka i fasoli warto się pchać w taki kredyt przy w miarę stabilnej sytuacji gospodarstwa (kredyt tylko na sprzęt, zostało 170tys).. dodam, że jeszcze nie miałem okazji kupić pola, więc trochę się obawiam, wiem że decyzja moja ale może ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Już piszę jak . Mam dość świeże informacje . 10-12 tys za ha 4 klasy . Amatorów brak . Jak by dobrze poszukał to i taniej by znalazł , tylko kilkuletnie brzozy i sosny trzeba by karczować .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W mojej okolicy (lubelskie ale zachód) za 3b/4a wołają po 45-55 tys i idzie jak ciepłe bułki i to ciężko kupić kawałek większy jak 1-2 ha. Głód ziemi nadal trwa w mojej okolicy.

Zostało z dużej wsi dosłownie klika rozwojowych gospodarstw i biorą wszystko jak leci.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, sumek666 napisał:

Zetorki w lubelskim?

Lubelskie powiat Lubartów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mi Wipasz podbija za 5-6 klasę 50 tys za ha i niby skory dać 100tyś za kawałek 12 ha.

A ch*j z nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

zetorki12 napisał: Już piszę jak . Mam dość świeże informacje . 10-12 tys za ha 4 klasy . Amatorów brak . Jak by dobrze poszukał to i taniej by znalazł , tylko kilkuletnie brzozy i sosny trzeba by karczować . jaki powiat ? już mnie wyprzedziles Xtro masz rację 5-6 kl to tam trzeba sie modlic żeby sie opłacało


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja... Ale macie tanioche a wybrzydzacie. Po ile dzierżawa i dla kogo dopłaty? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio pewna Pani oddała , dokładnie na jesieni , coś ok 3ha . Dopłaty na pół , Ona składa i dzieli , Za paliwo też jej . Umowa ustna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
8 minut temu, XTRO napisał:

mi Wipasz podbija za 5-6 klasę 50 tys za ha i niby skory dać 100tyś za kawałek 12 ha.

A ch*j z nimi 

No nie dziwię się co ma się zrównać dobry rolnik z Wipaszem. Pewnie pod kurniki lub mieszalnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

kurniki doświadczalne ponoć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No to u mnie dopłaty plus coś ekstra. 

Jest jedna wioska ale tam to badylorze same to dzierżawy zaczynają się od 3 tys w górę 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj