coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Sunf    32

Najlepiej po d*pie maja mlodzi rolnicy, nie mamy mozliwosci udzialu w przetargach ograniczonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

i to jest właśnie równość!!Start kiepski a i rozwijać się ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Te całe pegeery za grosze to były tylko dla dyrekcji i kierownictwa, w moich okolicach traktorzysta z pegeeru (młody człowiek wtedy, z gromadką dzieci) chciał gospodarzyć, to nawet do ministra rolnictwa pisał i dostał odmowę (w skrócie było napisane ziemia i budynki dla dyrektorów nie dla roboli). Więc niech nikt nie pisze że każdy mógł kupić (wydzierżawić).

Może w jakiejś części i tak było. Mój ojciec pojechał na przetarg bo chciał ciągnik i jakieś graty kupić. I sami go prosili żeby brał zimię bo liczyi że i im coś do kieszeni za "narajenie" wpadnie. Pozastanawiał się z tydzień bo trochę daleko było to od miejsca gdzie mieszkamy ale całe szczęście podją słuszną decyzję. No i jakoś od tamtej pory doskonale sobie gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak równe szanse.......to mieli wszyscy za komuny oczywiście jeśli byli za nią

 

Masz szanse. Jak ty to sobie wyobrażasz? Chcesz ograniczać większych od siebie bo stać ich na więcej niż Ciebie? Jak oni zaczęli się dorabiać to ty pewnie uczyłeś się słowa mama. Teraz kolejne ich pokolenie rozwija gospodarkę a ty chcesz ich hamować bo nie masz szans z nimi. Może zmień branże na bardziej rozwojową. Bo teraz chcesz podporządkować wszystkich wokół siebie pod siebie. I jak tu kurduplami nie gardzić jak oni gardzą większymi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Nikim nie gardzę, branży też nie mam zamiaru zmieniać to nie o to chodzi, czy ja pisałem że chcę kogoś hamować??NIe pisałem jedynie,że sprawiedliwości niema no cóż takie mamy państwo!Jestem tylko zdania żeby wyrównać szanse przy zakupie ziemi państwowej żadnej innej-ziemia państwowa powinna być wg mnie przeznaczona na rozwój średnich gospodarstw rodzinnych a nie na powiększanie latyfundiów i zagranicznych spółek.Przecież nie musi przynosić budżetowi ogromnych dochodów ze sprzedaży. Dużym Polskim gospodarstwom nie bronię rozwoju-chcecie się rozwijac ok kupujcie na wolnym rynku z prywatnych rąk.

I proszę nie ubliżajcie małym rolnikom stwierdzeniami typu...."łknę go"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A ja się nie zgadzam na wyprzedawanie państwowej ziemi za grosze. I co teraz?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A godzisz się na ulgi dla  firm otwierających nowy biznes w Polsce???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

Proszę nie opowiadać bajek ,że bez układów można było przechwycić duże obszary z szabrowanych PGRów .Jedynie mniejsze kawałki mogli indywidualni kupić , i też najczęściej kupowali tacy co rolników udawali .Byłem na kilku przetargach i wiem o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Nikim nie gardzę, branży też nie mam zamiaru zmieniać to nie o to chodzi, czy ja pisałem że chcę kogoś hamować??NIe pisałem jedynie,że sprawiedliwości niema no cóż takie mamy państwo!Jestem tylko zdania żeby wyrównać szanse przy zakupie ziemi państwowej żadnej innej-ziemia państwowa powinna być wg mnie przeznaczona na rozwój średnich gospodarstw rodzinnych a nie na powiększanie latyfundiów i zagranicznych spółek.Przecież nie musi przynosić budżetowi ogromnych dochodów ze sprzedaży. Dużym Polskim gospodarstwom nie bronię rozwoju-chcecie się rozwijac ok kupujcie na wolnym rynku z prywatnych rąk.

I proszę nie ubliżajcie małym rolnikom stwierdzeniami typu...."łknę go"....

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

 

 

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

 

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Najbardziej płaczą ekonomiści którzy namawiali do kupowania ziemi rolnej bo to świetna lokata kapitału no i oczywiście ci którzy ich posłuchali... Dzisiaj ci wszyscy lekarze, prawnicy itp. mają nietęgie miny.... hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

z ekonomią u mnie jak najbardziej ok.Rząd naobiecuje cudów a później....

Mi jedynie chodzi o to ,że rozwój mniejszych gospodarstw to wg mnie duże plusy-dlaczego?Ponieważ takie gospodarstwa chcące się rozwijać wnoszą jakiś tam wzrost, a w przypadku stagnacji co wnoszą??Wytłumaczcie mi proszę jedno dlaczego promuje się u nas powstawanie mikroprzedsiębiorstw a rozwój mniejszych gospodarstw torpeduje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Mój ojciec pojechał na przetarg. I sami go prosili żeby brał zimię bo liczyi że i im coś do kieszeni za "narajenie" wpadnie. Pozastanawiał się z tydzień ale całe szczęście podją słuszną decyzję. No i jakoś od tamtej pory doskonale sobie gospodarzy.

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

 

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

 

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

 

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

A U mnie jest gościu co kupuje pole każda ilość ogłoszenia ze kupi są w całej gminie ponoć ma 32lata I kilka pgr w całej Polsce teraz wykupuje grunty w swietokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Bo większa ilość mikroprzedsiębiorstw daje nadzieję że część z nich się rozwinie i będzie dużymi przedsiębiorstwami , będą zatrudniać ludzi (między innymi mieszkańców wsi), wymyślać nowe produkty , nowe technologie.

 

A jaki jest sens w promowaniu małych gospodarstw ?? Droższe koszty produkcji , droższy produkt , budowanie grupy społecznej w którą państwo musi relatywnie dużo inwestować. Małe gospodarstwa jak najbardziej mają rację bytu ale bądźmy poważni - nie w produkcji roślinnej na dużą skalę tylko w uprawach ekologicznych , owocach , warzywach.

 

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

 

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

 

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

 

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

Muszę ci napisać że te dwie klasy to chyba za masło skończyłeś skoro nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No ale tacy też muszą w tym świecie egzystować żeby jakaś różnorodność była. 

 

A na dodatek jesteś jeszcze trochę życiowo głupi. Dyskusja z tobą jest jednak poniżej poiomu do którego staram się nie schodzić.

 

Dodam jeszcze ,że ktoś pytał jak powstały duże gospodarstwa rolne. Więc napisałem jak . A że ty nie miałeś ochoty na zakup albo cię nie było stać to nie znaczy że wszyscy mieli tak samo. W końcu musisz zrozumieć że nie u każdego świat kończy się na odrobieniu pańszczyzny i narzekaniu jak to jest ciężko. Niektórzy nawet w tamtych ciężkich czasach potrafiali zarabiać pieniądze na handlu, produkcji. 

Wiem że pewnie tego nie zrozumiesz.

 

Ja sam gospodarzę na 42 ha swoich i dzierżawach. 

Edytowano przez osterley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

 

 

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

 

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

 

Ale niby na co czekają?

Niby czemu ma być gorzej jak będą mogli w dobrej cenie sprzedać?

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

na cenę po 20tyś hektar;)


Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

tyle że mikroprzedsiębiorstwo nie rzuca się na "produkcję statków" tylko robi "małe łódeczki". A więc niby dlaczego mikrogospodarstwo miałoby od razu robić "kontenerowce"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Cenę tak wyznaczy sprzedający a kupujący albo ją zaakceptuje albo nie tylko ANR zadecyduje kto ją kupi i nie na widzimisię tylko w oparciu o konkretne przepisy musisz udokumentować pochodzenie pieniędzy i nic pod stołem się załatwić nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Tylko jak ktoś wyskoczy ze sprzedażą 300ha to kto to kupi? ten co ma 5 ha , czy może trzeba to będzie podzielić na 100 małych rolników bo nikt nie będzie miał środków / zdolności kredytowej albo już będzie miał 250ha i po prostu ustawa nie pozwoli mu kupić? 

 

ANR zdecyduje??? A niby z jakiej racji ANR ma decydować co ja chcę zrobić z MOJĄ ziemią.

 

Trochę wracamy do zamierzchłych czasów - ja się zawsze śmiałem że urodziłem się za późno aby się załapać na "dziki kapitalizm" ale widzę że historia kołem się toczy i wraca stare. 

 

A więc gotówka w kieszeń i szykować się do zakupów , bo jak ci co myślą w nie odległej przyszłości sprzedawać to jak się połapią o co chodzi to na bank ędą sprzedawać przed wejściem ustawy w życie.

 

 

Ktoś pisał o tym chłopaku co skupuje ziemię na potęgę - coś mi się wydaje że to właśnie ten młodzian kupił kilka miesięcy temu jakieś 60km odemnie ponad 400 ha z magazynami i maszynami. Gdzieś słyszałem że w okolicach 30 milionów go to kosztowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę ci napisać że te dwie klasy to chyba za masło skończyłeś skoro nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No ale tacy też muszą w tym świecie egzystować żeby jakaś różnorodność była. 

 

A na dodatek jesteś jeszcze trochę życiowo głupi. Dyskusja z tobą jest jednak poniżej poiomu do którego staram się nie schodzić.

 

Dodam jeszcze ,że ktoś pytał jak powstały duże gospodarstwa rolne. Więc napisałem jak . A że ty nie miałeś ochoty na zakup albo cię nie było stać to nie znaczy że wszyscy mieli tak samo. W końcu musisz zrozumieć że nie u każdego świat kończy się na odrobieniu pańszczyzny i narzekaniu jak to jest ciężko. Niektórzy nawet w tamtych ciężkich czasach potrafiali zarabiać pieniądze na handlu, produkcji. 

Wiem że pewnie tego nie zrozumiesz.

 

Ja sam gospodarzę na 42 ha swoich i dzierżawach. 

O to się nie martw bo ja doskonale rozumiem co ty napisałeś. I nie zmienia to faktu że branie udziału przy skapywaniu do kieszeni za narajenie jest korupcją.

Korupcja wiązana, oni podstawiają klienta, a w zamian dostają za to kasę.

Chyba że klient po latach się dowiedział że był podstawiony (bo jednak skądś wie skoro o tym piszesz) ale wtedy on powinien zgłosić domniemanie przestępstwa jeśli jest czysty.

 

Tak czy siak, z tego co piszesz wynika że twój ojciec przyczynił się do korupcji lub kryje bandytów którzy korupcji się dopuścili.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Właśnie już ktoś tu pisał, wszystko zależy od poprzedniego pokolenia jaki kto miał/ma start...Moi rodzice nie bardzo myśleli o kupnie w tamtych latach i właśnie dlatego z powodu ich decyzji mam być na gorszej pozycji niż na przyklad Ty??

 

 

Ja nie rozumiem - wy naprawdę myślicie że gdziekolwiek na świecie jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże , dochodowe gospodarstwo rolne z dużym areałem ziemii.   No chyba że liczycie że z przydziału partyjnego dostaniecie - widaćże jakieś zakusy na pissowcy mają.

Nie napisałem że jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże gospodarstwo,tylko błąd jednego pokolenia może skutkować gorszym startem lub wręcz niemożnością rozwinięcia się dalej.

Nie doczytałem całej Waszej dyskusji ale słyszałem że najpierw możliwość zakupu ziemi ma rolnik sąsiadujący z danym polem?To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

O to się nie martw bo ja doskonale rozumiem co ty napisałeś. I nie zmienia to faktu że branie udziału przy skapywaniu do kieszeni za narajenie jest korupcją.

Korupcja wiązana, oni podstawiają klienta, a w zamian dostają za to kasę.

Chyba że klient po latach się dowiedział że był podstawiony (bo jednak skądś wie skoro o tym piszesz) ale wtedy on powinien zgłosić domniemanie przestępstwa jeśli jest czysty.

 

Tak czy siak, z tego co piszesz wynika że twój ojciec przyczynił się do korupcji lub kryje bandytów którzy korupcji się dopuścili.

ty się tak nie unoś bo ci żyłka pęknie ;).

 

 

Zapomniałeś sprawdzić po ilu latach przedawnienie.

 

 

A tak w ogóle to - nie strasz nie strasz bosię zes.rasz ;).

 

 

zdrowia ci życzę bo na rozum za późno.

 

 

 

Teraz jeszcze cię socjalisto obrażę na koniec i tyle mam do powiedzenia w temacie - wiem że głosowałeś na piss ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj