coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Agrest    25258

Arek. A jak jest z tym dyplomem z szkoły ?

Musi być szkoła rolnicza jak chce teraz dokupić ?

Bo ja słyszłem ze jak sie jest rolnikiem kilkanaście lat uprawia bez przerwy to nie trzeba ...

Jak ja się pytałem to chyba właśnie taką odpowiedź dostałem jak piszesz, że wystarczy dyplom ukończenia szkoły, nie ważne czy teatralnej czy rolniczej. Nie bardzo zwróciłem uwagę, bo mam rolniczą więc puściłem mimo uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

powiat Inowrocław 2,8 ha klasa1 230 tysięcy za całość i są chętni do kupna.

 

żaden szok to u nas tyle za 3 klase tyle placili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

 

 

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie  :mellow:

Ja mam telefonicznie ugadane 50tys za 1,2 ha II i III kl i powiem że mi bardzo zależy bo po sąsiedzku. Gościa w życiu na oczy nie widziałem, zresztą on ziemi swojej również, bo dostał w spadku i dzielą nas setki kilometrów. Nie wiem czy kupię bo wszystko palcem na wodzie pisane, ale jak kupię to będę zadowolony, chociaż z punktu ekonomii takie ceny to absurd. Ale to działka dla mnie strategiczna - powiedzmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35
Napisano (edytowany)

powiat Inowrocław 2,8 ha klasa1 230 tysięcy za całość i są chętni do kupna.

jaaa.kiedy to się zwróci???? za 150 lat? dla mnie 30 tys to za drogo a tyle to sznurek na szyję.jednak rolnicy są bogaci w pl ,  chociaż ja nie znam takich.

Edytowano przez rocknrollnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie za 150 tylko 30.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Podlaskie 6,2 ha z jakimiś budynkami które się do niczego nie nadają,  500 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopy jak taka cena to sprzedać wszystko w pi.du i zyć jak król jak bym tak zrobił jak by cena była 80 000zł /ha albo jak tu ktos pisze 120 000zł/ha


Do tego co wykupił kilka lat temu po 35000zł/ha takie bakjki to nie przejda kolega wykupował ziemie klasa IV te 5 lat temu to płacił po 18 000zł i miał prawo pierwo kupu gdyby mógł podejśc np taki kowalski dał by spokojnie po 20 000 ale takie przepisy wiec w te twoje 35000 to nie chce mi się wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

To sprzedawaj po 80 tyś ,ja bym kupiił za tyle dobrą ziemie,niestety nikt nie chce sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

1230 tys/ 2,8ha=439,285 tys za ha.chyba ktoś żle napisał tę cenę.

Źle czytasz. Klasa I 230 za całość.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Chłopy jak taka cena to sprzedać wszystko w pi.du i zyć jak król jak bym tak zrobił jak by cena była 80 000zł /ha albo jak tu ktos pisze 120 000zł/ha

Do tego co wykupił kilka lat temu po 35000zł/ha takie bakjki to nie przejda kolega wykupował ziemie klasa IV te 5 lat temu to płacił po 18 000zł i miał prawo pierwo kupu gdyby mógł podejśc np taki kowalski dał by spokojnie po 20 000 ale takie przepisy wiec w te twoje 35000 to nie chce mi się wierzyć

 

Kilka to dokładnie 3 lata temu (wrzesień 2014) po 21 latach dzierżawy. Nie chcesz nie wierz, twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ja mam telefonicznie ugadane 50tys za 1,2 ha II i III kl i powiem że mi bardzo zależy bo po sąsiedzku. Gościa w życiu na oczy nie widziałem, zresztą on ziemi swojej również, bo dostał w spadku i dzielą nas setki kilometrów. Nie wiem czy kupię bo wszystko palcem na wodzie pisane, ale jak kupię to będę zadowolony, chociaż z punktu ekonomii takie ceny to absurd. Ale to działka dla mnie strategiczna - powiedzmy ;)

Zgadza się znam osobę co płaciła 80k za ha ale z 3 stron były jej działki. Nie mo co się oszukiwać gruba kasa za każdy hektar to już inwestowanie w nastepne pokolenie.

 

Dla mnie drogo, bo jeśli bez drenacji i problem z wje haniem w pole to co mi z tego? Wczesne siewy jarych odpadają bo mokro = brak plonu.

Ostatnie co kupione to 7.5ha przedzielone 2 drogami, 3,4 i troche 5 klasy za 105k i problemy żeby jare posiać.

 

W podlaskim sa i ceny po 60k ale to 3 klasa jedynie albo krowiarze się ratuja bo czymś trzeba karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Nie ukrywam, że i ja dla dzieci kupuję. Choć wielkich złudzeń nie mam, że zostaną na ziemi. Ale zawsze będą miały co sprzedawać jakby zaszła taka potrzeba. Wolę mieć kolejny hektar w KW jak pieniądze w banku. Nawet gdyby ta ziemia miała stracić na wartości to zawsze będzie coś warta, bez względu czy będziemy płacić w złotówkach, euro, markach niemieckich czy rublach rosyjskich :D

Co do melioracji to u mnie inny świat. W studni lustro wody na 40m się zaczyna, a po ulewach to najwyżej kałuże można zobaczyć przez krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7
Napisano (edytowany)

Nie ukrywam, że i ja dla dzieci kupuję. Choć wielkich złudzeń nie mam, że zostaną na ziemi. Ale zawsze będą miały co sprzedawać jakby zaszła taka potrzeba. Wolę mieć kolejny hektar w KW jak pieniądze w banku. Nawet gdyby ta ziemia miała stracić na wartości to zawsze będzie coś warta, bez względu czy będziemy płacić w złotówkach, euro, markach niemieckich czy rublach rosyjskich :D

Co do melioracji to u mnie inny świat. W studni lustro wody na 40m się zaczyna, a po ulewach to najwyżej kałuże można zobaczyć przez krótki czas.

 

Chyba nie wiesz co mówisz, jeżeli by doszło do tego ze rublami będziemy płacić, to towarzysze juz by dobrze wiedzieli co z takim kułakiem jak ty  zrobic... zreszta z takim jak ja tez.

Ale odstając od broń Boże takiego stanu mysle tak jak Ty, bo żadna maszyna nie bedzie za ileś lat warta co ziemia

Edytowano przez maskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie inwestowanie za takie działki to na dalszy rozwój np pod późniejszą zabudowę to wszystko ma wtedy sens i te 60 000 zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie :mellow:

chłopie jak 17tys to drogo za hektar 4klasy to nie wiem jakie plony tam macie. Mnie jako jednego ze słabszych gospodarzy na wsi było by stać na zakup 10ha na rok w tej cenie bez kredytów. Mam swoich 31ha w tym 10 5-6klasy. Za 4klasę płaciłem już po 60tys w 2015. W 2016 nikt we wsi nic nie kupił bo nic nie było do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co siejesz na tej swojej ziemi skoro jest Cię stać z 31 ha zarobić w ciągu roku 170 tyś na ziemię i doliczyć ze 3 tyś miesięcznie na życie to jest 36 tyś. Na czym tak zarabiasz 200 tyś rocznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Chłopak pomylił się w obliczeniach i tyle, policzył zysk nie odejmując kosztów  :)

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam jeszcze 10ha dzierżaw. Sieje 15-20ha kukurydzy na kiszonke, około 15ha traw i trochę zboża. Trzymam 120szt bydła ponad 40 krów mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opisz coś więcej, wydajność, jaki wiek ma reszta stada. Bo mało realny jest zysk 200 tyś na czysto od 40 dojnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Nie każdy 3 tys, potrzebuje na życie ,mnie wystarcza 1500,chyba że wszystko kupujesz,17 tyś ,to u nas ziemia kosztowala w latach1994-97, III klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrzymasz się za 1500 zł przez miesiąc? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj