coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Mocnyfend    22

Też jestem w tym temacie sprzedaży ,darowizny i po ostatnich zmianach w tym temacie przez PIS ,pracownicy Gminy nie potrafią wyjaśnić ,notariusz też wszystkiego nie wiedział ,jedynie dokładną odpowiedz z paragrafami jak i co dostałem od radcy prawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To powiedz co się dowiedziałeś, a nie od kogo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zgadza się powyżej 11 ha nie płacisz, ale od stycznia ubiegłego roku jest to pomoc de minimis i US wystawia Ci takowe zaświadczenie z kwotą przyznanej pomocy.

Do 11ha płacimy dodatkowo do US 2% wartości transakcji, a także wszystkie akty notarialne poniżej 1ha bez względu na stan posiadania podlegają haraczowi 2%(tylko to ostatnie to nie mam pewności czy nie pokręciłem czegoś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poldekp    0

witam

nie dawno kupiłem ziemie ,ale nie bardzo wiem czym się różni R IVa  a  Ł IVa

czy będzie to miało duży wpływ na plon z danego kawałka ziemi

planuje posadzić maliny na całości tzn 1,2 hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

R -grunty orne

Ł - łąka

S -sady

Br zabudowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poldekp    0

to tez juz wiem,chodzi mi o rużnice w plonie pomiędzy R a Ł  w plonie 

bo moja działkajest w 75 % rolna a w 25% łąki

i czy na tym kawałku łaki będzie niższy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A kto to wie ? Skoro jesteś rolnikiem sam powinieneś wiedzieć, tu wróżbitów nie ma żeby znać zasobność Twojej gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że sprzedający boi się zapłaty podatku od darowizny. Takowy chyba obowiązuje do momentu upływu 5 lat. I to chyba 19% wartości transakcji. Po 5 latach sprzedającego podatek już nie obowiązuje.

jeśli nabyłeś ziemię rolną to musisz czekać 10 lat z jej sprzedażą.W przypadku sprzedaży ziemi nabytej wcześniej trzeba czekać 5 lat od kupna ostatniego kawałka (data ostatniego zakupu gruntu).Dowiadywałem się , bo też chcę sprzedać 0,7 ha i mogę to zrobić za parę mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkimi    0

u mnie jest działka granicząca z jedną z moich (innych na sprzedaż nie ma w najbliższej okolicy)  - za 3,3 ha chcą 70 000 zł (ok. 21 000 zł/ha). widziałem akt notarialny, że kupili od jednych pijaków w 2000 roku za 1500 zł, czyli za dobrą wypłatę... leży ten grunt cały czas (w necie też) i nikt się nim nie interesuje. ciężko mi zaakceptować ponad 46-krotną przebitkę i nie wiem, czy podejmę temat...

 

Bierz w ciemno nie zastanawiaj sie. Ostatnio za graniczącą wyszło mi za ha ponad 70tys. Nie patrz ile ktoś zarobił , popatrz ile Ty z tego będziesz miał.

Co zrobić aby nikt mi nie podkupił ziemi?

Dzierżawie ziemie od 2 wydzierżawiających matki i córki razem 6,5ha w 2 działkach, dowiedziałem się teraz przypadkiem że na księgach wieczystych jest spory zastaw i wszczęte są po 2 postępowania komornicze 2 u matki i 2 u córki, od 2 wierzycieli. Co mogę uczynić aby nie stracić tej ziemi, szkoda bo już 16 lat ją dzierżawie.

 

Jeśli Ci na tym zależy kupić( znaczy przejąć jeśli długi przewyższają wartość gruntu) Nie wiem jak cena ale jesli grunt jest wart 300 a postępowań na 200 to kup za 100 i zobowiąż sie do spłaty 200 i będzie z głowy. przekonasz właasciceli obecnych ze warto i bedzie bez problemu bo inaczej ich zlicytują. Uważam że sprawa do ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jeśli nabyłeś ziemię rolną to musisz czekać 10 lat z jej sprzedażą.W przypadku sprzedaży ziemi nabytej wcześniej trzeba czekać 5 lat od kupna ostatniego kawałka (data ostatniego zakupu gruntu).Dowiadywałem się , bo też chcę sprzedać 0,7 ha i mogę to zrobić za parę mies.

 

wczesniej to trzeba czekac 5 lat a te wczesniej nabyta ziemia to o kiedy chodzi przed ustawa z maja 2016 czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

no raczej przed skoro weszła parę mies. temu.ale ja podaję ,co się dowiedziałem  w moim przypadku.zakup był w 2005 a następny w 2012.mam zamiar sprzedać część tego , co kupowałem w 2005.w czerwcu mija 5 lat od ostatniego zakupu ziemi i dopiero będę mógł sprzedać po tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Zgadza się powyżej 11 ha nie płacisz, ale od stycznia ubiegłego roku jest to pomoc de minimis i US wystawia Ci takowe zaświadczenie z kwotą przyznanej pomocy.

Do 11ha płacimy dodatkowo do US 2% wartości transakcji, a także wszystkie akty notarialne poniżej 1ha bez względu na stan posiadania podlegają haraczowi 2%(tylko to ostatnie to nie mam pewności czy nie pokręciłem czegoś)

W ostatnim nic nie pokręciłeś. Jest jedynie taki wytrych, że może to być 1 ha fizyczny lub przeliczeniowy. Kupowałem 0,93 ha fizycznego (ale 1,05 przeliczeniowego) i nic nie zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Bierz w ciemno nie zastanawiaj sie. Ostatnio za graniczącą wyszło mi za ha ponad 70tys. Nie patrz ile ktoś zarobił , popatrz ile Ty z tego będziesz miał.

 

Jeśli Ci na tym zależy kupić( znaczy przejąć jeśli długi przewyższają wartość gruntu) Nie wiem jak cena ale jesli grunt jest wart 300 a postępowań na 200 to kup za 100 i zobowiąż sie do spłaty 200 i będzie z głowy. przekonasz właasciceli obecnych ze warto i bedzie bez problemu bo inaczej ich zlicytują. Uważam że sprawa do ogarnięcia.

Temat nie do ogarnięcia gdyż na 6,5ha jest ponad 500 tys zastawu, a u nas 20 tys x 6.5=130 tys więc brakuje tylko 370 tys :)

 

Poza tym była licytacja połowy tej nieruchomosci i okazało się że nabyłbym to za cene wywoławczą, gdyż dogadałem się z zainteresowanymi przed licytacją, ale właścicielka nieruchomości zaskarżyła czynnosci komornicze i dalej niewiadoma!!!  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

38tys/ha i 10ha kupione.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Gratulacje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... dla sprzedającego :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

No fakt gratulacje dla sprzedającego że ma kasę ,a dla kupującego że ma robotę ,,,taką wymianę zdań usłyszałem z uśmiechem u nas przy sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

... dla sprzedającego :D:P .

A to jest czego gratulować?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wprawdzie nie wiem jaka klasa , ale w Mojej części lubelskiego tak wysokie ceny to nierealne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakie to ma znaczenie?

Kolega kupił, więc wychodzi na to, że mu się opłacało.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No świetne i ekonomiczne podejście :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj