coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz1995    111

 

jak narazie to nikt poza nienazartymi i pazernymi nie placze o ustawe wiec jak zwykle odwracanie kota ogonem.dra ryje tacy co by cala wies chcieli wykupic i zeby reszta poszla z torbami.predzej do takiego pazernego komornik zawita niz sam wszystko zlapie a masa ludzi pojdzie pod most. w polsce sa specyficzne uwarunkowania i nigdy nie dojdze do tego ze zostana sami duzi.rok temu tez bylo widac kto najwiecej darl ryja na strajkach" bo kredyty trzeba splacac a nie ma za co" noz ku*wa z zadnej galezi gospodarki nikt nikomu nie pomaga jak ktos sie zakredytowi.

 

 

Zgadza się,na strajkach nie widziałem ,żeby ktoś przyjechał Ursusem c 360,a do 20 ha właśnie ludzie takie mają

Nikt dużym nie kazał kupować od razu nowego Fenda,mogli robić starym ursusem,a teraz płaczą że się nie opłąca.W każdej branży od dołki i górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Prosze o porade. 

 

Czy ta cena ogłoszenia ponizej jest adekwatna do stanu rzeczywistego ziemi? wszystkiego jest około 3 ha w mojej części. 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-udzialy-CID3-IDeHEfL.html

 

Pozdrawiam

 

Wychodzi, że masz do sprzedania jakieś 3,2ha ziemi w dużym rozdrobnieniu i z niełatwym dojazdem. Jeśli zakupi współwłaściciel to jeszcze jakiś pożytek z tych działek może mieć, ale dla osoby obcej to są nie atrakcyjne działki. Średnio wychodzi 22tys. zł za hektar ziemi/lasu.

Musisz liczyć się z tym, że bez podziału geodezyjnego nikt obcy nie kupi ( koszt około 2 tys zł do działki)

Według mnie w grę wchodzi tylko dogadanie się ze współwłaścicielami i sprzedaż w całości bez dodatkowych kosztów podziału działek i wtedy możecie wziąć więcej, albo wykup przez jednego ze współwłaścicieli i zjazd cenowy.

Wszystko też zależy od głodu ziemi w okolicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Co do cen to kupiłem tą działkę co o niej wczesniej pisałem, trochę drogo, ale myśle że warto (okaże się za pare lat), dałem za nią 98 tys, 3,69 ha według wypisu z rejestru gruntów, średnio 4a kawałek 110x360m. Jak to jest z powierzchnią, goscio mówił że jest 3,6ha, w geoportalu wg danych pisze że jest 3,89, wg pomiaru w geoportalu po granicach jest 3,89, wg pomiaru w geoportalu po rzeczywistych miedzach jest 3,89, a w rejestrze gruntów jest 3,69, to gdzie szukać prawdy?

Mi się wydaje że na oko jest około 4ha.

Dodam że kupiłem ją z zasianym na połowie pszenżytem 40a malin zasadzonych jesienią i około 1,6ha sciernisko.

Miałem problem u notariuszki z powierzchnią gospodarstwa i podatkiem pcc, ale po 2 godzinach czekania i w końcu odpowiedzi pisemnej z ministerstwa notariuszka wyczytała że liczą się też grunty dzierżawione i współwłasności.

Dziwne,że notariuszka nie kazała płacić pcc mi jakiś czas temu mówiła,że dzierżawy nie wchodzą w grę, współwłasność tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

też słyszałem, że dzierżawy nie wchodzą w grę, a to nie jest tak, że za jakiś czas może się o to upomnieć skarbowy, razem z odsetkami karnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dziwne,że notariuszka nie kazała płacić pcc mi jakiś czas temu mówiła,że dzierżawy nie wchodzą w grę, współwłasność tak

Własnie o to chodzi że własnego miałem 4,8 ha+ współwłasność małżeńską 2,86ha + to co kupowałem 3,69ha= ponad 11ha, oprucz tego jeszcze 1,23ha współwłasność1/2 z tesciową, 7ha współwłasność 1/8 z matką i siostrami i ponad 12ha dzierżawy zarejestrowanej w geodezji ale notariuszka zrobiła problem i do skarbowego dzwoniła, oni jej nie potrafili odpowiedzieć i w końcu do ministerstwa i dostała odp że liczy się własność, współwłasność i posiadanie czyli dzierżawa, dziwne by było gdyby nie policzyła mi współwłasności małżeńskiej, tymbardziej że oboje prowadzimy gospodarstwo, jesteśmy w krusie i podatek rolny przychodzi tylko na mnie.

Dziwne,że notariuszka nie kazała płacić pcc mi jakiś czas temu mówiła,że dzierżawy nie wchodzą w grę, współwłasność tak

Własnie o to chodzi że własnego miałem 4,8 ha+ współwłasność małżeńską 2,86ha + to co kupowałem 3,69ha= ponad 11ha, oprucz tego jeszcze 1,23ha współwłasność1/2 z tesciową, 7ha współwłasność 1/8 z matką i siostrami i ponad 12ha dzierżawy zarejestrowanej w geodezji ale notariuszka zrobiła problem i do skarbowego dzwoniła, oni jej nie potrafili odpowiedzieć i w końcu do ministerstwa i dostała odp że liczy się własność, współwłasność i posiadanie czyli dzierżawa, dziwne by było gdyby nie policzyła mi współwłasności małżeńskiej, tymbardziej że oboje prowadzimy gospodarstwo, jesteśmy w krusie i podatek rolny przychodzi tylko na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Witam,

 

jestem właścicielem 11h w woj lubelskim pow włodawski gmina hanna

 

5,5 hektara ziemi ornej IV klasy w jednym kawałku i 5,5 hektara łąk w 3 kawałkach

 

jaka jest teraz cena rynkowa takowej ziemi ? 

 

dodam że w mojej okolicy jest walka o ziemie, poniewaz to tereny typowo rolnicze i mało kto ma juz cokolwiek do sprzedania

 

ewentualnie proszę o propozycje ceny

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

to troche mniej niż sie spodziewałem, myslalem ze taka norma to bedzie okolo 20 tys za hektar ale rozumiem że na dzien dzisiejszy to ziemia jest warta tyle ile ktos chce dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

możesz wystartować od 25k PLN/ha i zobaczyć, czy będzie zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

jeszcze mam takie laickie pytanie, czy miedzy ziemia orna a łąką jest jakas roznica cenowa ? czy po prostu hektar to hektar ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Według mnie łąka zawsze jest troche tańsza bo zazwyczaj łąki trzeba doprowadzić do ładu.

Ale to zależy od położenia i pola iłąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

U mnie łąka 20 tyś,a dobra ziemia 80 tyś

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

śmieszne jest pytanie tu o cenę, jak na dwóch końcach tej samej gminy mogą być rozbieżności na poziomie 200% w cenie, wbij tablice i wrzuć na olx i dowiesz sie jakie będzie zainteresowanie

 

jak się wam podoba uchwalona ustawa? ma ktoś jej tekst, ten który uchwalono, bo nie mogę znaleźć

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łąki są zazwyczaj tańsze głównie z powodu, że robi się je tam gdzie mogły by być jakieś problemy z polem ornym, np. podmokłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem bardzo rozsądne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W 2000 rku to po 5 tysi można było nakupić bez problemu 3 klasa w kuj pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może w okolicach Żnina cena była 10 tysi ale nie 30 bo sprzedałbyś u siebie 10 a 50 km dalej kupił 60 za te same pieniądze i to miało by sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

U mnie ziemia orna od 12 do 30 tyś a za łąki to juz nawet po 5-6 tyś sprzedają i niema kupca.

 

Gdzie w lubelskim??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Może w okolicach Żnina cena była 10 tysi ale nie 30 bo sprzedałbyś u siebie 10 a 50 km dalej kupił 60 za te same pieniądze i to miało by sens

 

To, że u ciebie było tanio, to nie znaczy, że tak było wszędzie. Potwierdzam słowa miwigosa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj