coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

aro1975    324

Krasnystaw to już  ukraina

 

oj Icuś na jakąś dziwna mapę chyba patrzyłeś :), jak Krasnystaw na Ukrainie to gdzie jest np. Chełm?

dziś dogadane 1,4 ha za 25 tys za ha i 0,5 łąki za 10 tys za ha

 

gdzie kopiłeś na Wohyniu?

na Wymyślu jest 1,5 ha do sprzedania za 45tys - pasek 20m szerokości

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

Ile moze byc warta dzialka 1.2ha prostokat porosnieta w 80% brzoza 10-15 letnia sporo drzew o obwodzie pnia 25-50cm ziemia kl.3b piaseczek obok moich kupionych w tym roku po ~35-40 za ha 300m od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

ja mieszkam 20 km od krasnegostawu i ceny to 35 za ha a mam znajomych bliżej to ceny powyżej 35 za ha tak ze nie wiem gdzie sa takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

w tamtym tygodniu poszło 7 ha za 550 tyś klasa 3 i4 a latem za klase 2 zapłacono125 tyś za 1ha (działka miała 6 ha) za dzierżawe płacą po 1500 do 2000 tyś za ha oczywiście dopłata własciciela ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

40 za ha łąki....

197.gif

 

 

Ten się smieje kto się smieje ostatni za kilka lat się okaże kto się będzie smiać myslę że Matti a ty stig kup se furę za 100 tys

 

 

Za łąkę to strasznie dużo. Zwłaszcza, jezeli poprzedni własciciel zaznaczył ją we wniosku na dopłaty jako TUZ

 

Co do ceny wiem ze jest duża ale jak się ma dużo bydła to jedzenie dla nich tez musi skąś być, a nie zamierzam na polu 1-2 klasa łaki siac bo wole zasiać tam inna rośline która da mi więcej zysku. Dodam ze jestem z kuj - pom powiat inowrocław w moich okolicach rolnicy po 100tys za ha ziemi a za łąki to po 50 placa wiec myśle z az wcale tak duzo podłóg innych nie dałem. pozatym jak sie miało troche grosza odłozonego to moim zdaniem zainwestowac w kupno ziemi niz trzymac na koncie w banku czy skarpecie. A co do dopłat to jeden rok strace to wcale nie aż tak dużo. A tak jak kolega pisał myślę że za parę lat ja się śmiał będę że kupiłem po tyle a nie ci co chomikuja pieniądze i głupio mówia że się po tyle zapłaciło:)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w tamtym tygodniu poszło 7 ha za 550 tyś klasa 3 i4 a latem za klase 2 zapłacono125 tyś za 1ha (działka miała 6 ha) za dzierżawe płacą po 1500 do 2000 tyś za ha oczywiście dopłata własciciela ziemi.

-

gdzie sa tacy wariaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niektorzy mowia ze ziemia stanieje to po co niektorzy po 80 tys za ha pokupowali ? a teraz w Rosji ma wejsc taka ustawa ze jak ktos rok pole nie obrabia i lezy odlogiem to ma sie stawac wasnoscia panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Juz wiele razy o tym pisałem - nie ciesz sie ze rosyjskie państwo chce konfiskowac nieuzytki bo jesli  oni rusza choc w połowie potencjał swoich ziem to zaleją europę lub azje zywnościa i ziemia bedzie znowu warta tyle co w latach  90 -tych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja sie nie ciesze tylko w agrobiznesie mowili dzis n oto jak ziemia bedzie tyle warta co w latach 90 tych to po co ci bogaci 300 hektarowcy pokupowali ziemie tereaz po 80 tys i tez na kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jak to czemu - bo byli w stanie zaakceptowac cene w wysokości 80 tys bo  mają odpowiednie przychody i dochód zapewne tez. Po prostu towar jest tyle wart ile ktos chce za niego zapłacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale co to ma do rzeczy ? nie tacy inwestorzy popełniaja błedy, a rolnicy ? to grupa która czesto popełnia ekonomiczne samobójstwo, to ze teraz płaca po 80 tys nic a nic nie znaczy, mało tego, predzej postawie na to ze sie myla niz na to ze na tym zarobia....

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w okolicy ten co teraz przebil wszystkim i zadyktowal nowa cene czyli 80 tys ha  to keidys tez kupił po 35 tys to tez mowili ale glupi tyle zaplacil  ziemia po tyle nie bedzie a ten przez miedze obok kupil po 80 tys bo przebile jednego krowiarza co dawal po 75 tys ale teraz jakby zauwazylem ze ta cena stanela ziemi bo w drugiej stronie byla ziemia do kupna gorsza ziemia ale po 55 tys i nie kupil nikt co mnie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakby mieli rozum to by za te same pieniadze kupili 2 x tyle, a tak to dwóch głupich sie zejdzie i sie przebijaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Nie każdy chce się przeprowadzić ,lepiej dobrą kupić za 80 tyś ,niż gorszą za 55 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Może ktoś mnie uświadomi czy pchać się w "interes życia" przed piędziesiątką :)

Posiadam gospodarstwo 50 ha -zysku  netto około 100-110 tys + doplaty o ile jescze są   minus utrzymanie rodziny na rok .  . 

 

Być może będę miał do kupienia 20-30 ha drugiej trzeciej klasy po powiedzmu 50 tys . 

i tak : 

- zakup 30 ha x 50 tys = 1,5 mln 

-kredy na 10 lat = 150tys+ około 30tys odsetki = 180tys pln rocznie spłaty  

-pordukcja na tych 30 ha ,niech to będzie pszenica =  30ha x 8t  (średnia z 10lat) x 700 pln = 168000 pln 

- koszty produkcji :  30ha x 3,500 pln (średnie koszty produkcji na 1 ha ) =  105000 pln 

-czyli zostanie mi 168tys-105tys= 63tys pln zysku  

 Dopłat nie liczę bo jak tak dalej pójdzie to za chwilę może ich nie być.  

 

Wychodzi na to że z tego zakupu będę miał zysku 63 tys pln a spłaty rocznie 180 tys pln czyli zabrakinie mi   117 tys do splaty rocznej raty   :D

No dobra brakującą kasę wezmę z zysku z pierwotnej gospodarki (100 tys) .Zostanie mi jescze 17 tys długu rocznie  .

 

Czy je żle liczę czy dobrze ?  Wynika z tego że aby przeżyć rok i  pospłacać raty z zakupu tych 30ha muszę brac dodatkowo kredyt na spłatę ziemi 17 tys

oraz na wykarmienie rodziny  nie mówiąc o spłatach rat za  inwestycje np: w PROW . . 

"Czy to jest interes życia ????"   :D  

 

 

 

 

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kup po 10-15 tys i bedzie interes zycia

wez pod uwage ze nasza gospodarka w najblizszych latach moze poleciec na pysk, a jak tak sie stanie stopy procentowe pójda do góry i nie dasz rady spłacic tego kredytu, mało tego mozesz stracic to co juz masz 

 

to nie jest interes zycia, raczej to bedzie wtopa zycia  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A co zrobisz jak cena pszenicy spadnie na 400 zł? To całkiem realny scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Zapomnialem napisać interes życia w cudzysłowie :D 

 

ps: już z edytowałem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Żyć można na przyzwoitym poziomie ale dodatkowo przeznaczać na rozwój to już nie jest tak kolorowo .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wychodzi na to ze ziemia po 50 tys to niewypał bo nawet nie zarobi sama na siebie (na kredyt)

a co dopiero po 100 tys i wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Trudna decyzja, weź pod uwagę ze stopy procentowe są najniższe w historii... Teraz kredyt może i jest całkiem przystępny (jak na kredyt) ale wiecznie takie nie będą, Ew. cały ten system bankowy może runąć a za nim praktycznie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj