coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marasp    7

A U mnie jest gościu co kupuje pole każda ilość ogłoszenia ze kupi są w całej gminie ponoć ma 32lata I kilka pgr w całej Polsce teraz wykupuje grunty w swietokrzyskim

 

chodzi może o gminę dwikozy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Oczywiście że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Akurat wiem co i jak wydląda z kilku miejsc w przeciwieństwie do socjalisty damiana. Wiem co znaczy chodzić 7 km na piechotę do pracy żeby zaoszczędzić równowartość 50PLN tygodniowo na bilecie bo 15lat temu pewnego dnia spakowałem plecak i wyjechałem bo nie podobało mi się że ojciec ustawiał mi życie - kilka lat za granicą nauczyło mnie jak wile można osiągnąć gdy się chce. Ale wiem też jak wygląda życie kiedy nie interesujesz się czy buty kosztują 100 czy 1000 i jeździsz autem za 500tyś. 

Fakt dostałem 40 ha w prezencie ale nie siadłem na d*pie jak socjalista damian tylko coś z tym robię nie z pasji a dla zysku , i nie podoba mi się że ktoś chce mi powiedzieć do jakiego momentu mogę się rozwijać. 

 

A o tych 5 hektarowcach to akurat socjalista damian wypisuje że się mają rozwijać - moim zdaniem takie gospodarstwa nie mają racji bytu jeżeli nie nastawią się na praco/czaso chłonną produkcję warzyw lub owoców.   Sam mam kilka hektarów malin i w tym roku pierwszy raz owocować będzie 2 ha agrestu z czego część jest na gruntach dzierżawionych od właśnie takich 5 hektarowców - tyle że im się nie chciało robić , a teraz taki socjalista damian będzie mi mówił że ja nie mogę iść powyżej 300ha bo należy się też tym mniejszym. Mieli szansę - nie wykorzystali. Nie mój problem. No i jak z tą ustawą będzie - mój ojciec ma swoje gospodarstwo 200km od mojego , na dodatek ja zameldowany w mieście jestem i jak zechce mi je przepisać to co, nie będzie mógł bo łączny areał mojego i jego będzie grubo ponad 600ha , czy może dlatego że nie jestem zameldowany tam gdzie jego gospodarstwo? A może jeszcze lepiej - może znacjonalizują wszystko co ponad 300ha i dadzą we władanie jakiemuś partyjnemu kacykowi?

 

Będzie mógł Ci wszystko przepisać

 Widzisz a tych 5 hektarowców guzik może obchodzić że Ty chcesz mieć więcej jak 300 ha czy Ci się podoba czy nie

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Będzie mógł Ci wszystko przepisać

 Widzisz a tych 5 hektarowców guzik może obchodzić że Ty chcesz mieć więcej jak 300 ha czy Ci się podoba czy nie

Odezwał się w Tobie głos kapitalisty ;) - masz 100% racji - ich nie powinno to obchodzić. Jeżeli mam plan działania i mam kapitał to nikogo nie powinno to za bardzo obchodzić. Powinny być regulacje rynku co transferu zysków za granicę , płacy minimalnej ale nie żartujmy że wracamy do czasów gdzie przedsiębiorczość będziemy ograniczać ustawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czyli we Francji i wielu innych krajach też ograniczają przedsiębiorczość no co ja tu się Dasiek dowiaduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie wiem jak można chwalić zapis, że przez 10 lat nie można sprzedać ani wydzierżawić kupionej ziemi, a jak się rozchoruje i nie będę w stanie pracować na ziemi, to co wtedy mam zrobić z taką ziemią, ziemia może sobie leżeć odłogiem ale jak się utrzymać, tym bardziej jak jakieś kredyty by były, bzdurny zapis uwłaczający prawom wolnego rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

brał ktoś ostatnio udział w przetargach na dzierżawę od agencji? bo mam kilka pytań na prriv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie do końca agencja w takim przypadku ma prawo pierwokupu

 

 

 

 

Tak samo jak ma prawo pierwokupu w przypadku kiedy rolnik będzie chciał przekazać ziemię swojemu następcy, wtedy ANR też może złożyć oświadczenie o jej nabyciu....Czyli znacjonalizować i wydzierżawić np. sąsiadowi....

Przed upływem 10 lat nie można sprzedać, wydzierżawić ani podarować ziemi następcy bez zgody sądu.Teoretycznie jeśli rolnik ulegnie wypadkowi i nie będzie w stanie prowadzić gospodarstwa samodzielnie ANR może takie grunty przejąć. Także nie będziemy już właścicielami ziemi tylko jej wieczystymi dzierżawcami...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Celna uwaga. Czyli można powiedzieć że taustawa t częściowa nacjonalizacja. Tyle że tylnymi drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Tak samo jak ma prawo pierwokupu w przypadku kiedy rolnik będzie chciał przekazać ziemię swojemu następcy, wtedy ANR też może złożyć oświadczenie o jej nabyciu....Czyli znacjonalizować i wydzierżawić np. sąsiadowi....

Przed upływem 10 lat nie można sprzedać, wydzierżawić ani podarować ziemi następcy bez zgody sądu.Teoretycznie jeśli rolnik ulegnie wypadkowi i nie będzie w stanie prowadzić gospodarstwa samodzielnie ANR może takie grunty przejąć. Także nie będziemy już właścicielami ziemi tylko jej wieczystymi dzierżawcami...

 

 

Nie agenciku tylko Ci co nie są rolnikami nie będą mogli sprzedać

Przekazanie następcy nie podlega tym przepisom podaj na jakiej podstawie tak twierdzisz?

http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/rada-ministrow-przyjela-projekt-ustawy-o-ziemi-rolnej-sprawdz-zasady-od-2016

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Każdy nabywca nieruchomości rolnej nie będzie mógł jej przez 10 lat nikomu oddać czy sprzedać. Nawet rolnik.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

henio robi za eksperta  ;)

stosuje język ''prawniczy''( bełkot ) który wymaga tłumacza  :D  :D  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Każdy nabywca nieruchomości rolnej nie będzie mógł jej przez 10 lat nikomu oddać czy sprzedać. Nawet rolnik.

 

Acha to fajnie jak komornik przyjdzie to nie będzie mógł jej sprzedać :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak komornik przyjdzie to na podstawie wyroku sądu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

A czy to nie pis chciał wprowadzić jakąś ustawę o wstrzymaniu działań komorników wobec rolników? Nie pamiętam na jaki okres ale coś o tym mówili.

 

Takie działanie byłoby "niesamowitym impulsem" na rynku obrotu ziemią - przecież większość rolników nie dostałaby żadnego kredytu i ci co mają gotówkę mogliby podkupić po taniości trochę gruntów. 

 

Ale patrząc na to co się dzieje możemy się spodziewać wszystkiego - więc patrzmy z optymizmem w przyszłość ;). Bo ważne jest żeby oni sobie robili co tylko chcą abyśmy my na tym zarobili.

 

 

A czy nie ma u was że im więcej w mediach wspominają o tej ustawie tym więcej osób chce sprzedać/wydzierżawić? U mnie od początku roku normalnie "plaga". Jedni się boją co się będzie działo inni nie widzą sensu siedzieć na kilku hektarach i przechodzą na emerytury a dzieci w mieście albo za granicą.   Idzie dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Widzisz a tak krzyczałeś że PiS na Twoją szkodę działa a tu samo dobro powinnieneś prezesowi podziękować ;)


U mnie ceny ostro do góry bo tacy jak ty mają trochę kaski jeszcze do zalegalizowania a w walizkach trzymać nie chcą bo jeszcze się zepsuje jak za kratkami będą odpoczywać :P


Jak komornik przyjdzie to na podstawie wyroku sądu.

 

Masz rację wtedy ANR ma pierwszeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a cóż tu tak gwarno? czyżby małe lobby spakulacyjne na agrofoto obawiało się wtopy po wprowadzeniu ustawy w wyniku zahamowania a wręcz spadku cen zakupionych działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

heniu - ja gardzę politycznym pomiotem jakiejkolwiek opcji by nie był. Legalizować - może i ty się obracasz w "towarzystwie" ale na przkład ja jestem krystalicznie czysty co nawet dowiodła kontrola skarbowa zakończona w styczniu ;). Więc możesz sobie takie teksty pisać do kogo innego.

 

U mnie jest drogie. Ja na kupno nikomu nie proponuję więcej niż 40tyś/ha to się ze mnie śmieją ale często później wracają ale już oddać w dzierżawę. Generalnie nie zapłaciłbym za hektar więcej niż średnia cena z ostatnich 10 lat 50 ton pszenicy. 

 

Na tyle mnie stać żeby płacić gotówką bo nie mam potrzeby kupowania ziemii za większą kasę na kredyt. Mam 42ha swojego , dzierżawy i jak tak dalej pójdzie to w tym roku tych dzierżaw będzie znacznie ponad 100ha. a w niedalekiej przyszłości dostanę gospodarstwo ojca jak na emeryturę pójdzie. Więc heniu - ja nie mam głodu ziemii - ja czekam na okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie agenciku tylko Ci co nie są rolnikami nie będą mogli sprzedać

Przekazanie następcy nie podlega tym przepisom podaj na jakiej podstawie tak twierdzisz?

http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/rada-ministrow-przyjela-projekt-ustawy-o-ziemi-rolnej-sprawdz-zasady-od-2016

 

Masz tu artykuł z komentarzem prawników oraz z podaną podstawą prawną (jeżeli w przypadku projektu można mówić o podstawie prawnej)

 

http://www.rp.pl/Opinie/302049972-Rolnicy-a-projekt-PiS-nowelizacji-ustawy-o-ksztaltowaniu-ustroju-rolnego.html#ap-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Ja nie rozumiem - wy naprawdę myślicie że gdziekolwiek na świecie jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże , dochodowe gospodarstwo rolne z dużym areałem ziemii.   No chyba że liczycie że z przydziału partyjnego dostaniecie - widaćże jakieś zakusy na pissowcy mają.

Ten Twój post nie dawał mi spać w nocy.Piszesz,że jedno pokolenie nie jest w stanie zbudować dużego gospodarstwa???

To ciekawe jak w Polsce po 89' powstały gospodarstwa prywatne +100ha???Bo albo ja nie znam historii albo Ty pirdolisz bzdury!!!!

Jedni się nachłapali innym bronisz :rolleyes: 

A wracając do mikroprzedsiębiorstw i małych gospodarstw jedne i drugie jadą na jednym wózku, i mały rolnik również od razu nie rzuci się na Bóg wie co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

heniu - ja gardzę politycznym pomiotem jakiejkolwiek opcji by nie był. Legalizować - może i ty się obracasz w "towarzystwie" ale na przkład ja jestem krystalicznie czysty co nawet dowiodła kontrola skarbowa zakończona w styczniu ;). Więc możesz sobie takie teksty pisać do kogo innego.

 

U mnie jest drogie. Ja na kupno nikomu nie proponuję więcej niż 40tyś/ha to się ze mnie śmieją ale często później wracają ale już oddać w dzierżawę. Generalnie nie zapłaciłbym za hektar więcej niż średnia cena z ostatnich 10 lat 50 ton pszenicy. 

 

Na tyle mnie stać żeby płacić gotówką bo nie mam potrzeby kupowania ziemii za większą kasę na kredyt. Mam 42ha swojego , dzierżawy i jak tak dalej pójdzie to w tym roku tych dzierżaw będzie znacznie ponad 100ha. a w niedalekiej przyszłości dostanę gospodarstwo ojca jak na emeryturę pójdzie. Więc heniu - ja nie mam głodu ziemii - ja czekam na okazje.

 

Wiesz przyjdzie inna zawsze może stwierdzić co innego ja swoje wnioski wyciągam na podstawie Twoich postów gdzie piszesz że sprzedajesz na sąsiadów bez VAT a to jest przestępstwo czy przedsiębiorczość bo trochę się pogubiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

kolego @henio2. piszesz post wyżej że ktoś sprzedaje na sąsiada bo chodzi o podatek Vat. Również znam wielu takich rolników co są płatnikami podatku Vat i sprzedają zboża na sąsiadów. Szczerze to dla mnie to są chorzy ludzie, bo nawet sprzedając 100 ton pszenicy to ile zyska? Śmieszne kwoty, ale kupując ciągnik itp. to pierwszy przechodzi na Vat. Skoro jeden z drugim jest takim biznesmanem na Vacie to odprowadzaj podatki, sprzedawaj zboże jak należy, a nie tylko ciągnąć w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A niby o czym ja piszę?


Jasno się wyraziłem że to jest przestępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

kolego @henio2. piszesz post wyżej że ktoś sprzedaje na sąsiada bo chodzi o podatek Vat. Również znam wielu takich rolników co są płatnikami podatku Vat i sprzedają zboża na sąsiadów. Szczerze to dla mnie to są chorzy ludzie, bo nawet sprzedając 100 ton pszenicy to ile zyska? Śmieszne kwoty, ale kupując ciągnik itp. to pierwszy przechodzi na Vat. Skoro jeden z drugim jest takim biznesmanem na Vacie to odprowadzaj podatki, sprzedawaj zboże jak należy, a nie tylko ciągnąć w jedną stronę.

 

 

Chorzy??? Ja bym powiedział zaradni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj