coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Michalmeer    483

Protesty ludzi PSL wstyd i hańba , ludzie idą gadają głupoty , mało kórych z tych co idzie w tym proteście wie o co chodzi , tu nie chodzi o obrone polskiej ziemi bo Po-Psl sprzedali 200 tys ha obcokrajowcom , bez tej ustawy ziemia bedzie kosztować około 80 tys za ha i po co to kupować ? zeby 3 pokolenia ją spłacały . Ceny ziemi w całej polsce powinny mieć stałe stawki przykładowo 4 klasa za 20 tys , , ziemia rolna to nie lokata kapitału tylko cięzka praca , wstyd mi za wsiory które protestują


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@ Petzi no z tymi 20 ha to rzeczywiście przeje*bane ja swoich mam ok 19ha i plus 15ha dzierzaw i ani miesiaca nie placilem krus i co ja jestem gorszym sortem rolnikow? bedzie trzeba rozpisywa ziemie na dzieci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dziś w radiu 3 w audycji "Za a nawet przeciw" jakiś z Pisu mówił, że mają zmienić i do 50ha będzie można być w Zusie, jest chyba ta audycja w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

@ Petzi no z tymi 20 ha to rzeczywiście przeje*bane ja swoich mam ok 19ha i plus 15ha dzierzaw i ani miesiaca nie placilem krus i co ja jestem gorszym sortem rolnikow? bedzie trzeba rozpisywa ziemie na dzieci

 

mało możliwe na dzieci musiały by one już mieć min. 1ha i 5 lat prowadzić "gospodarstwo" tzn ten 1 ha bo inaczej nie będą rolnikiem indywidualnym

 

dziś w radiu 3 w audycji "Za a nawet przeciw" jakiś z Pisu mówił, że mają zmienić i do 50ha będzie można być w Zusie, jest chyba ta audycja w necie

 

jak z PISu to pewnie kłamał :D to tak jak z dopłatami wstrzymali do 30 czerwca wypłatę, ale 500+ na "każde" dziecko to można wyliczyć i wypłacić w 3 miesiące,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas ziemia szła po 80 tys nawet rok temu i jeszcze neidawno po tyle szla teraz jest pelen wysyp dzialek do sprzedazy i zastoj nikt nie hcce kupowac a ceny w dol leca


ten rok 2016 to jest jeden z najgorszych lat dla rolnictwa z tego powodu ze w 2016 cena pszenicy poleciala ostro w dół to raz plony byly slabe w 15 bo susza teraz ceny tragedia niskie a na dodatek rzepaki wylecialy wszystkie a nawet niektore pszenice to poprostyu tragedia sie robi teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

mało możliwe na dzieci musiały by one już mieć min. 1ha i 5 lat prowadzić "gospodarstwo" tzn ten 1 ha bo inaczej nie będą rolnikiem indywidualnym

 

 

jak z PISu to pewnie kłamał :D to tak jak z dopłatami wstrzymali do 30 czerwca wypłatę, ale 500+ na "każde" dziecko to można wyliczyć i wypłacić w 3 miesiące,

 a co ma 500+ do dopłat? bo ja nie widzę tu zwiazku miedzy tymi dwoma płatnosciami 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a u nas żadnego wysypu nie ma i nie było - wprost przeciwnie, fajne oferty z okolicy zniknęły (107 ha, 142 ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

 a co ma 500+ do dopłat? bo ja nie widzę tu zwiazku miedzy tymi dwoma płatnosciami 

 

tym że zamiast płacić dopłaty normalnie jak zawsze były to wysyłają listy że uprzejmie informują że wypłacą do 30 czerwca, a przy 500+ jakoś nie mają problemu żeby pozbierać nowe dane i wszystko przygotować, swoją drogą dopłaty wliczają do dochodu przy ubieganiu się o 500+ ?

 

jeśli chodzi o ziemię to zaczęło się od jakiegoś czasu pojawiać więcej ofert niż kupujących, a więc ceny z dół - w wiosce gdzie pola po 30-35tyś/ha szły od ręki  teraz po 25tyś stoją; możliwe że zrobi się rynek kupujących i to oni będą dyktować warunki, wg mnie ceny będą po ok. 20tyś max za IV klasę;

a u nas żadnego wysypu nie ma i nie było - wprost przeciwnie, fajne oferty z okolicy zniknęły (107 ha, 142 ha).

 

a jak a cena tych fajnych ofert była ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dużo ludzi się boi nowej ustawy Pisu, ludzie starają się kupić lub sprzedać na gwałt, przed 1 maja, gdzie jest więcej kupujących to ceny w górę i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a jak a cena tych fajnych ofert była ?

 

107 ha po 24k PLN/ha

142 ha po 32k PLN/ha

 

fajne powierzchnie, bo ceny (pewnie do negocjacji) już mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@jaroWM nie wiem z której strony Olsztyna mieszkasz, ale pod Ostródą jest aktualnie fajne gospodarstwo do kupienia, w miejscowości Ryn 420 ha z budynkami, nie ma sie co rozdrabniać na 100 czy 140 ha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Moja mama płaci 20 lat krus,czyli jak nie ma wyksztalcenia rolniczego nie będzie mogła kupić ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Moja żona 18lat płaciła krus .Aktualnie jesteśmy oboje na zusie ,mamy 45ha i w świetle nowej ustawy nie jesteśmy rolnikami oraz nie możemy się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

Moja żona 18lat płaciła krus .Aktualnie jesteśmy oboje na zusie ,mamy 45ha i w świetle nowej ustawy nie jesteśmy rolnikami oraz nie możemy się rozwijać.

 

jest taka możliwość, chyba że rozdzielność zrobić i na żonę np. 5ha a reszte na siebie, i żona rolnikiem będzie,a  Ty nadal nie, ale już można będzie kupować; chyba że to też jakoś zablokują takie dzielenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Moja żona 18lat płaciła krus .Aktualnie jesteśmy oboje na zusie ,mamy 45ha i w świetle nowej ustawy nie jesteśmy rolnikami oraz nie możemy się rozwijać.

Zamknij biznes i do KRUSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Nie takie to proste,i nie prowadzę żadnego biznesu.Kupiliśmy maszyny na Różnicowanie,w między czasie umowa zlecenie ,wykluczyła żonę z krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Ustawa jeszcze nie jest podpisana i przegłosowana tak że może jeszcze  sie coś zmieni


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Nie takie to proste,i nie prowadzę żadnego biznesu.Kupiliśmy maszyny na Różnicowanie,w między czasie umowa zlecenie ,wykluczyła żonę z krus

A Ty dlaczego nie na KRUSIE,a przy różnicowaniu przecież nie trzeba było przejść na ZUS,chyba że duża skala usług was zmusiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

107 ha po 24k PLN/ha

142 ha po 32k PLN/ha

 

fajne powierzchnie, bo ceny (pewnie do negocjacji) już mniej.

Faktycznie - fajne powierzchnie i ceny też dobre. Gdyby to było w mojej okolicy to i jedno i drugie by poszło w ciągu dnia za takie pieniądze. Co tu dużo gadać - sam bym kupił.

Zamknij biznes i do KRUSU

Co to za odpowiedź?!?Czy następnym krokiem będzie zakaz pracy w mieście dla ludzi ze wsi?

 

Cała ta ustawa to bubel. Powinno być ograniczenie dla cudzoziemców z olbrzymimi karami w razie "kombinowania" z zakupem na słupa , ale nie powinno być żadnych ograniczeń dla osób prywatnych - nie ważne czy z miasta ze wsi czy też górali mających ochotę i kasę na zakup gospodarstwa na Pomorzu.

 

Bo ta ustawa to nic innego jak potrzeba zatrudnienia bandy urzędników i ci co mają kilka hektarów realnie "zbiednieją" bo ich ziemia straci na wartości - bo chyba nie myślicie że ktoś uprawiający 5 czy 10 ha będzie się decydował na zakup ziemii nawet po te 20 tyś zł.

 

Ci co mają relatywnie duże gospodarstwa będą mogli taniej kupić ziemię. Bo chyba nie wierzycie że limit 300ha będzie jakimkolwiek probemem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz a są tacy co twierdzą że ziemia stanieje tak gdzie są silne gospodarstwa niekoniecznie duże 20 do 50 ha ziemia będzie w cenie tam gdzie spekulanci tam stanieje taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie właśnie nie są przeszkodą zagraniczne firmy tylko sąsiednie gminy z rolnikami 300+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ustawa jest dobra tylko są tacy co mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem nikt ziemi taniej nie kupi teraz cwaniaki sprzedają co dla spekulacji kupili i myślą że grubą kasę wyciągną  http://olx.pl/oferta/grunty-ziemia-rolna-7-64ha-wierzchucin-krolewski-CID3-IDbBT09.html#245a557a35

Piszesz staszek że nikt taniej nie kupi , a ja już ci odpowiadam że kupi się dużo taniej. Dajmy na to przykład : dzierżawię od kogoś 10 ha , właściciel chce sprzedać , ja daję 30tyś on chce 60 tyś średnia cena według Agencji w mojej okolicy to 35 tysięcy. Jako że jestem dzierżawcą mam prawo pierwokupu , ale pojawia się kupujący z sąsiedniej gminy ,jego pola nie graniczą z tą działką i zgadza się na 60 tyś.

 

Ja mówię NIE , i idę z tym do sądu , Agencja robi wycenę i właściciel według nowej ustawy ma obowiązek sprzedać mi jako dzierżawcy tą ziemię w cenie ustalonej przez Agencje.  

 

Dalej myślisz że ta ustawa jest dobra? Ta ustawa ogranicza prawo do dysponowania swoim majątkiem. Mam znajomych którzy mieszkają w miastach i od lat kupują ziemię rolną i dają w dzierżawę - przecież to taka sama inwestycja jak zakup mieszkania na wynajem. Nie boicie się że następnym ruchem jakiś idiota z rządu zrobi zakaz zakupu mieszkań na wynajem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj