coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na kredyt oczywiscie  :D

też sie lubie posmiac  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

czy z tego nowego projektu ust o ustr rolnym zostal wycofany zapis ktory okreslal równiez pierwszeństwo kupna gruntu sąsiedniej działki tzw. za miedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

kupisz jak zmienisz meldunek i dopiero za 5 lat 

 

Chyba, że będzie zakładał gospodarstwo rolne to składa oświadczenie, że przez najbliższe 5 lat będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedno z pól.

 

Do tego ustawa pozwala na zbyt dużą ingerencję państwa w obrót ziemią. Jest artykuł który pozwala "wywłaszczyć" nowego nabywcę nawet jeżeli będzie osobą bliską.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

odwajler zadam Ci niedyskretne pytanie. Ile uprawiasz hektarów?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wg mnie źle, że skasowali zapis z pierwokupem przez miedze, u mnie jest straszne rozdrobnienie, małe działeczki, taki zapis mógłby sporo poprawić strukturę agrarną, wolałbym więcej zapłacić za działkę po sąsiedzku, niż taniej gdzieś daleko, więc super by było, żebym był chociaż powiadomiony, że sąsiad sprzedaje

 

ciekaw jestem jak będą kontrolować to ile kto ma dochodu z rolnictwa, w różnych branżach można mocno spekulować swoim dochodem i choć ma się dochód spory, to na na papierze można wyjść na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Minister w rozporządzeniu ustali jak będzie się ten dochód liczyło czyli pewnie stała kwota od hektara. 

 

W poprzedniej ustawie zapis o pierwokupie sąsiedzkim też by nie działał jeżeli działkę kupował rolnik indywidualny.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Chyba, że będzie zakładał gospodarstwo rolne to składa oświadczenie, że przez najbliższe 5 lat będzie mieszkał w gminie gdzie ma jedno z pól.

 

Do tego ustawa pozwala na zbyt dużą ingerencję państwa w obrót ziemią. Jest artykuł który pozwala "wywłaszczyć" nowego nabywcę nawet jeżeli będzie osobą bliską.

 

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

odwajler zadam Ci niedyskretne pytanie. Ile uprawiasz hektarów?

 

wystarczajaco duzo aby wiedziec ile realnie jest warta 5 i 6 klasa ziemii  :D

dodam tylko ze w tamtym rejonie 3-4 tony pszenzyta z ha to dobry plon a gosciu zapłacił po 48 tysi  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Spodziewałem się takiej odpowiedzi.

Czyli nic A nic się nie pomyliłem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widze ze jestes kolejny desperat dla którego cena ziemii nie gra roli  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozumiem, że wywnioskowałeś to z mojego poprzedniego postu?

Szkoda, że tak ochoczo jak oceniasz innych nie odpowiadasz konkretnie na proste zadawane Ci pytania.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oboje wiemy ze sie nie myle  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Odwajler mam tu coś adekwadnego do Twojego Nicka (odwajler kojarzy mi się z "odwal się").

Także weź...



Wiem po chamsku, ale nie mogłem się powstrzymać :)

W sumie trzeba przyznać, że ta "reklama" fajnie odzwierciedla to co czujesz zaglądając do tego tematu :) Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

e tam po chamsku  ;)

po chamsku to wchodzi komornik do nowobogackich (kredytu wiecej niz gnoju) rolników  ;)

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wiedziałem, że się zrozumiemy :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

 

 

no właśnie - zamieszkały i zameldowany to 2 różne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyb430    4

Uważam, że za 4/5 klasę po 48k/ha to bardzo dużo. Oczywiście wszystko zależy od rejonu. Ja generalnie płaciłem 2 lata temu za 4a/4b 38k/ha a w tamtym roku już 40k/ha i to jest moje max. Kupiłem na kredyt plus notariusz i podział działki to kosztuje 4k, doliczając kredyt wyjdzie jakieś dobre 50-55ik/ha po spłatach. Doliczając okresy hossy i bessy w plonowaniu, 20 bitych lat trzeba na to pracować. 

 

Kula07, czepiasz się odwajlera a sam konkretnie nie napisałeś swojego zdania na temat tych cen ani rejonu w jakich mieszkach. Też mam znajomych u których ceny są po 60-70k ale zbierają po 8-10t pszenicy gdzie u nas 7,5 to jest max w super latach a tak to w granicach 6t/ha więc w każdym przypadku te koszty inaczej się liczy.

 

Przykre jest to, że ceny płodów lawirują na słupkach a ceny środków do produkcji czyt. nawozy, śor stoją w miejscu i w zasadzie są podobne rok w rok. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula07, czepiasz się odwajlera a sam konkretnie nie napisałeś swojego zdania na temat tych cen ani rejonu w jakich mieszkach.

 

Jesteś pewien?

 

Rozumiem, że przeczytałeś wszystkie 144 strony że mnie oceniasz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Czyli jeżeli ktoś młody nie uzyska wykształcenia rolniczego nie bedzie mógł kupić ziemi??? Czy może bedzie mógł pod warunkiem że przez kilka lat bedzie oplacał krus czy w innypodobny sposób

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlaskie, w bardzo mlecznym regionie cena sięga 100-110 tyś zł za hektar chętnych do kupna nie brakuje,4 klasa przeważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Dla mnie normalka ale co niekórzy  cię skrytykują, niech się cieszą że u nich taniej ,ale V kl ,to tak naprawde nie warto uprawiać w większości ,poza nielicznymi ci co mają krowy ,ale to nie moja bajka,nie dla mnie praca,wole za 80 tyś kl III ,lepsza kalkulacja,mniej roboty jak przy krowach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zgadza się, z założeniem nowego gospodarstwa, ale przy już istniejącym czy  "zamieszkały" (tak jak zapisane jest w projekcie) = zameldowany? przecież zameldowanie mogę mieć w warszawie, a mieszkać w lublinie?

 

jak sam wiesz mając meldunek  prosto spełniasz  kryterium... a  jak nie to  sprawa się komplikuje bo trzeba to jakoś udowodnić 

pewnie da się to jakoś obejść 

może wystarczy  po prostu oświadczenie, albo ktoś z gminy potwierdzi że zamieszkujesz -czyli osobiście prowadzisz gospodarstwo 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wystarczajaco duzo aby wiedziec ile realnie jest warta 5 i 6 klasa ziemii  :D

dodam tylko ze w tamtym rejonie 3-4 tony pszenzyta z ha to dobry plon a gosciu zapłacił po 48 tysi  :D

to powinieneś się cieszyć bo twoje 5 ha piachu  idzie w cenę  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj