coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Marcin133    943

Wystarczy tylko niech ta unia sie rozleci a wszystko na to wskazuje:dopłaty sie skonczą, mleko poniżej 1zł pszenica 60zł świnki 3,5/kg i wtedy dopiero się ockną co niektórzy co myślą że dorobia sie na ziemi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

a tu taka ciekawostka dla zainteresowanych

http://www.pb.pl/4355268,39050,szwedzi-sprzedali-biznes-w-polsce-za-400-mln-sek

jedna z największych transakcji sprzedaży ziemi w Polsce, kwota duża, ale za hektar wychodzi "tylko" ok 26tyś pln i to za gospodarstwo w pełnym biegu, jak myslicie kto mógł nabyć ta posiadłość???

 

Oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale po przestudiowaniu wpisów i zmian w KRS wszystko wskazuje na to, że właścicielem tego gospodarstwa został Chemirol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Wystarczy tylko niech ta unia sie rozleci a wszystko na to wskazuje:dopłaty sie skonczą, mleko poniżej 1zł pszenica 60zł świnki 3,5/kg i wtedy dopiero się ockną co niektórzy co myślą że dorobia sie na ziemi....

Kolego znam ludzi którzy na ziemi już się dorobili i to nieźle!!!

W mojej gminie poszło w zeszłym tygodniu 10 ha łąki na IVb za 130 tysi całość a ja się dzisiaj  dopiero dowiedziałem :(

Cena wyjściowa podobno było po 17 tysi/ha ....

Tą ziemię juz można odkupić nieznacznie droższą....tak się Panowie na ziemi dorabia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25489

Jeśli nieznacznie drożej to cena nadal atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

nieznacznie to dla niego...... mi powiedział 200 a tyle nie wyczaruje.... to 130 to byśmy w miesiąc ogarneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak w msc mowisz o zalatwieniu kredytu ? czy taka kase bys sam ogarnal bez kredytu to ile masz ha ze tak sie spytam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jak by mi lokalizacja pasowała, tzn bym miał gdzieś blisko pole to i 200 to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

bez kredytu ... hektarów mam swoich prawie 24, ale gospodaruje z ojcem 16ha i trochę dzierżaw, ale to wszystko z łąkami

mam trochę grosza na ciągnik jeszcze nie wpłaciłem, i mam od kogo pożyczyć...

zawsze ziemia to lepsza inwestycja niż traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom to za***iscie gospodarzysz ze z 24 ha masz takie pieniadze / pewnie jeszcze dodatkowo pracujesz ? masz racje ziemia lepsza inwestycja bo ziemie mozesz kupic tylko w takiej chwili gdy ktos sprzedaje a traktor to w kazdej chwili kupisz . u nas jest 25 wlasnych i dzierzaw 22 ha i za wesolo nie jest taka sume tylko na kredyt by mozna bylo wziasc bo inaczej nie ma mowy o inwestycji takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzierżawy powyżej 1k zł praktycznie dawają znikomy zysk, więc to praca za free
 ja mam niecałe 30ha a 130tys to bym musiał ze 4 lata ostro oszczędzać żeby uzbierać taką sumkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

unas ziemia powiat sokołowski chodzi cięzsza ziemia 50-60 ,piach po 40 tysięcy.Dzierzawa mojej wsi 200-500 zł zależy jaki kawałek a 10km dalej za podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

art7 ustęp 4 projektu stawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi - zmieniający szereg innych ustaw min ustawę o ustroju rolnym dodając kilka ciekawych przepisów - wg tej ustawy nie będzie można mieć więcej niż 300 ha, obojętnie czy jako udziały czy własność osobista. oczywiście trzeba będzie mieszkać w danej gminie 5 lat i osobiście prowadzić gospodarstwo :), a po zakupie przez 10 lat osobiście prowadzić gospodarstwo - oczywiście te przepisy dotyczą obrotu prywatnego :))) nie agencyjnego. 

 

Nieprawda przepisy te dotyczą tylko zakupu z ANR więc nie kręć tu

http://www.raportrolny.pl/wiadomosci/item/4569-obr%C3%B3t-ziemi%C4%85-roln%C4%85-w-polsce-po-2016-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Ta, a czytanie ze zrozumieniem to już problem tak :) cytat z artykułu który podałeś 

. "W przypadku obrotu pomiędzy pomiotami prywatnymi zastosowanie ma ustawa z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012r., poz. 803)"

A teraz to co ustawa zmienia w tej ustawie :https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12280704/12331611/12331612/dokument204054.pdf przeczytaj sobie  cały art 7 - czyli zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego :)

i znów za tydzien ustawa z która w tytule ma zupełnie inne działanie przez zmiany innych ustaw.  przewali cała sytuację na rynku nieruchomości - oczywiście niezgodność z konstytucją z powodu ograniczeń praw własności jest pewna - ale kto by to ocenił...... 

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Przeczytałem i nie widzę aby były jakieś ograniczenia gdy chcemy dziecku przekazać

Widać że czytanie ze zrozumieniem to Twój problem http://www.agrofoto.pl/finanse/panstwo-zabierze-ojcowizne,62502.html

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po co komu ponad 300ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a tu taka ciekawostka dla zainteresowanych

http://www.pb.pl/4355268,39050,szwedzi-sprzedali-biznes-w-polsce-za-400-mln-sek

jedna z największych transakcji sprzedaży ziemi w Polsce, kwota duża, ale za hektar wychodzi "tylko" ok 26tyś pln i to za gospodarstwo w pełnym biegu, jak myslicie kto mógł nabyć ta posiadłość???

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

czyli nie ma co przepłacać i tyle bulić za hektary 

Zgadzacie sie ze mną?

A taki chemirol to nie zle sie na nas dorobił skoro wchodzi w taką inwestycje Tu niby problemy osobiste właścicieli ,zamykaja oddział na podlasiu a tu prawie 200 baniek płaca gotowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

tak ja nie umiem czytać -nie ingeruje w dziedziczenie, chyba że urzędnik uzna to za spekulacje :) to wtedy tak (powtarzam wszystko zależy od uznania urzędnika) ustawa jest napisana w taki sam sposób jak wiele innych ostatnio, i jak minister mówi że nie będzie tego wykorzystywał - to znaczy że będzie - tak samo jak odpolitycznili media - czy usprawnili trybunał. Jak mieli by tego nie wykorzystywać, to by nie wpisywali w ustawę..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

50-70 tyś ha w zależności kto kupuje , ile, i jak bardzo mu zależy, na przetargach ceny nawet dwa razy wyzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Kolega od roku nie może sprzedać 8ha 5 i 6 kl. Chce około 12 za ha i chętnych brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

czyli nie ma co przepłacać i tyle bulić za hektary 

Zgadzacie sie ze mną?

A taki chemirol to nie zle sie na nas dorobił skoro wchodzi w taką inwestycje Tu niby problemy osobiste właścicieli ,zamykaja oddział na podlasiu a tu prawie 200 baniek płaca gotowka

 

chemirol b. dobrze prosperuje, z tego co się orientuję to oprócz chemii i nawozów inwestują w hotele, produkcję wódek i właśnie ziemię, w Polsce mają podobno około 15tys ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jesli szwedzi rezygnuja z takiej złotodajnej żyły to na 100% bedzie odwrot  iceny ziemi rolnej zacznią spadać !

 

A od kiedy szwedzi to wyznacznik opłacalności?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

nom to za***iscie gospodarzysz ze z 24 ha masz takie pieniadze / pewnie jeszcze dodatkowo pracujesz ? masz racje ziemia lepsza inwestycja bo ziemie mozesz kupic tylko w takiej chwili gdy ktos sprzedaje a traktor to w kazdej chwili kupisz . u nas jest 25 wlasnych i dzierzaw 22 ha i za wesolo nie jest taka sume tylko na kredyt by mozna bylo wziasc bo inaczej nie ma mowy o inwestycji takiej

Kolego żadne za***iste gospodarzenie pracujemy wszyscy tzn rodzice, trzech braci, ja i moja partnerka, gospodarujemy "razem" na traktor można powiedzieć składałem dwa lata, bo tyle rośnie opas, w grudniu sprzedałem 14 sztuk, teraz mam na sprzedaż zboże i takie wg mnie niedorośnięte ale jakby była możliwość zakupu ziemi w dobrych pieniądzach od razu bym brał a na razie w kredyt nie chcę się pchać. Gdyby nie to że mamy comiesięczny dość wysoki przychód jakoś idzie gospodarzyć, w innym wypadku nie byłoby tak wesoło-na pewno mógłbym zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach.

Szczerze to po głębszym przemyśleniu z ojcem stwierdziliśmy,ze i tak tamta ziemia niebyła warta nawet tych pieniędzy...

Jeśli dobrze pójdzie to lada moment sfinalizuje zakup łąk ok 7 ha za 70 tysi w mojej wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Kolego sołtys za ha lak 10 czy 13 to ja nawet kupiłbym odrazu 20 hektarów. U mnie Wielkopolska powiat słupecki obok koniński za 5 klasę słyszałem ze padło teraz 42 tysiące a działka 2 hektary wiec sadze ze szaleństwo trwa bo u mnie kilku co maja sporo krów kupowali i kupują wszystko co idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

U mnie cena ornej jest zaporowa przynajmniej dla mnie...,ostatnio poszło gospodarstwo obok moich ziem za 60tys/ha ok 40 ha

W mojej bliskiej okolicy niema hodowli, łąki na spzredaż są słabej jakości w większości to dziadostwo, które jak jest mokro to pływa jak sucho to je wypala, melioracji brak, jednak zakup takiego UGORU to w moim przypadku jedyna szansa na jakikolwiek rozwój gospodarstwa, uważam że jeśli dało by się siać jakiekolwiek zboże na tych łąkach to kosztowałyby minimum 40 tysi/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj