coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bocecek087    14

a co w przypadku jak postawiłem budynek inwentarski to mam prawo do umorzenia całego podatku?? (25% udokumentowanych kosztów nie dłużej  niż 15 lat) to może nie ma sensu składać wniosku o te poszczególne działki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

ulgai też nie dostanie ten kto miał kupioną ziemię wcześniej w dzierżawie na siebie, lub kupił od rodziny.

Ja kupilem dzierzawione pole i mam umorzenie podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

BO miałeś nie zgłoszoną dzierżawe w starostwie w ewidencji,sam tak miałem ,a póżniej jak była inna zgłoszona to nie dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak kupujecie za kasę którą dostaliście w ramach jakiejś pomocy to raczej ulgi nie dostaniecie.

przy kredycie komercyjnym na zakup ziemi ulgę w podatku na pewno dostaniecie - ja dostałem :)

 

w 2015 roku 2 razy kupowałem ziemię - raz z pomocą premii MR i drugi raz z kredytu MRcsk - w obu przypadkach dostałem ulgę w podatkach. warunek - nie można mieć w PL więcej, niż 100 ha i suma pomocy "de minimis" nie może przekraczać 15 000 EUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie to po co kupuja obszarnicy ziemie po 100 tys na co im u nas tez tacy sa co wykupuja wszystko ale jednego juz zlicytowali za szybko szedl od c360 w pare lat i 500 ha mial nagle ponad 500 ha ponad 300 wlasnej reszta dzierzawy a zaczynal od 30 ha gdzies i jzu go nie ma zlicytowali jeszcze niewiadomo czy na kredyty stasrczylo wszystko . i teraz az strach zeby za duzo sie nie zadluzyc troche kredyt mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

w 2015 roku 2 razy kupowałem ziemię - raz z pomocą premii MR i drugi raz z kredytu MRcsk - w obu przypadkach dostałem ulgę w podatkach. warunek - nie można mieć w PL więcej, niż 100 ha i suma pomocy "de minimis" nie może przekraczać 15 000 EUR.

A możesz napisać ile dostałeś dofinansowania przy kredycie MRcsk? żeby nie przekroczyć tej kwoty 15 tyś euro. Bo ja też korzystałem z tej linii i dostałem dofinansowania prawie te maksymalne 70 tys euro. I w gminie jak chciałem złożyć dokumenty o umorzenie podatku to mi nic nie mówili o tej kwocie de minimis 15 tys tylko tyle że jest to kredyt preferencyjny z dofinansowaniem co jest jednoznaczne z pomocą de minimis i w żadnym przypadku nie należy mi się zwolnienie z podatku. I nic nie dało nawet to że wziąłem z banku zaświadczenie że kredyt z linii MRcsk nie jest uznawany za pomoc de minimis a pozostałe linie kredytowe owszem. 

Możesz podpowiedzieć jak przekonałeś ludzi u siebie w gminie żeby dali tą ulgę?

 

Dodam jeszcze że mogłem złożyć te papiery o umorzenie ale musiał bym podpisać oświadczenie że w roku zakupu ziemi nie korzystałem z żadnej pomocy de minimis a w przypadku złożenia fałszywego oświadczenia w celu otrzymania zwolnienia z podatku kara wynosiła 10 tys euro więc wolałem nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

144 000 zł czyli ok. 35 000 EUR - linia csk nie jest pomocą "de minimis" (linia Z jest), chyba dlatego była ulga. nikogo za bardzo nie przekonywałem, bo to decyzja urzędowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

panowie to po co kupuja obszarnicy ziemie po 100 tys na co im u nas tez tacy sa co wykupuja wszystko ale jednego juz zlicytowali za szybko szedl od c360 w pare lat i 500 ha mial nagle ponad 500 ha ponad 300 wlasnej reszta dzierzawy a zaczynal od 30 ha gdzies i jzu go nie ma zlicytowali jeszcze niewiadomo czy na kredyty stasrczylo wszystko . i teraz az strach zeby za duzo sie nie zadluzyc troche kredyt mozna

 

@warchest piszesz o Panu K. c Ciachcina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak panowie myślicie ci obszarnicy to wg, was takie durnie, że tak przepłacają za ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

może durnie, a może nie - jedno ich łączy - brak problemu z funduszami na zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zwróci im się, u nas kto sprzedał kiedyś ziemię to nie miał co z kasą zrobić, pili na umór, kasa się skończyła a nałóg został, teraz robią znowu na swojej ziemi , przy krowach wypasanych na ich łąkach, za flaszkę i paczkę fajek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na poważnie na to patrząc to ceny ziemi są kosmiczne jeśli się patrzy na ceny produktów rolne, aczkolwiek moim skromnym zdaniem taniej juz nie będzie i jeśli miałbym możliwość  kupna ziemi to sam bym pewnie coś dokupił mimo cen bo chcąc nie chcąc jak sie nie ma za dużego gospodarstwa to trzeba próbować sie rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Koledzy te 75 tyś dofinansowania do zakupu ziemii dotyczy dopłaty do oprocentowania czy do kapitału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

do 60% wziętego kredytu. 

 

czyli np kupujesz ziemi za 600 000 zł, 20% 120 000 zł masz wkład własny (są też zwykłe kredyty na to), a 80% 480 000 zł kredytu bierzesz.z tych 480 000 zł dają do 60 % - czyli 288 000 zł spłaca Agencja (w II ratach 80 % i 20 % po 5 latach). 288 000 zł to ok. 68 600 EUR po kursie 4,20 limit 70 000 EUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Koledzy te 75 tyś dofinansowania do zakupu ziemii dotyczy dopłaty do oprocentowania czy do kapitału?

 

chyba do kapitału lub odsetek nie jestem pewny

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

chyba do kapitału lub odsetek nie jestem pewny

 

Ale żeś pomógł...

 

 

Do kapitału.

 

Trzeba pamiętać o tym, że kredyt jest komercyjny. Ja brałem na max ile można odsetki wynoszą 5,7% i przez pierwsze dwa miesiące, zanim Agencja wpłaciła 80% kwalifikowanych środków (spłaty są w dwóch transzach, najpierw jest spłacanych 80% a pozostałe 20% wpłacają jako ostatnią ratę) miesięczne odsetki wynosiły ponad 2tyś. Teraz po "spłacie" jest prawie płowe mniej, ale i tak wychodzi sporo. Mimo wszystko opłaca się korzystać z CSK (jeżeli zdąży się załapać).

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Linia CSK, co miałeś na myśli jeśli się załapiesz. Jak wyglądają procedury starania się taką pomoc?

I w jakich bankach korzystaliście z tych środków?

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Gdy ogłosili nabór do CSK to miejsc nie było już po 3 dna.

Trzeba być MR i prowadzić gospodarstwo nie dłużej niż 12 czy 18 miesięcy, (nie pamiętam już, niech Ci co wiedzę ewentualnie mnie poprawią), Starasz się o pomoc poprzez bank, w moim przypadku BGŻ, tam też złożyłem biznesplan i inne potrzebne dokumenty. Oni resztę załatwiali. O tym czy się dostaniesz decyduje przede wszystkim termin złożenie wszystkich papierów no i oczywiście to czy spełniasz wymogi, które wcześniej już byłby tu między innymi wymienione.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

do kapitału przez co zmniejszają się odsetki . Do wysokości 35 % zaciągniętego kredytu nie więcej niż 75 tys zł

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

do kapitału przez co zmniejszają się odsetki . Do wysokości 35 % zaciągniętego kredytu nie więcej niż 75 tys zł

 

Bzdury. Skąd Ty bierzesz te informacje?

 

 

Do 60% kwoty kredytu. Dokładnie nie pamiętam do jakiej kwoty, ale ja dostałem trochę ponad 270tyś zwrotu.

 

Mówię o MRcsk.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Czyli d*pa blada, nie dłużej niż 12 mcy.

Pytanie z innej beczki.

Zakupiłem grunt rolny na którym jegomość X ma posiane zboże. Które może i wymarzło, czyli będzie trzeba przesiać. I tu się rodzi pytanie co wa takiej sytuacji, mam prawo wchodzić na działkę czy też nie. A tak w ogóle to taką sytuację reguluje jakieś prawo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Gość ma prawo zebrać to co posiał potem możesz wchodzć na grunt. 

W tym roku zakupiłem 3.35ha w jednym kawałku klasa III i IV cena to 120000zł woj. Podlaskie powiat Łomżyński

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj