coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

Uwielbiam czytać, jak działkowicze krzyczą, tupią nóżkami i przewidują upadek swoich sąsiadów bo mają tyyylllleeeee kredytów, że ola boga. Za 5 lat, jak sąsiedzi dalej będą podkupywać wam działki co będziecie pisać? Że kradną? Że są z jakiejś partii? Czy też będziecie powtarzać, że lada chwilą będą bankrutami bo to się w głowie nie mieści jak to możliwe żeby dalej funkcjonowali? 

 

chlpie nie mowie o upadku sasiada tylko o naglym spadku zainteresowaniu ziemia a ten kawalek to sam bym mogl kupic ale to jest nie oplacalne bo taki kredyt 120 tys na 10 lat rozlozony to nie odczuwalny ale to nieoplacalen zreszta wole wiekszy kawalek kupic i taniej bo jeszcze sa takei mozliwosci ze dalej mozna taniej kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

jeśli nie będzie to super ziemia(czyt. 1, 2 klasa) i w rejonie nie będzie bambrowników( :D) to z powodzeniem można szykować się na słodki powrót historii z okolicy roku 2000 czyli 3-5k/hektar i wtedy wystarczy tylko sojusz- ja ci się nie wpierdalam tu, ty mi się nie wpierdalasz tam, cenę ustalamy na poziomie 4k/hektar i lokalny ryneczek pozamiatany :)

 

na rozluźnienie:

 

SPÓJRZ IDĄ PUŁKI BAMBROWNIKÓW :D :D :D

 

##post zawiera przemyślenia ściśle związane z rejonem zamieszkania

 

Nie wiem na co czekasz ? Sprzedaj swoją ziemię  a za 5 lat kupisz sobie  10 razy więcej....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

5 ton rzepaku x 1600 + 800 dopłata =8800-3500 nakłady=5300 napisałem w bardzo dobrym roku a nie co roku

9t pszenicy x 750+ 800 dopłata =7550-3250 nakłady =4300 powtórzę ponownie w bardzo dobrym roku

80t buraka x 120zł +3000 dopłata=12600-5600nakłady= 7000 

ale średnio u nas przyjmuje się zysk w okolicach 2500 -3000 tyś

nakłady pszenica;

materiał       300zł

herbicyd      120zł

npk jesień    600zł

n wiosna      500 zł

T1,T2,T3     500zł

chemia        180zł

paliwo 80l    400zł

podatek       150zł

amortyzacja 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ciekawy jestem kto w pomorskim z rolników strajkował-czy ten co ma 20 ha,czy ten co ma 200 ha i więcej

A jakie to ma znaczenie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Nie wiem na co czekasz ? Sprzedaj swoją ziemię  a za 5 lat kupisz sobie  10 razy więcej....

 

ja nie ejstem zdania ze ziemia stanieje tylko mowie ze nie bardzo sie kalkuluje owszem mozna troche dokupic ale bez przesady z kredytami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5 ton rzepaku x 1600 + 800 dopłata =8800-3500 nakłady=5300 napisałem w bardzo dobrym roku a nie co roku

9t pszenicy x 750+ 800 dopłata =7550-3250 nakłady =4300 powtórzę ponownie w bardzo dobrym roku

80t buraka x 120zł +3000 dopłata=12600-5600nakłady= 7000 

ale średnio u nas przyjmuje się zysk w okolicach 2500 -3000 tyś

nakłady pszenica;

materiał       300zł

herbicyd      120zł

npk jesień    600zł

n wiosna      500 zł

T1,T2,T3     500zł

chemia        180zł

paliwo 80l    400zł

podatek       150zł

amortyzacja 500 zł

 

skoro 3 tys zostaje czystego zysku z 1 ha to nie rozumiem tych co gadaja ze 30 ha to za mało zeby normalnie życ  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

tylko że 5-osobowa rodzina przeznaczy 50 tyś rocznie na życie, jeśli ktoś chce kupić pole i powiększa areał to kolejne wydatki i kredyty,

wyliczenia są dla wysokiego poziomu agrotechniki dla bardzo dobrych gleb. W moim gospodarstwie przeważa 3 klasa a 90% pól to 2 kompleks glebowy

 zaraz zaleje mnie fala krytyki że rolnik pławi się w luksusie.

a każdy jak inwestuje rozwija gospodarstwo kupuje pole maszyny czasami na wyrost to tych pieniędzy w sumie nie ma

 

 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

skoro 3 tys zostaje czystego zysku z 1 ha to nie rozumiem tych co gadaja ze 30 ha to za mało zeby normalnie życ  :D

 

 

Z 30ha da się już normalnie żyć , pod waunkiem że nie ma się hodowli. Ja mam 50ha , obrabiam generalnie sam, żona pracuje zawodowo  i nie widzę powodów do narzekania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak sie ma hodowle to sie nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

a jak sie ma hodowle to sie nie da ?

Jasne że się da ale , z całym szacunkiem do posiadających hodowlę , nie normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co masz na mysli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

nie dodałem jeszcze że zakładając 50 ha gospodarstwo trzeba wydać około trzech i pół miliona licząc kredyt na 5 % da to nam rocznie 175yś odsetek + rata kapitałowa 3500000/30 lat 116 tys czyli usredniajac odsedki 175/2=87,5+rata116=203,5 tyś

a więc zysk 50x3=150tyś wydatki na spłate kredytu 203,5 tyś no i jeszcze koszty utrzymania rodziny czyli jakieś 100 trzeba było by dołożyć

to dla miastowych jakby chcieli od zera zacząc gospodarzyć i zazdroszczą rolnikom cieżkiej pracy i majątku przekazywanego pokoleniowe i w miare możliwości powiększanego

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

co masz na mysli ?

Moim zdaniem hodowla za bardzo uwiązuje. Nie przynosi wielkich kokosów a człowiek nie może się domu odstąpić dłużej niż na kilka godzin. No chyba że hodowla na masową skalę , ale to nie przy 30 ha. Wiadomo że to zależy od klasy ziemii, tego co się produkuje , gdzie się sprzedaje. Ja piszę o sobie.Mam 50 ha , nie narzekam. Ale gdybym był zmuszony prowadzić hodowlę to wszystko daję w dzierżawę i nie chce słyszeć o rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzisz co innego jak masz ziemie klasy I-III a co innego jak V ,poza tym niektórzy poprostu lubia hodowle bo jak nie ma zwierzat to taka pusta gospodarka  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

to zależy od areału i ceny , jeśli mała powierzchnia nie opłaca się ale jeśli minimum cały dzień pracy czyli jakieś 15-20ha to do 30km bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Masz racje Piotr mam podobnę ziemie jak ty,a V kl. to bym nie uprawiał ,nie był bym rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

to zależy od areału i ceny , jeśli mała powierzchnia nie opłaca się ale jeśli minimum cały dzień pracy czyli jakieś 15-20ha to do 30km bym kupił

Piotrek podałeś ładne wyliczenia ale zakładam, że odnoszą się do gruntów, które posiadasz na własność. Przy dzierżawie też tak wyjdzie ?? Mówiąc wprost jakie stawki u Ciebie. Bo to też ma wpływ na końcowy wynik.

I jeżeli macie te dzierżawy to też spytam o odległość. Jak daleko obrabiacie i do ilu km ewentualnie wzielibyscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

5 ton rzepaku x 1600 + 800 dopłata =8800-3500 nakłady=5300 napisałem w bardzo dobrym roku a nie co roku

9t pszenicy x 750+ 800 dopłata =7550-3250 nakłady =4300 powtórzę ponownie w bardzo dobrym roku

80t buraka x 120zł +3000 dopłata=12600-5600nakłady= 7000 

ale średnio u nas przyjmuje się zysk w okolicach 2500 -3000 tyś

nakłady pszenica;

materiał       300zł

herbicyd      120zł

npk jesień    600zł

n wiosna      500 zł

T1,T2,T3     500zł

chemia        180zł

paliwo 80l    400zł

podatek       150zł

amortyzacja 500 zł

 

tak, przy bardzo dobrym roku.

Ja zakładam, że zawsze może być ten słaby rok.

i Liczę tak- 6,5tx 650= 4225+ dopłata 1000= 5225. Minus koszta 3300= 1900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

te wyliczenia były tylko podane po to aby uzmysłowić że hektar pola nie będzie kosztował 4 czy nawet 5 tysięcy bo tyle można zarobić w rok.

napisałem też że założenie gospodarstwa od 0 jest mało realne , z góry skazane na bankructwo.

u mnie też nie ma co roku 9 ton pszenicy z ha

średnia z 5 ostatnich lat dla pszenicy to 7.5 tony, gdzie raz był suchy rok , raz wymarznięcia i raz prawie powódź 

a średnia cena jaką uzyskaliśmy to 750 zł/t w tym roku było najgorzej bo 690zł za t

np rzepak w tym roku plonował tylko 3,3t z ha ale że jeszcze nie sprzedany to podejrzewam że dostaniemy za niego 1800zł brutto

najlepszy rok jak sięgam pamięcią jeśli chodzi o rzepak to plon 4,5t i cena 2300 za t czekam z utęsknieniem na powtórkę 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

to ładne ceny pszenicy macie, u nas ciężko jest osiągnąć te 700 zł.

W rzepak dopiero wszedłem w tym roku to zobaczę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie jaki można dostać kredyt na zakup ziemi, na ile lat, jakie oprocentowanie? Jakie bierzecie kredyty, bo chyba ktoś bierze nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj