coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

bocecek087    14

tak tylko te grunty są w strasznym rozdrobnieniu i po rozrzucane po kilku wioskach więc to nie jest wcale takie atrakcyjnie i przeważa VI klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Co sądzicie o nowej ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego??? I może ktoś z was wie jak może wyglądać kwestionowanie ceny sprzedaży przez kupujących???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dopłata należy się temu który na dzień 31 maja jest  posiadaczem pola, a nie właścicielem, i nie zbyt ważne czy w dobrej lub w złej mierze.

Jak umowa jest podpisana z data pewną to nie ma różnicy czy właścieciel sie zmieni, a jak jest zatajone przed notariuszem ze pole ma dzierżawce to wtedy jest problem. Dzierżawca  może użytkować pole do daty wygaśnięcia umowy.

 

Jak wymarznie a nie jest podpisana umowa to ten co posiał i mu wymarzło  do sobie może tylko pogadać. Wchodzi nowy właściciel.

 

jak umowa zatajona przed notariuszem np ja mam umowe dzierzawy podpisana przed notariuszem ale w ksiegach wieczystych czy nigdzie indziej nie ma tylko umowy mamy spisane i juz a podatek z tej nieruchomosci przychodzi na wlasciciela a pozniej mu oddaje podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sądzicie o nowej ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego??? I może ktoś z was wie jak może wyglądać kwestionowanie ceny sprzedaży przez kupujących???

 

Na razie to tylko projekt ma wejść od 30 kwietnia więc na dz trudno cokolwiek powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

podobno ze obcokrajowcy beda mogli kupowac ziemie bo polska nie moze zablokowac hyba tylko jeszcze z 5 lat moga im zablokowac a pozniej normalnie moga znajomy mowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , no jak znajomy mówił - znam gościa :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

jak umowa zatajona przed notariuszem np ja mam umowe dzierzawy podpisana przed notariuszem ale w ksiegach wieczystych czy nigdzie indziej nie ma tylko umowy mamy spisane i juz a podatek z tej nieruchomosci przychodzi na wlasciciela a pozniej mu oddaje podatek

 

Wystarczy tylko zgłosić w Geodezji i w KRUSie a podatek i ta będzie płacić właściciel chyba ze jest to wynajem w celu uzyskania renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podobno ze obcokrajowcy beda mogli kupowac ziemie bo polska nie moze zablokowac hyba tylko jeszcze z 5 lat moga im zablokowac a pozniej normalnie moga znajomy mowil

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mrirw-opublikowalo-projekt-ustawy-dot-obrotu-ziemia,61876.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Wystarczy tylko zgłosić w Geodezji i w KRUSie a podatek i ta będzie płacić właściciel chyba ze jest to wynajem w celu uzyskania renty.

 

w geodezji przyjmuja tylko i wyłacznie w celach emerytalnych a w krusie zgloszone bo place krus z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mrirw-opublikowalo-projekt-ustawy-dot-obrotu-ziemia,61876.html

 

dla mnie osobiście paranoją jest zapis o tym, że ziemię w danej gminie może kupić tylko rolnik. który ma w niej zameldowanie od 5 lat.

mam meldunek 50km od gospodarstwa i co nie powiększę go po 1 maja? a co z osobami które nie są nigdzie zameldowane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25242

No ten zapis jest raczej chybiony. Jeśli już to winno być - zamieszkały w tej gminie lub ościennych.

Ja np mam pole w 3 gminach, a do sąsiedniego województwa mam 7 km. I wcale nie wykluczałbym w przyszłości zakupienia gruntów i tam, jeśli byłoby to dla mnie korzystne.

Ale skoro projekt jest poddany konsultacjom społecznym to jeszcze można coś zmienić. Tylko kto to konsultuje?- może Izby Rolnicze? Może warto wtedy trochę przycisnąć przedstawicieli.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak dobrze przeczytałem projekt, rolnik musi zamieszkiwać w gminie w której leży jakieś jego pole należące do gospodarstwa a nie, że musi mieszkać w gminie w której kupuje pole.


podobno ze obcokrajowcy beda mogli kupowac ziemie bo polska nie moze zablokowac hyba tylko jeszcze z 5 lat moga im zablokowac a pozniej normalnie moga znajomy mowil

 

Na 5 lat została zablokowana sprzedaż państwowej ziemi ale wszystkim. Do tego obcokrajowcy i po wejściu ustawy będą mogli bez przeszkód kupować u nas ziemię. Tylko będą musieli spełnić definicję rolnika indywidualnego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

i tak to dokładnie należy rozumieć 

w projekcie nic nie ma że ma zamieszkiwać na terenie gminy w której kupuje pole  

  

 

 

 

 

 Aby zapobiec spekulacyjnemu wykupowi ziemi konieczne jest poddanie obrotu ziemi ścisłej kontroli - uważa resort. Dlatego projekt przewiduje, że nabywcami nieruchomości rolnych mogą być zasadniczo tylko rolnicy indywidualni. Wyjątek stanowić będą osoby bliskie zbywcy, jednostki samorządu terytorialnego oraz Skarb Państwa. Dodatkowo zasada ta nie będzie dotyczyć nabywania nieruchomości rolnych w wyniku dziedziczenia.

Projekt uściśla definicję rolnika indywidualnego. Jest nim osoba mająca kwalifikacje rolnicze, prowadzi gospodarstwo rolne do 300 hektarów i mieszka w danej gminie co najmniej od 5 lat. Dodatkowo wprowadzono do projektu warunek osobistej pracy w gospodarstwie, który jest spełniony m.in. wtedy, gdy dochody z prowadzenia gospodarstwa o powierzchni przekraczającej 20 ha użytków rolnych są nie niższe niż jedna czwarta część wszystkich jego dochodów.

Nabycie własności nieruchomości rolnej musi się łączyć z wymogiem osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz zakazem jego sprzedaży czy dzierżawienia. W przypadkach losowych zgodę na zbycie lub oddanie w posiadanie nieruchomości rolnej przed upływem 10 lat wydawałby sąd.

 

 

Dzierżawcy gruntów będzie przysługiwało prawo pierwokupu, takie prawo będzie miała też ANR.

 

Projektowana ustawa ma wejść w życie 30 kwietnia 2016 r. tj. w przeddzień końca obowiązywania 12-letniego okresu ochrony polskiej ziemi przez wykupem jej przez obcokrajowców.

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jak dobrze przeczytałem projekt, rolnik musi zamieszkiwać w gminie w której leży jakieś jego pole należące do gospodarstwa a nie, że musi mieszkać w gminie w której kupuje pole.

 

Na 5 lat została zablokowana sprzedaż państwowej ziemi ale wszystkim. Do tego obcokrajowcy i po wejściu ustawy będą mogli bez przeszkód kupować u nas ziemię. Tylko będą musieli spełnić definicję rolnika indywidualnego.

 

to co od teraz przykładowo ziemia panstwowa nie bedzie sprzedawana juz ? a co bedzie z tamta ustawa co byla ze po sasiedzku pierwokupu maja prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25242

Ok! Teraz załapałem o co chodzi. Tak jest jak przeczyta się "po łepkach" - wtedy rodzą się plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

znaczy sie pis wyrzucil tamta ustawe teraz kazdy bedzie mogl kupowac ziemie jak wczesniej nie trzeba po sasiedzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i tak to dokładnie należy rozumieć 

w projekcie nic nie ma że ma zamieszkiwać na terenie gminy w której kupuje pole  

  

 

 

 

 

 Aby zapobiec spekulacyjnemu wykupowi ziemi konieczne jest poddanie obrotu ziemi ścisłej kontroli - uważa resort. Dlatego projekt przewiduje, że nabywcami nieruchomości rolnych mogą być zasadniczo tylko rolnicy indywidualni. Wyjątek stanowić będą osoby bliskie zbywcy, jednostki samorządu terytorialnego oraz Skarb Państwa. Dodatkowo zasada ta nie będzie dotyczyć nabywania nieruchomości rolnych w wyniku dziedziczenia.

Projekt uściśla definicję rolnika indywidualnego. Jest nim osoba mająca kwalifikacje rolnicze, prowadzi gospodarstwo rolne do 300 hektarów i mieszka w danej gminie co najmniej od 5 lat. Dodatkowo wprowadzono do projektu warunek osobistej pracy w gospodarstwie, który jest spełniony m.in. wtedy, gdy dochody z prowadzenia gospodarstwa o powierzchni przekraczającej 20 ha użytków rolnych są nie niższe niż jedna czwarta część wszystkich jego dochodów.

Nabycie własności nieruchomości rolnej musi się łączyć z wymogiem osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz zakazem jego sprzedaży czy dzierżawienia. W przypadkach losowych zgodę na zbycie lub oddanie w posiadanie nieruchomości rolnej przed upływem 10 lat wydawałby sąd.

 

 

Dzierżawcy gruntów będzie przysługiwało prawo pierwokupu, takie prawo będzie miała też ANR.

 

Projektowana ustawa ma wejść w życie 30 kwietnia 2016 r. tj. w przeddzień końca obowiązywania 12-letniego okresu ochrony polskiej ziemi przez wykupem jej przez obcokrajowców.

dalej nie łapię, co to znaczy "mieszka w danej gminie"? będę mógł kupować grunty w celu powiększenia gospodarstwa jak mieszkam 50km od gospodarstwa, od 2004 roku (5 lat warunek spełniony?), wykształcenie też mam rolnicze

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

w geodezji przyjmuja tylko i wyłacznie w celach emerytalnych a w krusie zgloszone bo place krus z tego

 

Ja zaniosłem umowę do geodezji choć dzierżawie tylko 5 ha od tego rolnika (ma on więcej hektarów) . Po paru tygodniach przyszło pismo ze starostwa że umowa zastała ujawniona w ewidencji gruntów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dalej nie łapię, co to znaczy "mieszka w danej gminie"? będę mógł kupować grunty w celu powiększenia gospodarstwa jak mieszkam 50km od gospodarstwa, od 2004 roku (5 lat warunek spełniony?), wykształcenie też mam rolnicze

 

znaczy to tyle że musisz mieć zameldowanie (   conajmniej 5 lat))w tej gminie w której masz gospodarstwo- lub przynajmniej jego część 

pamiętaj że to na razie projekt 

 

 

ustawa jest potrzebna ale taka która  regulowała by obrót ziemią państwową 

tak daleka ingerencja w obrót prywatny to paranoja i tyle- i tak naprawdę działa na naszą szkodę 

 

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

kupisz jak zmienisz meldunek i dopiero za 5 lat 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli chodzi o ceny to w mojej okolicy jeden wariat dał 48 tys za ha, klasa 5 i 6, areał ponad 10 ha  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  pewnie się wystraszył nowej ustawy ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ależ przez niektórych zazdrość przemawia. Aż kipi.

W sumie fajnie, bo lubię się pośmiać :D


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj