coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

jopi1991    3

na kujawach jest to cena normalna od jakiegos roku za 1 2 i 3a klase .jak dobry kawalek prostokat przy drodze krajowej to nawet i 120 tys daja ale 90 tys to jest minimum. Nie myslicie sobie ze po 2 miesiacach od wejscia tej ustawy nagle cena spadnie o niewiadomo ile. Poza tym niektore kwestie z tej ustawy nie weszly w zycie .Poza tym nie mowi ona o tym ze nie rolnik nie moze jej kupic. Jest juz wielu nie rolnikow tych tzw miastowych ktorzy nabyli ziemie wczesniej i od lat ja dzierzawia i oni nadal beda mogli skupowac ziemie w kazdym zakatku polski az nie osiagna progu 300 ha. Podejrzewam tez ze niedlugo zaczna sie pozwy i protesty przez ograniczenie praw wolnego rynku  czyli to ze nie mozna miec wiecej niz 300 ha(jest to bezsensowne zablkowanie szansy rozwoju komus kto tego naprawde chce) i to ze ktos kto nigdy nie byl rolnikiem nie moze nim zostac,wedlug demokracji kazdy czlowiek moze byc kim chce i nikt nie powienien mu zabraniac tego oraz prawa wlasnosci ze nie mzoesz sprzedac temu komu chcesz.

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

bo ludzie mysla ze ta ustawa obnizy cene z dnia na dzien i dlatego mniej chetnych a prawda jest taka ze nie obnizy i jak to zobacza to zaczna kupowac . U mnie i tak ziemie kupowali tylko rolnicy i dawali po 90 tys lekko .nie bylo tutaj zadnych obcokrajowcow wiec nic w sumie ta ustawa  nie zmienila. W dodatku ci bogaci  co mieli po wiecej niz 300 ha lub okolo przed zmianami poprzepisywalo czesc lub prawie  calosc na czlonkow rodziny zeby moc dalej kupowac .Dzieki temu beda mogli dalej sie rozwijac

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w okolicy wrecz odwrotnie. Na kupno chętnych do oporu. Ceny w górę. Za 3-5 klase trzeba dać ok 70 tys jeszcze niedawno wystarczyło 50-55. Jedynie na dzierżawy jest dużo mniej chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie ceny ziemi do góry, z 5 tyś, ogłoszenie ukazało się na OLX to dwa dni było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

U mnie w okolicy wrecz odwrotnie. Na kupno chętnych do oporu. Ceny w górę. Za 3-5 klase trzeba dać ok 70 tys jeszcze niedawno wystarczyło 50-55. Jedynie na dzierżawy jest dużo mniej chętnych.

 

 

jakie wojewodztwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

chyba sami sprzedajacy sie tu wypowiadają. Dobra koniunktura się juz rok temu skonczyła. W mojej okolicy juz sie pojawiła duzo ziemi ale chetnych brak cenią się od 40 do 50 tyś.

15 kom odemnie ceny dochodziły do 70tyś/ha spadłu na 50tys/ha i chetnych do zakupu brak

takie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Brak chętnych kolego bo susza drugi rok przynajmniej w moich rejonach wlkp, mleko potaniało cena za pszenice w skupie 600-650, trzoda bardzo niepewna, bydło tez loteria i każdy liczy a kredyty drogie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobrze że ta susza była i nie jednemu otworzyła oczy w co się pchają biorąc ziemię po 50 tyś za ha i więcej, ile czasu to trzeba spłacać jak procent za kredyt rośnie a plon słaby, są rejony gdzie ludzie myślą racjonalnie i nikt nikomu nie wchodzi w drogę i cen nie podbija i ziemia utrzymuje się na poziomie 15-20 tyś za ha 4 klasy, dlatego nie rozumiem ludzi co dają po 100 tyś za ha, wolałbym zainwestować w mieszkanie i mieć pewny zysk 1000 zł miesięcznie niż myśleć czy mi urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kuzynka  sprzedaje  siedlisko  18  ha.  4-5  klasa  ziemi  [przewaga  4 ]  za  360 tyś   całość -   cenę spiep...ła  ustawa  z  maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

dobrze że ta susza była i nie jednemu otworzyła oczy w co się pchają biorąc ziemię po 50 tyś za ha i więcej, ile czasu to trzeba spłacać jak procent za kredyt rośnie a plon słaby, są rejony gdzie ludzie myślą racjonalnie i nikt nikomu nie wchodzi w drogę i cen nie podbija i ziemia utrzymuje się na poziomie 15-20 tyś za ha 4 klasy, dlatego nie rozumiem ludzi co dają po 100 tyś za ha, wolałbym zainwestować w mieszkanie i mieć pewny zysk 1000 zł miesięcznie niż myśleć czy mi urośnie 

 z tym zyskiem pewnym z mieszkania nie jest tak do końca bo trzeba znalesć chetnego który bedzie płacił regularnie a to nie do końca tak jest do tego mieszanie też wymaga co jakiś czas remontu a lokatorzy są też różni nigdzie nie jest tak kolorowo


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kolorowo kolego nie jest ale w dobrym mieście, gdzie masz mieszkanie z dobra lokalizacja i najważniejsze duzo uczelni to mieszkanie zawsze pójdzie pod wynajem. 18ha za 360tys sam kupiłbym w moim rejonie nawet całość na kredyt, jak pisałem wcześniej 50 tys ludzie chcą u mnie za 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ktoś by dał się wpuścić w maliny i wynajmowałby bez podpisania umowy to by mu mogli nie zapłacić lub jakby kupił stare mieszkanie to remont też nie unikniony, trzeba wiedzieć co się robi, tak samo jak i w rolnictwie dać po 20 tyś to jest rozsądna cena i można to spłacić nawet przy słabszym roku jak tamten, w sumie to może ten będzie gorszy niż poprzedni bo zboża ładnie urosły z zielonką tak samo to cena będzie słaba, a jak się ma mieszkanie w atrakcyjnym miejscu to zysk jest pewny i to kilkanaście tyś rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 klasa na zachodzie nie jest równa 5 klasie na wschodzie kraju  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Piszesz, że w tym roku zboża ładnie urosły - to ja Ci powiem że w tym roku jest tragicznie - pszenica przy 300kg  macroSpeed Optima i 450l Rsm dała około 4-4,2 t/ha ( można powiedzieć, że w formie chudego pośladu), jęczmień jary przy 300kg  macroSpeed Optima i 300l Rsm 3 t z ha ( tu chociaż ziarno ładne), groch 2 t z ha ( a wyglądał na 4, tylko susza upaliła kolejne piętra kwiatów). 

Ja mam gospodarstwo bardziej sadownicze niż rolnicze i wystarczy mi mniejszy areał. Wiosną zakupiłem kilka ha po 50 tys zł. Ale cofając czas raczej nie dałbym tych pieniędzy, choć ziemia blisko i w dobrej klasie..  Mam ten komfort, że nie siedzę w kredytach i mogłem sobie pozwolić na zakupy, ale ciężko mi zrozumieć ludzi kupujących na kredyt po takich cenach. 

Agrest w tym roku po 0,4zł, wiśnia po 0,6 zł za kg, p. czarna średnio po 0,6zł, pszenica, jęczmień 40-45 zł/q -  rewelacja -a na lepiej się nie zanosi.

 

I żeby PROW program rozwoju obszarów wiejskich nie stał się POZW programem obsługi zadłużenia wiejskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

chyba sami sprzedajacy sie tu wypowiadają. Dobra koniunktura się juz rok temu skonczyła. W mojej okolicy juz sie pojawiła duzo ziemi ale chetnych brak cenią się od 40 do 50 tyś.

15 kom odemnie ceny dochodziły do 70tyś/ha spadłu na 50tys/ha i chetnych do zakupu brak

takie są realia

 

 

 rok temu sie skonczyla ? haha to jak wytluamczysz  ceny gusowskie??nie pisz bredni. zobacz sobie te ceny gusowskie one co kwartal ida w gore a oni sobie tych liczb z kapelusza nie biora. skoro w kazdym wojewodztwie ida w gore co kwartal to chyba logiczne ze nie ma takego czegosc jak spadek ceny ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak kolega pisał bo sa tacy pokreceni ludzie jak np ty którzy daja za ha ziemi po 50 000 zł a ty chcesz im sprzedać i stąd ta zawyżona cena która wpływa na srednią  krajową . ostatnio jeden mi tez mówi że agencyjna po 36 000zł  a on chce  po 30 000 za piachy i niżej nie sprzeda to mu powiedzieliśmy to idź sprzedaj do gazety   albo do GUSU  ;) i kicha jakoś nikt nie kwapi się dać mu teraz nawet po 25000zł pewnie z nia zostanie ale co ja mówię ( sprzedający ) zaraz mi pwoiedza że brednie mówię o tuż nie. Jeśli jesteś normalny to nie dasz wiecej niż 30000 za ha. Np u nas Ci duzi to srają na ziemie po 25000zł za ha nawet jak by była to I klasa to by dali a takich słabszych to sie smieją . Taka prawda kupują tylko ci co muszą  i tylko tyle co brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza się, w mazowieckim cena gusowska ponad 38 tyś za ziemię 3b i 4 klasy a u nas cena oscyluje w granicach 20 tyś , północ mazowsza, są oczywiście osoby co chcą po 35-40 tyś za ha i powiem tak, nadal mają tą ziemię i coraz bardziej się wyjałowia bo nikt nie chce jej wziąć za tyle, więc za parę lat oddadzą za 10-15 tyś bo nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci nie wiadomo ile za ziemię w która na start będzie trzeba włożyć parę tyś aby doprowadzić ją do ładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

U mnie niedaleki sąsiad kupił ziemie  za 100 000 na Młodego u  notariusza napisał średnią cenę gusowska zęby mu to przeszło a  w rzeczywistości mu sporo zostało i pewnie  sporo ludzi robi tak jak on albo  jeszcze bardziej kręcą  i stąd te średnia ceny się bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

U nas można ziemię kupić po 12-15 tys  za ha. Do kredytu wystawiam po 30 żeby można kredyt na 3% brać w max wysokości. Tak wychodzą ceny GUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

U nas można ziemię kupić po 12-15 tys  za ha. Do kredytu wystawiam po 30 żeby można kredyt na 3% brać w max wysokości. Tak wychodzą ceny GUS

To z kąt jesteś dokładniej ja jestem też z lubelskiego i u mnie cena 50-70 tys za ha trzeba dać tylko że u mnie klasa ziemi jest I i II 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj