coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

No - zdrowe podejście . Ciekawe czy by cię obchodziło jak by coś było obciążone hipoteką ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Przecierz w akcie jest zaznaczone od kiedy nabywca wchodzi na pole i w czym tu problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Koledzy staszek mysli że wszystko mu wolno bo jest wielki kozak, ja kupiłem pole które jest obsiane ale plon zbiera byly właściciel. Honor mi nie pozwala zebym mu zaoral czy zebral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecierz w akcie jest zaznaczone od kiedy nabywca wchodzi na pole i w czym tu problem

 

Dokładnie pisałem o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Honor , prawda ,uczciwość - dla niektórych to puste frazesy . :wacko: :unsure:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy staszek mysli że wszystko mu wolno bo jest wielki kozak, ja kupiłem pole które jest obsiane ale plon zbiera byly właściciel. Honor mi nie pozwala zebym mu zaoral czy zebral.

 

Jak tak uzgodniliście to spoko ale honorem ziemi nie spłacisz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Człowieku kupuję to nie obchodzi mnie co mniał poprzedni właściciel z kim uzgodnione byś miał rozumku trochę to byś o tym wiedział

i tu się mylisz chłoptasiu i to bardzo 

jeśli właściciel poinformował cię o zobowiązaniach względem osób trzecich to obchodzi i jak najbardziej umowa obowiązuje nadal 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Stasiu a czy Ty wiesz co to honor oddanie itd? H.U.J. A wiesz dla Ciebie ważne są tabelki winien ma jak typowy ksiegowy. A jak nie wiesz co to honor to do wojska tam Cię nauczą chyba że zalatwiles sobie reklamację od armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i tu się mylisz chłoptasiu i to bardzo 

jeśli właściciel poinformował cię o zobowiązaniach względem osób trzecich to obchodzi i jak najbardziej umowa obowiązuje nadal 

 

Ty ziemię to najwyżej mogłeś na worki kupować w sklepie ogrodniczym więc tu nie kozacz czytać nie potrafisz to korki sobie wykup a wtedy pogadamy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

każdy kto cokolwiek kupował i ma podstawowe pojęcie o prawie jakie obowiązuje wie że bredzisz i tyle 

ale czego wymagać od smarkacza który wie tylko  jak  złożyć wniosek w opiece :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku pojęcia nie masz to się n ie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

przecież jest jasne, że sprzedaży nie przerywa choćby umowa dzierżawy na czas określony, umowę sprzedaży można w pewnych przypadkach unieważnić, więc kolego wyżej więcej pokory, tu nie sejm, żeby się kłócić, forum jest po to żeby sobie pomagać

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście co nie znaczy że nie można kupić ziemi z uprawami ja tak zrobiłem a że ktoś obsiewa czyjąś zimię bo ma zamiar kupić nie znaczy że zbierze musi się z tym liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

U nas też były przypadki że się trafił taki co pole z czyimś zasiewem kupił i zbierał jak swoje. Ale tak to jest jak dziad się na pana chce robić. A że trafiało zawsze na ludzi którzy sobie w kaszę nie dawali dmuchać to ciężko "nowemu właścicielowi " z zakupionego pola było przez kilka lat cokolwiek zebrać.

 

 

Bo co innego kupić i żyć jak człowiek z człowiekiem a co innego kupić i być dzidem co za 50 zł by zabił. No ale staszek jak widać nie ma ani honoru ani rozumu. Z dziada nie zrobisz pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Chciałem koledze podpowiedzieć (na swoim przypadku) a tu się taka dyskusja wywiazałą, najlepiej ustalić takie sprawy przed aktem notarialnym.

Wracajac do tematu cen ziemi jak u Was tanieje? drozeje? wyzbywaja sie przed 1maja czy wstrzymują sie. U mnie w okolicy jak sie zrobił szum o tej nowej ustawie to nie wiedziałem ze tyle ziemi jest na sprzedaż w okolicy ale kupujacy sie wstrzymuja i cena spadła już poniżej 50tyś za 1ha jedynie nasz były premier Pawlak wykupuje wszystko w okolicy w cenach kosmicznych jak na moja okolice bo powyzej 60tyś


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas   bez zmian niżej 50 n ie kupisz największe gospodarstwa mają po 100 ha ale oni nie kupują najczęściej tacy 30-50 ha i to małe działki po 3-5 ha


U nas też były przypadki że się trafił taki co pole z czyimś zasiewem kupił i zbierał jak swoje. Ale tak to jest jak dziad się na pana chce robić. A że trafiało zawsze na ludzi którzy sobie w kaszę nie dawali dmuchać to ciężko "nowemu właścicielowi " z zakupionego pola było przez kilka lat cokolwiek zebrać.

 

 

Bo co innego kupić i żyć jak człowiek z człowiekiem a co innego kupić i być dzidem co za 50 zł by zabił. No ale staszek jak widać nie ma ani honoru ani rozumu. Z dziada nie zrobisz pana.

 

Wiesz kij ma dwa końce u nas ludzie honorowi zęby zatnie i uśmiech na twarzy wszyscy zgodnie żyją nikt na nikogo nie doniesie że nawozy sypie czy gnojowicę leje kiedy nie wolno taka chłopska Solidarność ;)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie tanieje ze 80-100k spadło do 50-70k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Jak się przewiduje pszenica w żniwa po 500 to dalej będzie spadać/cierpliwości/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja kupiłem obsiane i normalnie składam :P nie ma  żadnych zasad że kto sieje to zbiera jak kupisz krowę to czekasz aż się ocieli i dopiero zabierasz? ;)  Jesteś właścicielem i bierzesz dopłaty bez łaski B)

Jedynie że w akcie notarialnym zapiszecie że wydanie nieruchomości nastąpi np po żniwach  bo z chwilą przejęcia nieruchomości wszystkie korzyści jak ciężary przechodzą na nabywcę

Bredzisz - akurat w prawie jest zapisane ze prawo do dopłat ma ten co faktycznie uprawił pole a kwestia własności nie ma nic do rzeczy Inna kwestia to że trzeba udowodnić kto faktycznie posiał i wówczas właściciel na pewno nie dostanie dopłat ARiMR nawet wzięła się już za tych właścicieli co nigdy swego pola na oczy nie widzieli i było sporo przypadków ze musieli zwracać dopłaty za x lat wstecz jeśli im to udowodnili ze kto inny uprawiał tą ziemię a oni brali dopłaty Zresztą na logikę dopłaty są do uprawy ziemi a nie do posiadania ziemi ale jeśli ktoś ustali inaczej to sprawa zainteresowanych stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku ty bredzisz kupiłem obsiane i składam na dopłaty ten kto jest w posiadaniu ziemi na 31 maj a czy zasiane czy nie niema znaczenia zastanów się zanim coś napiszesz idąc Twoim tokiem myślenia to jeśli wynajołeś do siania to dopłata jest dla tego co zasiał :D :D czy może dla banku co kredyt na nasiona dał ? B)


Jak się przewiduje pszenica w żniwa po 500 to dalej będzie spadać/cierpliwości/

 

Widzisz to zależy od rejonu są rejony gdzie cena stale rośnie bo mało jest ziemi do kupienia częstto działka przylega do nieruchomości nabywcy i wtedy też idzie lepszą cenę dostać u mnie na pewno  nie stanieje przez ostatnie 15 lat cena wzrosła 10 krotnie ta sama klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

posiadacz a własciciel to dwie różne bajki i widać masz problem bo tego nie kapujesz 

żeby być posiadaczem nie trzeba być właścicielem w tym kraju  ;)

widać jako dyżurny idiota tego forum będziesz bluzgał a nie pojmiesz  że sam bredzisz  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku jak kupiłem po to aby uprawiać to nie po to by mi ktoś zbierał dla rolników jest to oczywiste dla Ciebie jednak nie sypię nawozy robię opryski to i zbieram tylko dla takich jak ty jest to niezrozumiałe bo dopłata mi się należy AR iMR nie pyta kto siał  a kto użytkuje inteligencją nie grzeszysz to co poradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staraj się jakoś wyrażać po polsku a nie jakiś słowotok jak u niedouka  ;)

skoro kupiłeś  obsiane to znaczy że posiadaczem jest ten co obsiał i tyle 

jeśli to właściciel sprzedał obsiane to jego decyzja może zrezygnować z plonu 

ale jeśli był dzierżawca (lub ktokolwiek inny)  i obsiał te pole, to on jest posiadaczem  i dopłaty według prawa należą się jemu  

wszystko jest oczywiste  i o tym pisze tu parę osób ale do nawiedzonego nie dociera 

  

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak posiał bez zgody właściciela to nie ma żadnych praw bo zakładał że a takich cwaniaków nie brakuje ale nie w obecnych czasach takie numery jeszzcze raz Ci powtarzam że to że obsiał nic nie znaczy co najwyżej do sądu może iść ale jest na przegranej pozycji jak nie ma kwitów ;) a Ty stale swoje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Człowieku ty bredzisz kupiłem obsiane i składam na dopłaty ten kto jest w posiadaniu ziemi na 31 maj a czy zasiane czy nie niema znaczenia zastanów się zanim coś napiszesz idąc Twoim tokiem myślenia to jeśli wynajołeś do siania to dopłata jest dla tego co zasiał :D :D czy może dla banku co kredyt na nasiona dał ? B)

 

Widzisz to zależy od rejonu są rejony gdzie cena stale rośnie bo mało jest ziemi do kupienia częstto działka przylega do nieruchomości nabywcy i wtedy też idzie lepszą cenę dostać u mnie na pewno  nie stanieje przez ostatnie 15 lat cena wzrosła 10 krotnie ta sama klasa

Mój tok myślenia nie ma nic o rzeczy tylko takie są zapisy w prawie - Cytat ze strony ARiMR - tutaj link http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/jednolita-platnosc-obszarowa.html

 

" Celem systemu wsparcia bezpośredniego jest finansowe wspieranie rolników, czyli osób, które faktycznie uprawiają grunty rolne. Dopłaty nie są przewidziane dla właścicieli, którzy dysponując jedynie tytułem własności, nie zajmują się produkcją rolną. Istotą płatności obszarowych jest to, że są one przyznawane osobie, która rzeczywiście uprawia grunty rolne, tzn. decyduje, jakie rośliny uprawiać i swobodnie dokonuje odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, zbiera plony oraz utrzymuje grunty zgodnie z normami i wymogami.

Płatności przysługują faktycznemu użytkownikowi, który rzeczywiście wykonuje wszelkie czynności niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. Mogą nimi być działania organizacyjne, kierownicze, jak i osobiste zaangażowanie w bezpośrednim wykonywaniu pracy fizycznej w gospodarstwie. Prowadzenie działalności rolniczej nie musi polegać tylko na "własnoręcznym" prowadzeniu prac polowych, ale obejmuje również: swobodne decydowanie o tym, jakie rośliny uprawiać, jakich należy dokonywać zabiegów agrotechnicznych, zbieranie samodzielnie bądź przy udziale innych osób plonów, itp. Prowadzenie działalności rolniczej rozumiane jest jako dokonywanie nakładów i czerpanie ewentualnych korzyści."

 

 

Twój przypadek mnie niewiele obchodzi i nie po to  się tu wypowiadam Piszę tylko po to aby wyprostować twoje błędne twierdzenie że dopłata należy się tylko właścicielowi pola Nie musisz więc dumać co w przypadku gdy najmiesz kogoś do roboty na polu bo takie przypadki są tu także ujęte Natomiast z twoich postów wynika że jeśli zapisaliście w akcie że wydanie nieruchomości nastąpi po żniwach to to że stałeś się właścicielem nie upoważnia cię do dopłat bo rozumiem że na kupionym polu zasiał i zbierał ktoś inny Jeśli tak było to w takim przypadku dopłaty wziąłbyś NIELEGALNIE W ŚWIETLE PRAWA Mi to wisi tylko bądź tego świadomy bo nieznajomość prawa nie zwalnia cię z jego przestrzegania

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj