coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

davidsonn    1

Ja mieszkam w zagłębiu ferm drobiu, i jak ktoś ma odpowiedni kawałek który pasuje dla "kurnikarzy" to płacą po 100 tys. za ha  6 klasy.  Ale poza nimi to normalnie od 20-30. I taki teren to bardziej inwestycyjny jak rolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Potrzebowali, to kupili, jednak nie można tego traktować jako trwała cena za grunt rolny.  Sam kupiłem bagnistą działkę , jako nieużytek  przy rzece za 30 zł/ m2. Ile to daje : 300.000 zł/ ha. Kupiłem do gospodarstwa rybackiego czyli na cele rolne aby przez ten nieużytek poprowadzić wylot wody do rzeki. Czy ta cena jest za wysoka? Nie , bo działka miała 100 m2 i kosztowała mnie 3000 zł. Czy oznacza to że mi się nie opłaci, nie bo dzięki tej działce zrealizowałem swoja dochodową inwestycję. Ale nie oznacza to że wszystkie grunty w okolicy mają wartość 300 000 zł/ha. Średnia cena to 18-31tys. czyli 1/10 ceny z danej transakcji. Może więc się zdarzyć ,że żądając 100 000 za ha dostaniesz ofertę zakupu  na 10 000 zł i odwrotnie. Dlatego świat jest ciekawy , a Polska to "dziwny kraj" wg. pana ZULU-GULA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

p U mnie na kujawach za 1-2 klase daja spokojnie po 120 tys . kujawa i wielkopolsce jak widac ta ustawa nie szkodzi ale np spojrzec na dolny slask za 2  kwartal tego roku 1-2-3 klasa dawali 44.5 tys  natomiast za 4 kwartal 2015 -54.5 tys. Roznica jest . tendencja spadkowa utrzymuje sie od 1 kwartalu 2016 roku czyli chwile przed wprowadzeniem ustawy jezeli spojrzec na dolny slask. Kujawy i wielkopolska mimo ustawy ziemia caly czas w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

To potwierdza moje opinie . Potrzebują,  to kupują i płacą. Wątpię aby w tych cenach kupowali spekulanci. Gdyby gruntów było w bród to ceny by spadły jednak zgodnie z moim twierdzeniem na Kujawach i w Wielkopolsce gruntów robi się mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Tak jak Twój który niczego w temacie nie wnosi. Wystarczy pominąć temat jeżeli Tobie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u nas to po 15 tys za ha bo ziemia zaniedbana  a ceny zboza obniżyły do poziomu poniżej dochodowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

śąsiad chce po 10 tys za ha ale nie wiem czy kupować przy tak niskich cenach  na płody rolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Godziny bym się nie zastanawiał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@up  a skąd wiesz co to za ziemia. To że ktoś pisze że cena to 10 tyś lub 15 tyś za ha to czasami nic nie mówi. Jaka klasa? Teren podmokły, czy nie? Za niektóre rzeczy nawet 10 tys to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Każda ziemię można wyprowadzić "na ludzi". Co prawda z podmokłą jest więcej zabawy ale też się da.

A jeżeli koleżanka pisze, że się zastanawia ponieważ cena płodów rolnych jest niska to można wywnioskować, że jest to ziemia uprawna. Aczkolwiek masz rację, przydałoby się więcej informacji. Zresztą Anetka sama musi to sobie przekalkulować a to co ja myślę/piszę nie ma znaczenia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Na tzw. "ludzi" to teren podmokły da się wyprowadzić przy założeniu że niedaleko jest rów i da się położyć dreny. Oczywiście to kosztuje i to sporo. Na "ludzi" żółtego piachu to już się nie wyprowadzi. Być może właściciel zbierał po 0,5t żytka  na takim piaseczku i już mu to się znudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A być może 5t ale pszenicy. Ani ja ani Wy nie wiecie co to za ziemia? Więc po co te dywagacje?

Poczekajmy co napiszę koleżanka.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mnie namawia sąsiad na VI klasę pod lasem. 5,4ha w dwóch kawałkach. Chce 80 tyś za całość ;). Uśmiałem się co niemiara. Moja propozycją to 25 tyś za całość. Bo VI klasa to tylko na zalesienie albo pomidory gruntowe się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

hehe, janse że mnie nie stać na wyrzucanie pieniędzy w błoto , o przepraszam , w VI klasę  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak otworzą rynki Kanadyjskie to ziemia za darmo będzie a problemem stanie się opłacenie podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

I chociażby dlatego zakup V i VI klasy (mówię o normalnych działkach , bez słupów ,rowów) nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Jedynie chęć posiadania ;)

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zależy. Na V, VI klasie jeżeli ktoś prowadzi prod zwierzecą i ma obornik, kukurydza urośnie, pomimo, że nie plonuje tak stabilnie jak na lepszych klasach, lepsze to niż np żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

dodatkowo  od V i Vi klasy nie ma podatków, łatwo ją sprzedać na działki , a obróbka jest dużo mniej kosztowna. Właściwy dobór roślin może na VI kl. przynieść godziwy zysk przy bardzo niskich nakładach ( np. gryka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj