coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

przemek28_28    2079

Kolego ale daj nawet te 60tysiecy i nie h rośnie tam pszenica po 10 ton i sprzedaj to za 650 zł tona to ile lat bedzie sie zwracać? A żeby urosło 10 ton to tez trzeba naprawdę nachodzić sie nad tym No i koszty amortyzacji maszyn itd wiec gdzie tu sens gdzie logika? 20-30 lat czekać żeby sie zwróciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ale nie wszyscy co dają taką kasę za ziemie to sieją tam tylko pszenicę :) pszenica jest tam tylko płodozmianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

ale każdy hektar to dodatkowa harowka

Jak dla ciebie harówka to zmień zawód ,pomyliłaś się z powołaniem,więc ci nic nie pasuje

Kolego ale daj nawet te 60tysiecy i nie h rośnie tam pszenica po 10 ton i sprzedaj to za 650 zł tona to ile lat bedzie sie zwracać? A żeby urosło 10 ton to tez trzeba naprawdę nachodzić sie nad tym No i koszty amortyzacji maszyn itd wiec gdzie tu sens gdzie logika? 20-30 lat czekać żeby sie zwróciło?

Jak się kupuje z wygospodarowanego zysku  to co ma się zwracać,lokata kapitału ,lepiej dać 80-100 tyś za III kl,,niż 2000-2500 za dzierżawe,warunek trzeba mieć kase ,zresztą jak się jej nie ma to oba warianty nie przyniosą zysku tylko robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Trochę odbiegnę od tematu, ale potrzebuję pomocy, mam na oku ciekawą działkę i chciałbym ją wydzierżawić od osoby prywatnej, ma około 1 ha , jeśli nie jestem rolnikiem i nie mam pól wokół  tej działki to czy mogę ją wydzierżawić ?? Czy pozostaje dogadanie się "między-sobą" ??


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jak dla ciebie harówka to zmień zawód ,pomyliłaś się z powołaniem,więc ci nic nie pasuje

Jak się kupuje z wygospodarowanego zysku  to co ma się zwracać,lokata kapitału ,lepiej dać 80-100 tyś za III kl,,niż 2000-2500 za dzierżawe,warunek trzeba mieć kase ,zresztą jak się jej nie ma to oba warianty nie przyniosą zysku tylko robot

Masz dużo racji. Zakupy najlepiej za gotówkę, powiem nawet że tylko za gotówkę - takie czasy. Nie mogę się natomiast co do powołania - ot praca jak każda inna , ma przynosić dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

100 tys za ha to tak samo ujowa cena jak dzierżawa za 2 -2,5 tys . 

Obie ceny gwarantują katastrofę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Panowie ziemię kupuję się z dwóch powodów . Pierwszy i chyba najważniejszy to lokowanie kapitału na najlepiej opłacalnej lokacie. W żadnym banku nie dostaniecie takiego oprocentowania jak na ziemi. Jest środkiem trwałym nie tracącym wartości, nawet w przypadku nagłej inflacji i denominacji pieniądza. (przykład gospodarz z wioski obok sprzedał mojemu sąsiadowi gospodarstwo 8 hektarów po tygodniu przyszła denominacja pieniądza. Były gospodarz miał taki zasób gotówki która po denominacji starczyła mu tylko na zakup koguta  a sąsiad jesienią po sprzedaży hektara buraków spłacił cały kredyt za tą ziemie.) Drugi powód to zysk który generuje ziemia. U nas w okolicy ceny ziemi są różne od 60- 120 tyś za hektar i są kupcy którzy tyle dają. Bo im się to opłaca.

nie te czasy, teraz można i stracić. w tamtym roku kupowali po 30 tyś za ha i mówili że będzie drożeć a w tym max 25 dają i to napaleńcy więc też można stracić, wystarczy rok czy dwa takie jak tamte i się gospodarstwa same redukują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dokładnie . W jaki sposób może się opłacać wydanie 500 -600 tyś zł , by kupić 5 ha , na których dochód netto przy produkcji rolnej wynosi max 10 tyś i to przy bardzo pomyślnych wiatrach .

Niestety , takie wiatry prawdopodobnie ustały na paręnaście lat , wobec czego trudno przypuszczać , by gleba ta zarobiła na siebie podczas żywota rolnika , choćby zakupił ją mając 18 lat .

Czy spadkobiercy będą chcieli ją uprawiać ?

Trudno powiedzieć , ale pewne jest jedno , zawsze zamiast pracować za pół darmo mogą ją sprzedać .

Tylko czy będzie ich wtedy obchodziło za ile ojciec kupił ?

P.S

@90daniel , nie opowiadaj bajek.

Denominacja polega na zastąpieniu pieniądza , nowym o niższym nominale , przy zachowaniu jednolitej wartości starego i zastępującego go nominału

Ta która była w Polsce polegała na zastąpieniu starych 10 tyś zł , nowym 1 złotym.

Przez pewien czas w obiegu krążyły oba pieniądze , a te stare, które trafiały do obiegu zostawały wycofywane .

Te pozostałe w kieszeni i skarpecie mozna było wymieniać w bankach , bodajże przez 15 lat .

Denominacja był obojętna dla kieszeni obywatela , choć minimalne różnice dotyczyły groszy , gdyz naniższy dostępny nominał to 1 gr , zastępujący dawne 100 zł . 

Wobec czego 50 zł i mniej można było użyc do wytarcia pupy , lub na podkładkę pod eternit.

Także nie opowiadaj bzdur , bo ludzie az tak długo nie żyją , byś pamiętał marki polskie, na których owszem tracono .

Co do ceny ziemi w okresie 1994-1995 to na terenie Dolnego Ślaska bylo w uj ziemi po 500 zl za klasę 6 i 2000 zł za klasę 2 .

Cena zboża była niewiele nizsza jak dzisiaj .

Sam kupowałem parę ha po 1000 zł za sztukę 4kl i byłem jedynym chętnym.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny ziemi ok 100 tyś/ha czy dzierżawy po 8t/ha są dla małych rolników czymś niezrozumiałym ale dla gościa który ma 150,400,1500 ha to już nie są zbyt wielkie pieniądze. Nie dosyć że przyjadą na przetarg i przebiją wszystkich to zapłacą jeszcze gotówką, po prostu na niedużym obszarze jest kilku naprawdę dużych graczy,gdzie nawet brat bratu potrafi podje*bać na tak czynsz.Mają wielkie gospodarstwa od pokoleń a nie kilkadziesiąt ha pod pompowane prowami i jeszcze większymi kredytami. Co do dawnych cen to wuja jakieś 20 lat temu wziął z agencji ok 26 ha ziemi klasa od 3-5, ma ta ziemie do dzisiaj i przedłużyli mu dzierżawę do 2022r. Ostatnio powiedział że przy przedłużaniu umowy podnieśli mu czynsz na 3t od całości. 

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Gość który ma 200 ha , jest w stanie wygenerować zysk roczny na poziomie 200-300 tyś zł .  

Proszę nie mylić z obrotem .

I naprawdę nie jest idiotą , by wydać pieniadze na które pracował cały rok , by zakupic 2-3 ha ziemi dające mu 3-5 tyś zł zysku rocznego .

Podobnie jest z dzierżawa. 

Najbardziej pazerny na ziemię rolnik powinien wiedzieć ze płacąc czynsz dzierżawny , rzędu 8 ton zboza za 1 ha , to z kazdym dzierżawionym na takich zasadach hektarze , pozbywa się dwóch swoich , gdyż wygenerowanie zysku w postaci 8 ton zboża , wymaga ok 3 hektarów , czyli jednego dzierżawionego i dwóch swoich .

Wobec czego masz rację , skoro ktoś tak robi ja go nie rozumiem , podobnie zresztą jak komornik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

cena zboza na dzisiaj 530 zł przy wydajnosci srednije 5t daje to przychodu brutto 2650zł  zysku niech bedzie 650 zł to nawet hektar za 40tyś zł spłącasz 61 lat nie widze sensu w kupowaniu ziemi.Stopa zwrotu mniejsza niz na lokacie . W innych branżach jeśli coś sie nie zwraca po 10 latach lub mniej nie mam sensu ponosić ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Bo u nas niestety na wsi polega postaw sie a zastaw sie. Byle mieć więcej niż sąsiad. Mam kilku takich napaleńcow w okolicy. Ma 100 swoich i w ciagu roku dokupił jeszcze 20 w kredycie bo przebił wszystkich. Ja ide spać o 22-23 a on jedzie orać bo nie moze zdążyć ze wszystkim i sorry ale nie widzę tego wielkiego bogactwa u niego stary przewracający sie płot, chata które 40 lat temu moze była ok i napewno nie zje lepiej ani lepiej nie ubrany. Ale jak ktoś chce sprzedać ziemie to przebija każdego tylko po co? Na łeb i tak nasypia mu tyle samo mimo ze ma 100 czy 5 ha.
A kolego tak jak pisałeś ze 100 tys/ czy 8ton to dla małych niezrozumiałe to powiem Ci ze duży rolnik moze i wyda 100 za ha ale 8 ton z dzierżawy napewno nie da bo on liczyć potrafi mając kilkaset czy kilka tysięcy hektarów.
A wydawać po 100 za ha to ja wole kupić sobie z 5 mieszkań i je wynajmować i kosić lepsze siano co miesiąc bez obaw o susze czy inne plagi niż kupić 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eder805    0

To może ja powiem jak jest w moich okolicach... Na pisemną dzierżawę nie idzie nikt, wszystko praktycznie na ustnej, dokładać do pola w sensie nawozów gdy się dzierżawi też nikt nie chce bo potrafią zerwać umowę... w końcu jest to umowa ustna, ziemie bardzo kiepskie 5-6 klasa... rozdrobnienie jest duże bo większość rolników ma do 4ha max, ostatnio rozmawiałem z taką jedną osobą która za 1ha ziemi 5klasa zawołała 80tyś. powiedziałem że się zastanowię :D ale tak na serio, y mnie są słabe ziemie i jak ktoś daje w dzierżawę to chce brać dopłaty a to się mało opłaca, sprzedać też mało kto chce bo wiadomo są dopłaty, nic nie zbiorą z tego pola ale dopłaty wezmą, taka patologia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Słyszałem ze teraz wśród wiekszych rolników panuje trend inwestowania w mieszkania ale najbardziej na czasie są lokale użytkowe w duzych miastach (wojewódzkich )na wynajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie musicie mi tego tłumaczyć, ja wiem ile to wszystko kosztuje,ci którzy dają takie dzierżawy również wiedzą ile to kosztuje i że niema w tym dobrego interesu ale po tyle walą za dzierżawę,to ich sprawa i koniec. Nie zależy mi na tym aby ktoś w to uwierzył ale tak jest prawda i nie wiem co dałoby mi okłamywanie ludzi na jakimś forum.To co każdy by zrobiłby ze swoimi pieniędzmi to jest jego sprawa i mnie to nie obchodzi. Głównie chodzi o to że za jakiś czas być będzie możliwość wykupienia danej działki.Umowy teraz robili kilku letnie a więc żeby kupić jakąś działkę trzeba ją najpierw wydzierżawić, za wszelką cenę jak to nieraz bywa.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Działka dzierżawiona za  wszelką cenę będzie sporo droższa przy kupnie od okolicznych


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale tu chodzi o to że po kilku latach być może będzie możliwość pierwokupu przy dzierżawie wieloletniej.A jak sąsiad weźmie działkę w dzierżawę to on ją wykupi,czyli najważniejsze najpierw wydzierżawić działkę żeby mieć później w ogóle możliwość kupna.I tyle,koniec tej bezsensownej dyskusji.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Tak 3% , 20% wkładu własnego.

ale nie obowiązuje tro małych rolników bo jak powierzchnia gospodarstwa po kupnie ziemi nie będzie wyższa jak średnia województwa to nie przysługuje ten kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Kupione 3ha  przyległe do mojej działki. Klasa 3a/3b niemeliorowane 300m długość bez słupa- 80tys za całośc. Działka w odległosci 300m od domu przyległa do moich 3ha także fajny kawałek pola sie zrobił. Pozostaje podciagnąc wode ale to na wiose. Dodam ze w czerwcu płaciłem po 24tys/ha ale mysle ze warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj