coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
laryy123    13

Unas jest dużo badylarz i 1 krowiarze co ma kasy i nikt nikomu w drogę nie wchodzi są przypadki ze się kucaa ale nie słyszałem żeby więcej jak 35tys dal za hektar za 1.2 klasę bo 4 to wogole na to niema popytu jedynie dzierżawa no ale 10 kilometrów o demnie kuzyn mówił ze 60 tys to norma myślę że parę lat i ziemia max 10 tys do 15tys zaraz sprzedający wyskoczy ze będzie po 150 tys ;) ale bunt na to się skaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Piękne macie tamceny. Jakby na lubelszczyźnie takie były to bez zastanowienia sprzedałbym swoje 180 ha od I do IV klasy i zostawił tylko z 40 ha pod owocami.

 

A tak u nas taka cena ziemii że sprzedawać szkoda a kupować nie bardzo jest sens.

A  z skąd Ty jesteś kolego przecież u nas na lubelszczyznie  I klasa ziemi to i 80 tysi napaleńcy dają to jeszcze mało ? to sprzedaj 100 ha po co się męczyć jak milionerem zostaniesz ...

Piękne macie tamceny. Jakby na lubelszczyźnie takie były to bez zastanowienia sprzedałbym swoje 180 ha od I do IV klasy i zostawił tylko z 40 ha pod owocami.

 

A tak u nas taka cena ziemii że sprzedawać szkoda a kupować nie bardzo jest sens.

To z kąd Ty jesteś kolego przecież na lubelszczyznie I klasa  chodzi po 80 tysi napaleńcy tyle płacą . To sprzedaj 100 ha jak Ci się nie opłaca  zostaniesz milionerem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Taa, wielu tak mówi tylko jakby się znalazł kupiec to dopiero zaczęliby się wycofywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A  z skąd Ty jesteś kolego przecież u nas na lubelszczyznie  I klasa ziemi to i 80 tysi napaleńcy dają to jeszcze mało ? to sprzedaj 100 ha po co się męczyć jak milionerem zostaniesz ...

 

Pogranicze lubelskiego i podkarpackiego i trochę w okolicach Tomaszowa. Nie mówię że mi się nie opłaca  mi się po prostu już nie chce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ciekawe ile będzie wart hektar jak pierdolnie ta cała unia a ceny produktów rolnych zostaną takie jak są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Tak szybko nie upadnie za dużo ludzi z tego żyje aby dopuścili do tego, cena ziemi nadal będzie rosła bo zawsze ktoś chętny się na nią znajdzie więc jeśli macie możliwości to nie ma nad czym się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A czemu twierdzisz ze ziemia zawsze bedzie  drożała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiecie może jak to jest z zakupem działki rolnej bez dojazdu droga publiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

bo wszędzie tak jest, teraz będzie mały dołek, z powodu ustawy i kryzysu. minie kryzys ceny wrócą. a dlaczego tak uważam, przykład Niemiec Francji Holandii, WB, ceny rosły do pewnej granicy opłacalności, po czym stanęły i się wahają. w zachodnich Niemczech ceny za to 20-30 tys euro, w wschodnich nawet 5-10, we Francji 7-10 tys euro, ale w Holandii 70-100 tys euro za ha. Nie ma szans na powrót cen 10-15 za ha 1 klasy, zastanówcie się jaka jest wasza granica po ktorej powiecie mhh opłaca się kupię! bo innym też się opłaci, i będzie 20 do kupna. moja granicą to 10 lat, jeśli w 10 lat spłaci się ziemia z plonów to się opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ziemi nie spłaca się plonami , lecz dochodem powstałym z ich sprzedaży . Co z tego że w ciągu 10 lat wartość plonu będzie odpowiadala wartośc ziemi , skoro wygeneroawny dochód będzie jedynie drobnym ułamkiem jej wartości , dużo mniejszym niż potencjalna wartośc odsetek kredytowych.

Zakup za gotówkę niewiele tu zmienia , gdyż istnieje zasada dyskonta , lub iwestycji w inne walory , przynoszące pewny i dużo większy zysk niż produkcja towaru , ktorego rynek coraz mniej poszukuje.i który dostępny jest w nadmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Jak czytam was to wydaje mi się, ze żyjemy w innym świecie..u nas cena ziemi 80 tys. Za ha i chętnych nie brakuje..natomiast brakuje ziemi...wiec nie widzę powodu by cena ziemi spadla bo jej po prostu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to trzeba się zastanowić i sprzedać tą ziemię po 80 tyś i jechać w inny rejon kraju i potroić powierzchnię gospodarstwa niż robić na kredyty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja osobiście za 80 tys. Sprzedał bym wszystkie grunty bo mam lepsze dochody z innych źródeł niż uprawianie warzyw każdy wie ze warzywa najwięcej przynoszą dochodów z 1 ha niż zborza czy produkcja bydła mięsnego bo wiadomo żeby uchwał byka to 1,5rok lub 2 i ile przy tym chodzenia przy warzywach z 1 ha na czysto można 20 k do 40 k wyciągnąć ale sprzyjających cenach i warunkach pogodowych obecnie wszystko się pogarsza wiadomo wszystko jest drosze niż 10 lat temu opryski paliwo energia. Moje skromne zdanie jest takie ze za 80 tys ha i mieć 20 hektarów to ja bym sprzedawał bo z odsetek żył dostatnie i nawet jak bardzo lubię robić w polu to bym dał spokój. A jeśli ktoś kupuje za tyle to myślę że strasznie zapatrzal się na tych co ziemię kupują żeby było gdzie przeprac pieniądze taki nie interesuje dochód z ziemi tylko lokowanie w nią żeby tych pieniędzy czasami nie musieli oddać komuś albo jak często bywa najpierw ukradli z budżetu państwowego a potem kupili ziemię. Każdy ma rozsądek lecz na wsi wielu ludzia brakuje życzę tym co kupują po 100 k hektar żeby nie wykopali swoich dzieci i wnuków a siebie do usranej śmierć. Pozdrawia wszystkich napalecy na grunty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W moich okolicach niestety ceny znacznie spadły no i jakoś kupujących mało. Po żniwach nagle zrobił się wysyp działek na sprzedaż. Generalnie za 30-35tyś ha można kupić III ,IV klasę. 

 

Po 65-70 tyś hektar sam chętnie sprzedałbym z 30 ha IIIa. Jakoś coraz mniej mi się chce ;) .

Co się dziwić, skoro w tym roku zaraz po żniwach tylko rzepak dobrą cenę miał. 

 

Tak szybko nie upadnie za dużo ludzi z tego żyje aby dopuścili do tego, cena ziemi nadal będzie rosła bo zawsze ktoś chętny się na nią znajdzie więc jeśli macie możliwości to nie ma nad czym się zastanawiać.

Chętni się znajdą choćby przez zasadę "żeby podkupić sąsiada". U mnie jeden ma 110 ha a jeździ autem za maks. 3 tys zł. No i co mu z tych hektarów ??

 

A czemu twierdzisz ze ziemia zawsze bedzie  drożała?

Bo zawsze się znajdzie napaleniec, który będzie szedł na szeroko rozumiany "rozwój" gospodarstwa, czyli powiększanie areału przy zmniejszaniu jego dochodowości. Chore myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas teraz się zaczął bunt na ziemię narazie trwa to 2 lata ale dają max 35 jeszcze nikt 40 nie nawalili nawet za 1 klasę tylko ci co chcą sprzedać to krzyczą ze (ten sprzedał za 40k) ale naszczescie nikt im nie wierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Szczerze gdyby mi zaproponowali 80 tys za ha o sprzedałbym i kupił np w warmińsko-mazurskim dwa razy tyle a zostałoby na zabudowę. Fakt warunki trudniejsze ale więcej ha. Świat się zmniejsza, dziś przejechać 200 km nie robi żadnego wrażenia, ba ludzie dojeżdżają do pół po 20-30 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

U mnie ok 40 za ha ale malo kto sprzedaje i chętnych tez nie ma bo nie przecież sie nie opłaca. Za to hektar dzierżawy chca po 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wszystko ładnie pieknie, ale obecna ustawa mocno ograniczyla krag nabywcow gruntow- fakt tam gdzie istnieja mocne gospodarstwa rodzinne ceny beda raczej stabilne ale w rejonach z mniejsza iloscia rolnikow indywidualnych cena bedzie spadac. Mamy do czynienia  z sytuacjaprzejsciowa wczesniej istnial straszak ze z miasta zwykly taksiarz lub sklepikarz kupi ziemie zeby byc na krus teraz juz takie niebezpieczenstwo  zostalo ograniczone. inna sprawa zakup ziemi przez przedsiebiorcow itp tez maja ograniczone mozliwosci.  wiec jesli klientow na dane dobro jest mniej to i mniejsza presja zwiekszania ceny a wrecz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moorgi    575

Rok temu kupiłem 3ha, które dzierżawiłem 15 lat. Cene babka wystawila dla mnie 12k/ha, sąsiad pojechal do niej bo chciał  strasznie kupić powiedział że ta ziemia jest warta 15k/ha i  ze tyle da, wiec babeczka podniosła cene i mi do 15k/ha i po tyle kupiliśmy... Fakt piachy ale szkoda mi było odpuścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ksawery chyba Ci marzy po tyle sprzedać, albo na kupiłes ziemi na handel i teraz nie możesz sprzedać i siejesz propagandę .

siedze w branzy i widze co się dzieje rynek umarł sprzedających przybyły nawet zeszli lekko z ceny a chętnych na zakup ziemi brak w moim rejonie rózne sa ceny mozna kupic za 36tyś/ha i za max 45tys/ha

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

No u nas tez jest taki na wsi krzakacz ma przy moich zabudowaniach 0'7 ha i kto na wsi sprzeda ziemię to przylatuje do mnie i mówi że Stach wyłożył 40tys za hektar tamte 45 a trzeci 35tys a na koniec jak ja będę sprzedawał mój płat to. 20 minimum inaczej nie sprzedam zauważyłem ze krzyczą ci co sprzedają jak i u mnie w okolicy jak i tu na forum a prawda jest taka ze do góry raczej nie pójdzie grunt narazie ceny się utrzymają na tym poziomie. Ale zwyżki juz można zapomnieć chyba że ktoś sąsiada będzie chciał podbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że cena ziemi spada w większości regionów Polski,a wpływ na to ma nie jakaś tam ustawa tylko niskie ceny płodów rolnych a co za tym idzie spadek naszych dochodów. A na poprawę się nie zanosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

U mnie sprzedał sąsiad  po 70 tys i to bez rozgłosu ceny siegają juz chyba szczytu te ceny są już chore niedawno mozna było kupić max 50 tys .pow zambrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

To wszystko zależy ile jest bobrów na wsi jak dużo to jeden przez drugiego się podbia jestem ciekaw jak tacy co pobrali kredyty na sumy milionowe kiedy to spłaca dla mnie to chore dać 40k za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Trochę odbiegnę od tematu, ale potrzebuję pomocy, mam na oku ciekawą działkę i chciałbym ją wydzierżawić od osoby prywatnej, ma około 1 ha , jeśli nie jestem rolnikiem i nie mam pól wokół  tej działki to czy mogę ją wydzierżawić ?? Czy pozostaje dogadanie się "między-sobą" ??


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj