coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

jacek472    40

Jak wygląda sprawa wywłaszczenia pod budowe kopalni węgla kamiennego? koledze oferowali 18 tys za ha, jak się nie zgodzi to wywłaszczą po te 18 tys?

a gdybym kupił, tą ziemie od kolegi po 30 tys. (bo tak się dogadałem, bo może akurat kopalni nie postawią)to mieliby prawo wywłaszczyć ją odemnie po te powiedzmy 18 tys. a gdybym ja chciał po 100 za ha?

Doradzcie co zrobić aby nie zostać z ręką w nocniku.

 

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/tak-ma-wygladac-nowa-kopalnia-w-woj-lubelskim-pierwszy-wegiel-w-2022-roku,n,1000177201.html

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

18tys za ha to złodziejstwo, dwa lata tamu brali u nas ziemię pod drogę rowerową to płacili 50zł za metr2, czyli 500tys za ha wychodzi,

przeczytaj ustawę o wywłaszczeniu

wywłaszczać mogą tylko na cele publiczne,

za wywłaszczenie przysługuje stosowne odszkodowanie, co w dodatku gwarantuje konstytucja. Wysokość odszkodowania za zajęcie takiej nieruchomości jest ustalana według stanu i wartości na dzień wydania decyzji przez wojewodę o zajęciu terenu. W przypadku, gdy wysokość takiego odszkodowania nie odpowiada oczekiwaniom właściciela nieruchomości, to może on skierować sprawę do sądu. W takiej sytuacji sąd zadecyduje, czy przyznane odszkodowanie odpowiada rzeczywistej wartości nieruchomości, czy zostało ono zaniżone.

kopalnia ma być prywatna? jeśli tak to mogą mu skoczyć, albo dają ile chce albo wypad z jego własności

(najlepiej zapytać prawnika)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To jak kupić to od kolegi po 30tys. a potem wrazie budowy kopalni nie dadzą mi mniej tak? Bo ja bym chciał 100 za ha jak by mieli budować. Spółka chyba prywatna, cytat z internetu

 "PD Co jest polską spółką - córką australijskiej spółki Prairie Downs Metals Limited, powołaną do wybudowania kopalni węgla kamiennego"  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie na wsi ostatnio poszły 2ha w cenie 40k za ha, Aż dziwię się, że znaleźli jakiegoś jelenia w tej cenie za 4 klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

drożyzna jak cho*era ale co rejon to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Pytanie bardziej do kumatych w temacie ...

 

Jeśli do piątku podpiszę z sprzedającym umowę notarialną o kupno ziemi w kancelarii notarialnej  ( ponad 10ha) a agencja ma 30 dni na wypowiedzenie to z pewnością wypowiedzą się w maju , to czy jeszcze przy nowych przepisach to będzie aktualne ? Dodam że działka mieści się z 5 gmin dalej  od mojego gospodarstwa  . 

 

Za dobrą odpowiedz stawiam piwko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tego co wiem to ANR wstrzymało sprzedaż ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ciężka sprawa, na zdrowy prawniczy rozum to prawo nie działa wstecz więc powinno być jeszcze na starych zasadach, aczkolwiek chyba się dopiero w praktyce przekonasz, bo aktualnie nasze państwo interpretuje prawo po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdyby działka była w twojej lub sąsiedniej gminie to myślę, że problemu by nie było. Natomiast skoro jest 5 gmin dalej no to może być ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@songo weź nie pitol że będzie problem bo kupuje koleś po starych zasadach i może mu agencja skoczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pytanie bardziej do kumatych w temacie ...

 

Jeśli do piątku podpiszę z sprzedającym umowę notarialną o kupno ziemi w kancelarii notarialnej  ( ponad 10ha) a agencja ma 30 dni na wypowiedzenie to z pewnością wypowiedzą się w maju , to czy jeszcze przy nowych przepisach to będzie aktualne ? Dodam że działka mieści się z 5 gmin dalej  od mojego gospodarstwa  . 

 

Za dobrą odpowiedz stawiam piwko .

Dziwny system aby pytać na forum o tak ważne rzeczy - przecież od tego masz notariusza Ale dobra - jeśli jesteś rolnikiem to według aktualnych przepisów ANR nie ma prawa pierwokupu więc nie musisz czekać na decyzję ANR aby zawrzeć umowę według aktualnych przepisów  Po drugie co to ma do rzeczy że działka mieści się 5 gmin dalej? Nawet według nowych przepisów masz prawo kupować ziemie w całej Polsce jeśli tylko jesteś zameldowany od 5 lat w gminie w której posiadasz choćby jedną działkę rolną 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a nie jest przypadkiem tak ze mozesz kupowac (wedle nowej ustawy) tylko w tej gminie w której mieszkasz od minimum 5 lat i w której posiadasz działke rolna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Maroon , najśmieszniejsze jest to ze notariusze sami nie znają odpowiedzi na ten temat , tak samo mój radca prawny . Ale naswietliles mi dobrze bo tez tak myśle ze nawet na nowych zasadach rolnik indywidualny może śmiało kupować działki na całym obszarze polski , z tym ze pytam po to bo co inna strona w internecie to inne sprzeczne informacje .... Mam nadzieje ze kupię to działkę.
Oozborn , właśnie tego nie wiem do końca , ale myśle ze jeśli by tak to miało być to rolnicy długo by tego nie wytrzymali i wyszli by na ulice , chyba ze będą jakieś myki w przepisać bo nie chce mi sie w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Dziwny system aby pytać na forum o tak ważne rzeczy - przecież od tego masz notariusza Ale dobra - jeśli jesteś rolnikiem to według aktualnych przepisów ANR nie ma prawa pierwokupu więc nie musisz czekać na decyzję ANR aby zawrzeć umowę według aktualnych przepisów  Po drugie co to ma do rzeczy że działka mieści się 5 gmin dalej? Nawet według nowych przepisów masz prawo kupować ziemie w całej Polsce jeśli tylko jesteś zameldowany od 5 lat w gminie w której posiadasz choćby jedną działkę rolną 

 

ma prawo pierwokupu do działek powyżej 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Panowie szukam dzialki do kupna w swietokrzyskim o pow 10-100ha jakby ktos coś o takiej wiedzial prosze o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

ma prawo pierwokupu do działek powyżej 5ha

Tak - ale prawo to jest wyłączone w przypadku gdy transakcja dotyczy rolników  Oczywiście mówimy o przepisach dzisiejszych a nie tych nowych

ozzborn - poczytaj ustawę - jeśli jesteś rolnikiem i jesteś zameldowany od 5 lat w gminie w której posiadasz jedną z działek rolnych to możesz kupować działki w całej Polsce bez żadnych wyjątków Nie czytaj propagandowych artykułów - sam sprawdź źródło - to nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jestem rolnikiem dłuzej niz 5 lat, wszystkie moje działki sa w jednej gminie, moge kupowac w całej PL ? swietna wiadomosc jezeli to prawda

 

myslicie ze dzieki tej ustawie ceny ziemii spadna ?

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy w jakich rejonach tam gdzie był duży popyt tam nie stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jestem rolnikiem dłuzej niz 5 lat, wszystkie moje działki sa w jednej gminie, moge kupowac w całej PL ? swietna wiadomosc jezeli to prawda

 

myslicie ze dzieki tej ustawie ceny ziemii spadna ?

o jej to teraz kupujesz a  nie sprzedajesz  :D

nie wykup wszystkiego  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zdaje sie ze miałes sie udac do lekarza ? co stwierdzono ? nieuleczalny przypadek ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A czasem to tak nie pitolicie bez sensu? te przepisy dotyczą sprzedaży ziemi agencyjnej. A w obrocie prywatnym  rolnik będzie mógł kupować nawet i 100 gmin dalej chyba że przekroczy powierzchnie 300 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak powinno być a niestety nie jest 

ustawa miała ograniczać dostęp do państwowej  ziemi cudzoziemcom  a ogranicza dostęp polakom 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj