coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Agrest    25581

Jak to ceny z GUS-u? Myślałeś że będzie urzędowo regulowana cena? :blink:

Może i biznesmen, ale wystarczy, że miał już na siebie ziemię, a więc może kupować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to ten co dzierzawil nie kupił to mnie dziwi bo pewnie mial pierwokupu tyle ze mogl miec ta ziemie dzierzawiona na przyslowiowa gebe i nie mial umowy pisemnej i wtedy by go to wykluczylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

No i może miał prawo pierwokupu, ale co ono daje jak gość sobie zażyczy kwotę na którą go nie stać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przy 50 ha opasów pewnie już pod 200 sztuk na albo i z 300 więc pewnie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Grunty z ANR już są wyprzedane. Ciągniki i maszyny używane są tańsze niż 10 lat temu. Lepsze i czasem mniej zużyte... Szybciej porobisz w polu, to możesz mieć więcej ha...

Więc ceny gruntów prywatnych tylko mogą rosnąc.

Bo co sprzedało się np: wczoraj już w ciągu dwóch dekad ( 20 lat ) właściciela nie zmieni...

W każdej wsi znajdzie się jeden "narwany" i kupi nawet jak 20% więcej ceny niz "norma" w regionie. Jak nie kupi ten to 2-3 wsie dalej znajdzie chętny :)

Ja sam w ciągu ostatnich 2 lat, nie kupiłem pola bliżej niż 5 km od domu. Powód? Blisko już nie ma chętnych do sprzedania.

Ostatnia zasłyszana "okazja" działka 2 ha w prostokącie, równe pole, 2 klasa średnio cena 60 tyś/ha ( woj  świętokrzyskie ). mam do niej 7 km, i jak sprzedający zgodzi się na 55tyś/ha to biorę. Czekam na jego decyzje. Dla mnie drogo, ale taniej i bliżej nie ma. Trzeba by poczekac z 10 lat. A jakie bedą ceny? Raczej nie niższe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Zależy czego szukasz. dziś kupić przyzwoity zachodni ciągnik 140-200 KM juz od kwoty 130-180 tyś netto. a kiedyś? zetor ursus 160 Km wymęczony w PGR w Polsce lub import z Czech. wszystko do roboty mechanicznie, handlarz podpiciował a cena około 80 tyś wzwyż... wyższa cena to po rezultat wyższego poziomu techniki w pojezdzie ( hydraulika, kabina, skrzynia itp ). Nowe oczywiście sie zgadzam, drożeją bez przerwy. Podobnie jak ziemia.

Ogólnie trudny temat z ziemią, kto nie nakupił dawniej jak było np po 20 tyś/ha lub najlepiej po mniejszej cenie to teraz trudny ma rozwój...

Sam nie wiem jakbym zmierzył sie z sytuacją np: 10 ha po 50 tyś/ha w jednym kawałku. 0,5 mln skąd wziąść? Kupuje po 1- 2 ha bo większych pól nie ma u nas:) Chyba na szczeście. Użytkuje 25 ha własnych,dzierżaw 14 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

wczoraj byłem na przetargu gminnym 95 arów VI klasa , do tej pory płaciliśmy 50 zł , do przetargu podchodziłem ja i znajomy i jakiś facet, cena dobita do ponad 2tys. więc odpuściłem, trochę szkoda bo pole miałem w miarę doprowadzone do ładu, a najlepsze jest to ze rozmawiałem z kolegą po przetargu i mówił że facet bierze każdą ziemię bije konkretne pieniądze i nic na tych polach nie robi, i jeszcze lepsze ze to pole jest na środku pola 5 hektarowego i jest problemem ze znalezieniem granicy, i teraz pytanie w czyim obowiązku jest wynajęcie geodety i zapłacenie za to ?


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

2 tys za prawie hektar pola ??? to prawie jak zadarmo chyba cos sie pomyliłes w cenie zer zabraklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

wczoraj byłem na przetargu gminnym 95 arów VI klasa , do tej pory płaciliśmy 50 zł , do przetargu podchodziłem ja i znajomy i jakiś facet, cena dobita do ponad 2tys. więc odpuściłem, trochę szkoda bo pole miałem w miarę doprowadzone do ładu, a najlepsze jest to ze rozmawiałem z kolegą po przetargu i mówił że facet bierze każdą ziemię bije konkretne pieniądze i nic na tych polach nie robi, i jeszcze lepsze ze to pole jest na środku pola 5 hektarowego i jest problemem ze znalezieniem granicy, i teraz pytanie w czyim obowiązku jest wynajęcie geodety i zapłacenie za to ?

Jeśli ty zniszczyłeś granice ,to ten co kupił może tego wymagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

jak daleko sięgam pamięcią pole było w naszych rękach i granicy nie było, i chodzi o dzierżawę. Dzisiaj od orałem tyle ile mi sie widziało czyli na geoportalu jest taka opcją że można zmierzyć odległość działki i tak zrobiłem, jak mu coś nie będzie pasować to niech sobie geodete weźmie


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie jak tak ? Z tym że niezbyt dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Granice często są poprzesuwane o kilka metrów, ale siatka kartograficzna się zgadza i zarówno szerokość jak i długość pola można sobie zmierzyć. Na własne potrzeby wystarcza. Jak ludziska zgodne to sobie granicę wytyczą. Niemniej geoportal nie może być wykorzystywany jako dowód w sprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

z opinii znajomych z facetem ciężko o ugodę, już samo to ze odbiera ziemię ludzią i nic na niej nie robi, stwierdziłem że mam go gdzieś niech se robi co chcę, po za tym cholera go wie czy w ogóle coś tam bd robił...


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

koszty wznowienia znaków granicznych ponoszą właściciele sąsiednich nieruchomości po połowie- art. 152 Kodeksu Cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pimper21 jak mówisz że on nic nie robi na tych polach i ono jest w środku twojego to ja bym to siał i zbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak daleko sięgam pamięcią pole było w naszych rękach i granicy nie było, i chodzi o dzierżawę. Dzisiaj od orałem tyle ile mi sie widziało czyli na geoportalu jest taka opcją że można zmierzyć odległość działki i tak zrobiłem, jak mu coś nie będzie pasować to niech sobie geodete weźmie

 

to on to bd dzierzawił czy kupił w koncu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

tak to jest dzierżawa (napisałem w tym temacie bo innego nie mogłem znaleźć) @damianzbr ja zasieje on zobaczy że ładne i mi pokosi i co ja mu wtedy zrobię xddd


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty miał byś prawo to skosić a on wytoczyć ci sprawę za samowolne zajęcie gruntu w której żądał by zadość uczynienia (czynszu dzierżawnego)

Jednak ja ci nie doradzam abyś wchodził w konflikty na drodze sądowej z ludźmi, tylko zasiał z nadzieją że uda się zebrać. 95 arów to wielkich kosztów nie poniesiesz więc ewentualne zebranie przez niego nie będzie tak bolesne.

 

A gdyby wpadł na podwórko z pytaniem dlaczego uprawiasz jego ziemię, to głupa przyrżnąć że syn/pracownik omyłkowo zasiał jak co roku. Ale jak właściciel chce to niech se kosi to co rośnie. A jak by pismo z sądu przyszło to nie przyznawać się że się siało na tym polu. Nie moje ,,róbta se co chceta,,

 

Natomiast tak całkiem po świńsku to była akcja u nas tylko że właściciel gruntu pole wydzierżawiał temu rolnikowi od 5 lat. Na gębę bez dopłat tylko 500 zł/ha rocznie do ręki. I dwa lata temu stwierdził że 500 to za mało i w środku sezonu zażądał więcej. Rolnik dał chyba całe dopłaty + coś tam. W tym sezonie przed żniwami wymyślił sobie że przez 5 lat się dorabiał na jego polu i żąda tą kwotę z ostatniego roku całe dopłaty + coś tam za wszystkie lata wstecz.

Rolnik mówi wal się, koszę zborze i se zjedz to pole.

 

On na to: nie ma opcji, jak nie dajesz kasy zboże koszę ja

Rolnik zaczął chodzić pytać szukać. Był nawet u prokuratora i stwierdzili że są świadkowie że uprawia to pole od 5 lat, w tym roku również to robił więc ma kosić rolnik który zasiał. Jeśli właściciel pola będzie uniemożliwiał, to rolnik będzie kosił z asystą policji.

 

Koniec był taki że właściciel (jakiś miastowy emerytowany wojskowy czy z BOR) pola latał po całym powiecie szukać kombajnu co mu skosi na szybkiego po nocy aby nikt nie widział, nawet był u mnie i dlatego się o wszystkim dowiedziałem, bo do tego wszystkiego rolnik który dzierżawił to taki znajomy tylko parę wiosek dalej mieszka.

 

A jak kosili to już nie wiem, czy z policją czy bez ale ten rolnik zebrał bo tamten baran nie mógł nikogo znaleźć do koszenia. Sprawa szybko się rozeszła w eterze że każdy stanął murem za rolnikiem i miał w d..ie te 5 ha usługi.

 

Ale żadnej umowy dzierżawy nie spisali, więc ten rolnik siał w ciemno na nie swoim polu, a właściciel pola nie mógł tego tknąć bo policją go straszono :D

 

Takie mamy prawo w PL. W tym jednym przypadku prawo było ok, ale jak się słyszało o tych piratach polowych. Co wpadli ci przez noc zasieli ze 100 ha na twoim polu i ty nie mogłeś tego tknąć, paranoja.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj