coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

czyli panowie jakie warunki trzeba spełniać by kupić ziemię? trzeba zamieszkiwać w danej gminie 5 lat? wykształcenie rolnicze i to wszystko? 5 lat zamieszkiwania w gminie liczy się od ukończenia 18 ? jest wymóg prowadzenia gospodarstwa ileś czasu przed planowanym zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Panowie nie wiem co wy się tak pompujecie jak szpaki na czereśniach, wystarczy otworzyć olxa>grunty rolne, posortować od najwyższej, przeczytać kilka ogłoszeń i już wszystko wiadomo, ustawa nie działa, a chcącemu nie dzieje się krzywda

 

pzdr i miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba jednak działa skoro jest tyle ogłoszeń, wcześniej ziemia rozchodzila się jak świeże bułeczki a teraz oferty wystawiają Ci którzy myślą że nadal dostaną tą samą cenę co wcześniej i ogłoszenia stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Moze znam sie słabo ale poza konopiami co zarobiłoby na taka dzierżawę? Kogoś chyba zdrowo popierd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2ha klasa IV i V ogólnie słaba ziemia po 20 000. W tym poł hektara łąki . U nas już ceny ida w dół ale sprzedających dalej jak na lekarstwo przepisy zrobiły swoje skończy sie że licytacja komornicza a tu przyjeźdza Warszawiak i kupuje a potem odsprzedaje hahah koniec z tym! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

co ma ci się zwracać ? płacisz i masz kawał ziemi który nadal jest swoje wart skoro musisz tyle zapłacić żeby kupić 

pytanie jest czy cię stać na taką inwestycje  ? sporo ludków czeka całe życie aż stanieje i zawsze im za drogo - kim są ? dziadami i tyle 

więc o czym tu dyskutować skoro ktoś tyle płaci to znaczy że nie kupisz tego taniej , a jeśli cię nie stać to twój problem  :D jesteś dziadem i tyle  :D  :D  :D

szkoda że dawno na ten temat nie wchodziłem ... bo widzę że niezły "dziad"  się odzywa co siedzi u rodziców na garnuchu i nowym ciągniczkiem zapier ...dala  na forum  nie chodzi o to żeby kogoś obrażać tylko żeby doradzać  jak  skończyłeś zaocznie gimnazjum to się  nie wypowiadaj i ciesz się ze swoich hektarów jak piszesz w latach 90 tych cena ziemi była niska oczywiście ale średnia krajowa zarobków wynosiła 450 zł rodzice kupowali ziemię przy domu w 1996 r po 10000zł kl 1 a' to jak ktoś pracował poza rolnictwem ile musiał by pracować na jeden ha to nie gadaj że ktoś nie chciał tylko  nie miał możliwości no chyba że od pgr wydzierżawił za psie pieniądze i pózniej kupował po 2 tysie za ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Panowie w naszej okolicy diecezja ma na wydzierżawienie 54ha 3a 4b i ceni sobie 3000 za hektar ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ja oddam swoją w dzierżawę za 2500 i pół świni na każde święta, najlepiej już w formie wędlin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Panowie w naszej okolicy diecezja ma na wydzierżawienie 54ha 3a 4b i ceni sobie 3000 za hektar ktoś chętny?

kościół to powinien za free oddawać ziemię w uprawę rolnikowi, a nie czerpać korzyści-przecież Kościół to organizacja non profit-przynajmniej z założenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolego kolo mnie jest parafia ma 10ha w jednym kawalku cena dzierzawy th cena tony pszenicy w centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kościół jak to kościół do majątku i polityki pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Pani szanowna gdybyś ze zrozumieniem przeczytała mój post zrozumiałabyś o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Panowie w naszej okolicy diecezja ma na wydzierżawienie 54ha 3a 4b i ceni sobie 3000 za hektar ktoś chętny?

Białowieża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, nie jestem rolnikiem ale pare lat temu stałem sie posiadaczem 3,5ha w jednym kawałku ziemi klasy IIIa i IIIb. chce tą ziemie sprzedać ale nie mam pojęcia jaka cena była by odpowiednia.... okolice kutna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Myśle że coś w przedziale 20-30 tys zależy od klienta.Po sąsiedzie jeden dawał 19 za ha,ale wziol drugi i kupił z budynkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A ja myślę że sporo więcej ok 40 do 50 tyś zł za hektar trzeba byłoby wołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj