coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
osterley    18

O moje gospodarstwo się nie martw wszystko co mam zawdzięczam swojej pracy grosza na maszyny nie dostałem bo nie jestem socjalistą jak Ty ;) ziemię jak mi pasuje mogę kupić i po 50 tysięcy za ha jak mi nie odpowiada to i 10 nie dam

 

Dawno się tak nie uśmiałem - 18 letni gówniarz nazywa mnie socjalistą i pisze że sam do wszystkiego doszedł ;). Staszek - wilki w lesie cię wychowały?

 

Ty chłopcze pewnie nie rozumiesz połowy słów których używasz i 3/4 które czytasz. 

 

Masz synku przeczytaj sobie co to socjalizm żebyś sobie więcej wstydu nie robił : https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm

 

Ja nie popieram pisowskiej ustawy. Bo ma na celu ograniczenie wolności zarządzania swoim majątkiem a także nabywanie gruntów za legalnie zarobione pieniądze.

Zasada jest jedna - Cash is King. Kto ma ten kupuje. Proste. A co do zakupu za 10 tysięcy - to się opłaca kupić dla samych dopłat bo po kilku latach masz tak naprawdę tą ziemię za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@staszek - A widzisz, ja sie w 100% zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem. To nie sprawa państwa, że komuś dany rok w prywatnym interesie sie nie powiódł.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Pierwsze 6 ha kupiłem za 6 tygodni po 14-16h codziennie zrywania ogórów w Niemczech w 2002 roku jak miałem 16 lat(ziemię kupiłem na ojca).Masz rację większość mojej dopłaty szła w gospodarkę i idzie dalej ale już coraz mniej....niestety nie udało mi się mocniej rozwinąć z różnych powodów w czasach jak było tanio,ale nie narzekam.Jak mówi mój sąsiad "małą  łyżką też się najesz">Pytasz o cenę dzierżawy?Wziąłem 8ha i płacę przez pierwsze 5 lat 400,-/ha/rok dopłaty, akcyza moje, później 800,-umowa spisana na 10 lat, ziemia była kupiona przez duuużego przedsiębiorcę z Piły za 50 tysi/ha. Sam mi tyle  zaproponował.

Na początku kwietnia mam przepis na 9,61 ha łąk kupionych za niecałe  110 tys.Bez kredytu jak na razie> 

 

No to rozwiń w obecnych czasach gospodarstwo z 6ha na 34ha nie mając dodatkowych dochodów? Bo puki co rozwinąłeś gospodarstwo, ale jak napisałeś: Twoja dopłata idzie w gospodarkę ale już mniej. I pytanie, myślałeś kiedy gospodarstwo będzie zarabiało na Ciebie? Mam znajomego co miał hodowlę świń 100szt. Zlikwidował hodowlę bo jak to powiedział nie będzie robił dla IDEI i dokładał do interesu i zajął się produkcją roślinną. Ale to Twoje pieniądze, więc nie mówię nic więcej bo można pisać i pisać :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia nie powinno być żadnych dopłat typu modernizacja bo poco wspierać prywatną własność


@staszek - A widzisz, ja sie w 100% zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem. To nie sprawa państwa, że komuś dany rok w prywatnym interesie sie nie powiódł.

 

Więc po co te wszystkie programy unijne ? Wspierać nieudolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

@koniu sądzę,że teraz jakbym nie "głópkował" za zakupami to już bym jakieś pieniądze wyciągał z gospodarstwa więc nie jest tak,że prowadzę je dla idei  ;)

a i jeszcze jedno gospodarstwo zbudowałem od 0 ^^ bo puki co to jeszcze ojciec równolegle "uprawia"swoje 16 ha

Masz rację,że gdybym nie pracował na 100% bym ziemi nie kupował, a tak mam nadzieję,że ten garb będzie taką swoistą polisą dla mojej córki-bo ona raczej ROLNICZKĄ nie zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@staszek Dopłaty i dotacje to element wspólnej polityki rolnej i nie mieszaj tych pieniędzy z wyłudzaniem kasy, bo się ubezpieczyć nie chce. Poza tym kasa z WPR idzie również na państwową ziemię przez państwo zarządzaną, jak np. w Kombinacie Rolnym Kietrz. Jeśli lubisz być odgórnie sterowany i kontrolowany to oddaj się pod opiekę państwa i wszechmocnej, jedynej słusznej partii. Ale nie wmawiaj innym, że coś co łamie ich święte prawo własności jest dla nich dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli wspólna polityka rolna jest nastawiona na niszczenie rolnictwa i konkurencyjności


Dopłaty do kredytów to też wspólna polityka Uni?


To jest po prostu dzielenie na lepszych i gorszych i nie ma n ic wspólnego z racjonalną gospodarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ty serio pytasz czy sobie jaja robisz? Ile Ty chłopie masz lat?

To nowa ustawa nie dzieli na lepszych i gorszych? Jesteś coraz śmieszniejszy

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty sobie jaja robisz bo oczekujesz wsparcia z kieszeni podatnika a piszesz o prawie własności


Niby skąd te pieniądze Unia bierze oczywiste że z naszych podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja oczekuję wsparcia? A to dobre :D Ja oczekuję że państwo nie będzie mi się wściubiać póki spełniam podstawowe obowiązki - przestrzegam prawa i płacę podatki.

Skończ już wyskakiwać z tą Unią, bo to szczeniackie jest. Ktoś w referendum się zgodził na to by wejść do UE i realizować jej programy i założenia (a co pamiętam, to na wsi nie było wielkiego poparcia), więc teraz trzeba się wywiązać

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w czym państwo Ci przeszkadza ? Chcesz kupujesz ziemię  w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wcześniej piałeś nad tym jak to państwo ograniczy wykup ziemi, a teraz nie ma problemu. Ciekawy typ z Ciebie. Samo to, że powyżej 20ha zmienia się definicja rolnika z tego, który ma min. 1ha ziemi rolnej, na tego który jest ubezpieczony w KRUS ograniczy mnóstwo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Staszek to chciałby mieć i zjeść . Nawet widzę że sobie lat w profilu dodał żeby sobie z niego śmiechów nikt nie robił.

 

 

Raz staszku piszesz że wszystkim po równo i zabrać tym co mają żeby dać tym co nie mają. Teraz już posuwasz się dalej i negujesz prawo własności. 

 

Chcesz być w porządku ze swoim sumieniem - zrezygnuj z dopłat i dofinansowania z unii. Jest taki system i trzeba korzystać albo zostać na 5ha z t25 do pracy i zazdrościć sąsiadowi który ma głowę na karku. 

 

Wracając do tematu - mam chetnego na 70ha na podkarpaciu/lubelszczyźnie , IIIa IIIb - daje 56 tyś hektar i tak się zastanawiam czy spadnie czy nie spadnie i czy już sprzedawać.

Edytowano przez osterley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolego Osterley sprzedajesz grunty za taką cenę? Skąd kupujący jakie wojewodztwo? Jest jeden w Świętokrzyskim co kupuje każde ilości gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam ziemi nie sprzedam choćby nie wiem co, za dużo ludzi przy tym potu straciło. I szczerze nie interesuje mnie czy ziemia pójdzie w górę czy w dół. Chociaż wolałbym w dół bo zawsze by szło coś dokupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Kolego Osterley sprzedajesz grunty za taką cenę? Skąd kupujący jakie wojewodztwo? Jest jeden w Świętokrzyskim co kupuje każde ilości gruntów

tak , sprzedaję i chcę się przed majem wyrobić.Ja mam ze swojego gospodarstwa do tych działek ponad 100km, z ojca gospodarstwa jest tam 60km i do tej pory było to dane i tak w dzierżawę więc pora to sprzedać.

 

Liczyłem że dostanę ponad 60tyś/ha ale chętnych brak  i najpewniej pójdzie w ręce tego co dzierżawił przez ostatnie kilka lat.

 

 

Kolega pisze że nigdy nie sprzeda ziemii - ja nie mam z tym problemów. Raz się kupuje , raz się sprzedaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

No pewnie raz się kupuje raz sprzedaje.tak samo jak z innym towarem a w swietokrzyskim nie masz gruntów? Śmieszą mnie wypowiedzi małolata odnośnie pomocy jak nie chcę dopłat to nie musi składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja tam sie podpisuje pod tym co pisze osterley, liczę, ze parę tych najgorszych zapisów z ustawy uwali TK, o ile będzie jeszcze istniał TK, rozumiem jak by te obostrzenia dotyczyły tylko ziemi agencyjnej, ale po co tak mocno mieszać się w obrót prywatny?nie ma innych sposobów na ochronę Polskiej ziemi przed obcokrajowcami niż utrudnianie życia Polskim rolnikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

@waldemaros - w świętokrzyskiem i na podkarpaciu mam świeżo przepisane gospodarstwo od ojca ale tam wszystko będzie uprawiane jak do tej pory dokąd tata ma na to ochotę a później się zobaczy jak to będzie. Ja mam do tego gospodarstwa od siebie prawie 250 km a u siebie mam duże areały pod maliną,czarną porzeczką i borówką więc też tego nie zostawię i się nie przeprowadzę bo za dużo zainwestowałem w ostatnich latach.

 

Niektórzy piszą że nigdy nie sprzedadzą ani hektara - gdyby gdyby wszyscy tak myśleli to równie nikt by nigdy nie kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

ja tam ziemi nie sprzedam choćby nie wiem co, za dużo ludzi przy tym potu straciło. I szczerze nie interesuje mnie czy ziemia pójdzie w górę czy w dół. Chociaż wolałbym w dół bo zawsze by szło coś dokupić :)

Tyle że jak ziemia poszłaby mocno w dół to najpierw na pewno zakupią ci co już mają dużo bo to będzie woda na ich młyn.

 

Ja osobiście wolałbym uprawiać mniejszą ilość hektarów i brać za swoje produkty lepszą cenę niż mieć olbrzymie areały i zarabiać tylko na efekcie skali. No ale jest jak jest i małe gospodarstwa nie mają racji bytu w produkcji roślinnej. 

 

Mam znajomych z areałami do 15ha i powiem szczerze że część z nich którzy mają warzywa i owoce żyje sobie bardzo dobrze - fakt , dużo pracy ale dobrze na tym wychodzą , a ci którzy żyją marzeniami o potędze i na podobnych areałach mają kukurydzę , pszenicę i rzepak to ciągle narzekają i czekają aż ktoś im coś da bo nie potrafią zrozumieć że tak naprawdę ta ich "produkcja" to za mało żeby żyć a za dużo żeby umrzeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie to te normalne kraje? Jak ktoś chce zająć się uprawą ziemi to ma do tego prawo, tak samo jak ten kto ma ziemię ma prawo ją sprzedać komuś, kto do tej pory nigdy rolnictwem się nie zajmował. Ziemia to taka sama nieruchomość jak mieszkanie pod wynajem, czy strefa przemysłowa dla miasta/gminy - ma na siebie i właściciela zarabiać. Żaden z Was nie zajmowałby się rolnictwem gdyby miał to robić charytatywnie. Zarządzać to sobie PiS i cała reszta bandy z sejmu może ziemią która jest własnością Skarbu Państwa, a od prywatnej własności im wara, jedyne co ich powinno interesować to ew. podatek od transakcji.

 

To bardzo ciekawe co piszesz bo póki co ziemi tak naprawdę kupić się nie da kupujesz co najwyżej prawo do jej uprawy i możesz to prawo odsprzedać niech tylko przebiega ć ma tam autostrada czy inna inwestycja to wywłaszczą Cię że nawet nie będziesz wiedział a zapłacą po wszystkim tyle co biegły wyceni i guzik masz do powiedzenia więc nie pisz o świętym prawie własności bo nie było czegoś takiego nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Szmergiel dobrze piszesz, Polacy to taki naród że ciągle narzekają i ciągle im źle, jakby nie było. Zacznijmy się cieszyć z tego co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było i w przyszłości też tak nie będzie że jakoś nie będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mi się nasz kraj podoba, ale chyba mogę wyrażać swoją opinie jak rządzący chcą robić wg mnie niezbyt dobre zmiany, dlaczego u nas zawsze  jest do ekstremum do ekstremum, najpierw nie było prawie żadnych obostrzeń przy zakupie gruntów, a teraz jak już chcą to zmienić to tak, że połowa rolników nie będzie mogła kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dlaczego nie będzie mogła kupić tylko rolnik będzie mógł kupić, to chyba dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj