coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

szmergiel    1053

nie kazdy.taki nienazarty co lapie pole po 80-100tys 40km od domu juz nie i chyba ci najwiecej beda wyli do ksiezyca,podobnie jak ci rok temu z kartkami na traktorach"wlasnosc banku" -fenomen na skale swiatowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ma być zakaz kupna 40 km od domu? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To bardzo ciekawe co piszesz bo póki co ziemi tak naprawdę kupić się nie da kupujesz co najwyżej prawo do jej uprawy i możesz to prawo odsprzedać niech tylko przebiega ć ma tam autostrada czy inna inwestycja to wywłaszczą Cię że nawet nie będziesz wiedział a zapłacą po wszystkim tyle co biegły wyceni i guzik masz do powiedzenia więc nie pisz o świętym prawie własności bo nie było czegoś takiego nigdy

 

Zapisz się do młodzieżówki którejś z naszych tępych socjalistycznych partii, żeby Cię podszkolili, bo próbujesz manipulować faktami, a nie do końca Ci wychodzi. Prawo wywłaszczenia powstało specjalnie dla cwaniaków, co na projektach publicznych, wymagających wykupu ich gruntów, chcieli ustawić się po kres swojego żywota, albo zwyczajnie przez lata blokowali inwestycje publiczne. To prawo może być zastosowane tylko w określonych przypadkach i tylko z przeznaczeniem na cele publiczne i nikt przy tym z gołym tyłkiem nie zostaje. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek ustawą O Ustroju Rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dobrze lukasz222 piszesz tyle że staszek i tak nie zrozumie. On jest zatwardiałym socjalistą a w ostatnich postach to już chyba jemu samemu się pomieszało bo coraz większe brednie wypisuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

Zapisz się do młodzieżówki którejś z naszych tępych socjalistycznych partii, żeby Cię podszkolili, bo próbujesz manipulować faktami, a nie do końca Ci wychodzi. Prawo wywłaszczenia powstało specjalnie dla cwaniaków, co na projektach publicznych, wymagających wykupu ich gruntów, chcieli ustawić się po kres swojego żywota, albo zwyczajnie przez lata blokowali inwestycje publiczne. To prawo może być zastosowane tylko w określonych przypadkach i tylko z przeznaczeniem na cele publiczne i nikt przy tym z gołym tyłkiem nie zostaje. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek ustawą O Ustroju Rolnym

 

Tylko ja znam niedawny przykład może nie o ziemi ale jeszcze gorszy, że zabrali (wywłaszczyli) ludziom domy pod budowę drogi S7, budowa ruszyła domy zburzyli a ludzie jeszcze nie otrzymali pieniędzy, więc jest to prawo, które nie dotyczy tylko cwaniaków a pozwala wywłaszczać normalnych ludzi, wyganiać ich z ich własności, a pieniądze wypłacą kiedy będą chcieli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tam Dasiek sprzedajesz te tatowe grunty bo po 1 maja różnie może być z tym ja bym nie zwlekał zawsze lepszy wróbel w garści jak gołąb na dachu ;)


Dobrze lukasz222 piszesz tyle że staszek i tak nie zrozumie. On jest zatwardiałym socjalistą a w ostatnich postach to już chyba jemu samemu się pomieszało bo coraz większe brednie wypisuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Może być i dasiekk , jak wolisz. 

 

A no sprzedaję trochę swoich (tak staszek moich bo razem z ojcem na to pracowałem - wiesz , niektóre rodziny trzymają się razem) bo mi za daleko jeździć i jakoś nie mam zaufania do paranoików z nibyrządu i sprzedaję a nie dzierżawię.

Ale nie martw się staszek , nie twoje a moje, ty nie stracisz a jak masz parę złotych w kieszeni to możesz przebić te  56tyś/ha które mam "na stole" i 70ha III klasy może być twoje... Tylko się śpiesz z rozbijaniem skarbonki bo jutro klient jedzie z bankiem rozmawiać i pewnie od razu dostanie bo ma już swojej ziemii ponad 900ha pororzucanych po lubelszczyźnie.

 

I pewnie dokupię coś blisko "bazy". Ale to też nie za twoje staszku tylko za swoje.Dzieciak jesteś ale "ciekawie" się twoje posty czyta - pokazują one jak bardzo ważna jest edukacja, oczytanie i zdrowy rozsądek , których akurat tobie brakuje.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to za interes kupić ziemię co się nie zwróci za 100 lat?Bo piszesz że z ha 1000 zostaje :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Najwidoczniej ktoś mądrzejszy od ciebie będzie wiedział jak na tym zarobić . Oczywiście podtrzymuję realną rentowność uprawy pszenicy w małym gospodarstwie na poziomie zysku w okolicach 1000zł z hektara - oczywiście w udanym roku. I dlatego jeszcze raz podkreślam że nie ma żadnego ekonomicznego sensu istnienie małych gospodarstw zajmujących się produkcją roślinną ponieważ jest to wylęgarnia beneficjentów pomocy społecznej i "hodowanie" biedy na następne pokolenia. Jak się komuśnie chce pracować to nic na to nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No na pewno jak ma prawie tysiąc ha i lata do banku żeby kupić 5 % powierzchni swojego areału to z góry widać że wie jak na tym zarobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego kredyt od kwoty 56 tysi to odsetki przewyższają wartość zbiorów więc kupowanie ziemi rolnej w tej cenie nie ma sensu co kolega w swych wcześniejszych postach pisał ale że lubi fantazjować to takie kwiatki tu wypisuje


Gospodarstwa tej wielkości nikt nie kupił po 50 tysi za ha tylko po 3-5 tysięcy jeszcze na raty a ceny płodów rolnych były takie jak dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najwidoczniej ktoś mądrzejszy od ciebie będzie wiedział jak na tym zarobić . Oczywiście podtrzymuję realną rentowność uprawy pszenicy w małym gospodarstwie na poziomie zysku w okolicach 1000zł z hektara - oczywiście w udanym roku. I dlatego jeszcze raz podkreślam że nie ma żadnego ekonomicznego sensu istnienie małych gospodarstw zajmujących się produkcją roślinną ponieważ jest to wylęgarnia beneficjentów pomocy społecznej i "hodowanie" biedy na następne pokolenia. Jak się komuśnie chce pracować to nic na to nie poradzę.

 

a małe gospodarstwo to ile ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

czy produkcja roślinna to tylko zboża ? Inteligenci k*rwa... Wiele małych nie na zbożu dobrze sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację część ma małe gospodarstwa tylko po to aby zalegalizować swoje nielegalne dochody bo nie ma obowiązku dokumentowania sprzedaży fakturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychyba Panowie nigdy nie kupowaliście ani maszyn ani ziemii skoro dziwicie się że ten co kupuje idzie po kredyt. Nawet jak ma się gotówkę to warto brać na kredyt żeby uniknąć kontroli z US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Najwidoczniej ktoś mądrzejszy od ciebie będzie wiedział jak na tym zarobić . Oczywiście podtrzymuję realną rentowność uprawy pszenicy w małym gospodarstwie na poziomie zysku w okolicach 1000zł z hektara - oczywiście w udanym roku. I dlatego jeszcze raz podkreślam że nie ma żadnego ekonomicznego sensu istnienie małych gospodarstw zajmujących się produkcją roślinną ponieważ jest to wylęgarnia beneficjentów pomocy społecznej i "hodowanie" biedy na następne pokolenia. Jak się komuśnie chce pracować to nic na to nie poradzę.

A Ty znowu zaczynasz???Tłumaczyłem Ci już coś na temat małych gospodarstw!!!Dlaczego wszystkich wrzucasz do jednego worka???Pisałeś w jednym z postów,że na ziemię którą sprzedajesz pracowałeś razem z ojcem-ciekawe na czyim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W moich okolicach, rzadko kto z kilku ha utrzymuje całą rodzinę. Zazwyczaj, "mały rolnik" gdzieś pracuje na etacie, a po pracy uprawia ojcowiznę, co ja osobiście bardzo chwale. Częstj trzyma kilka świnek, krówkę, więc i to zboże jest bardziej eko.  W dzisiejszych czasach jest tak, że te kilka ha pozwala załatać domowy budżet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wychyba Panowie nigdy nie kupowaliście ani maszyn ani ziemii skoro dziwicie się że ten co kupuje idzie po kredyt. Nawet jak ma się gotówkę to warto brać na kredyt żeby uniknąć kontroli z US.

 

A niby czemu mam unikać kontroli ? Pracuję uczciwie płacę podatki jak każdy zarabiam to kupuję jakbyś nie wiedział to kredyty są oprocentowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A ja tak sobie myśle że kto nie ma kredytu to całe gó..o dzis robi albo już tyle nakradł że legalizuje tylko kase.  Pomijam tych co mają dochody z innych etatów.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

A Ty znowu zaczynasz???Tłumaczyłem Ci już coś na temat małych gospodarstw!!!Dlaczego wszystkich wrzucasz do jednego worka???Pisałeś w jednym z postów,że na ziemię którą sprzedajesz pracowałeś razem z ojcem-ciekawe na czyim???

Jak to na czyim? Na swoim , na ziemii którą mój ojcie dostał od swojego ojca i na tej którą kupił , w firmie mojego ojca a później z zarobków  w swojej firmie. Co cię w tym dziwi?

 

 

Mnie nie dziwi że zaczynałeś od zera i masz 30 ha a ciebie dziwi że ktoś zaczyna od 25ha i ma dużo więcej po kilkudziesięciu latach pracy i jest dwa razy od ciebie starszy (mój ojciec). Czy też dziwi cię że ktoś zaczyna od ponad 40ha i uprawia teraz blisko 170ha (no i akurat trochę starszy też od ciebie jestem). Nie wiem skąd to twoje zdziwienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Może nie tyle mnie dziwi bo to jest można powiedzieć ok, ale razi mnie jedno w Twoich wypowiedziach tzn Twoja pogarda do małych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Może już taki jestem że mam trochę ostry język ale nie mam żadnej "pogardy" jak to nazwałeś dla małych rolników. Ja tylko dosyć ekspresyjnie wyrażam co myślę o ludziach którzy mając małe gospodarstwa próbują uprawiać to co duzi gospodarze i oczekują że będą mieli podobne zyski - tak się nie da- inna skala produkcji , inne ceny zakupu śor , nawozów (z tym to akurat mógłbym opowiedzieć dobrą anegdotę jak się kilku sąsiadów w zawiści pogubiło ), ale też inne ceny sprzedaży płodów rolnych. A nie próbują iść w segment rolnictwa który wymaga nakładu pracy ale procentuje zyskami.


A niby czemu mam unikać kontroli ? Pracuję uczciwie płacę podatki jak każdy zarabiam to kupuję jakbyś nie wiedział to kredyty są oprocentowane

Dzieciak jeszcze jesteś staszek , mało wiesz jeszcze mniej rozumiesz. Takie rozumowanie jest dobre jak kupujesz drobnostki za kilka kilkanaście tysięcy. A trzeba by być niezłym durniem żeby zamrażać tak duży kapitał. 

 

Zresztą , o czym tu pisać jak według ciebie dla kogoś kto ma firmę/bardzo duże gospodarstwo przynoszące zyski odsetki są jakimś kosztem - podpowiem , co zapłaci odsetek tonie załaci w podatku dochodowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj