coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

niunia0709    4

Panowie co musiało by zdarzyć się aby doszło do przetargu ofertowego na działkę z anr, dzierżawa ? Dla mnie jedyna szansa żeby wziąć jakieś działki z agencji po ludzkich pieniądzach, wiosną były przetargi na dzierżawę na kilka działek w mojej okolicy,ziemia od 1-4 klasa,czynsz dochodził do 9t za ha! Ok 6 t za ha to tak średnio za byle jaką działkę trzeba dać u mnie w okolicy na przetargach agencyjnych. W zeszłym roku znajomy kupił działkę 10 ha klasa 2-3 za 98tyś ha na przetargu z agencji, Ja od znajomego 4,7ha w zeszłym roku dałem 90tyś za całość w tym 1,7 łąki klasa 4-5.

Izba rolnicza musi napisać pismo do oddziału anr, żeby przetarg był pisemny a nie ustny. Wtedy osoba zajmująca się przetargami ma obowiązek zorganizować przetarg ofertowy. Bez takiego pisma wszystkie dzierżawy idą na przetargi ustne. Dowiedz się kto w Twojej okolicy jest w izbie rolniczej i udaj się do niego z prośbą o załatwienie takiego pisma. Sam też możesz takie pismo napisać ale agencja może ale nie musi się do niego zastosować, zależy od osoby zajmującej się przetargami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Kupione 3ha przyległe do mojej działki. Klasa 3a/3b niemeliorowane 300m długość bez słupa- 80tys za całośc. Działka w odległosci 300m od domu przyległa do moich 3ha także fajny kawałek pola sie zrobił. Pozostaje podciagnąc wode ale to na wiose. Dodam ze w czerwcu płaciłem po 24tys/ha ale mysle ze warto było.

Myślę że cena ok, sam bym za tyle kupił, szczególnie ze blisko domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Izba rolnicza musi napisać pismo do oddziału anr, żeby przetarg był pisemny a nie ustny. Wtedy osoba zajmująca się przetargami ma obowiązek zorganizować przetarg ofertowy. Bez takiego pisma wszystkie dzierżawy idą na przetargi ustne. Dowiedz się kto w Twojej okolicy jest w izbie rolniczej i udaj się do niego z prośbą o załatwienie takiego pisma. Sam też możesz takie pismo napisać ale agencja może ale nie musi się do niego zastosować, zależy od osoby zajmującej się przetargami.

 

Pozdrawiam

 

Dziękuje bardzo,o to mi chodziło. Również pozdrawiam :)

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Pytanie trochę z innej beczki. Jaką maksymalną odległość od gospodarstwa bylibyście w stanie zaakceptować przy kupnie ziemi jeśli cena byłaby atrakcyjna. Jest możliwość zakupu 6 ha w jednym kawałku trochę zaniedbanej ziemia ale mam tam 20 km ode mnie i czy warto w to się angażować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znam wariatów co jadą 25 km w jedna stronę i maja tam wsianą jeszcze np kukurydzę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Znam wariatów co jadą 25 km w jedna stronę i maja tam wsianą jeszcze np kukurydzę ....

A dlaczego wariatów?

 

Wszystko zależy od zaplecza jakim się dysponuje i jakością dróg którymi się jedzie. Wolę jechać 10km ładnym asfaltem niż 2 km dziurawa polną drogą.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

No dobra ale tu chodzi o to że po kilku latach być może będzie możliwość pierwokupu przy dzierżawie wieloletniej.A jak sąsiad weźmie działkę w dzierżawę to on ją wykupi,czyli najważniejsze najpierw wydzierżawić działkę żeby mieć później w ogóle możliwość kupna.I tyle,koniec tej bezsensownej dyskusji.

 

podsumowanie calosci panowie  " a jak sasiad wezmie to kupi"

znajdzie sie kilku debili takich we wsi i sie pozabijaja o kawalek pola a ten co wziol kase to ma ubaw po pachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie, powie mi ktoś o co chodzi z tymi przetargami ustnymi i pisemnymi (chodzi mi o przetargi z agencji). Na jakiej zasadzie wygląda poźniej ten przetarg?  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Ustny masz że siedzą wszyscy zainteresowani którzy spełnili wcześniej wymagane kryteria i jest aukcja kto da więcej, w pisemnym oferty składa się pisemnie i później otwierają koperty i tak samo wygrywa najwyzsza oferta, jeżeli coś przekrecilem to proszę mnie poprawić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

pojawia się coraz więcej ludzi którzy chcą sprzedać, jakie jest jednak ich zdziwienie jak nikt nie chce płacić po 20-30/ha za IV kl. - nawet ci co do niedawna brali po 20 wszystko jak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ta i mi właściel jednej z działek które dzierżawię wyjechał z ceną 60 tys /ha za V klasę......

jak to określił przecież tam wszystko rośnie............

a wziąłem to jako ugór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i bardzo dobrze.

na wiosnę płaciłem po 27tys/ha - III-IV klasa, na dzień dzisiejszy nie dal bym więcej jak 10-15 tys/ha (po 9tys/ha płaciłem w 2012 za III klasę).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile może być warta łąka ok.1,2ha w jednym kawałku? Jak ja brałem kilka lat temu to była prawie ugorem a teraz to jest elegancka łąka. Woj. Lubelskie, pow. Łuków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Ile może być warta łąka ok.1,2ha w jednym kawałku? Jak ja brałem kilka lat temu to była prawie ugorem a teraz to jest elegancka łąka. Woj. Lubelskie, pow. Łuków

Ja kupuję u siebie po 5 tys za ha  łąki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Dobrze robicie Paowie. Ja też nie proponuję więcej jak 15-20 za III-IV klase i do 30 za II. Rok ,dwa temu cena była po 60tyś za III klase i szło na pniu. Teraz się proszą żeby kupić. Jeszcze sezon lub dwa takiej koniunktury i będzie u mnie w gminie 6-7 gospodarstw po 500-800ha.

 

 

Bo mali pozbywają się powoli ziemii bo nie ma kto/czym robić - oczywiście nie liczę "działkowców" na 5 ha. Duzi bez problemu obchodzą limit 300ha. Czyli można powiedzieć że ta ustawa działa na korzyść dużych gospodarstw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa , tylko tych "sąsiadów coraz mniej B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze robicie Paowie. Ja też nie proponuję więcej jak 15-20 za III-IV klase i do 30 za II. Rok ,dwa temu cena była po 60tyś za III klase i szło na pniu. Teraz się proszą żeby kupić. Jeszcze sezon lub dwa takiej koniunktury i będzie u mnie w gminie 6-7 gospodarstw po 500-800ha.

 

 

Bo mali pozbywają się powoli ziemii bo nie ma kto/czym robić - oczywiście nie liczę "działkowców" na 5 ha. Duzi bez problemu obchodzą limit 300ha. Czyli można powiedzieć że ta ustawa działa na korzyść dużych gospodarstw. 

 

Wtpię u mnie w

gminie to największe ma 100 ha i raczej kupują Ci mniejsi 20-30 ha B) ceny 30-40 tyś za 3 klasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

i bardzo dobrze.

na wiosnę płaciłem po 27tys/ha - III-IV klasa, na dzień dzisiejszy nie dal bym więcej jak 10-15 tys/ha (po 9tys/ha płaciłem w 2012 za III klasę).

 

 

ale kupi sąsiad i zapłaci np. 16 tys a ty zastaniesz z niczym

Tak jak pisze @icek1 sąsiedzi zaproponowali po 30 mimo tego,że ta działka z dwóch stron otoczona jest moimi......

tak to jest jak stare kawalery na rentach nie mają co robić z pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to tak samo jak zboże było po 1100 to rolnicy też nie wiedzieli co zrobić z pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Tak jak pisze @icek1 sąsiedzi zaproponowali po 30 mimo tego,że ta działka z dwóch stron otoczona jest moimi......

tak to jest jak stare kawalery na rentach nie mają co robić z pieniędzmi

 

za V klasę 30 tyś? To niech bierze co mu żałujesz. Mam działkę w środku mojego 1/3 IV i 2/3 V i VI. Właściciel chciał 20 tyś za ha. No to podziękowałem. Żeby to było z boku, a nie w środku to wcale nie było rozmowy.

 

 

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj