coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Dopłata należy się temu który na dzień 31 maja jest  posiadaczem pola, a nie właścicielem, i nie zbyt ważne czy w dobrej lub w złej mierze.

Jak umowa jest podpisana z data pewną to nie ma różnicy czy właścieciel sie zmieni, a jak jest zatajone przed notariuszem ze pole ma dzierżawce to wtedy jest problem. Dzierżawca  może użytkować pole do daty wygaśnięcia umowy.

 

Jak wymarznie a nie jest podpisana umowa to ten co posiał i mu wymarzło  do sobie może tylko pogadać. Wchodzi nowy właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Właśnie o to cały czas pytam (z tym wymarznięciem). Pytanie czy są jakieś regulacje prawny w tej materii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie ma uprawy nie ma problemu.  Ja tak bym to rozumiał.

na dzień 31 maja 2016  kto jest  w posiadaniu pola tego dopłaty.

Gorzej jak umowa podpisana a gość upierdliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bababubu    1

A tak z innej beczki   :D w jaki sposób szukać gruntów rolnych. Pytanie banalne ale też skomplikowane ( w moim przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Właśnie o to cały czas pytam (z tym wymarznięciem). Pytanie czy są jakieś regulacje prawny w tej materii?

 

Art. 342 KC:

 Nie wolno naruszać samowolnie posiadania, chociażby posiadacz był w złej wierze.

Art. 344 KC:

§ 1. Przeciwko temu, kto samowolnie naruszył posiadanie, jak również przeciwko temu, na czyją korzyść naruszenie nastąpiło, przysługuje posiadaczowi roszczenie o przywrócenie stanu poprzedniego i o zaniechanie naruszeń. Roszczenie to nie jest zależne od dobrej wiary posiadacza ani od zgodności posiadania ze stanem prawnym, chyba że prawomocne orzeczenie sądu lub innego powołanego do rozpoznawania spraw tego rodzaju organu państwowego stwierdziło, że stan posiadania powstały na skutek naruszenia jest zgodny z prawem.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Podobny problem był roztrząsany w zeszłym roku na forum. Chodziło o to, kto zbiera plon na polu kupionym, ale już po zakupie obsianym przez poprzedniego dzierżawcę (bez umowy) i ponoć jest regulacja prawna, która daje to prawo temu, kto zasiał.

Krassus, o ile pamiętam, również pisałeś wtedy w temacie. Jakkolwiek podane artykuły KC nie odnoszą się do sytuacji Sokana, jako że kupił już obsiane pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Odnoszą, bo zmienił się właściciel ale nie posiadacz. On dalej włada tym polem i żeby się go pozbyć zgodnie z literą prawa to albo dogadać się albo do sądu. Jeżeli posiadacz będzie stwarzał problemy to jak Sokan się pośpieszy to może do wiosny zdąży go stamtąd wywalić.

 

Nie ma takiej regulacji nigdzie chyba, że doktryna. Posiadaczowi zwraca się jedynie koszty jakie poniósł na zasiewy.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

W okolicach kwidzyna kupiłes ta ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

To co robisz, to Twoja sprawa, nie mi oceniać. Ciekawi mnie tylko - dlaczego? W jaki sposób można uzasadnić taki zakup? Z pewnością miałeś swoje powody, pytanie - jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

 

ziemia będzie użytkowana rolniczo, czy jest dla niej jakieś inne przeznaczenie? u mnie (no prawie) sąsiad chce sprzedać 3,71 ha sadu po 100tyś/ha chętni są (ja także) ale każdy kto się dowie ceny to rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

A może to był grunt przyległy  i  teraz można się rozbudować  ,ma kase to kupuje nic dziwnego.

Jak by mógł kupić po 70 tyś ,to by nieprzepłacał ,a jak nie szło taniej a zależało mu to co miał zrobić

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupione 9 ha 30.12.2015 po 100 tyś za ha kl 3-4 woj pomorskie,każdy sam powinien sobie odpowiedzieć czy mu pasuje czy nie ,pozdrawiam

 

co tam jest ? ropa ? gaz ? złoto ? uran ? moze chociaz żwir ?  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Najprawdopodobniej jest tam zakopana drezyna przewożąca  skrzynię o bliżej nie określonej zawartości. (taka namiastka złotego pociągu). Teraz wystarczy przekopać teren :P

Ale tak na serio to chyba grubymi krokami zbliża się czas przecen. Ryzyko przemrożeń, opóźnione dopłaty, niskie ceny płodów rolnych w tym roku i już w indywidualnych rozmowach można wyczuć powrót logicznego myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Mylisz się rok poczekamy z inwestycjami i niestanieje w wielkoposce i na kujawach ,może u ciebie u mnie napewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd taką pewność że tylko rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anewfarmer    3

Ceny ziemi rzędu 80-100 tys/h to nic innego niż apogeum spekulacji. Oczywiście nikt by nie dał takiej gotówki za ziemię-wyłącznie kredyt czyli "nie swoje" pieniądze. Ceny rosły 10, 5 lat temu to i będą w przyszłości. By wziąć pożyczkę na ziemię to w zastaw trzeba oddać całkowicie lub częściowo spłaconą poprzednią ziemię. Jak ceny się rypną to bank zabierze ziemię za 100 tys ale też tą za 10 tys za hektar i zlicytuje. Obecnie na światowych rynkach towarowych i finansowych ceny nośników energii sa najtańsze od kilku, kilkunastu lat. Podobnie jest z rudą żelaza i innymi metalami, towarami rolnymi, itd. Następne w kolejce są ceny akcji, obligacji, ziemi i innych walorów które są najwyższe od wielu, wielu lat. Spekulanci zawsze zyskują najwięcej i wyglądają na najmądrzejszych jak wszystko idzie w górę,cierpliwości, jeszcze wszyscy niedługo zobaczymy jak te ekscesy będą korygowane....

Edytowano przez anewfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To zależy w którym regionie Polski. Jestem z Podlasia, w regionie gdzie wszyscy hodują krowy. Jeżeli mleko będzie w cenie to pomimo spekulacji o ktorych mówisz cena nie spadnie. Podobnie w innych regionach gdzie przeważa produkcja roślinna cena się raczej nie zmieni. Małe gospodarstwa w zasadzie już nie są w stanie konkurować z dużymi, a te pomimo zawirowań na rynku kupują ziemię bardzo drogo. Aby ceny ziemi spadły rynek rolny musi załamać się całkowicie innej możliwości nie widze, co wydaje mi się mało prawdopodobne. Ewentualnie wiele może zmienić ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ale nie sądzę, aby tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

timasz jestem z ok Tczewa,ANR wystawiała ziemie rolną ponad 100 tyś za ha i zostało wykupione przez większych gospogarzy,a i jeszcze mam blisko zjazdy z autostrady A1 i indywidualni rolnicy już żądają po 100 tyś za ha ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

25tys za ha jak w tym ogłoszeniu jest to cena adekwatna do dzisiejszej opłacalnosci produkcji.Wystarczy niech kredyty niskoprocentowe zniosą i cena ziemi leci na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Ooo! I plantację rokitnika widzę w tej cenie. Jeszcze mroźnie postawić, rokitnika magazynować przez parę lat i może się go sprzeda za dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj