coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Pajej    231

ale i tak to może kupic tylko rolni z okolicy więc w czym problem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

nie z okolicy tylko z dowolnej czesci kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@soltys48 chyba się nie zrozumieliśmy. 42 za hektar to nie tak dużo w porównaniu do tego co pisałem, bo u mnie w przeliczeniu na ha wychodzi 103 tyś/ha.

działki od 0,08ha do 0,45ha!!! To wydaje mi się ,ze kosmicznie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie z okolicy tylko z dowolnej czesci kraju

 

to jak to się ma do ustawy o obrocie ziemią?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Przeczytaj ustawe to dowiesz sie ze kazda osoba ktora spelnia wymogi definicji rolnika indywidualnego moze kupowac ziemie na terenie calego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to dlaczego jak kupuje ziemie to trzeba zaswiadczenie o meldunku i w akcie notarialnym jest napisane ze mieszkam w sasiednieg gminie?

o tym ze w tv trabili o tym to juz nie wspomne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

i tu sie mylisz kolego, albo notariusze w mojej okolicy maja złe informacje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ziemie dalej można kupić gdzie tylko się chce , nie ważne od miejsca zamieszkania. Ale to rozwiązanie dla raczej "dużych" kupujących no i pokazuje że tak naprawdę po d*pie dostł ten mały co myslał o sprzedaży.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Bo to jest głębokie W-M a tam ceny sa inne, dodatkowo nie wiadomo jakich nakladów potrzebuje ta ziemia dodatkowo wiec sprawa nie jest taka prosta inna kwestia jest uzyskanie  kredytu na taka sume - bo  cos mi sie wydaje ze rolnik raczej gotowki nie bedzie na to posiadal. Tam kilka jest takich gospodarstw do kupienia i to w cenie do 30 tysi ziemia III-IV klasa  - jedno nawet graniczy z Romanowskimi 400 ha i 3 rok sie sprzedaje wiec jak na ten region cena jest mocno przesadzona

 

Możesz zdradzić co ciekawego jest na sprzedaż w tych okolicach?

kilka miesięcy temu z drugiej strony Lidzbarka w  miejscowości Zaręby było 500 ha z budynkami za 14,5mln więc cena bardziej przystępna. kilka dni temu pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży gospodarstwa Łutynówko pod Olsztynkiem ok 400ha i nowa obora ale ceny nie podano, właściciel chyba ma problemy finansowe bo ostatnio komornik sprzedawał maszyny z tego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Łutynowko tez jest do  sprzedania juz przynajmniej 2 lata wlasciciel ma od samego poczatku problemy finansowe i wyglada na to ze nie ma na to klienta

https://otodom.pl/oferta/dzialka-4-000-000-m-biskupiec-ID1wOqR.html#gallery[1] tu jest dosyc ciekawa oferta dokladnie Ryn Reszelski

Kolejnym gospodarstwem na sprzedaz jest Kamieniec kolo Susza- nie wiem jaka cena ale komornik ponizej 30 powinien wystawic

Jest w  czym wybierac

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

To faktycznie jest tego sporo. Gospodarstwo z ogłoszenia które podałeś to Laurentowo na południe od Biskupca, myślałem że za taką cenę już dawno zostało sprzedane, ogłoszenia są od kilku lat a ziemia wydaje się nie najgorsza.

Moim zdaniem chętnych do kupna będzie coraz mniej, sytuacja w rolnictwie coraz bardziej niepewna a wzrosty cen ziemi też raczej wyhamowały co skutecznie zniechęca ludzi spoza rolnictwa, do inwestowania w grunty, przynajmniej takie których nie da się odrolnić. Szczególnie widać to właśnie na Mazurach, gdzie duże gospodarstwa kupowali biznesmeni z warszafki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie cena ciagle rosnie a to za sprawa wariata co daje o ok 30% wiecej niz cena rynkowa w okolicy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie bede nazwiskami strzelał. to rolnik z sasiedniej gminy wykupuje działeczki nawet 0,5ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Mam pytanie, jak myslicie czy cena 24 tys to duzo za działke budowlana 21 ar z zabudowaniami tzn dom stodoła chlewik, od kilku lat pustostan, wszystko do remontu, ale wszystkie media sa, 2 km do drogi wojewodzkiej ale cały czas asfalt. Bo mam okazje kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Według mnie cena atrakcyjna kwestia tylko jakie ewentualnie miałbyś z ta działka plany. W sumie to zawsze można trochę odremontowac i jakaś agroturystyka uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Raczej doprowadzic do porzadku bo zarosła chaszczami, zrobic niezbedne naprawy i ewentualnie za kilka lat pogonic komus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

za takie pieniaze nie zastanawiałbym sie tylko brał to


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Mam pytanie, jak myslicie czy cena 24 tys to duzo za działke budowlana 21 ar z zabudowaniami tzn dom stodoła chlewik, od kilku lat pustostan, wszystko do remontu, ale wszystkie media sa, 2 km do drogi wojewodzkiej ale cały czas asfalt. Bo mam okazje kupic.

Na takie pytanie nikt rozsądny nie widząc stanu ani lokalizacji nie odpowie ,bo to by było wróżenie z fusów,mnie napewno coś takiego nie interesuje tym bardziej że ruina,takie budynki kupowałem ale razem z gruntami rolnymi,w tej chwili nie ma po nich śladu ,jest pole uprawne ,choć byli klienci na tą ruine ,wole pole bez problemów ,a to kura ,a to kaczka wejdze ,albo będe mu przeszkadzał bo po 22 kombajnem bede jeżdził ,a tak ladny kawałek pola bez przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Tego gościa z Łutynówka znam osobiście, rzucił się na naprawdę głęboką wodę+kupa nowych maszyn cena mleka spadła i facet siadł, jak byłem u niego ostatnio to mówił że on kupuje paliwo na tony:D ogólnie zaniedbywali maszyny i wg za dużo na początek w nie wpakował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zakupione ostatnio 3,5ha po 24tys/ha prawie całość IVa, tylko że 6km od domu ale co zrobić jak bliżej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj