coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

koniu    837

no ale pan T. z braszowic czy inny ze stolca płacą nawet 2000 z tego co się orientuje

2000zł ale w tym dopłata. Bo więcej to nie słyszałem. Wioskę obok pan T. bierze ziemię ostro. W ciągu 5 lat nazbierał już chyba z 80ha, także tam ubyło z 10 rolników, bo nie tylko on brał w dzierżawę. Na szczęście u mnie na wsi go nie ma i na razie nie zapowiada się żeby się przenosił. Fakt, gospodarstwa instnieją, ale nie funkcjonują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To nie tylko u ciebie tak jest że istnieją ale nie funkcjonują. Południe lubelskiego , ziemie III,IV . Z dzierżawami nie ma absolutnie problemu, sami się proszą za dopłaty +500zł. A jak już nie ma nikogo to same dopłaty. Kupić - ile tylko chcesz , kwestia ceny od 20 tyś do 60.

 

Kupujących brak , sprzedających coraz więcej. 

 

Ja już nie dokupuję no chyba że koło wody. Jak zejdzie poniżej 20 tyś zł hektar to będę kupował III klasę jak leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha ha to takie życzenia na święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko u ciebie tak jest że istnieją ale nie funkcjonują. Południe lubelskiego , ziemie III,IV . Z dzierżawami nie ma absolutnie problemu, sami się proszą za dopłaty +500zł. A jak już nie ma nikogo to same dopłaty. Kupić - ile tylko chcesz , kwestia ceny od 20 tyś do 60.

 

Kupujących brak , sprzedających coraz więcej. 

 

Ja już nie dokupuję no chyba że koło wody. Jak zejdzie poniżej 20 tyś zł hektar to będę kupował III klasę jak leci ;)

Ja też z lubelskiego południowo- zach. bardzo dobra koncepcja ale mało realna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

sami się proszą za dopłaty + 500 zł toż to istna okazja przy cenie pszenicy 550 zł za tonę niecałe 3 tony i dzierżawa opłacona , może nawet nie trzeba będzie dokładać w urodzajnym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Chodzi ci o koncepcję dokupu ? 

 

Zgadza się , bardzo dobra. A czy mało realna , to się okaże już wkrótce. 

Wiadomo że w ogłoszeniach trafiają się "kwiatki" gdzie chcą po 80 tyś za hektar ale to abstrakcja w moich okolicach. Teraz na przykład jest do sprzedania 5,8ha w jednym kawałku , ceni 48 tyś hektar. Mój znajomy jest poważnie zainteresowany ale po 35 i pewnie za tyle kupi bo chętnych naprawdę brak a sprzedającego ciśnie.

 

Ci więksi już są w większości "najedzeni" ziemią albo kasy brak bo ostatnimi laty inwestowali w maszyny a nie chcą pchać się w kredyty , mali nie mają kasy albo są bliżej likwidacji gospodarstw niż rozwojowi i koło się zamyka. 

Szybko sprzedają się tylko działki z dobrym dojazdem , blisko wody no i przede wszystkim w dobrych cenach. Sam niedawno kupowałem kilka hektarów po dużo za "wysokiej" cenie ale działki były w "zasięgu" wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Tak, to on. 

Wykupił co miało pójść do sprzedaży. Teraz nieco zwolnił z zakupami ale głownie przez brak podaży ziemii na naszym rejonie. Bo ustawa wcale nie zapobiega takim praktykom.Forumowicze pisali wczesniej

Możesz coś więcej o tym panie S powiedzieć z skąd on jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

U mnie ani nie wydzierżawisz ,ani nie kupisz ,po co wam te działki z wodą ,badylarze jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Owoce. Malina,truskawki. 2 lata temu eksperymentalnie nawadniałem 12ha soi - ale to bardziej żeby zobaczyć czy daje efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

kupował ktoś z was ziemię w warm-maz (warmia) i po ile? sąsiedzi przedają ok 60 ha w działkach 2-12ha po 24-30tys zł.dla mnie trochę za drogo , a jak wy myślicie? jednak chyba cena na razie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

północny pas województwa generalnie jest najtańszy. także ceny deko przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jakieś 700kg/ha różnicy w plonie na + dla tej nawadnianej. 

 

to jaki plon był soi ? i mniej wiecej jaka cena jest sprzedazy soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Owoce. Malina,truskawki. 2 lata temu eksperymentalnie nawadniałem 12ha soi - ale to bardziej żeby zobaczyć czy daje efekty.

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Ale maja ręcznie ładować te baloty za 35 złotych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Na chleb mi nie brakuje, ale za te grosze to mogę rzucić na parę dni swoją robotę i Ci pomogę. Pogadam ze szwagrem to może we dwóch przyjedziemy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

@miwigos:

a coś takiego jak pomoc sąsiedzka nie występuje u Was? Ja do bel i na sianokosy zgrywam 1-2 kolegów i działamy. w kolejne dni ja u innych pomagam.

pomoc polega tylko na zwożeniu bel i ewentualnie załadunku turem na przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Bazuję na sile roboczej z Ukrainy i  trochę młodziaków z miasta. Z Ukrainy w szczycie miałem około 100 osób. Póki co nie ma absolutne żadnego problemu z siłą roboczą z tamtego kierunku. 

 

Z truskawek powoli i tak uciekam. A malinę jakby mi się robotnicy "skończyli" to zacznę zbierać maszynowo w całości. I tak z około 10 hektarów już od kilku lat tak robię bo mam klienta na "przemysłową" w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Bazuję na sile roboczej z Ukrainy i trochę młodziaków z miasta. Z Ukrainy w szczycie miałem około 100 osób. Póki co nie ma absolutne żadnego problemu z siłą roboczą z tamtego kierunku.

 

Z truskawek powoli i tak uciekam. A malinę jakby mi się robotnicy "skończyli" to zacznę zbierać maszynowo w całości. I tak z około 10 hektarów już od kilku lat tak robię bo mam klienta na "przemysłową" w dobrych cenach.

.Kolego ile płacisz?niechcesz wydzierzawic tych gruntów co masz w swietokrzyskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj