coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oregano    948

Mam to szczęście, że mam gleby klas I-III więc nie mam praktycznej wiedzy na temat uprawy warzyw na takich glebach a teoretyzować nie zamierzam. Z pewnością może to być trudne, ale generalnie nie w tym rzecz. Tak jak pisałem wcześniej gość kupił to teraz jego problem jak na tym zarobić. Zapłacił więcej niż komuś się wydaje że jest to warte to od razu afera i wytykanie jakim ciągnikiem czy autem jeździ.

Na zachodzie Europy ziemia jest po 40-60tyś euro i nie widzę powodów do tego by takie ceny (w perspektywie długoterminowej oczywiście) zawitały do Polski.

Nie trzeba więc zarabiać kokosów bezpośrednio na uprawie, można to potraktować jako inwestycję w nieruchomość.

Gdzieś w okolicach 2000r były u nas przetargi na ziemię po PGR-ach, gdzie ceny były <10tyś PLN, duże ładne, płaskie kawałki. Dzisiaj ta ziemia jest warta powiedzmy 50tyś. (a może 60? 80?) W prosty więc sposób można policzyć ile ktoś zyskał kupując przykładowo 10ha.

 

Edytowano przez oregano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

oregano

to ty jestes spekulant a nie rolnik  :D

"nie widzę powodów do tego by takie ceny (w perspektywie długoterminowej oczywiście) zawiały do Polski" 

zgadzam sie  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Oregano jak nie masz 6 klasy i jej nie uprawiałeś to nie wypowiadaj sie bo na 1-3 rośnie wszystko na 6 wszystko usycha jak nie pada tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Oregano jak nie masz 6 klasy i jej nie uprawiałeś to nie wypowiadaj sie bo na 1-3 rośnie wszystko na 6 wszystko usycha jak nie pada tydzień.

 

Ale po raz 10 piszę, że to nie jest problem ani Twój ani mój czy komuś coś tam urośnie czy nie. Ktoś kupił to jego problem lub szczęście, nie obchodzi mnie to.

Po raz 10 napiszę też, że na ziemi zarabia się bezpośrednio - zbierając plony oraz pośrednio poprzez wzrost cen nieruchomości rolnych. Nie można tego rozliczać tylko w kategoriach ile żyta urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Przy zwierzetach szybciej. Ale nie o to mi chodziło. Kupiłem przez ostatnie 10 lat ponad 20 ha ziemi i w tej chwili od reki kazdy mógłbym sprzedać co najmniej 15 tys drożej. Mój dziadek który miał 92 lata do smierci powtarzał, że nigdy na ziemi nie stracił i zawsze jak kupował on czy mój tato to wydawało się, że kupują drogo. Gdy któregoś razu przeglądałem stare akta to te ceny wydają się smieszne. Np '95r cena za ha 16 tys dzisiaj od ręki po 60 mógłbym dostać. Dodam, że nie jestem zwolennikiem kupowania ziemi za wszelką cenę ale często płacenie dużych pieniędzy za ziemię ma sens.

 

w połowie lat 90-tych ojciec za 15 tys.  zł kupił zapuszczone gospo 42 ha. pamiętam, jaka bieda wtedy była, jak to wtedy było dużo pieniędzy za ziemię, którą nawet pies z kulawą nogą się nie interesował i jak matka gadała, że to głupota i po co i na co? dziś 1/2 ha kupi się za to.

 

przez ostanie ponad 10 lat z bratem podwoiliśmy to (w różnych cenach)  i teraz skupiamy się na normalnych maszynach. jest przez miedzę do wzięcia kolejne 3,3 ha (większość IIIb)  za 70 000, ale odpuszczamy na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiElwaro    155

ja nie kupuję pól gorszych niż 4a chyba że glina , nie mam cierpliwości do słabych pól kiedyś miałem w dzierżawie 20 ha 4b-6 i tam kosiłem 5 t QQ a na swoim 14 t , pszenicy nie dało się tam zasiać , osobiście uważam że pola 4b i w górę na słabym podłożu nie powinny więcej jak 20 tyś kosztować

może i niepowinny ale kosztują 

A unas za 1 klasę dają 30 k a za 3klase 23 max bo nikt się nie wcina się drugiemu znajdują się wariaci ale zadko co dają 40 jeden potentat odnas jak ktoś mu zaproponuje ziemię do kupna to mówi daje 25i biorę a jak więcej to spierdalaj zresztą każdy tak mówi :-)

i dlatego jest normalnie bo to kupujący powinien dyktować warunki,a nie ceny k**wa z d*py pola po zaciągane jakoś to powinno być uregulowane z góry bo do ch*ja nie podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

,a nie ceny k**wa z d*py pola po zaciągane jakoś to powinno być uregulowane z góry bo do ch*ja nie podobne ...........

 

taa, ceny powinien rząd ustalać co?  na wszystko? na prawdę?  to już  było

tęskno do socjalizmu co, czy ty wiesz co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Za niższą cenę napewno.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie te ceny są zabawne. Niech kupują i niech kosztuje 100 000 za ha wtedy od razu sprzedaje wszystko

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

albo w dzierżawe za 2 tys czynszu za ha  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ziemia jest tyle warta ile ktoś zapłaci, choć osobiście za ziemie 1-3 nie dałbym więcej niż 30k za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie u nas teraz jest na sprzedanie 1 klasa po 50 a plon średni tam coś koło 5-6 ton sypie powodzenia w interesach . Uważam tak samo próg opłacalności to 30 za ha Max więcej to lokata kapitału jak się nie wie Ci z nim zrobić bo brać kredyt i tyle płacić to dla mnie debilizm ale jak kto lubi ☺

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Debilem to trzeba byc zeby za tyle sprzedac
Widze ze slabo cenicie cudze , ciekawy jestem czy byscie sprzedali za tyle ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Tak, jeśli miałbym coś sprzedawać to takie ziemie jak u mnie to 25 tyś/ha, 2-3 klasa, glinka, less. Na szczęście głupich tu nie ma i powyżej to tylko by się w głowę popukali i nikt by nie sprzedał

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Teraz mówisz za drogo i kiedy się zwróci. Nagle może się okazać, że zjawi się obszarnik i zacznie skupować ziemię, a wtedy będzie płacz bo nie ma gdzie kupić ;) i o cenę nikt nie będzie pytał.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie u nas teraz jest na sprzedanie 1 klasa po 50 a plon średni tam coś koło 5-6 ton sypie powodzenia w interesach . Uważam tak samo próg opłacalności to 30 za ha Max więcej to lokata kapitału jak się nie wie Ci z nim zrobić bo brać kredyt i tyle płacić to dla mnie debilizm ale jak kto lubi ☺

Przede wszystkim to zawsze jest jakaś grupa ludzi dla, których jest za drogo. Czy to sprzęt, czy ziemia, czy właśnie ŚOR no i później mamy sytuację, że ludzie z I klasy gleby zbierają mniejsze plony niż ja z IV. Wtedy faktycznie się nie opłaca. Więc mówienie, że to debilizm jest trochę słabe.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kula debilizm nie debilizm ale u mnie w Wielkopolsce kopalnia odkrywkowa zniszczyła dziesiątki tysięcy hektarów i płaciła rolnikowi gigantyczne odszkodowania i jeden z drugim co miał 15-20 hektarów dostał nagle kilka milionów to kupowali gospodarstwa odrazu po 100 hektarów i teraz nagle wielkie paniska i windują sztucznie cenę bo oni kupią wszystko. Przykład mojego kolegi za 2.5 hektara ziemia 3 klasa ale zalewowa bez melioracji chciał 40 za hektar i zjawiło sie 2 po kopalni i jeszcze jeden co ma więcej kredytów niż włosów na głowie i tak zaczęli sie przebijać ze chlopak dostał po 78 za hektar. Dla niego super tylko gdzie tu logika? Nikomu z tej 3 ziemia nie przylegała każdy ma po kilka kilkanaście kilometrów ale skupują wszystko na potęgę bo jeszcze zostało sporo kasy po kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nic nie poradzisz, to ich kasa. Z jednej strony może dobrze, że jej nie przepili, z drugiej windują ceny.
Każdy by chciał, że ziemia kosztowała po 20-30tys/ha, ale nie kosztuje. Tak jak i wszystkie inne "komponenty" do produkcji rolniczej raczej drożeją niż tanieją.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj