coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Agrest    25498

Rozumiem, że udokumentowane pokłady piachu i koncesja na wydobycie? Jeśli tak to nawet tanio. Szybko się zwróci. Za patelnię piachu do budowy 500zł płaciłem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

koszty wznowienia znaków granicznych ponoszą właściciele sąsiednich nieruchomości po połowie- art. 152 Kodeksu Cywilnego.

Powiedz to mojej sąsiadce  <_< najpierw zgodziła się że koszta wznowienia granic działek będą po połowie  ^^ ale jak doszło co do czego to zawinęła się z podkulonym ogonem i tyle się dołożyła do poniesionych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Geodezja jest prywtna i placi ten co zamawia usluge bo inaczej nikt nie podejmie sie roboty

A to jak sie dogadaja sasiedzi to sprawa ugody albo sprawy w sadzie o odzyskanie kosztow ...


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Sciąga się geodetę i po robocie bierze się od niego fakturę. Wysyłasz wezwanie do zapłaty sąsiadowi z określonym terminem. Jak dalej nie płaci to do sądu. Tak już robiłem.  Po uprawomocnieniu się wyroku komornik ściąga.

V i VI klasa to u mnie za 15 tyś za ha by nie poszła.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli się coś obiecało to słowa trzeba dotrzymać  <_< a z ciemnointeligencją która ledwo podstawówkę ukończyła po sądach nie będę się włóczył o pareset złotych -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Sciąga się geodetę i po robocie bierze się od niego fakturę. Wysyłasz wezwanie do zapłaty sąsiadowi z określonym terminem. Jak dalej nie płaci to do sądu. Tak już robiłem.  Po uprawomocnieniu się wyroku komornik ściąga.

V i VI klasa to u mnie za 15 tyś za ha by nie poszła.

 

Na jakiej podstawie wysyłasz wezwanie do zapłaty sąsiadowi? Skoro ty zamawiasz geodetę to sobie płać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@up. Na podstawie art 152 KC. Był podany wyżej. Oczywiście przed ściągnięciem geodety trzeba spytać (lub jeszcze lepiej wysłać listem poleconym) sąsiada czy się dorzuci do geodety. Dopiero jak odmówi wchodzi się w procedurę sądową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Takie prawo też mi się nie podoba, bo ktoś w ten sposób zmusza mnie do wydania pieniędzy których mogę nie mieć lub akurat potrzebuję na inne cele.

 Mi sąsiad właśnie wyorał całą miedzę i sam nie wiem co teraz zrobić. Prawdopodobnie zostawię bruzdę zamiast miedzy, może pójdzie po rozum do głowy. 

Miałem brać geodetę tylko dlaczego mam płacić 2 tys zł za jego fanaberię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

Ja mam tak samo na 3 działkach. Patrząc na geoportal a na moje pole to mi brakuje. Działki kupione 20 lat temu przez mojego ojca i teraz tez sie zastanawiam czy ten 0,5 czy metr jest tyle wart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

wczoraj byłem na przetargu gminnym 95 arów VI klasa , do tej pory płaciliśmy 50 zł , do przetargu podchodziłem ja i znajomy i jakiś facet, cena dobita do ponad 2tys. więc odpuściłem, trochę szkoda bo pole miałem w miarę doprowadzone do ładu, a najlepsze jest to ze rozmawiałem z kolegą po przetargu i mówił że facet bierze każdą ziemię bije konkretne pieniądze i nic na tych polach nie robi, i jeszcze lepsze ze to pole jest na środku pola 5 hektarowego i jest problemem ze znalezieniem granicy, i teraz pytanie w czyim obowiązku jest wynajęcie geodety i zapłacenie za to ?

Jeśli leży po środku twojego pola ,to niema dojazdu ,możesz go wpuścić odpłatnie np,1500 zł na rok droga o szerokości 3metry i po sprawie,jak nie uprawia zostaw 0,5 ha nie kapnie sie ile zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

up. Lub sąd wytyczy mu drogę przez twoje pole. Za powierzchnię drogi zapłaci tyle co średnia z gus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

@up. Na podstawie art 152 KC. Był podany wyżej. Oczywiście przed ściągnięciem geodety trzeba spytać (lub jeszcze lepiej wysłać listem poleconym) sąsiada czy się dorzuci do geodety. Dopiero jak odmówi wchodzi się w procedurę sądową.

Ten artykul nie daje zadnych podstaw do wzywania do zaplaty bo tu nie ty decydujesz kto ponosi koszty tylko ewentualnie sad

Po drugie wznowienie granic to nie rozgraniczenie ...

 

Wzywajac geodete robisz to na wlasne ryzyko i ewentualnie odzyskasz koszty lub nie

Co innego procedura rozgraniczenia a co innego wznowienie granic wiec nie rob sieczki


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz to mojej sąsiadce  <_< najpierw zgodziła się że koszta wznowienia granic działek będą po połowie  ^^ ale jak doszło co do czego to zawinęła się z podkulonym ogonem i tyle się dołożyła do poniesionych kosztów.

 

Jaki jest koszt wznowienia granic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

staszku dwa lata temu robiłem wznowienie granic działki siedliskowej to koszt 1200 zeta a na obecną chwilę to nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja mam tak samo na 3 działkach. Patrząc na geoportal a na moje pole to mi brakuje. Działki kupione 20 lat temu przez mojego ojca i teraz tez sie zastanawiam czy ten 0,5 czy metr jest tyle wart

 

Pamiętaj że na geoportalu dane mają charakter poglądowy i w takich sytuacjach nie mogą być traktowane jako wystarczający dowód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

staszku dwa lata temu robiłem wznowienie granic działki siedliskowej to koszt 1200 zeta a na obecną chwilę to nie wiem .

 

Ile punktów granicznych było przywrócone?

U nas w okolicy w zeszłym roku jeden dziadyga geodeta za wznowienie 6 punktów skasował 3500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@marko-kolo po co podskakujesz. Byłem w sądzie  i kasę odzyskałem przez komornika. Z tym że było to rozgraniczenie lasu. !52 KC jest podstawą roszczenia sądowego. Wezwanie do zapłaty jest wymogiem formalnym i bez niego sąd nie będzie rozpatrywał sprawy. Wynika to z przepisów KPC, a nie KC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

Pamiętaj że na geoportalu dane mają charakter poglądowy i w takich sytuacjach nie mogą być traktowane jako wystarczający dowód ;)

Wiem i dlatego nie robie żadnego dymu a zastanawiam sie na ile są wiarygodne bo dla pol metra przez 100 metrów pola nie widzi mi sie wydawać około 2 tysi na wydzielenie granicy bo kiedy to sie zwróci z tego paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

@marko-kolo po co podskakujesz. Byłem w sądzie i kasę odzyskałem przez komornika. Z tym że było to rozgraniczenie lasu. !52 KC jest podstawą roszczenia sądowego. Wezwanie do zapłaty jest wymogiem formalnym i bez niego sąd nie będzie rozpatrywał sprawy. Wynika to z przepisów KPC, a nie KC

Wezwanie geodety nie jest rozgraniczeniem wiec nie mieszaj tu roznych spraw

Zeby bylo rozgraniczenie to nalezy udac sie do wojta lub burmistrza z podaniem o wszczecie procedury administracyjnej i potem ewentualnie mozna do sadu jak dalej konflikt

 

Wezwanie geodety jest tylko zwyklym pomiarem na prywatne zyczenie i w praktyce nie niesie zadnych skutkow prawnych bo sasiad moze nie podpisac i olac taki pomiar

 

W polskim prawie jest jeszcze instytucja zasiedzenia i tu wlasciciel moze zostac wydymany nawet w sadzie ....takie prawo ktore nie broni wlasnosci

 

Wiec pomiar geodety jest tylko wstepem ...informacja o stanie faktycznym i zadnych kosztow na tym etapie nie odzyskasz bo artykul ktory przytoczyles odnosi sie precyzyjnie do rozgraniczenia ....wiec nalezy to rozroznic i nie wprowadzac w blad


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ile punktów granicznych było przywrócone?

U nas w okolicy w zeszłym roku jeden dziadyga geodeta za wznowienie 6 punktów skasował 3500zł.

Dokładnie nie pamiętam czy dwa punkty graniczne czy działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj