coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Sadek    1116

O dziwo znajomy 2,5 ha po 80 000 zł/ha  jeszcze nie sprzedał od rana do 21.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas zaczyna się stabilizować za bardzo w droge jeden drugiemu nie wchodzi przez co i ceny trzymamy w ryzach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy napiszcie jak to teraz jest z tym kupnem ziemi, mam na oku do kupienia działkę 74 ary mam własne gospodarstwo chciał bym powiększyć i chcąc kupić ziemię od rolnika muszę iść do agencji  po jakąś zgodę? czy to tylko chodzi o ziemię agencyjną

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jeżeli jesteś rolnikiem nie dłużej niż 5 lat to musisz, zapytać agencje, wysłać plik załączników itd. Odczekać 2 mies na odpowiedź itd. I najtrudniejsze - przekonać sprzedającego, żeby chciał czekać aż ty się z tym wszystkim uporasz. Jednym słowem paranoja. Ja kupuje od połowy maja i czekam na sprostowanie bo jakiś kondom źle decyzje wypisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

jestem rolnikiem bo prowadzę gospodarstwo od 20 lat i mam swoją ziemię, chcę powiększyć gospodarstwo a jest okazja zakupu tej działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chcieć to ja mogę i po 200 tyś za ha tylko kto mi tyle da, cena jest taka jaką daje kupujący 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

U mnie gościu chciał po 50 objechał wszystkich praktycznie w 2 powiatach i efekt jest taki ze ani nikt tego nie kupił ani nie wziął w dzierżawę. 6 klasa chyba 8 czy 10 w jednym kawałku. U nas od 2 lat susza wiosna i efekt taki ze tam praktycznie wszystko usycha na wiosnę. Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

u mnie sąsiad chce po 80 tys.

Żeby mój chcial to bym kupił ,III kl,ewentualnie IV,częściowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas obrot troche spadł ale wczesniej płacili po 85 nawet teraz troche ucichło ale po 50 tys z zamknietymi oczami by poszlo nawet 4 klasa głownie kupuja ci co maja firmy i gospodarstwa duze a i o dzierzawy bardzo ciezko ale trzeba sie cioeszyc z tego c osie ma i trzymac dzierzawy ktore dopoki sa bo pozniej moze wpasc biznesmen i przebije kazda cene na jaka stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Zastanawiam sie nad zakupem 3ha ziemi II i III klasa. Sasiadujaca dzialka z polem rodzicow. Wyjsciowa cena 40tys, zeszlismy do 36 tys. Jest sie nad czym zastanawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Wydaje mi sie ze po zmianie przepisow sprzedaz calkowicie stanęła jest teraz oferta za 50tys za ha ale chetnych brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Tez widze kawalek odemnie wisi ogloszenie 7.5ha za 165tys. Pytanie czy to chwilowy zastoj czy dlugotrwala tendencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Według mnie reforma rolna będzie miała niewielki wpływ na spadek cen ziemi (przynajmniej w moim rejonie), a głównym powodem obniżek cen gruntów będzie  olbrzymi spadek opłacalności wszelkiej produkcji rolnej połączony dodatkowo z anomaliami pogodowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w okolicy co kupil po tyle to pierwszy rok mila pszenzyto teraz rzepak zasial tylko ze on ma firme i ponad 100 ha wlasnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

jakie rośliny się uprawia na ziemi po 80 tys za hektar i droższej ?

konopie trza żeby to zarobiło na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

skąd ci rolnicy mają tyle kasy by płacic po tyle za ziemię

 

Jak widać są :D ,a dopiero tak się wszystko nie opłacało i trzeba dokładać do produkcji,a na zakup ziemi po tej cenie zawsze się pieniądze znajdą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj