coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saddam    1

damianzbr

Po umowie ceta właściwie jest wszystko pozamiatane a wypracowanie nowego rozwiązania wymaga kilka lat analizy ...

Grupy producenckie i tyle w temacie :) z tą różnicą że wprowadziłbym do niej kilka zmian...

 

 

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

tak apropo ziemi to wiecie czy mozna w akcie notarialnym zawrzec zapis o terminie platnosci? Np. ze 50% kwoty platne w terminie 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Można jak najbardziej. Kiedyś tak robiłem. Oczywiście sprzedający musi się zgodzić. Tylko przy zapłacie weź potwierdzenie zapłaty chyba ze na konto
Można jak najbardziej. Kiedyś tak robiłem. Oczywiście sprzedający musi się zgodzić. Tylko przy zapłacie weź potwierdzenie zapłaty chyba ze na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja tak mam w tej chwili. Mam zapisane ze płatne do 10 każdego miesiąca na konto ile miesięcy mam płacić i jaka kwota. W moim przypadku sprzedającym był wuja i mu na kasie nie zależało od razu tylko musiał sprzedać bo szedł na wcześniejsza emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja tak sprzedałem kawałek   z ratai na dwa lata. Można poprosić o wpis tego zapisu   do kw ale nie trzeba. 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Ile razy komornik sprzedaje ziemię? Niedługo odbędzie się druga licytacja nieruchomości i nie wiem czy się szykować do kupna, czy zaczekać na trzecią licytację o ile taka w ogóle może być. Cena wywoławcza 15 tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

komornik sprzedaje ziemię dwa razy .Jest pierwsza licytacja w której może zejść do 3/4 wartości oszacowanej przez rzeczoznawcę, a następnie jest druga licytacja i warość wywoławcza 2/3. Potem jeśli nie nastąpi przetarg jest jakaś przerwa i znów wycena przez rzeczoznawcę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

dwie wioski dalej gość kupił 20 ha dając 70 tys/ha. klasy ziemi niestety nie znam ale napewno nie I i II bo o III ciężko w okolicy, rejon północ wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Sympatycznie. U mnie w okolicy jest do sprzedania 17ha w kilku kawałkach III i IV klasa. Ceni 50tyś/ha. Chętnych brak i raczej za te pieniądze nie będzie. Po żniwach chciał to dać w dzierżawę - 1000zł+dopłaty - chętnych nie było. Ja bym to kupił ale po 25tyś/ha bo III klasa więcej nie jest dla mnie warta nie wspominając o IV. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

U nas wczesniej wszystko sprzedawalo sie bez oglaszania najgorszy syf po 50 tysi a teraz gosc 3 miesiac oglasza 2,5 ha calosc za 55 tysi i kupca brak-  wniosek nie ma kupca z miasta, bo przed wprowadzeniem ustawy nie musialby tego nawet oglaszac w gazecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

a najlepszym przebojem jest to że agencja wycenila działkę klasy 6 o pow. 0.38ha za 39 tys W piątek przetarg ciekawe czy ktoś startuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@timasz kojarzysz Agro Azoty Klutajny? kupił to ktoś, bo od dłuższego czasu są ogłoszenia?

Gdyby ktos był chętny to w grudniu będą licytować kolejnego "biznesmena" gospodarstwo Agrojar koło Strzelec Krajeńskich w województwie Lubuskim, komornik wystawił ok 350ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@timasz kojarzysz Agro Azoty Klutajny? kupił to ktoś, bo od dłuższego czasu są ogłoszenia?

Gdyby ktos był chętny to w grudniu będą licytować kolejnego "biznesmena" gospodarstwo Agrojar koło Strzelec Krajeńskich w województwie Lubuskim, komornik wystawił ok 350ha.

Cos tam kojarze te  klutajny a ile za to chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Cos tam kojarze te  klutajny a ile za to chcą?

33 milony PLN za 1020ha ale tylko 660 ornych, więc cena trochę mocno przesadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No co tam maja fantazje :D moze 2 lata temu jakis biznesmen by kupil to gospodarstwo ale teraz marne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

33 milony PLN za 1020ha ale tylko 660 ornych, więc cena trochę mocno przesadzona

Licząc tylko te 660ha to cena wychodzi po 50tyś/ha więc czemu niby przesadzona skoro te pozostałe hektary też są coś warte.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Bo to jest głębokie W-M a tam ceny sa inne, dodatkowo nie wiadomo jakich nakladów potrzebuje ta ziemia dodatkowo wiec sprawa nie jest taka prosta inna kwestia jest uzyskanie  kredytu na taka sume - bo  cos mi sie wydaje ze rolnik raczej gotowki nie bedzie na to posiadal. Tam kilka jest takich gospodarstw do kupienia i to w cenie do 30 tysi ziemia III-IV klasa  - jedno nawet graniczy z Romanowskimi 400 ha i 3 rok sie sprzedaje wiec jak na ten region cena jest mocno przesadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

To śledź ogłoszenia u mnie będzie działka V i VI za 42,-/ha :o

 

@soltys48 chyba się nie zrozumieliśmy. 42 za hektar to nie tak dużo w porównaniu do tego co pisałem, bo u mnie w przeliczeniu na ha wychodzi 103 tyś/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj