coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

malorolny121    199

To z kąt jesteś dokładniej ja jestem też z lubelskiego i u mnie cena 50-70 tys za ha trzeba dać tylko że u mnie klasa ziemi jest I i II 

Okolice Łukowa. U nas jak jest 4b to jest super. Za 4- 5 kl nie nawale po 50 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Okolice Łukowa. U nas jak jest 4b to jest super. Za 4- 5 kl nie nawale po 50 tyś

Ja jestem z okolic Hrubieszowa fakt że u mnie jest czarnoziem ale trafiają się gorsze klasy ziemi nawet i IV i cena niezmienna około 60 tysi trzeba dać jak za łaki wołają po 10 tys jak Ty kupujesz po 12 tys to albo nie ma u Ciebie żadnych słupów albo ludzie żyją w innych czasach . To wystarczy żebym u siebie sprzedał z 10 ha po 60 tys to U ciebie bym kupił z 50 ha kurde to już sprzedaje ze 20  ha i kupuje w Twoich stronach  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Pewnie 50 byś uzbierał ha  tylko czy nie było by to w stu kawałkach? W każdym rejonie jest cena taka jaką może zaakceptować i sprzedający i kupujący. słupów u nas nie ma bo rozłogi ziemi małe i nie było PGRów 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Pewnie 50 byś uzbierał ha  tylko czy nie było by to w stu kawałkach?

W moich stronach też są rozdrobnione gospodarstwa pod względem powierzchni działek ciężko kupić coś większego oczywiście są i tacy co kupowali hurtowo całe gospodarstwa i mają duże działki ale takich jest kilku np ja mam pola i łąki w 8 miejscowościach kupowało się jak  coś się trafiało ... nie było sensu czekać aż sąsiad z  za miedzy będzie chciał sprzedawać ... ale za taką kasę co Ty kupujesz to tylko pozazdrościć nie wiedziałem że jeszcze są takie regiony że za pół darmo ziemię  można kupić u mnie takie stawki były z 15 może i więcej lat temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Hehe pół darmo tylko i plony podziel na pół przy takim samym nawożeniu :) Wtedy oceniaj czy tanio czy drogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

W moich stronach też są rozdrobnione gospodarstwa pod względem powierzchni działek ciężko kupić coś większego oczywiście są i tacy co kupowali hurtowo całe gospodarstwa i mają duże działki ale takich jest kilku np ja mam pola i łąki w 8 miejscowościach kupowało się jak  coś się trafiało ... nie było sensu czekać aż sąsiad z  za miedzy będzie chciał sprzedawać ... ale za taką kasę co Ty kupujesz to tylko pozazdrościć nie wiedziałem że jeszcze są takie regiony że za pół darmo ziemię  można kupić u mnie takie stawki były z 15 może i więcej lat temu ...

15 lat temu to ja kupowałem ziemię po 2-2,5 tys i to kawałki po 2-3 ha. A tak szczerze widze że jesteś z pod Hrubieszowa. Po ile u was jęczmień i pszenica że handlarze od was przywożą patelniami na miejsce do nas po 500zł tona . Po ile on tam kupi i dołoży transport i musi cos zarobić. Przed żniwami jęczmień jary sprzedawałem po 600-620 i cenę jeba,,,i dostawcy od was bo napraszali się ze zbożem na kurniki i do świniarzy a oni po 540-550 prosili żeby upchnąć. Więc zapłacić po 60 tys za pole , zebrać po 10 t na czarnoziemach sprzedać pewnie po 400 wcale nie jest takim interesem jak zapłacić po 15 tyś za ha zebrać po 6t i sprzedać po 650 pszenice. Co byś wolał? chociaż dopłaty mamy takie same bo płacą do ha fizycznego

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

15 lat temu to ja kupowałem ziemię po 2-2,5 tys i to kawałki po 2-3 ha. A tak szczerze widze że jesteś z pod Hrubieszowa. Po ile u was jęczmień i pszenica że handlarze od was przywożą patelniami na miejsce do nas po 500zł tona . Po ile on tam kupi i dołoży transport i musi cos zarobić. Przed żniwami jęczmień jary sprzedawałem po 600-620 i cenę jeba,,,i dostawcy od was bo napraszali się ze zbożem na kurniki i do świniarzy a oni po 540-550 prosili żeby upchnąć. Więc zapłacić po 60 tys za pole , zebrać po 10 t na czarnoziemach sprzedać pewnie po 400 wcale nie jest takim interesem jak zapłacić po 15 tyś za ha zebrać po 6t i sprzedać po 650 pszenice. Co byś wolał? chociaż dopłaty mamy takie same bo płacą do ha fizycznego

Ja takich cen nie ustalałem cena u mnie jest nabita przez paru słupów i nie tylko pewnie że bym chciał kupować ziemię nawet po te 30 tysi ale na chwilę obecną się nie da no chyba że jakiś piach V klasy w sobotę sprzedawałem pszenicę paszową po 590 zł  a jęczmień coś koło 500 zł to ja nie wiem po ile u Ciebie sprzedają .....  to nie ma co trzeba sprzedawać pole u mnie i przenosić się w Twoje strony  :D

Hehe pół darmo tylko i plony podziel na pół przy takim samym nawożeniu :) Wtedy oceniaj czy tanio czy drogo. 

Za 15 tysięcy to każde pole opłaci się kupić a nie za 60 tys za ha i niech plon będzie o połowę niższy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Od 1 stycznia 2016 r. zmieniły się przepisy i przy zakupie ziemi zwolnienie z podatku PCC (2%) wliczane jest do pomocy de minimis. 

A więc jeśli ktoś wykorzystał w ciągu ostatnich 3 lat kwotę 15000 euro to będzie musiał dopłacić w Urzędzie Skarbowym 2% wartości podanej w akcie notarialnym.

U mnie US masowo wysyła wezwania do złożenia oświadczeń/zaświadczeń. Ja dziś złożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Witam. Mam pytanie do tych co mają doświadczenie w kupowaniu ziemi. Sytuacja przestawia się tak sąsiad sprzedaje ziemię ko moich budynków i niechce zmarnować tej sytuacji bo trochę u nas ciasno ale niestety jest straszna konkurencja pomiędzy mną a jego rodzina i pytanie mam do was ta jego rodzina nie są typowymi rolnikami są na zusie i czy oni mogą kupić tą ziemi po tych nowych ustawach. Powierzchnia ziemi to 0'7ha jak by było gdzieś indziej niż przy moim placu to dal bym spokój bo cena początkowa była 20tys a tamci przyjechali do mnie i powiedzieli ze mogą dać nawet 100tys a za 100tys to bym kupił naszym regionie 3,5ha co poradzić żeby ich wykosc???. Plan mam taki ze jak nie kupię to im nabije ceny jech im wylec z kieszeni 100k a uprawiać będą żyto na swoje potrzeby czyli nigdy im to nie zwróć potrzebuje złote porady proszę o miarę szybkie odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

u mnie ostatnio facet za IV klasę zarządzał 50 tys i mówi że opuści z 5-7. cena szok, nawet dla badylarza za dużo. powiedziałem że od 30 mogę negocjacje prowadzić, to powiedział że woli trzymać jak za tyle ma sprzedać. jak ziemia w 10 lat się nie spłaci to nie jest warta swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Tez mi tak wydaje ze jak przez 10lat się nie spłacać to nie warte. Ale co zrobić jak są napalecy proszę jeszcze o jakieś rady tak jak pisałem są oni na zusie chodzą do pracy i startują czy nie idzie tego gdzieś uprzejmie poinformować. Do Agencji rolnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Musisz się podpisać pod donosem bo inaczej nie będzie brany pod uwagę. A tamci jeśli nie mają uprawnień to tego nie kupią o ile lokalny prezes ANR to nie jest ich ziomek jakiś. Notariusz powinien sprawdzić wszelkie papiery i ewentualnie nie dopuścić do przeniesienia prawa własności - tak to sobie wyobrażam. Chyba że na jakiegoś słupa z możliwościami. A donos w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Tez mi się wydaje wodpliwosc tylko miałem ze to po rodzinie są i miedzi sobą mogą to sprzedać bym nawet nie strzepil na tym zęba ale praktycznie 2 metry od garażu mojego jest i mi szkoda puścić tego ile max byście dali za 0'7ha klasa 3a.3b podkreślam ze za 1.2klasę płacą u nas 30tys max 35ale to unas tyle płacą ci co nie uprawiają ziemi i siedzą gdzieś w mieście :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@laryy123 nie wiem ile Ty masz lat ale piszesz jak dziecko 

Popierwsze co ma Zus do kupowania ziemi wiele jest rolników na Zusie i prowadza gospodarstwo i kupuja ziemie, po drugie jeżeli są już rolnikami z przed 30kwietnia już posiadali jakieś gospodarstwo to ta ustawa ich nie obowiazuje, po trzeci jesli sie nie mylę prezes ANR zajmuje sie dopiero działkami powyżej 2 ha lub nawet 5ha, po czwarte to skoro oni sa po rodzinie to chca Cie podebrać żebyś to Ty zapłacił jak najwiecej oni w rodzinie sie dogadaja, ale wspołczuje Ci takiej sytuacji że przez miedze pasowny kawałek i taka patową sytuacje masz. Ja bym to zrobił tak wzioł 10-15 tyś w kieszeń dobrą umowe przed wstepną i z marszu wytargował cenę i od razu duży zadatek dać i zdublować w umowie przed wstepnej żeby sie nie wycofali a poźniej to już do notariusza i dalej załatwiac sprawy kolejno  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Sorry za pisownię ale pisze z telefonu bo nie mam czasu a telefon mi przestawia słownictwo ale dobrze radzisz ze z tym zadatkiem i z umowa przed wstępna żeby nie wycofali się bo ten co sprzedaje jest dobrym cwaniakiem do niego rodzina się nie liczy tylko kasa, była taka sama sytuacja ze 6 miesięcy rospial plotkę ze sprzedaje ziemię i ta ziemia graniczna z jego bratem tak ze miał kilku chętnych bo 4ha w jednym kawałku to chętnych było brat z nim się dogada zadatek dał tylko umowy nie spisał drugi go podbił i bratu taka świnie zrobił ze zamiast 100tys musiał dać 180 tys bo powiedział ze tamten daje 170tys czyli tu wygra ten co kasy nawalili nikomu nie życzę tej sytuacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dzisiejszych czasach to juz norma takie chamstwo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dzięki kolegom za podpowiedź w mojej trudnej sytuacji narazie przetarg wstrzymany na przyszły rok wycofał się sprzedający widocznie tylko chciał wyczuć czy będą chętni. Nadal potrzebuje złotych porad mam czas do następnych żniw chyba że już to sprzedał a mi tak powiedział :) ale nie sądzę. Panowie jaka u was sytuacja na rynku ziemi nadal rośnie u nas gości ogłosił 8 ha klasy 3 b w jednym kawałku i chętnych brak jeden mu daje 28k za hektar i nikt więcej podkreślam ze unas same badylarz ze ja musiałem trafić na takich upartych idiotów, ale za 0'7ha więcej jak 28 mu nie dam wole więcej kupić za mniejsza kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U nas taka sytuacja że rozmawiałem ze znajomą za dzierżawę 0.9 ha co leży tylko z moim polem w miedzy, dalej las. Ona ma jeszcze po niedawno zmarłym ojcu 12 ha w jednym kawałku, IIIa i IIIb bodajże. Zapytałem tak z głupoty ile chce za to. A Ona że jej nie zależy na sprzedaży, bo kasa jej nie pili. Ale że lokalny "obszarnik" oferował jej 65 tys. za ha i nie sprzedała. Powiedziała że za mniej jak 73 tys. nie puści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

W moich okolicach niestety ceny znacznie spadły no i jakoś kupujących mało. Po żniwach nagle zrobił się wysyp działek na sprzedaż. Generalnie za 30-35tyś ha można kupić III ,IV klasę. 

 

Po 65-70 tyś hektar sam chętnie sprzedałbym z 30 ha IIIa. Jakoś coraz mniej mi się chce ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

niektórzy jeszcze żyją w świecie fantazji. jeszcze z rok i te ceny będą wspomnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie cena ziemi z 30 tyś/ha.Jak jest coś na sprzedaż ,to sadownik niestety wszystkich przebija i tak cena ziemi idzie w górę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Piękne macie tamceny. Jakby na lubelszczyźnie takie były to bez zastanowienia sprzedałbym swoje 180 ha od I do IV klasy i zostawił tylko z 40 ha pod owocami.

 

A tak u nas taka cena ziemii że sprzedawać szkoda a kupować nie bardzo jest sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj