coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    253

Niech właściciel zobaczy najpierw co z nim podpisał i czy umowa jest z datą pewną.

 

a jak podpisuje sie umowe z data pwena ? jaka to umowa dzierzawy ze ma date pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ceny ziemi leca w dół wczesiej licytacje szly po 80 tys a teraz juz taniej mozna kupic tylko inna ziemie troche slabsza 3 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

moze i leca ceny w dol tylko tyle ze w wielkopolsce i tak bardzo malo gruntow na sprzedaz kawalki powyzej 15 ha prawie nieosiagalne a ceny od 65 tys ha ale i tak uwazam ze ziemia to dobry kapital :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

na chwile obecna rolnictwo jest dobra inwestycja wiec i ziemia tez, ale gdy dojdzie do ratyfikacji umowy o -Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie handlu i inwestycji- moze sie okazac ze naplynie do nas wolowina i  zboze z usa w cenach dampingowych, których nieprzeskoczymy. I wtedy pszenica bedzie po 400 z cala reszta jeszcze tansza i okaze sie ze ziemia jest praktycznie balastem bo nieda sie na produkcji rolnej zarobic, a umowa z USA jest negocjowana juz 3 rok i wiekszosc zapisow jest tajna. Wiec ziemia ma cene tylko wtedy gdy przynosi dochod, a moze sie to szybko zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dlatego grom wie, co robić. ja na razie wszelkie wolne środki pakuję w rolnictwo. ale może okazać się w przyszłości, że właśnie bryndza będzie, a same podatki będą kosztować majątek, jak skończą się zwolnienia. dlatego najlepiej kombinować poza rolnictwem inne źródła dochodu (choć nie zawsze się da) i/lub w samym gospodarstwie praktykować dywersyfikację produkcji... jak na jednym będzie w plecy, to może na drugim coś do przodu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Mam mozliwośc kupienia obok mojej działki 3ha dodam w mojej gminie na mojej wsi. Czyli że teraz nie mogę poprostu kupić tylko trzeba do anr z jakimś podaniem czy jak i czekac za decyzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Kupujesz tak jak kupowałeś do tej pory. Jedyna zmiana to konieczność udokumentowania posiadania 11 ha własnej ziemi ( wraz z powierzchnią zakupioną, czyli w Twoim przypadku 8 ha) Podajesz notariuszowi numery KW z tymi gruntami.

Jeżeli zakupujesz działkę do 1 ha - zawsze odprowadzasz 2% podatku do skarbówki, niezależnie od wielkości gospodarstwa.

Jeżeli po zakupie gospodarstwo nie osiągnie tych 11 ha, wówczas też płacisz 2% podatku. Np mając swoich 3 ha i kupując 7 ha np za kwotę 200tys zł, odprowadzasz 4000 zł podatku.

Zważywszy że większość transakcji w kraju dotyczy działek do 1ha to budżet dostanie ładne pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

i dodatkowa informacja  żeby nie płacić PCC 2% musisz być właścicielem, dzierżawa odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Mam pytanie odnośnie tych nowych przepisów o ustroju rolnym .

Jestem rolnikiem od 2 lat , rok temu skorzystałem z młodego rolnika a mam przykładowo zamiar kupić za 3 lata 20ha ,40 km od mojego miejsca zamieszkania(nie pole z agencji tylko od osoby) . Czy takie coś będzie jeszcze możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

wedle tych nowych przepisow ziemie prywatna i tak bedzie mogl w pierwszej kolejnosci kupic dzierzawca dalej sasiad z ktorym graniczy pole nastepnie ANR a pozniej dopiero osoba z zewnatrz takze szykuje sie sporo biurokracji i czasu zeby wogole ktos mogl kupic ziemie rolna, na dodatek jeszcze wisi nad tym wszystkim zapis ze trzeba byc zameldowanym minimum 5 lat w gminie i prowadzic min 5 lat gospodarstwo a po zakupie ziemi minimum 10 lat je prowadzic osobiscie w przeciwnym razie ANR moze je odebrac lub wykupic. dzierzawy zawarte na okres od 5 lat musza byc sporzadzone notarialnie inne dzierzawy musza byc pisemne nie ma mozliwosci dzierzawy ustnej. Jesli cos zle napisalem odnosnie tej ustawy to prosze o porawienie lub napisanie jesli ktos ma inne informacje dotyczace tej ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A jak udokumentować to że 5 lat prowadzę gospodarstwo nie mając na to działalności ?
Przykład gospodarstwo stoi na matkę wszystkie pola budynki a ja pracuje z nimi odkąd żyje ?

Po szkole elektrycznej chcę dobrać dzierżaw na siebię bo w nic nie miałem i teraz problem jest bo jak mam wystąpić w przetargu jak nie mam żadnego świstka że tyle pracuje na wsi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wiesz co  :lol:  :lol:  :lol:

A poprzednia ustawa z sierpnia? to co była taka dobra?

Poprzednio ograniczono obrót ziemia rolną dla rolników, ale nikt nie uczynił nic aby ograniczyc zbywanie spółek itp, które posiadają ogromne arealy- wiec poprzednia ustawa była bezuzyteczna, bo zagraniczny inwestor mogl kupic kazda spółke z ziemia, a mial w du..e 3 hektarki od gospodarza

Jak czytam te artykuły tzw. informacyjne na ten temat to rece opadają- kłamstwa i  bzdury- np cytowany w ww. artykule Pan Mirosław Maliszewski- twierdzi ze rolnicy beda mogli  kupowac ziemie tylko w obrebie wlasnej gminy- po prostu jest idiotą i  nie umie czytać ustaw ze zrozumieniem. A ten kretyn który umiescil to stwierdzenie w artykule, albo działa celowo, albo tez jest kretynem- ot takie media i takie rzetelne informacje otrzymujecie w tych artykułach

A o tej niby nacjonalizacji to nawet nie chce mi sie pisac bo szkoda słów

Wy naprawde wierzycie w wszystko co te medialne k**wiszony piszą?

Radze po prostu przeczytac te ustawe samodzielnie i wysnuć wnioski- zrobił to ktoś z was?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

To kolego oswiec nas i wytłumacz nam na chłopski rozum. Spadnie cena ziemi czy nie?
U mnie chłopak wykupuje dużo ziemi i mówi że od 1maja nie będzie mógł kupować bo nie jest tu zameldowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

chyba na wszelki wypadek zamelduję się w gminie, gdzie mam gospo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dobry plan. Ja zrobiłem to samo i tak samo miał mi ojciec pisać swoje gospodarstwo za rok lub 2 a że jest dosyć daleko ode mnie i nie jestem tam zameldowany no i nie mam wykształcenia rolniczego to zrobiliśmy to teraz bo nie wiadomo co im strzeli do głowy. 

 

Tyle że ja za bardzo nie mam ochoty upawiać całości tamtego pola więc też musze to jakoś rozbić żeby część poszła w dzierżawy. Widzę że większość się spieszy żeby zdąrzyć przed tą magiczną datą.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

To kolego oswiec nas i wytłumacz nam na chłopski rozum. Spadnie cena ziemi czy nie?

U mnie chłopak wykupuje dużo ziemi i mówi że od 1maja nie będzie mógł kupować bo nie jest tu zameldowany

 

Jak będzie jeden kupiec to spadnie, jak dwóch to nie, chyba że się dogadają. Proste jak podaż i popyt. Ustawa może wydłużyć i utrudnić sam zakup. Takie moje zdanie.

 

osterley - z tego co piszesz to wynika, że inwestujesz w ziemię jako biznesmen a nie rolnik. Więc nie dziwi Twój krzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

wedle tych nowych przepisow ziemie prywatna i tak bedzie mogl w pierwszej kolejnosci kupic dzierzawca dalej sasiad z ktorym graniczy pole nastepnie ANR a pozniej dopiero osoba z zewnatrz takze szykuje sie sporo biurokracji i czasu zeby wogole ktos mogl kupic ziemie rolna, na dodatek jeszcze wisi nad tym wszystkim zapis ze trzeba byc zameldowanym minimum 5 lat w gminie i prowadzic min 5 lat gospodarstwo a po zakupie ziemi minimum 10 lat je prowadzic osobiscie w przeciwnym razie ANR moze je odebrac lub wykupic. dzierzawy zawarte na okres od 5 lat musza byc sporzadzone notarialnie inne dzierzawy musza byc pisemne nie ma mozliwosci dzierzawy ustnej. Jesli cos zle napisalem odnosnie tej ustawy to prosze o porawienie lub napisanie jesli ktos ma inne informacje dotyczace tej ustawy.

 

Dzięki za odpowiedz , 5lat gospodarzyć i być zameldowany na gminie gdzie jest sie zameldowanym ale działkę mogę kupić przykładowo te 10 gmin dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

 

 

osterley - z tego co piszesz to wynika, że inwestujesz w ziemię jako biznesmen a nie rolnik. Więc nie dziwi Twój krzyk.

Nie do końca bo uprawiam swoją ziemię i dzierżawy a ojciec ma (teraz to ja mam) duże gospodarstwo 250km od miejsca gdzie mieszkam i prowadzę swoje gospodarstwo a baliśmy się że będzie problem z przepisaniem po wprowadzeniu ustawy zwłaszcza że jedo gospodarstwo to ponad 500ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A jak jestem zameldowany od urodzenia i prowadzę z rodzicami gospodarstwo ale nie ma tego na mnie to też mogę ? jak mam im to udokumentować że pracuje te 5 lat jak nie mam tego na żadnym papierku a z wykształcenia elektryk ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jak ci to nie koliduje jakoś na przykład z młodym rolnikiem, to raczej bym tak zrobił, wydaje mi się że TK uwali tą ustawę w kilku kwestiach, ale nie wiadomo w jakich, zresztą nie wiadomo czy do tej pory trybunał w ogóle będzie istniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj