coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

to powiem Ci, że naprawdę tanio kupiłeś - słyszałem że u was wołają nawet po 60tys za ha - prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Wołać to sobie można.. ale wołają.... Ostatnio poszło 2 ha po 60tyś , ale to takie działki strategiczne.... Ale u mnie poszło 4 ha po 47 czy 48 tak oficjalnie a nieoficjalnie to może nawet więcej....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co powiecie o dzialce 8 ha w jednym miejscu kilka dzialek ale przez drogie wszystko 4 klasa i torche 5 po 40 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co powiecie na 20 ha w jednym kawałku trochę  3b reszta 4  i trochę kamieni za ponad 70 tyś, przy asfalcie ?

I tu mały haczyk, bo to przy głównej drodze i jest tam wydzielona działka na poszerzanie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

320 tys moze starczyć tylko na rok, w styczniu 2010 kupowalismy ziemie od takich jednych po spłaceniu kredytówarrow-10x10.png zostalo im ponad 130 tys a podobno juz w maju jabole na zeszyt w sklepie brali

Znam przypadek ze udziałowcy pobliskiej spółdzielni rolnej dostali ziemie z tej spóldzielni i róznie dostawali (prezes najwiecej) jedni dostali 38ha w 2003 roku. no i zaczeli powoli sprzedawać i ostatni kawałek sprzedali w 2013 lub 2014 roku zaczynali od 10tys za ha a konczyli po okolo 45tys za ha. i powiem tak gówno mieli gówno maja-tacy ludzie :( Z cyklu

Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

jak za 20 ha 70 tys to dobra cena kupuj zrobisz interes zycia

 

To agencja wystawia w przetargu nie ograniczonym. Reszta  przetargi ograniczone od 50 tyś wzwyż.

Chętnych nie brakuję jest prawie 200 ha.

W grudniu napiszę po ile poszło, liczę że 75-80 powinno.

U nas 50-75 to już norma, więc jak macie taniej to kupujcie i nie zastanawiajcie się bo taniej raczej nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

koledze wyżej chodziło chyba 70tys za 20ha nie za ha, dlatego interes życia :D

 

Bo 70 tys. za ha 4 klasy, która będzie jako ziemia rolnicza, to bezsens. W innym miejscu jest w "normalnej cenie" 30 tys., a ceny zbóż, warzyw są przecież wszędzie takie same.

Edytowano przez michal7536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agencja wyceniła tak, po 70 bo  może  kiedyś będzie droga poszerzona, i 120 bo jakiś łupek znaleźli,reszta normalnie od 50 nawet za kawałek 5 klasy, ta z 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

kto mi powie co zmienia ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego? jak wygląda sprawa pierwokupu? czy jak jest kilku sąsiadów w właściciel działki chce sprzedać osobie trzeciej to o tym  fakcie zostaną powiadomieni wszyscy sąsiedzi czy tylko ten jeden wskazany przez sprzedającego? jak wyglądać będzie sprawa zakupu ziemi w sąsiedniej gminie?


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

zostaną powiadomieni wszyscy sąsiedzi, jak nie skorzystają z prawa pierwokupu to dopiero będzie można sprzedać osobie trzeciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

hmm czytając tą ustawę zrozumiałem ze to notariusz powiadamia.... ale jeszcze jedno powiedzmy sprzedający wyskakuje z ceną 200 tys za ha i ja mowie nie za tą cene ale jestem zainteresowany ta ziemia to muszę się określić za jaka kwotę czy dopiero jak sprzedajacy znajdzie nabywce to notariusz powiadamia sąsiadów za jaką cene idzie i oni sie decyduja czy kupuja czy nie...  i co jak sąsiednia działka jest w innej gminie? a co z dzierżawą mamy dzierżawę na umowę zawartą u notariusza z wpisem do ksiag i jak sąsiad będzie sprzedawał to bedziemy mieli prawo pierwokupu nie chodzi mi o tą dzierżawioną ziemie tylko działki sasiednie tej ziemi?

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Przeczytaj dokładnie tą ustawę. Prawo pierwokupu ma sąsiad działki i dzierżawca. Ale jeżeli kupującym jest osoba bliska, rolnik, sąsiad działki, spółdzielnia czy skarb państwa, prawa pierwokupu wymienione wcześniej nie działają. Czyli jeżeli rolnik sprzedaje grunty, musi mieć zgodę od ANR na to, jeżeli nie rolnik bez zgody. Jeżeli kupuje to rolnik, nie trzeba się nikogo pytać o zgodę ani informować.

I w ustawie masz wyraźnie napisane, że prawo pierwokupu ma właściciel sąsiedniej działki. Do tego, nie ma ograniczeń, że można kupować tylko na terenie swojej gminy.

 

Ale nie przyzwyczajcie się, ta ustawa szybko trafi do Trybunału i zostanie cofnięta.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

i trzeba tez dodac ze jesli ktos sprzedaje całe gospodarstwo to tylko dzierżawca CALEGO gospodarstwa ma prawo pierwokupu, a jesli takowego nie ma to np warszawiak moze kupic gospodarstwo na podkarpaciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Z tym bym polemizował. Do sprzedaży gospodarstwa stosuje się przepisy o sprzedaży nieruchomości rolnych, tylko, że prawo pierwokupu ma dzierżawca ale całego gospodarstwa. Więc sąsiedzi dalej mogą kupić jak nie ma dzierżawcy całego gospodarstwa albo inni rolnicy. Do tego ta ustawa jest tak bzdurna, że rolnik może nabyć z pierwszeństwem każdą działkę która nie ma planu zagospodarowania przestrzennego a uzna, że przyda mu się rolniczo. I może to być nawet 2ha w centrum Warszawy jeżeli go stać. Po trzecie, zastanawiam się jak załatwicie zaświadczenie o zamieszkaniu skoro żadna gmina takich zaświadczeń nie wydaje.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Z ostatniej chwili - wstrzmano przetargi na wykup i dzierżawę ziemi z ANR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj