coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

to granica bo mozesz po tyle kupowac inni nie maja takich mozliwosci po 30 k to nie ma takiej opcji kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak byś mieszkał w moim rejonie to byś nic nie kupił  od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlatego ostatnio tylko dzierżawy mi ostatnio wpadają, czekam aż ludzie zmądrzeją i przestaną sypać kwotami 50-60k+ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Wole kupić za 80 tyś III kl, niż dzierżawe ponad 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

A jak ANR ceni sobie dzierżawy? Ile dt pszenicy z ha Was to kosztuje, czy na tych przetargach też jest takie wariactwo jak przy kupnie? Ile teraz liczą za dt pszenicy?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

warto brac 1,5ha z tego ok 1,2 IV klasa i ok 0,3 V klasa? cena 80 tys za calosc, dodam ze u mnie panuje taki glod ziemi ze cos kupic to cuuddd a dzialka dosc blisko gospodarstwa mojego  i musze szybko zdecydowac, co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

taki maly kawalek pola to powinno byc taniej a te pole chociaz ladny ksztalt ma slupy itd sa musisz utargowac z tego cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

cena już po negocjacjach  bo na poczatku chcial grub ponad 100 tys klasyczny prostokąt zero slupow itp 300m od tego pola brat ma dom a ja ok 1km dalej łąki a ok 5 km ja swoje gospodarstwo wiec  lokalizacja pasuje bo wiadomo ze taki mały kawałek szału nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a meliorowane to ? 5 km to dalekawo bys mial na ten maly kawalek chyba ze przez miedze masz czy w okolicy inny kawal pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

w okolicy laki mam swoje, 5 km to blisko, ok 12 ha pola mam 16km od domu i jakos daje rade, tak meliorowane

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Musisz sam podjąć decyzje 18 km to dla mnie kosmos ,a 5 km to bym kupił ,ale minimum 10 ha ,żeby na dzień było roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dokładnie pytanie o to ty jest bez sensu, nigdy nie zna twoje sytuacji, twojego sprzętu, jak wygląda lokalny rynek gruntów

ja osobiście u siebie jak bym miał taką działkę to bym nie kupił bo za mały areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

koledzy mają rację musisz sam podjąć decyzję. u mnie gościu sprzedawał 1,5ha (III, IV klasa) i chciał po 30tys/ha (kawałek długi i wąski, słupy,  ciężko się zawracać, pryskać itp. 20m szerokości) dzwonił namawiał - odmówiłem. Po 3 tygodniach zadzwonił znowu, że odda po 20tys/ha - nie zdecydowałem się. nie powiem cena atrakcyjna, ale mi nie pasowało - chętny się znalazł - pole sprzedane. w tamtą sobotę pojechałem zobaczyć rzepak co mam posiany obok gospodarstwa tego gościa, woła mnie,  zachodzę a on chce mi sprzedać pole 2,8ha (IIIa - IVa) za 70 tys (czyli po 25tys/ha) - pole obok mojego nie zastanawiając się zawiozłem zaliczkę. szerokość 41m - ładny prostokąt. jego pole od mojego oddziela działka 1,2ha - jak by się udało to również odkupić miałbym 9ha w jednym kawałku. 

musisz porostu przemyśleć czy jest sens się męczyć - u mnie za ziemią latają jak wariaci - niektórzy jeżdżą nawet po 20km do działek 1,5ha - nie rozumiem totalnie takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a ile na tych 1,5 ha trzeba się nazapier... aby te 80 000 zł odrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam największy kawałek 5ha i jeszcze jeden 4.5ha to ich za bardzo nie lubie, bo robota się na nich dłuży :D a dużo kawałków mam 1.5-2ha to uwielbiam na nich robić bo robota w oczach leci, raz dwa i zmiana pola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas na mazowszu teraz trend sie zmienil jeszcze rok temu biegali za ziemia jak szalency a teraz co by sie wydawalo niemozliwe sprzedajacy przyjezdzaja i prosza zeby ziemie od nich kupic bo ci najwieksi sie zapchali ale jeszcze tylko zeby ceny ziemi spadly troche to by mozna bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Ja ostatnio kupiłem ziemię po 15k za hektar. Promocja, bo ta działka graniczy z moją ale nie ma do niej dojazdu. Normalna cena u mnie to 20k ale oferty sprzedaży za często się nie pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a tu taka ciekawostka dla zainteresowanych

http://www.pb.pl/4355268,39050,szwedzi-sprzedali-biznes-w-polsce-za-400-mln-sek

jedna z największych transakcji sprzedaży ziemi w Polsce, kwota duża, ale za hektar wychodzi "tylko" ok 26tyś pln i to za gospodarstwo w pełnym biegu, jak myslicie kto mógł nabyć ta posiadłość???

Ciekawa sprawa - znajomy z agencji ostatnio mowil mi ze pod koniec 2015 r pig pol i inne spolki w warminsko mazurskim zmusily ANR aby wykupila od nich 4 tys ha, kolejne gospodarstwo w Drogoszach tez sprzedana spolka 2 tys ha po 22 tys za ha, czesc kupili romanowscy reszte miejsi rolnicy. Widac ze zachodnie korporacje realizuja juz zyski, moze boja sie tajnej umowy handlowej - Transatlantycka strefa wolnego handlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Boję się wypowiadać żeby nie drażnić nikogo - ale powiem tak - coś się kończy coś się zaczyna - ci co umieją liczyć i przewidywać - uciekają  bo jak polityka wchodzi w biznes to nic nie jest pewne. interes życia zrobili ci co sprzedali w ubiegłym roku. Duże gospodarstwo będzie niesprzedawane a nawet , niedziedziczne tak samo jak jego udziały  w obrocie rynkowym w myśl nowej ustawy - to sprzedają, pomijam nawet że nie będzie politycznie poprawne. I tylko powtórzę że ceny ziemi będą o połowę niższe jak we francji która ma takie same obostrzenia w obrocie ziemią - dlaczego o połowę - dlatego że mamy o połowę gorsze warunki glebowo klimatyczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A kiedy polityka w biznesie nie była bo z tego co pamiętam to od zawsze .Podaj zródło o tej nie sprzedawalności czy braku możliwości dziedziczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Niech nawet dają i po 100 tyś/ha,a pózniej wielkie żale wylewają,że nie ma z czego kredyt spłacać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

art7 ustęp 4 projektu stawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi - zmieniający szereg innych ustaw min ustawę o ustroju rolnym dodając kilka ciekawych przepisów - wg tej ustawy nie będzie można mieć więcej niż 300 ha, obojętnie czy jako udziały czy własność osobista. oczywiście trzeba będzie mieszkać w danej gminie 5 lat i osobiście prowadzić gospodarstwo :), a po zakupie przez 10 lat osobiście prowadzić gospodarstwo - oczywiście te przepisy dotyczą obrotu prywatnego :))) nie agencyjnego. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn ze co jak kiedys ojciec bedzie chcial przepisac gospodarstwo synowi to nie bedzie mogl przepisac czy jak ?


a cena ziemi co jedyne moze sie stac to moze sie ustabilizowac noi moze troche zelzec cena ale nie wroca czasy ze ziemia bedzie po 10 tys jak teraz u nas w terenie sa transakcje wczesniejsze ze po 80 tys bylo to proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj