coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Widzę że niekumaty jesteś a potem będzie płacz i lament


powtarzasz o tych pieniądzach już któryś raz staszek. Jakaś obsesja?

 

Coś ci się w młodej głowie ubdurało że każdy kto cos ma to złodziej. Ludzie pracują , zarabiają i stać ich na zakuy. Ale co ty możesz wiedzieć mając ledwo skończone 18 lat.

 

Pamiętaj oszustwo ma krótkie nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Kilka dni temu kupiłem 4,5 ha za 225 tys. i musiałem podpisać oświadczenie, w którym deklarowałem że pieniądze pochodzą z legalnego źródła (tz. taki był wydźwięk tego oświadczenia, choć dokładnej treści nie pamiętam). Rok temu   po kilku zawartych aktach, opiewających na też  nie najmniejsze kwoty takich oświadczeń nie podpisywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

A w jakiej odległości maks od domu kupujecie działki? Bo mam do kupna działkę co w danym kierunku nie mam żadnej, a jest ode mnie 7,5km 3,6ha. Dzisiaj dzwoniłem do goscia to twierdzi że jest 2,4 ha IVa 0,8 ha  IVb i reszta IIIb. Nie widziałem jej na żywo, ale goscio podał mi nr działek i sprawdzałem na geoportalu to idealny prostokąt 110m x 350m i jak gadał i po zdjęciach widać nie ma żadnych rowów, nie jest podmokła, tylko rosnie kilka brzózek i jabłonka na środku. Problem w tym że troche dużo chce 30 tys. za ha, u nas w okolicy to tak do 25 za ha się płaci,a taniej zbytnio nie sprzeda bo gadał przez tel że dzisiaj ktoś z warszawy się interesował (pewnie chce ulokować nadmiar kapusty)

Doradzcie czy pchać się czy dać sobie spokój?

kupuj to.. 7,5 km to wcale nie daleko.. u nas po 50 tys/ha nie mozna juz nic kupic prawie .......  tym bardziej ze dobra klasa w miare, ale przede wszystkim obejrzyj ją na zywo :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

 Ludzie pracują , zarabiają i stać ich na zakuy.

 

Nie oznacza to, że nie będziesz musiał udokumentować zarobione pieniądze w momencie gdy zapuka skarbówka. A pukają nie tylko do vatowców, bo zdarza się im skontrolować i ryczałtowców.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

@Agrest - nie pisz takich kwot bo cię jeszcze gdzieś staszek zgłosi - bo według jego logiki to ty nie mogłeś się uczciwie dorobić takich pieniędzy.

 

 

U nas wyskoczyli z działką delikatnie ponad 2ha 150 tysięcy - mają fantazję .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To już pytanie do ministerstwa rolnictwa, lub przeczytaj projekt. Cały projekt ustawy czytałem tylko raz i nie pamiętam czy było tam rozstrzygnięte co następuje w takim przypadku.

 

Do tej pory było tak: https://www.anr.gov.pl/web/guest/wiecej/-/asset_publisher/4vYF/content/25518?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fwiecej

 

Agencji przysługuje prawo wejścia w miejsce nabywcy i nabycia nieruchomości za cenę i na warunkach określonych przez strony umowy. Prawo pierwokupu (wykupu) nie przysługuje ANR m.in. w wypadku przeniesienia własności nieruchomości rolnej, w wyniku której następuje powiększenie przez rolnika indywidualnego gospodarstwa rodzinnego do powierzchni nie przekraczającej 300 ha użytków rolnych, przy obrocie nieruchomościami rolnymi pomiędzy osobami bliskimi (w obrębie rodziny), a także w wypadku nabycia nieruchomości rolnej przez jej dzierżawcę powiększającego gospodarstwo rodzinne, przy spełnieniu przez niego warunków określonych w ustawie (m.in. wymóg 3-letniego wykonywania umowy).

I duża część tego tekstu jest dalej aktualna, między innymi że pierwszeństwo ma rolnik indywidualny powiększający areał.

 

oraz tak:

W każdym wypadku nabycia nieruchomości rolnej przez osobę fizyczną nie spełniającą któregokolwiek z ww. kryteriów rolnika indywidualnego, a także osób prawnych innych niż spółdzielnia produkcji rolnej, Agencji przysługuje prawo pierwokupu lub wykupu.

Jeżeli cena sprzedawanej nieruchomości (w wypadku umowy sprzedaży), bądź równowartość pieniężna (w wypadku umowy innej niż sprzedaż) rażąco odbiega od wartości rynkowej nieruchomości, Agencja wykonując prawo pierwokupu lub wykupu może wystąpić do sądu o ustalenie ceny (równowartości pieniężnej) tej nieruchomości.

 

Czyli jak widzisz obecnie gdyby ten biznesmen chciał od ciebie kupić za 50 tys, ANR sądowo może wyznaczyć wartość tych gruntów i sama w ramach ustawy z roku 2003, mogła je wykupić.

 

Więc podejrzewam że w tej kwestii za wiele się nie zmieni, ale jak chcesz być pewien czy to przeczytaj projekt ustawy.

 

ARO czy kupowałeś już grunty powyżej 5 ha? Jeśli tak, to jak do tej pory je kupowałeś? Standardowo czy jakieś zaświadczenia musiałeś dać notariuszowi, czy ANR chciała ci je podkupić? Bo to cały czas obowiązuje od nastu lat.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030640592

Teraz tylko zmieniono że (chyba tak mi się zdaje bo już nie pamiętam dokładnie) że ANR ma pierwszeństwo przy wykupie nie jak do tej pory od 5ha wzwyż tylko od 1 ha wzwyż.

 

max jednorazowo kupiłem 4,98ha więc nie podchodziło pod ANR, do tej pory agencja nie ingerowała w transakcje. 

 

Pod warunkiem że tata udokumentuje pochodzenie pieniędzy na zakup bo jak wiesz takie są wymogi

 

wiem,

ale człowiek pracujący od 40 lat zawodowo i posiadający dodatkowo gospodarstwo na pewno się wytłumaczy w razie problemow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poza tym pierwszeństwo nabycia będzie miał młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jak będzie za dużo tych darowizn to też się doczepią. Można dostać jedną darowiznę raz na pięć lat nie płacąc podatku. W pozostałych przypadkach obowiązuje chyba PCC 2%. Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w wydarzeniach mowili ze cena ziemi spadnie o 50 % jak myslicie o tym co powiecie na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Kilka dni temu kupiłem 4,5 ha za 225 tys. i musiałem podpisać oświadczenie, w którym deklarowałem że pieniądze pochodzą z legalnego źródła (tz. taki był wydźwięk tego oświadczenia, choć dokładnej treści nie pamiętam). Rok temu   po kilku zawartych aktach, opiewających na też  nie najmniejsze kwoty takich oświadczeń nie podpisywałem.

 

panowie jak tak ciagle kupujecie ziemie to skad kase macie w kredyty lecicie ?

50 może nie ale 20-30%jak najbardziej

 

u nas juz zachamowalo ceny ziemi i wgl ruch stanal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Gdzieś stanieje 50%,gdzie indziej 20%, a wmoim rejonie to jedynie może podrożeć ,za dużo chętnych ,ale do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

panowie jak tak ciagle kupujecie ziemie to skad kase macie w kredyty lecicie ?

 

 

Ja akurat gospodaruję już 15 lat i muszę stwierdzić, że jak dla mnie to był złoty wiek  dla rolnictwa, a ściślej jego działu sadownictwa. Szkoda, że te czasy się skończyły. Pamiętny pozostanie rok 2011, z dochodowością z wybranych upraw na poziomie 50 -70 tys zł/ha :P. W tym roku zapowiada się terapia szokowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

2011 był wyjątkowy - czarna porzeczka dała zarobić...ale to wszystko się zmienia i dlatego tak ważna jest dywersyfikacja produkcji - w tamtym roku maliny. A niestety ten zanosi się że i Twoje sady i moje porzeczki i maliny niewiele dadzą zarobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Właśnie dlatego napisałem, że będzie terapia szokowa i powrót do normalności.  Ale trzeba się cieszyć z tego co było i próbować się odnaleźć w tym co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ja mam takie pytanie. Niedługo sąsiad będzie chciał sprzedać pole, na dzień dzisiejszy dzierżawi to rolnik z innego województwa. Ogólnie mam chęć na to pole tylko nie wiem kto ma pierwszeństwo zakupu, dzierżawca czy ja mieszkający w tej samej miejscowości, dodam że jestem młodym rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Cena spadnie ? żartujecie u nas idzie wszystko co się pojawi i nic taniej co kwartał to drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jeszce w tej chwili drożeje ale tylko kwestia czasu jak zacznie troszkę spadać przypuszczam,że po maju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czy zdrożeje czy stanieje zależy od popytu i podaży. Jeśli w danym miejscu dużo ,,warszawiaków,, w popłochu zacznie wysprzedawać grunty tam ziemia stanieje, jeśli jednak nikt nie zacznie żadnej wyprzedaży a dodatkowo ze 4 czy 6 gospodarstw w danej okolicy porządnie stanie na nogi i zaczną się przebijać to wiadomo że zdrożeje.

 

EDIT: A od tej ustawy to raczej warszawiacy nie zaczną wyprzedawać, gdyż oni i tak zazwyczaj swoje działeczki na KRUS czy rekreacyjne dla dopłat to komu sprzedawali? Ufoludkom? Wiadomo że okolicznym rolnikom i dalej tylko im będą sprzedawać. Wyprzedaż w popłochu przez tych warszawiaków to się zacznie za 5 lat, gdy definicję rolnika indywidualnego połączą z KRUS. I w KRUS będzie mogła być osoba mogąca się nazywać rolnik indywidualny (czyli mieszkający w jednej z gmin gdzie ma pole, że sam uprawia, że ma wykształcenie rolnicze)

 

oraz druga opcja, to gdy skasują dopłaty do ha. Gdy dopłat nie będzie wcale, lub będą do produkcji. Wtedy mogę z marszu wam podać minimum 6 tys ha w samym woj Lubelskim w tylko 5 czy 6 powiatach od ręki do kupna. Gdyż obecnie te ha są uprawiane dla dopłat. Sieje się rzepak raz, później się bierze dopłatę RŚ za rzepak w poplonie zimowym, a później na tym polu rośnie wedle papierów rzepak jary. Bez nawozu bez oprysku 1 - 1,5 t naleci + dopłat - minimalne koszty na siew bezpośredni bez żadnych orek.

Albo 500 ha orzeszków, 800 ha zapuszczone łąką bo niby derkacz mieszka. 1 raz skoszą jedzie olbrzymia prasa kostkująca, przyjeżdżają ciężarówki zabierają na pelet, dopłata w mln. zł spływa na konto + prę naście tysięcy za siano. Jak się bawić to się bawić na całego. 

 

A ja mam takie pytanie co jesli ja mieszkam na skraju obecnej gminy X w ktorej posiadam grunty i w dosłownie 500m dalej jest juz inna gmina Y w ktorej mam wiekszosc gruntów i bede chcial dokupic w tej co nie jestem zameldowany (gmina Y) to co bede mial sie wyprowadzic czy nie bedzie mozliwosci kupienia???

Powtarzam jeszcze raz, wszystkie artykuły siejące propagandę na temat nacjonalizacji ziemi itp., były nierzetelnie napisane.

 

Pisząc że ziemię może kupować rolnik zamieszkały w gminie, nie dopisali - ROLNIK ZAMIESZKAŁY W GMINIE W KTÓREJ POSIADA JEDNĄ Z DZIAŁEK ROLNYCH

Możesz mieszkać na pomorzu i mieć kawałeczek pola za stodołą (jedną z działek rolnych), a w każdej chwil będziesz mógł dokupić 200 ha w lubelskim czy podkarpackim.

Albo w sąsiedniej gminie czy powiecie.

 

Z kupowaniem tylko przez miedzę to był projekt PO i PSL z sierpnia, ale PIS na szczęście to unieważniło.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

U nas w lokalnej gazecie pojawilo sie okolo 15 działek do sprzedazy powierzchnia od 1 ha do 50 w historii tej gazetki to tygodniowo pojawialo sie czesto 1  ogloszenie o sprzedazy ziemii a ostatnimi laty nie bylo nic oglaszane lub  sporadycznie, a teraz od 2 miesiecy wysyp.

Czy cena spadnie to juz od regionu zależy jak  sa kupujacy rolnicy to pewnie sie ustabilizuje, a jak tylko duze pgr z doplat zyjace to raczej tam mocno cena spadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Jestem ciekaw czy po wejsciu nowych przepisow bede mogl kupic ziemie od sasiada jezeli prowadze gospodarstwo dopiero od roku? Bo z tego co rozumiem trzeba bedzie prowadzic osobiscie gospodarstwo przez 5 lat zeby moc cos kupic od innego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kompletnie źle to zrozumiałeś. Możesz cały czas kupować od sąsiada, nawet gdybyś zaczął prowadzić gospodarstwo od miesiąca i mieszkał na zachodzie PL, możesz kupić pole za równo 500 km od domu na wschodzie, czy północy PL jak i sąsiada.

 

Standardowych rolników ta ustawa nie dotyczy prawie w wcale.

Przysporzy kłopotów niestandardowym rolnikom, ale też nie teraz, tylko z pięć lat.

Ten kto, za 5 lat nie będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedną z działek rolnych, nie będzie miał wykształcenia rolniczego, nie będzie osobiście prowadził gospodarstwa, będzie miał więcej niż 300 ha może zacząć się martwić. Dla wszystkich pozostałych nic się nie zmieni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Kompletnie źle to zrozumiałeś. Możesz cały czas kupować od sąsiada, nawet gdybyś zaczął prowadzić gospodarstwo od miesiąca i mieszkał na zachodzie PL, możesz kupić pole za równo 500 km od domu na wschodzie, czy północy PL jak i sąsiada.

 

Standardowych rolników ta ustawa nie dotyczy prawie w wcale.

Przysporzy kłopotów niestandardowym rolnikom, ale też nie teraz, tylko z pięć lat.

Ten kto, za 5 lat nie będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedną z działek rolnych, nie będzie miał wykształcenia rolniczego, nie będzie osobiście prowadził gospodarstwa, będzie miał więcej niż 300 ha może zacząć się martwić. Dla wszystkich pozostałych nic się nie zmieni.

ciekawe na jakiej podstawie tak twierdzisz pewnie o tak szumnie zapowiadanym okresie przejściowym - a zadałeś sobie trud sprawdzić jak jest naprawdę. 

 

 Art. 10. Osoby fizyczne, które w dniu wejścia w życie ustawy są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu art. 6 ustawy, o której mowa w art. 7, a nie spełniają warunku, o którym mowa w art. 6 ust. 2 pkt 1 lit. c tej ustawy w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, uznaje się za osoby spełniające ten warunek przez okres 5 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Tak więc nie obowiązuje : 

 b) w ust. 2 w pkt 1 dodaje się lit. c w brzmieniu: „c) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik w pełnym zakresie z mocy ustawy, chyba że powierzchnia prowadzonego przez nią gospodarstwa rolnego nie przekracza 20 ha użytków rolnych.”;

natomiast obowiązuje cały art 6 starej ustawy tzn 

Za rolnika indywidualnego, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.2. Uważa się, że osoba fizyczna: 1) osobiście prowadzi gospodarstwo rolne, jeżeli: a) pracuje w tym gospodarstwie, b) podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie; 2) posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli uzyskała: a) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub b) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub c) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub d) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie. 3. Za staż pracy, o którym mowa w ust. 2, uznaje się okres, w którym osoba fizyczna: 1) podlegała ubezpieczeniu społecznemu rolników lub 2) prowadziła działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym o obszarze nie mniejszym niż 1 ha stanowiącym jej własność, przedmiot użytkowania wieczystego, przedmiot samoistnego posiadania lub dzierżawy, lub 3) była zatrudniona w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, wykonując pracę związaną z prowadzeniem działalności rolniczej, lub 4) wykonywała pracę związaną z prowadzeniem działalności rolniczej w charakterze członka spółdzielni produkcji rolnej, lub 5) odbyła staż, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.2) ), obejmujący wykonywanie czynności zwią- zanych z prowadzeniem działalności rolniczej. 4. Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 5 ust. 2 i 3.

moim zdaniem okres przejściowy dotyczy gości którzy mając ziemię prowadzą działalność gosp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

Jestem ciekaw czy po wejsciu nowych przepisow bede mogl kupic ziemie od sasiada jezeli prowadze gospodarstwo dopiero od roku? Bo z tego co rozumiem trzeba bedzie prowadzic osobiscie gospodarstwo przez 5 lat zeby moc cos kupic od innego rolnika?

 

to dotyczy raczej działek z ANR, tak i teraz było, że 5 lat mieszkać i prowadzić gospodarstwo musiałeś, aby wziać udział w przetargu ograniczonym dla rolnika indywidualnego;

 

teraz będzie jeszcze dodatkowy bonus (taka DOBRA ZMIANA :) ) że jeśli masz np. 21ha i jesteś na emeryturze lub pracujesz gdzieś, czyli nie jesteś w KRUSIE to będzie oznaczać, że nie będziesz też rolnikiem indywidualnym (nawet jeśli rzeczywiście będziesz uprawiał/ sprzedawał itd.) czyli nie będzie opcji powiększenia; wymóg ubezpieczenia w KRUS nie będzie dotyczyć do 20ha, czyli jeśli sąsiad będzie miał 19ha i będzie pracować to on już rolnikiem będzie, taka dobra zmiana :)  dodatkowo jeśli kupiłeś pole od ANR to nie możesz obciążyć jego hipoteką bez zgody i wiedzy jakiegoś urzędnika z ANR - i to chyba przez 10 lat :) ale to chyba będzie bezprawne bo oznaczało by że nie możesz rozporządać swoją własnością

 

jakoś nikt z tajemniczych i nieoczekiwanych powodów nie pomyślał, aby ograniczyć wielkość gospodarstw rolniczych do normalnego pułapu np. 100-120ha/rolnik

 

link http://www.agrofoto.pl/finanse/kto-bedzie-rolnikiem-po-zmianie-zasad-sprzedazy-ziemi,62831.html

Edytowano przez petzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj