coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    253

ludzie macie po 100 ha i wam mało i dokupujecie i ulgi byscie chcieli jestescie bizensmeny ze 100 ha a jak ktos ma 20 czy 30 i chce dokupic to nie moze bo takie 100 ha wszystko przebijaja ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

u mnie też ulga do 100 ha.

 

ale to jak kupie powiedzmy 1ha to ulga bedzie w podatku dotyczaca tego hektara czy calej ziemi ktora posiadam (<100ha)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ulga w podatku jest tylko na ziemię którą się zakupi i jest przez 5 lat z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ludzie macie po 100 ha i wam mało i dokupujecie i ulgi byscie chcieli jestescie bizensmeny ze 100 ha a jak ktos ma 20 czy 30 i chce dokupic to nie moze bo takie 100 ha wszystko przebijaja ceny

 

Brawo. ktos powiedział prawde. Też mnie to wkurza że Ci co maja ponad 100 sa nie najedzeni i nie dadza sie innym rozwinąć. tylko kupuja w całym powiecie

 

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46
Napisano (edytowany)

A kto wam broni mieć 100 czy 200 ha? To że nie macie głowy na karku, nie jesteście przedsiębiorczy nie znaczy że inni muszą do was równać. Jak ktoś ciężką pracą dorobił się ha i mu mało to jego sprawa, wolno mu. Mają przewagę finansową i ilościową i ją powiększają.

 

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie że tak ja uważam że ziemia jest jeszcze zbyt tania jeśli są ludzie chętni by ją wtakiej cenie kupować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie dawno czytałem artykuł o cenie dzierżawy w niemczech i zamurował mnie , średnia dzierżawa to około 256 euro za ha :o gdzie w gospodarstwach rodzinnych to około 230 euro za ha czyli około 1000zł a umnie w okolicy za IV klase i do tego w niezbyt dobrej kulturze znajomy dał 3000 zł za ha , nie dosyć tego to bierze jeszcze wszystko w okolicy i zawyża ceny dzierżawy , a plony jak by nie patrzeć to szału nie robią z jego agrotechniką


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

A kto wam broni mieć 100 czy 200 ha? To że nie macie głowy na karku, nie jesteście przedsiębiorczy nie znaczy że inni muszą do was równać. Jak ktoś ciężką pracą dorobił się ha i mu mało to jego sprawa, wolno mu. Mają przewagę finansową i ilościową i ją powiększają.

 

ziemi nie rozciągnie. Moje gospodarstwo w przeciagu 15 powiekszyło sie z 7 do 65ha tyle ze własnośći mam ok 20 więc nie mów mi ze nie jestem przedsiebiorczy, ale jak mam konkurowac z takimi co przejęli po rodzicach ok 100ha? Jak racjonalnie wytłumaczysz to ze gość ma ponad 100ha w działkach po 20-30 ha mieszka jakies 10km ode mnie i w mojej wiosce kupuje działkę 0,5ha? a płaci o 1/3 wiecej niz jest przyjete w okolicy?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46
Napisano (edytowany)

To nie ich wina że tyle dostali po rodzicach, Ty powinieneś zapytać swoich dlaczego Ci tyle nie dali.
Bo Ty jak każdy chcesz kupić tanio lub w cenie przeciętnej czemu nie ma co się dziwić, ale też dlatego nie masz więcej własności bo nie płacisz najlepiej. Znajomy płaci więcej i zwiększa dystans do konkurencji. Na razie ma 0,5ha bo od czegoś trzeba zacząć, może ma plan rozwoju i za 10 lat będzie dojeżdżał na 30ha a nie 0,5. Płaci o 1/3 więcej to i kupuje a poza tym jak kupuje drożej niż inni nawet te głupie 0,5 ha to szybko taka wiadomość się po ludziach rozniesie i często będzie tak (chocuaż nie musi) że sprzedający lepsze działki pójdą prosto do niego bo na wsi mówią że najwięcej daje to po co szukać kogoś innego?
To wszystko jest taktyka.
Sam jak kupiłem 10ha to później przychodzili ludzie z okolicy że mają do sprzedania bo słyszeli że skupuję.I u mnie byli pierwsi.

Tak jak pajej narzeka na bambera tak małorolny narzeka na pajeja który nie daje się mu rozwinąć z 10ha

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Brawo. ktos powiedział prawde. Też mnie to wkurza że Ci co maja ponad 100 sa nie najedzeni i nie dadza sie innym rozwinąć. tylko kupuja w całym powiecie

 

 

 

mi akurat udalo sie niedawno dokupic 8 ha do swocih 25 tazkze jest 33 i dzierzawy ale teraz przez kilkanascie lat juz nie moge kupic bo nie dam rady kredyt ten trzeba splacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

ojciec 20 lat temu kupił 42 ha, a przez ostatnie 10 lat z bratem podwoiliśmy to do 86 ha - > m. in. 2 x młody rolnik + csk.


ale to jak kupie powiedzmy 1ha to ulga bedzie w podatku dotyczaca tego hektara czy calej ziemi ktora posiadam (<100ha)?
 

tylko na nowe zakupy.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

To nie ich wina że tyle dostali po rodzicach, Ty powinieneś zapytać swoich dlaczego Ci tyle nie dali.

Bo Ty jak każdy chcesz kupić tanio lub w cenie przeciętnej czemu nie ma co się dziwić, ale też dlatego nie masz więcej własności bo nie płacisz najlepiej. Znajomy płaci więcej i zwiększa dystans do konkurencji. Na razie ma 0,5ha bo od czegoś trzeba zacząć, może ma plan rozwoju i za 10 lat będzie dojeżdżał na 30ha a nie 0,5. Płaci o 1/3 więcej to i kupuje a poza tym jak kupuje drożej niż inni nawet te głupie 0,5 ha to szybko taka wiadomość się po ludziach rozniesie i często będzie tak (chocuaż nie musi) że sprzedający lepsze działki pójdą prosto do niego bo na wsi mówią że najwięcej daje to po co szukać kogoś innego?

To wszystko jest taktyka.

Sam jak kupiłem 10ha to później przychodzili ludzie z okolicy że mają do sprzedania bo słyszeli że skupuję.I u mnie byli pierwsi.

 

Tak jak pajej narzeka na bambera tak małorolny narzeka na pajeja który nie daje się mu rozwinąć z 10ha

O przepraszam na nikogo nie narzekam. Co roku po kilka ha dokupuje i zaraz pęknie setka i koniec zabawy. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dawno czytałem artykuł o cenie dzierżawy w niemczech i zamurował mnie , średnia dzierżawa to około 256 euro za ha :o gdzie w gospodarstwach rodzinnych to około 230 euro za ha czyli około 1000zł a umnie w okolicy za IV klase i do tego w niezbyt dobrej kulturze znajomy dał 3000 zł za ha , nie dosyć tego to bierze jeszcze wszystko w okolicy i zawyża ceny dzierżawy , a plony jak by nie patrzeć to szału nie robią z jego agrotechniką

 

Po co rolnikom KRUS  jak lepiej dać w dzierżawę na stare lata 12 ha to masz 3 tysie miesięcznie anie jakieś 900 zł z łaski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nic mi nie mów , jeden głupek sie znajdzie zamentu nasieje  i zostawia ziemie tak robi ten co daje po 3000 tys


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

Po co rolnikom KRUS  jak lepiej dać w dzierżawę na stare lata 12 ha to masz 3 tysie miesięcznie anie jakieś 900 zł z łaski ;)

Najpierw trzeba znalężć takiego debila co ,lubi pracowć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak 24 lat temu brałem 150 ha w dzierżawę od ANR to w głowę się pukali co zrobię jednym Zetorem 7245. I dałem radę pracując najpierw sam po kilkanaście godzin, a potem kupiłem sprzęt i zatrudniłem ludzi. Jak kilka lat temu wykupiłem po 35tys/ha to w okolicy płacz że nie wydzielili części. Jak był zaperzony ugór to nikt nie chciał, a jak doprowadziłem do porządku i kupiłem to wielka pretensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To nie ich wina że tyle dostali po rodzicach, Ty powinieneś zapytać swoich dlaczego Ci tyle nie dali.

Bo Ty jak każdy chcesz kupić tanio lub w cenie przeciętnej czemu nie ma co się dziwić, ale też dlatego nie masz więcej własności bo nie płacisz najlepiej. Znajomy płaci więcej i zwiększa dystans do konkurencji. Na razie ma 0,5ha bo od czegoś trzeba zacząć, może ma plan rozwoju i za 10 lat będzie dojeżdżał na 30ha a nie 0,5. Płaci o 1/3 więcej to i kupuje a poza tym jak kupuje drożej niż inni nawet te głupie 0,5 ha to szybko taka wiadomość się po ludziach rozniesie i często będzie tak (chocuaż nie musi) że sprzedający lepsze działki pójdą prosto do niego bo na wsi mówią że najwięcej daje to po co szukać kogoś innego?

To wszystko jest taktyka.

Sam jak kupiłem 10ha to później przychodzili ludzie z okolicy że mają do sprzedania bo słyszeli że skupuję.I u mnie byli pierwsi.

 

Tak jak pajej narzeka na bambera tak małorolny narzeka na pajeja który nie daje się mu rozwinąć z 10ha

 

Widzę że bamber nie zrozumie średniego. I to mnie wkur.... i to strasznie.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

@Agrest agencja musi wyrazić zgodę jak nie prowadzisz gospodarstwa co najmniej 5 lat.

Arek. A jak jest z tym dyplomem z szkoły ?

Musi być szkoła rolnicza jak chce teraz dokupić ?

Bo ja słyszłem ze jak sie jest rolnikiem kilkanaście lat uprawia bez przerwy to nie trzeba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Kupione 2,75ha za 47000 zł (byłoby za 40000 ale inni rolnicy zaczeli cene podbijać :c) klasa gleby od 3b do 4b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dobra cena.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Napisano (edytowany)

Jak 24 lat temu brałem 150 ha w dzierżawę od ANR to w głowę się pukali co zrobię jednym Zetorem 7245. I dałem radę pracując najpierw sam po kilkanaście godzin, a potem kupiłem sprzęt i zatrudniłem ludzi. Jak kilka lat temu wykupiłem po 35tys/ha to w okolicy płacz że nie wydzielili części. Jak był zaperzony ugór to nikt nie chciał, a jak doprowadziłem do porządku i kupiłem to wielka pretensja.

 

 

To jest norma, dorobiłeś się i kupiłeś. Oni dopiero biorą się za gospodarkę i jest lament. 

Jest ryzyko jest zabawa, a ty jeszcze ugrałeś interes na tym. 

 

 

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

17 tyś za ha to jest drogo? Po twojej lokalizacji widzę że jesteś z podlasia a tam w niektórych rejonach cena za ha to jest kosmos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

naszą okolice to jakies 2 tys za hektar przepłacone. Teraz mam na oku kawałek 1,7 ha klasy 4a za 23 tys za całość, może znowu dojdzie pole "do popisu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj